Téma: Sorstalanság

efes 2008 jún. 21. - 11:49:35 Előzmény Humpy
(33/133)
Hát, ha valaki, akkor Makk készített "rendelésre" filmeket... (50-es évek!) Ez a megrendeléses sztori amúgy pedig duzzad az összeesküvéselméletesditõl. Ilyen alapon mindenki megrendelésre készít filmet, aki állami pénzt használ fel.

Szvsz, ha egy adott országban xy író Nobel-díjat kap, akkor abban az országban tuti meg is filmesítik azt, már ha az író is úgy akarja. Ebben az az országban is így történt, Kertész Imre pedig így akarta.

Kurzusfilm, persze, de mindig, mindenhol vannak kurzusfilmek, a helyükön kell kezelni õket. A Sorstalanságtól sem lelkesedett senki a "kurzuson" kívül.

Ezektõl függetlenül azonban ténykérdés, hogy Koltai jelenleg az elsõ számú, magyar állampolgárságú celebrity a film világában.
Humpy 2008 jún. 20. - 07:56:34 Előzmény efes
(32/133)
Biztos, hogy ez a film Koltai bátorságát dicséri?
Bevallom, még nem láttam, mivel semmi nem gyõzött meg arról, hogy ez a Koltai film ne megrendelésre készült volna. Makk Károly 'Magyar Rekviem'-jét pl. nem ilyennek találtam.
(Amúgy szeretem az õszinte, szívbemarkoló filmeket. Ezért ástam bele magam Bunuel 'Az elhagyottak c. filmjébe ami öt évvel a háború vége után készült.)
7/10
Zajac 2008 jún. 20. - 06:19:48 7/10
(31/133)
Egyszer meglehet nézni ,nem olyan rossz,persze azért többet vártam,de üsse kavics..
Natalie000 2008 márc. 23. - 09:01:25
(30/133)
Kiolvastam!Nagyon tetszett,egyszerûen nem is tudok mást írni.:D
torcipepe 2008 febr. 19. - 21:03:47 Előzmény rescuer dawn
(29/133)
ezt én is sokaktól hallottam már, hogy csak azért lett megfilmesítve, mert az írója Nobel-díjat kapott
rescuer dawn 2008 jan. 05. - 21:48:33
(28/133)
Valahogy elrontották ezzel a filmmel ezt az egészet. A filmre nem azt mondom gogy rossz de nem kellett volna megcsinálni. És igen,ahogy a vmivel elõttemszóló mondta, bizdítani kellett volna a népet az olvasásra.
efes 2008 jan. 05. - 21:02:29
(27/133)
a magyar filmtörténetben VANNAK kiemelkedõ alkotások, melyek közül több világhírre tett szert. szabó mephistóját eltaláltad, mert az egyik oscar-díjas, de melyik a másik? (rófusz: a légy) és még, a teljesség igénye nélkül: fábri:körhinta, húsz óra, vagy az ötödik pecsét, jancsó: szegénylegények, gaál:sodrásban, kósa:tízezer nap, makk:szerelem, huszárik:szindbád, tarr:családi tûzfészek, gábor:angi vera. a dokumentaristák: ember judit, schiffer, stb stb. mind-mind európaszerte, néhányan világszerte is ismert és elismert filmesek, díjazott és elismert alkotásokkal. ezeket minden mérvadó filmtörténeti munkában megtalálod, bármilyen nyelven, de kis utánjárással, plusz szerencsével meg is nézheted. filmekrõl tájékozódni nem politikai napi- és hetilapokból kell.

koltainak elsõ rendezése kevésbé sikerült, ez egyrészt köszönhetõ kertész megfilmesíthetetlen regényének, így viszont a próbálkozás bátorságát illeti dicséret, másrészt köszönhetõ a filmet övezõ elvtelen hisztériakeltésnek is. koltai ettõl függetlenül elsimert operatõr és rendezõ a szakmában, ezért rendezhette pl. a tengerpartos filmet is.
5/10
androcles 2008 jan. 05. - 21:01:16 5/10
(26/133)
Sajnálom, hogy egy Nobel-díjas könyvbõl "ez" sikeredett.
zszoltan 2007 ápr. 14. - 19:03:12
(25/133)
Bocsánat. Az 'igen is, meg nem is' nem a filmre vonatkozik, mert nem láttam. Hanem arra, hogy 'igazad is van, de azért nem egészen', hogy nem kellett volna filmet csinálni a regénybõl.
zszoltan 2007 ápr. 14. - 18:57:30
(24/133)
Igen is, meg nem is.

A filmet szerintem pont buzdításnak szánták. Hogy utána elolvassák a könyvet is. (Most hogy a film mennyire jól sikerült, az egy másik dolog.)
Persze aki elõször olvasta, és utána nézte, az könnyen úgy járhat, mint én a Gyûrûk Urá-val (bocs, hogy megint): a könyv után borzalmasan gyengének látom a filmet. Ha elõször a filmet láttam volna, talán megtetszik a téma, és kezembe veszem a könyvet. (Vagy például anno egy fél képregény után olvastam el az Aranyembert könyvben.)
Vikke 2007 ápr. 14. - 18:25:03
(23/133)
Ebben a témában készültek ennél a filmnél sokkal jobbak is. A regényt békén kelett volna hagyni. Azért mert Kertész Nóbel-díjat kapott, nem azt jelenti, hogy rögtön filmre kell vinni a történetet inkább buzdítani a népet az olvasására.
Khan 2007 ápr. 14. - 16:04:27
(22/133)
Azért tudj különbséget tenni a "ne felejts" és a "folyton emlegesd" között.
zszoltan 2007 ápr. 14. - 15:52:48
(21/133)
"Tanulj, és semmit se felejts!"

Egyébként a Schindler listája szerintem - bár a téma nagyon alkalmas háttérneka mondanivalóhoz - inkább az üldözött emberekrõl, és nem elsõsorban a zsidóüldözésrõl szól.

Ezt a filmet viszont nem láttam, úgyhogy nem tudom, a Sorstalanság mit mutat be.
Khan 2007 ápr. 14. - 15:34:27
(20/133)
Egy újabb Schindler listája klón. Lerágott csont, unalmas. Nem vagyok antiszemita, de az ilyen filmektõl már hányingerem van. Ha ennyire fájdalmasak a zsidóknak a második világháború történései, minek ecsetelgetik ennyit? Az ember a rossz dolgokat igyekszik elfelejteni. Igaz, ezek megélnek ebbõl...
zszoltan 2007 ápr. 14. - 15:06:56
(19/133)
Ahogy én is jártam a Gyûrûk Urá-val. De ne húzzam azt a filmet! A semminél mégiscsak több. Bár alig...
dark_angel 2007 ápr. 14. - 14:42:46
(18/133)
hát nemtudom lehet h ezér tmegkapom amagamét,de nekem nagyon nem tetszett,mert túl hosszú volt és néha unalmas,meg sztem a kissrác nem játszott jól,legalábbis számomra nem votl hiteles,meg én láttam már õt élõben színpadon(más szerepben)és ahhoz képest elég gyengén teljesített
zszoltan 2007 ápr. 14. - 14:27:04
(17/133)
Rossz a kiértékelési stratégiája:
Egy matematikus ismerõsömnek három matematikus nézte át a jegyzetét, és mindhárman javítatlanul hagytak pár gépelési hibát és követhetetlen mondatot.
Ugyanígy Kertésznek is 'lejött' a mondanivaló a filmbõl, mert neki már a címbõl is lejött volna. Szerintem nincs az az ember, aki képes lenne nem gondolni arra egy film közben, amit már tud. Fõleg egy - feltételezhetõen érzelemember - író egy szép film nézése közben.

Sokkal reálisabb képet alkothatott volna a filmrevitel sikerültségérõl, ha megnézeti egy - véleményben megbízható - ismerõsével, aki még nem is olvasta a könyvét, meg nem hallotta a történetet. Aztán elmesélteti vele, mit látott az illetõ a filmben. Ha az nagyjából egyezik a könyvben leírtak lényegével, akkor sikerült. Persze, amikor a film már kész, kicsit késõ lenne azt mondani: nem jó lett, az egészet kezdjük elõrõl...
felh 2007 febr. 21. - 10:23:04
(16/133)
Épp tegnap olvastam egy-két hozzászólásod. Hiszek neked:)))
felh 2007 febr. 20. - 14:02:49
(15/133)
Annyit beszéltek róla, reklámozták, dícsérték, hogy nagy elvárásaokkal ültem a képernyõ elé. Ahhoz képest csalódás volt.... Lehet, hogy a regény valóban kiemelkedõ, de sajnos a film után már nincs kedvem hozzá... talám majd egyszer... elvégre egy magyar író Nóbel-díjas mûvérõl van szó.
Számomra ez is egy példa arra, amikor a kevesebb, több lett volna.... (mármint a hírverésbõl).
Newcastle United 2007 febr. 19. - 08:24:17
(14/133)
De miért írtad ki a végén a telefonszámodat?:)