Kyoko 2013 szept. 27. - 11:40:32
(231/271)
Most értem a sorozat végére. Az egész úgy kezdõdött, hogy véletlenül belefutottam a Viasaton a maratonba és valahogy ott ragadtam, de mivel az a sorozat közepe volt, úgy döntöttem, nem nézem ott tovább, hanem letöltöm. Megnéztem elõbb az 1. évadot, aztán az Aréna isteneit, aztán 2-3. évadot.
Meg kell mondjam, ez volt a legjobb sorozat, amit valaha láttam. Fõleg az elsõ évad volt eszeveszett jó, a többi is tetszett, de mint sokaknak, nekem is az elsõ marad az etalon.
Nagyon bejött, hogy az utolsó rész vége fõcímében mutatták az összes szereplõt, és Andyvel zártak.
Nem szoktam sírni filmken, de ezt a sorit bizony többször megkönnyeztem.
A színészeket nagyon jól válogatták össze, mindenki hiteles a szerepében.
Valaki segítene összeírni a felkelõk oldalán harcolókat, illetve azokat, akik a Batiatus házban laktak (a jó oldalról)? Szeretnék csináltatni egy táskát, amire rá van hímezve a nevük.
Idáig jutottam: Spartacus, Gannicus, Crixus, Naevia, Oenomaus, Agron, Nasir, Melitta, Varro, Aurelia, Mira, Sura, Duro, Barca, Pietros, Saxa.
hunor16 2013 szept. 24. - 19:50:11
(230/271)
***SPOILER PÓTOLVA***

Az elátkozottak háborúja remek lett. Amikor Spartacus elbúcsúzik mielõtt meghal hát az valami nagyszerû. Meg is könnyeztem. Utoljára a Gladiátor vége volt ilyen drámai amikor Maximus meghal. Kár hogy sokan meghaltak Crixus is méltó végjátékot kapott. De legalább Agron megmaradt. Hát gyerekek ez mestermû lett. Ez 10/10. Kár hogy nem lesz folytatás.
sarahangel 2013 szept. 15. - 10:56:39
(229/271)
Egyik kedvenc jelenetem az elsõ évadból, miután Spartacus legyõzi Theokolest, elered az esõ:

http://i.imgur.com/I4y42pG.gif
http://i481.photobucket.com/albums/rr172/spurzchic/BofRain_zpsc72f9a08.gif

Ezt annyiszor visszanéztem már, olyan jó a jelenet és a zene, ami alatta megy. ;)
8/10
nikato 2013 szept. 08. - 15:07:31 8/10
(228/271)
Az elátkozottak háborúja az utolsó évad.
Bob19 2013 szept. 08. - 15:00:49
(227/271)
Oké, köszi! Így fogok tenni!
nagyfiu 2013 szept. 08. - 14:28:33 Előzmény Bob19
(226/271)
De ha teheted Az aréna Isteneid nézd meg elõszõr, 2. a Vér és Homok, 3. a Bosszú. Szerintem Az aréna Isteni semmi olyat nem árul el ami miat a Vér és Homok sorozat egy kicsit is érdektelenebbé válna és talán így logikusabb is az egész.
nagyfiu 2013 szept. 08. - 14:19:13 Előzmény Bob19
(225/271)
1, Vér és Homok
2, Az aréna Istenei
3, Bosszú

Talán jön több is, mert nem lett befejezve a sorozat. Az átkozottak háborúját csak poszteren láttam 2013-as kiadással, sztem ez folytatás.
Bob19 2013 szept. 06. - 18:12:52
(224/271)
Valaki felvilágosítana ebben a Spartacus sorozatban? Mostanában gondoltam rá, hogy meg kellene néznem, de nem tudom teljesen a sorrendet.:)
Amit eddig tudok:
1. Vér és homok
2. Az aréna istenei (elõzmények)

De mi ez a Bosszú és Az elátkozottak háborúja? Külön sorozatok vagy a Vér és homok széria évadjainak a nevei?
nagyfiu 2013 szept. 06. - 14:26:00
(223/271)
Lesznek még további évadok a bosszú után?
A neten nézelõdve a fõszereplõk egy Spartacus:Az átkozotta háborúja poszter elõtt pózolnak. Remélem még idén láthatjuk, ha ez valóban folytatás.
sarahangel 2013 szept. 03. - 12:52:53
(222/271)
*** 2. szezon ***

Nos, lement a 2. évad a Viasat-on. Azt nem mondom, hogy mindegyik részt láttam, mert jó ötlet volt ugyan ez a maraton, de akkor kezdhették volna elõbb; amellett ez az évad sajnos nekem már nem hozta azt a színvonalat, mint az elsõ. Részben azért, mert nem tudtam megszokni az új Spartacus-t. Ez nem feltétlenül a színész hibája, ezt a szerepet egyszerûen Andy-re szabták. Ahogy elnéztem Liam-et, nagyon fiatal is. 10 évnyi korkülönbség nem feltétlenül sok, de ebben az esetben, úgy érzem, számít. Andy ennyivel többet tapasztalt az életben, talán ezt is bele tudta vinni a játékába, amit Liam-nél sajnos nem érzek. Nincs vele semmi bajom, csak éppen olyan semleges. Andy-nek már a nézésében is benne volt mindenféle érzelem: remény, hit, szerelem, szomorúság, düh, bizalom, elszántság, küzdeni akarás, igazságérzet. Ahogy reménykedett és küzdött Suráért; ahogy bízni próbált Batiatus-ban; ahogy gyötörte magát Varro halála miatt; ahogy megpróbált emberséges maradni – a lehetõségekhez képest – abban a kegyetlen világban. Sura halála után pedig úgy tudott továbblépni, hogy közben el tudta hitetni velem, ez a seb soha nem fog begyógyulni, Sura a szívében kitörölhetetlenül ott marad. Andy életet lehelt a karakterbe, ami úgy gondolom, a jó színész ismérve.

Másrészt a történetvezetés, a karakterek kidolgozottsága sem hozta számomra a korábbi színvonalat. Az elsõ évad olyan szintû drámai fordulatokat épített, hogy csak néztem, és szinte részrõl-részre növelni tudták a minõséget. A 2. évadban is volt ugyan dráma, de sajnos nem éreztem a súlyát. A csatajeleneteknél is hasonló a helyzet. Az 1. évadban imádtam, de itt már olyan erõltetett, fõleg, hogy nõi szereplõket is bevettek a harcba, amolyan harcos amazonként. Andy-nek valahogy ezt is jobban el tudtam hinni. Aztán itt van a részben új szereplõgárda. Nem tudom, a Naeviát játszó színésznõt miért kellett lecserélni, de nem volt jó választás. A réginek olyan bájos, kedves arca volt; el lehetett hinni, hogy az arénában oly nagyképû Crixus egy másik arcát tudta mutatni érte. Az új dominus és családja meg eléggé sótlanok Batiatushoz képest. A régi arcok sem ugyanazt hozták, mint régen. Dottorét pl. bírtam nagyon, de az õ megújított szerepét is elég erõltetettnek éreztem. Aztán ott van a vérmennyiség. Mindig, mindenki gyilkol. Ha ezt ilyen sokszor szerepeltetik, akkor már nincs meg a fajsúlya a dolognak (a kevesebb néha több).

El lehet ezt még nézni, de valószínû nem lesz nálam többször újranézõs, mint az elsõ évad. Pont az hiányzik belõle, ami az 1. évadot naggyá tette. Régen még a mellékkarakterek is érdekesek voltak (Varro, Barca...), mégsem féltek megválni tõlük. Ha már az írók 'tökösségénél' tartunk, az azért a 2. évad fináléjában is megvolt: 6 karaktertõl váltak meg.

Még 1-2 szó a szinkronról: nekem egyedül az új Spartacus magyar hangja nem jött be, a többi szerintem rendben volt (még jó, hogy az új Naeviának meghagyták a régi hangot). Crixus-nak Haás-Vander Péter, Glaber-nek Viczián Ottó hangja pedig egyszerûen tökéletes (nem véletlenül, hiszen ezekkel a kellemes szinkronhangokkal hibázni nem nagyon lehet). Kiemelném még Ashur hangját: Kolovratnik Krisztián szerintem nagyszerûen hozta a figurát.
sarahangel 2013 aug. 28. - 19:17:50
(221/271)
*** SPOILER 2x01 ***

Visszatérve kicsit a Bosszú nyitórészéhez... nem tudjátok, pontosan mi volt rákarcolva Aurelia homlokára? Szerencsétlent össze-vissza szurkodhatták. Mikor már haldoklott, akkor tûnt fel, hogy valami jelzést "írtak" rá. Mocskos egy világ volt ez, hogy még a nõket sem kímélték, tisztelték. Amellett meg terhes is volt elvileg, bár erre most nem tértek ki (az elsõ évadban viszont volt róla szó, hogy babát vár, csak éppen nem Varro-tól).
sarahangel 2013 aug. 28. - 19:11:04 Előzmény Trixi211
(220/271)
Oké, értelek. ;)
sarahangel 2013 aug. 28. - 19:10:27 Előzmény Trixi211
(219/271)
Ízlések és pofonok. ;) Szerintem sem nyálas egyébként Liam sem. Andy még a sorozat elején játszott hosszú hajjal, de nem túl sokáig, mert ha jól emlékszem, a 2. részben Batiatus utasítására levágták a haját.

Én egyben töltöttem le az elsõ évadot, csak a felirat nem stimmelt mindenhol a részekhez, de úgy oldottam meg, hogy azt az 1-2 részt lenéztem szinkronosan online-ban. ;)
Trixi211 2013 aug. 27. - 11:09:45
(218/271)
Tudom, csak azt mondják, ha már a színész sem szimpi a karakter miatt, amit játszik, jól játssza, erre gondoltam :)
Trixi211 2013 aug. 27. - 11:00:59
(217/271)
Nekem pont jobban bejön, mint pasi :))) Nem érzem nyálas, kis buzinak, de hogy miylen lesz a szerepben, arról szerintem is késõbb lehet beszélni, most azért eleve szokatlan is. Mondjuk, ha már pasik Gannicus sem volt rossz eresztés. Andy hosszú hajjal mikor volt? Írtam, hogy még nem pótoltam mindent, de lehet, hogy valahonnan egyszerre szerzem be, mert lehetetlen idõpontban adják. Szerintem minden pasinak kötelezõvé kellene tenni a hosszú hajat amúgy :)
sarahangel 2013 aug. 27. - 10:54:54
(216/271)
Valójában a Vér és homok az elsõ évad, Az aréna istenei a nulladik, és ami most megy, a Bosszú a harmadik évad. Az általam felsorolt sorrendben adták le kint is az évadokat, mivel ez az idõrendi sorrend és így is érdemes megnézni (pl. Az aréna istenei, ami egy elõzménysorozat, lespoilerezi az elsõ évadnak a végét). A Vér és homokot is leadta a Viasat úgy 2-3 hónappal ezelõtt.
sarahangel 2013 aug. 27. - 10:47:10 Előzmény juno_
(215/271)
Szerintem is jobban illett a szerep Andy-re. ;) Az én nõi szememmel nézve sokkal jobb pasi, mint Liam vagy az általad másik példaként említett Brad (persze ez nyilván ízlés dolga). Elsõ nézésre talán nem tetszett annyira, de mikor levágták a haját és ahogy haladt elõre a sorozat, rájöttem, hogy nagyon is helyes. Tényleg azért is volt jó választás a szerepre, mert – amellett, hogy színészileg is meggyõzõ volt - ahogy írod, a természetes férfiasságot képviselte. Nekem pl. az is bejött, hogy ki volt ugyan gyúrva, de mégsem annyira, mint Crixus, vagy nem volt ugyan alacsony, de annyira magas sem, mint a Crixus-t játszó színész vagy Liam.

Liam McIntyre egyébként kedvelhetõ, de egyelõre nem érzem rajta azt a kisugárzást, mint Andy-nél (hogy milyen színész, arról majd akkor nyilatkozom, mikor lement az egész évad).
sarahangel 2013 aug. 27. - 10:31:12
(214/271)
*** 2. évad 1-2. rész ***

Nem volt rossz a kezdés.
Ilithyának így utólag bejön Spartacus? (Le mertem volna fogadni...) Pedig nem gyõzött bosszút állni az együtt töltött éjszaka miatt, amirõl pedig nem is Spartacus, hanem Lucretia tehetett. Apropó, Glaber még nem is tudja, hogy a felesége együtt volt Spartacus-szal.

Az 'új' Spartacus-nak is ott díszeleg a mellkasán a jellegzetes sebhely, jó, hogy figyelnek a részletekre. Örültem, hogy Aurelia már nem haragszik Spartacus-ra Varro miatt, erre a halála elõtt ismét a régi véleményén volt, kisebb csalódás számomra. Pedig Spartacus kockáztatott azért, hogy kiszabadítsa õt, szembeszállt egyedül Glaber embereivel. Abból a szempontból mondjuk mindegy, hogy nem nagyon tudtam beleélni magam abba a szituációba, hogy az 'új' és a 'régi' Spartacus ugyanaz a karakter akar lenni. Az is fura volt, hogy Mira már az 'új' Spartacus-szal bújt össze, pedig vártam ezt a vonalat, de akkor sem ugyanaz (Andy-vel ugyan nem volt sok közös jelenetük, de szerintem mûködött köztük a kémia).

Természetesen errõl nem az új színész tehet, sõt az õ helyzetébe beleélve magam, szerintem neki sem lehetett könnyû ez a helyzet, hogy át kellett vennie a szerepet, csak sajnos az élvezeti érték számomra így már nem ugyanaz. Ennek ellenére végig fogom nézni az évadot, mert a sorozatok többségétõl így is jobb, és igaz, hogy Andy volt számomra az igazi Spartacus, de így is a karakter mellett állok.

Kíváncsi vagyok, hogy Lucretia visszatérését utólag döntötték-e el a készítõk, mert az 1. évad végén eléggé véglegesnek tûnt a halála.

Az orgiák bemutatása viszont már túlzás. Az 1. évadban már megszoktam, de amit az elõzménysorozatban meg itt mutatnak, az már néhol gusztustalan volt.

Csodálkoztam, hogy Batiatus apja is feltámadt, aztán rájöttem, hogy flashback. :D
sarahangel 2013 aug. 27. - 10:12:54 Előzmény Trixi211
(213/271)
Nem utálom én a színésznõt (csak nem jön be olyan nagyon), és persze, nem játszik rosszul (nem is írtam ilyet). ;)
sarahangel 2013 aug. 27. - 10:04:41 Előzmény dookugrof
(212/271)
Mindenkinek más jön be. ;) Lucretia pl. szerintem sem rossz (és megállapítottam, hogy mindenféle hajszín jól áll neki, szép nõ). Gonoszok közül nekem Batiatus lett a kedvencem, hihetetlen egy figura, a színész szerintem zseniálisan játszik.

*** 1. évad ***

Érdekes így utólag, hogy megnéztem az évad elsõ felét is, mert mikor csak a második felét láttam, eleinte úgy gondoltam, hogy Batiatus annyira nem is gonosz. Aztán kiderült, hogy õ ölette meg Spartacus feleségét... és így, hogy már az egész évadot láttam, sokkal jobban látszik, hogy nagyon is gonosz (aki egy kisgyereket is képes megöletni...). Volt viszont egy jelenet, ahol egy kicsit emberinek láttam. A 3. részben volt talán, mikor Crixus legyõzi Spartacust, aki kegyelmet kér, és ennek láttán Batiatus tekintetében láttam valami emberit. Persze nyilván itt is a saját érdekeit tartotta szem elõtt, de egy kicsit talán megsajnálta Spartacust. Ezen a jeleneten is látszott, hogy mennyire jó színész John Hannah, mert a gonosz szerepében is hiteles, de ha kell, másmilyen érzéseket is tud közvetíteni.