jameri 2013 aug. 27. - 08:39:26
(211/271)
Ha már elkezdték, nem lehetett volna leadni a II. évadot is? A Vér és homok nekem kimaradt, így csak ülök bután, mivel nem értettem a folytatást az aréna istenei után.
juno_ 2013 aug. 26. - 14:30:30
(210/271)
Spartacus szerepe valóban jobban illett az idõközben tragikus gyorsasággal elhunyt Andy Whitfield-re, mivel a film ötletgazdái szakítottak azzal a mai elfuserált sablonszerûséggel, hogy a fõszereplõ elsõsorban "csinicukiari" legyen, még ha a harci mozgások nem is állnak neki annyira jól. Az alkotók valóban helyesen döntöttek, mikor Spartacus szerepét azért mégsem egy -sok nõi szív által kedvelt- Brad Pitt-re bízták anno Andy Whitfield személyében és így valóban a harciasság és a természetes férfiasság, s nem pedig a mesterséges divatprofil babaarc kaphatta a fõszerepet.

Lényeg, hogy a korábbi fõszereplõ halálával sajnos ez a gondolat is átformálódott a készítõk agyában és újonnan már inkább, behódolva ezzel a nagyközönségnek, szépséges és elsõsorban a nõi rajongók étvágyainak megfelelvén választották ki a Spartacus szerepére alkalmas karaktert, mely már sokkal inkább hozza a Brad Pitt féle cuki-muki feelinget…
Az új Spartacus (Liam McIntyre) így már fiatalabb (1982-es születésû) is lett és bõ egy fejjel magasabb is a korábbinál…és talán még az arcszõrzete is sajnos mesterkélt…

A sorozat egyébként (eddig) szerintem halványabb a korábbi évadoknál, viszont egyrészt még nagyon az elején tartunk, másrészt pedig ki ne venné meg mondjuk kedvenc együttese legújabb albumát, csak mert az viszonylag gyengébbre sikeredett, nemde?
Két rész után türelmesen várom a következõ epizódokat és talán az évad végére még a véleményem is megváltozik…legalábbis formálódik…
Trixi211 2013 aug. 26. - 13:39:58
(209/271)
Viszont, ha ennyire utálod már a színésznõt is, mégsem játssza rosszul a szerepét :P
Trixi211 2013 aug. 26. - 13:37:44
(208/271)
Igen, kicsit fura, de nekem semmi bajom vele :) Nem is tudom, talán az elõzmény tényleg jobb volt, de összességében kell majd megnéznem, mert ilyen hülye idõpontban nem tudtam sehogy végig nézni :( Nem normális a csatorna állítom, én igazán bagoly vagyok, de hajnalig fenn maradni, nem értem mért csak sz@rokat adnak este 21-kor :O Bocs az offért :)
dookugrof 2013 aug. 26. - 11:48:18
(207/271)
Ízlések és pofonok...mondjuk biztos jobb 4 évadon keresztül ugyanazt nézni folyamatosa....senki nem mondta hogy minden évad ugyanolyan :D ez már nem Capuáról meg egy házról szól...ez már "háború" ;) az új Spartacust meg megkell szokni...a színész nem tehet róla, hogy az elõdje meghalt...
o m e g a 2013 aug. 26. - 08:02:20
(206/271)
nagy szar, meg sem közelíti az elõzmény hangulatát

szpartakusz meg egy nyálas buzi
dookugrof 2013 aug. 25. - 18:47:27
(205/271)
Nem tudom...Ilithya szerintem az egyik legérdekesebb, legjobb karakter...fõleg amit a 2. évadban mûvel Lucretiaval együtt...én bírom...
sarahangel 2013 aug. 25. - 14:07:49
(204/271)
Igen, szeretek meglepõdni, így direktben nem is spoilereztem, csak éppen belefutottam egy-kettõbe, így arról például tudok, amit a spoiler alatt megjegyeztél (de errõl egyelõre én sem írok többet, majd, ha már lement a tv-ben is).

Amúgy köszi az infókat, örülök, hogy Crixus visszakapja a régi szinkronhangját. ;)

Igen, azt tudom, hogy a domina neve Lucretia, csak ugye mindig így szokták szólítani, azért írtam így. ;)

Igen, Az aréna istenei egy spin-off; az végülis jó, hogy magyarázatot kaptunk benne néhány dologra.

*** SPOILER Az aréna istenei ***

Pl. hogyan keletkeztek Ashur sérülései és miért utálja Crixust. Az a nagy csatajelenet a végén tetszett egyébként, Gannicus-szal kapcsolatban pedig elõször meglepõdtem, hogy happy end-es befejezést csináltak neki, aztán gondoltam is, hogy lehet, hogy azért, hogy visszatérhessen a 3. évadban. :D

Azt is érdekes volt látni, hogy Lucretia elõször csak gyereknemzés céljából 'használta' Crixust, késõbb meg már odavan érte, mint pasiért. ;)

Ahhoz képest tényleg nem volt rossz, hogy sietni kellett vele, csak nekem a Vér és homok jobban bejön.

*** SPOILER 2. évad ***

Ilythiát meg én ott végérvényesen megutáltam, mikor Varro-t feláldozta azért, hogy Spartacusnak fájdalmat okozzon, úgyhogy ezek után nem lepõdöm meg, ha õ lesz a fõgonosz.
dookugrof 2013 aug. 25. - 13:18:25
(203/271)
Sarahangel....Tök jó, hogy ennyire szereted ezt a sorozatot ! :D Jókat írsz...és mivel nem láttad még végig ezért nem javíthatlak ki, mert akkor hol lenne majd a meglepetés számodra ? :DD

Csak egy valamit jegyezz meg kérlek ! A domina neve Lucretia ! Ilithya is egy domina meg az összes római asszony akinek szolgája van :)

Egyébként nyugi Crixus visszakapja a magyar hangját ! :)

Viszont :

Az aréna istenei igazából egy külön sorozat ( spin - off ) aminek csak ez a 6. része készült el...különálló sorozatként szerintem sem állná meg úgy a helyét, mint a Spartacus 3 évadja. Itt nem volt idõ karaktereket fejleszteni,bemutatni...le kellett pörgetni, mert mikor ez készült már megvolt a Bossszú forgatókönyve...ezért a Bosszúban sok az Aréna isteneiben szereplõ emberre fogsz ráismerni ;) nem megyek messzire pl. Gannicus :D

még valami...Ilithya az elsõ évadban egy igen kislányos formát hozott addig amíg a földbe nem verte Licinia fejét...ez egyébként fontos momentum volt Lucretia és Ilithya "barátsága" létrejöttében...A 2. évadban õ veszi át a fõ"gonosznõ" szerepét...na nem mondok többet...


***SPOILER***

azért még Lucretia halálát a Vér és homokban( Crixus hasba szúrta)...szóval ne vedd 100 %-nak :DD
sarahangel 2013 aug. 25. - 13:04:57
(202/271)
<- Lányok (Sura, Mira, domina, Ilythia, Naevia)
sarahangel 2013 aug. 25. - 13:03:25
(201/271)
<- Fiúk (Spartacus, Crixus, Varro)
sarahangel 2013 aug. 25. - 13:01:06
(200/271)
Belenéztem most a maratoni hétvégés részekbe. Nem igazán spoileres, amit írok (de azért megjelöltem, hogy melyik évadról írok, mindenki eldöntheti, hogy elolvassa-e), és azért írom ebbe a topicba, mert egy kicsit összehasonlítom a Vér és homokkal az elõzménysorozatot.

*** Az aréna istenei ***

A Gods of The Arena-t el lehet nézni, de nekem csak egyszer nézõs. Néhol vontatott, unalmas. Nincs meg benne az a magától sodródó cselekménysorozat, mint a Vér és homokban, és nekem nagyon hiányzik belõle Spartacus figurája. Gannicus sajnos nem olyan erõs központi figura, mint Spartacus. Azt viszont érdekes volt látni, hogy Crixus mennyire elesett figura volt, mikor a ludusba került, ahhoz képest késõbb túlságosan is magabiztos – mondhatni, nagyképû – lett. Remélem, a 2. évadban visszakapja Haás-Vander Péter kellemes szinkronhangját, mert hogy ebben az évadban valamilyen oknál fogva sajnos más szinkronizálta. :S

Ezzel szemben az elsõ évadra szinte csak jókat tudok mondani.

*** Vér és homok ***

Bepótoltam az évad elsõ felét, és nem is értem, miért nem tetszett elsõre, mert hogy az elsõ részek is nagyon jók. Elõször szinkronosan akartam nézni, de aztán meghallottam egy videóban Andy hangját és szép beszédstílusát, úgyhogy eldõlt a kérdés, és eredetiben néztem a részeket.

Spartacus egy nagyon jól megírt karakter. Nem azért drukkolok neki, mert õ a fõhõs, hanem mert végtelenül szimpatikus, fõleg ha azt a romlott világot nézzük, ahol bizony nem sok értékes ember volt. Azt az elementáris erõt, ahogy Sura miatt harcolt, érezni lehetett, engem teljesen meggyõzött. Bármire képes volt azért, hogy a feleségét újra magához ölelhesse. Ha kellett, akkor megalázkodott, tûrt, a halál eszén többször is túljárt. Szomorú jelenet, mikor annyi küzdelem után a már majdnem halott Surát ölelheti magához. De ami ennél is megrázóbb volt számomra, az a jelenet, mikor a legjobb barátját kellett megölnie. Ilyen megrázó jelenetet ritkán látni tv-ben. Igen, nagyon szomorú volt, ezzel együtt viszont ez volt az a rész, amivel végérvényesen meggyõzõdtem arról, hogy ez egy jó sorozat.

Meglepõdtem, hogy az elsõ részekben Crixus mennyire bunkó és beképzelt volt, de a Dottore is elég kemény. Éppen ezért imádom azokat a jeleneteket, amikor Spartacus lealázza Crixust, vagy éppen a nagy gonosz Glaber tucatjával ráküldött embereit.

Ilythia talán az egyetlen szereplõ, akit kicsit sem tudtam megkedvelni. Nem azért, mert gonosz, hanem mert még buta és idegesítõ is, és valamiért a színésznõ sem jön be.

A végefõcímet meg imádom. Kár, hogy a Viasat mindig 'félbeharapja'.

Összességében egy jó sorozat. A csatajelenetek jók, a színészi játék is jó (számomra kiemelkedik Andy Whitfield és John Hannah), és akinek ez nem elég, még eyecandy-felhozatal is van benne. Jópasinak ott van Spartacus, Crixus és Varro (negyediknek talán Glaber), lányok közül szerintem a legszebbek Mira és Sura, de a domina sem kutya. ;)

Ma kezdõdik a 2. évad, hááát, kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz a kényszerû változtatások miatt.
sarahangel 2013 aug. 19. - 12:39:57
(199/271)
A Viasat3, ahogy ígérte, Spartacus maratont fog tartani. Augusztus 23-án és 24-én leadják Az aréna isteneit (3-3 részt a 2 nap alatt), és már augusztus 25-én indul a 2. évad 2 résszel, augusztus 30-án folytatják.
sarahangel 2013 júl. 17. - 00:36:03
(198/271)
De jó, köszi az infót! :)
Akkor elég gyorsan leadják a 0. évadot, ha 1 hétre rá már jön a 2. évad. Lehet, hogy mindennap fognak adni 1 részt?
dookugrof 2013 júl. 16. - 12:28:20
(197/271)
és Augusztus 30-án kezdi a 2. évadot a Bosszút !! :))
dookugrof 2013 júl. 16. - 12:26:50 Előzmény sarahangel
(196/271)
A Viasat 3 Augusztus 23-án kezdi vetíteni a 0. évadot azaz az Aréna isteneit !!!! :)))
10/10
kenee 2013 júl. 15. - 11:42:10 10/10
(195/271)
Nagyon jó sorozat!!! Imádtam! Crixus kedvenc <3
10/10

(azért még tudnak jó filmeket csinálni...)
majsztor2 2013 júl. 14. - 15:35:57
(194/271)
Ha valakit érdekel én indavideón néztem meg mind a 4 évadot(az utolsót feliratosan), de http://indavideo.hu/profile/2372/ ezen a csatornán még az Átkozottak háborúja is fenn van 7 részig szinkronosan jelen pillantban a csatornán vissza lehet keresni az eddigi 4 évadot is szinkronosan. :)



Amúgy még mielõtt az lenne,hogy reklámozom magam, nem az én csatornám.
sarahangel 2013 júl. 12. - 21:34:53 Előzmény Trixi211
(193/271)
Egyetértek. Ha jól tudom, az HBO leadta Az aréna isteneit, tehát akkor az is megvan szinkronosan, folytathatták volna azzal. Vagy legalább ismételhetnék az elsõ évadot.
Trixi211 2013 júl. 08. - 14:12:32 Előzmény sarahangel
(192/271)
Azért nem ártott volna, ha a viasat3 is folytatja a közeljövõben...