eIemes 2016 febr. 29. - 15:30:16
(32/172)
"az igazság keresésére, a tényfeltárás, a sajtó fontosságára szavazott..."

Kaszát a lónak. A posztumusz igazságtételre szavazott.

Tavaly a nightcrawler fölött, amely a sajtó gennyes oldalát boncolta,
és egy AKTUÁLIS témáról mutatott kegyetlenül éles képet: elsunnyogták.
eIemes 2016 febr. 29. - 15:28:20
(31/172)
Mi az, hogy nem lehetett szõnyeg alá söpörni...?
Nekem ez a bajom a filmmel, hogy MÁR nem aktuális.
Mondjuk 10 évvel ezelõtt ez a film nagyot robban.
Vagy még 5 évvel ezelõtt is: szenzáció, bátor dolog.

Nade most? Mintha megvárták volna a pápa engedélyét.

Pffffffffffff.
10/10
Gollam24 2016 febr. 29. - 14:30:55 10/10
(30/172)
Nincs ebben semmi meglepõ, gyõzõtt az igazság iránti megalkuvásoktól mentes vágy, vagyis a problémát nem szõnyeg alá kell söpörni, hanem bátran beszélni róla, mert csak így érhetõ el a változás pozitív irányba, a sajtó mint szócsõ fontosságát kihangsúlyozva.

Amúgy már novemberben lehetett sejteni, hogy a Spotlight lehet a befutó, mert a legtöbb kritikusnál ez állt az elsõ helyen egyedül a Revenant (Inarritu miatt) és a Big Short zavarhatott volna be neki, de végül nem.
A habos-babos mesefilmek, mint pl. a Martian, Kémek hídja labdába sem rúghattak Best Picture kategóriában.
1/10
meluss 2016 febr. 29. - 13:35:48 1/10
(29/172)
Én nagyon megdöbbentem, hogy ez a film Oszkárt kapott. Amikor megnéztem, nem is tudtam, h Oszkárra jelölték. Nagyon unalmas volt, rossz a forgatókönyv. Egyáltalán nem volt izgalmas a film, ami egy oknyomozó filmtõl elvárható. A szereplõkkel nem lehetett azonosulni, bár próbálkozott a rendezõ. Mindegyikõjüknek volt valami kapcsolódása az egyházhoz, gyerekkori emlékek, nagymama, iskola, mint ahog nekünk is. De ez a próbálkozás nem talált célt. Sem az operatõr sem a vágó nem segített, hogy fokozza az izgalmakat. Nagyon dokumentumfilm szerûre akarták csinálni a filmet de ez nem indok hogy én megnézzem ezt az unalmat. Ráadásul annyi nevet hadarnak el, hogy azt se tudtam már mirõl beszélnek. Csak azért néztem, hátha a végén csattan, de nem, semmi katarzis, semmi a sikernek semmi öröme nem jött át. És ezek a sértõen "gyengébbek kedvéért" szájbarágós képek sem segítettek, mint pl. a karácsonykor éneklõ gyerekkórus, melyet az egyik újságíró falnak támaszkodna szemlél. Bármelyik gyerek lehet közülük áldozat. Ó, lehet, hogy az összes áldozat, csak nem tudjuk??? Szánalmas. Az egyház egy nagy sötét bûnszervezet, veszélyes mint a maffia, nagyon kell vigyázni. Ez a film üzenete.
Edmond Dantes 2016 febr. 29. - 09:41:18
(28/172)
A visszatérõ és Leo "árnyékában" ez a nyomasztóan fontos témát boncolgató film szép "csendben" elvitte a két Oscar-fõdíjat: legjobb film és legjobb forgatókönyv. Szép és csúnya mesék -mint pl A visszatérõ- h e l y e t t az Akadémia az igazságra, az igazság keresésére, a tényfeltárás, a sajtó fontosságára szavazott...és jól tette!. Meg fogom nézni...

...ellentétben az itt ájtatos manóként papoló, a világ, benne az egyház realitásairól, válságtémáiról, nyomasztó tehertételeirõl e l t e r e l õ hszóval, aki valszeg örökre eltûnik az éji homályban és -legalábbis ezen a néven- a fórumról is. Mint írta: "Az egész film értékelhetetlen..." Az illetékesek "kicsit" másképp "értékelték" az "értékelhetetlent"... Hszónk v e s z í t e t t. Veszíteni tudni kell. És gyõzni is tudni kell. Spotlight tudta, hogyan kell gyõzni: ÍGY.
8/10
giggs985 2016 febr. 27. - 22:47:18 8/10 Előzmény Molnár Csanád
(27/172)
"Éppen ezért nem is értem, hogy ha valaki emberileg rossz, akkor miért kell rögtön az Egyháznak nekimenni?" Az nem tûnt fel neked, hogy pont az volt a legnagyobb probléma ezzel a jelenséggel, hogy nem csak elszigetelt, egyes papok által elkövetett esetekrõl volt szó, melyek között nem volt semmiféle kapocs, összefüggés, hanem egy olyan dologról, amirõl a legmagasabb szintû egyházi vezetõk is tudtak, és õk tussolták el? Emiatt úszhatta meg annyi pedofil pap, és emiatt erõszakolhattak meg több ezer gyermeket. Ilyen szempontból szinte érdektelen is, hogy ezt önmagukat hívõnek, vagy Isten követõinek mondó emberek követték el - így kár azzal bagatellizálnod, hogy ennek a dolognak a nyilvánosságra hozatala csak valami rosszindulatú vallás- és egyházellenesség.
kroll 2016 febr. 26. - 20:49:08 Előzmény kroll
(26/172)
Mármint dollárban.
8/10
Arter 2016 febr. 25. - 21:52:09 8/10
(25/172)
Ez a film egy roppant kényes témát dolgoz fel. Vallásos témákról mindig nehéz beszélni, vitatkozni, filmet csinálni stb. , mivel nem egyetlen vallás van a világon. A film most épp a katolikus egyházat vette célba, amely mind közül, talán a legkényesebb, hiszen a világon az emberek többsége a római katolikus vallást gyakorolja. Én is római katolikus vagyok és templomba is járok, így érdekelt a film, hogy vajon miként fogja megközelíteni ezt a kényes témát. A film tetszett, a színészek tökéletesen hozták a karaktereket, a történetvezetés jó volt, talán kicsit a tempó volt lassú. Sajnos a papi szakmában is elõfordulnak pedofil emberek, akik lejáratják az Egyházat, a rendes, tisztességes püspököket, papokat, akik alázatosan végzik hivatásukat. Csak, mert papok ugyanolyan bûnösök, mint azok akik nem papok és gyerekeket molesztálnak, sõt egy életre elveszik a gyerekektõl az Istenbe vetett hitet. Szóval aki ilyen szörnyû dolgokat követ el hivatástól függetlenül, azt én minimum egy életfogytiglan börtönre ítélném, mivel szegény gyereket egy életre lelki sérülté tette. Iszonyú történet volt ez akkoriban és ami a legszomorúbb, hogy sok pap megúszta, de a rossz elõbb utóbb úgy is elnyeri méltó büntetését. A filmre 10-bõl 8 pontot adok.
kroll 2016 febr. 22. - 23:48:55
(24/172)
Ez több mint egymilliárdba fájt a csuhásoknak:http://www.origo.hu/nagyvilag/20050611usamar.html
9/10
Sinnerman 2016 febr. 21. - 19:43:39 9/10
(23/172)
Nagyon jó film, csak azért nem 10/10 (bár az sem lenne túlzás), mert a szûk toplistámra nem fér fel. Az elmúlt idõszakban annyi animációs, képregény és egyéb szuperhõsös "mese"filmet láttam, hogy már egészen elfelejtettem, milyen az amikor "csak" kiváló forgatókönyvbõl, kiváló színészek, kiváló dialógusok segítségével érdekes karaktereket keltenek életre, akik egy minket is érintõ, megrázó témán dolgoznak. Ez a film csak közvetve szól a pedofília eltussolásának intézményesülésérõl a RK egyházban, és arról, hogy nem csak a modern kor törvényeinek betartásától, de még a Tízparancsolattól is oltári (hehe..) messze vannak. Igazából arról szól, hogy a helyesen cselekvõ egyén a társadalom élõ lelkiismerete, önreflexióra kényszeríti azt. Nem lehet haszontalan, vagy üldözendõ.
6/10
NADALFAN 2016 febr. 21. - 14:44:03 6/10
(22/172)
A film szerintem átlagos ,más kérdés hogy a témája minimum bicskanyitogató. De már semmin nem tudok igazán megbotránkozni ,max. azon hogy a bûnösök itt is megússzák az igazi retorziót.Egy biztos a katolikus egyház is összefonódva az aktuális hatalommal egy jó biznisz a vezetõknek.
6/10.
10/10
VagoDurbints 2016 febr. 20. - 20:29:12 10/10 Előzmény Molnár Csanád
(21/172)
Az internet világában bármilyen nicknevet választhat magának az ember, szóval nem kell "kedves valakizni", ott van a nicknevem, ha nem tetszik, akkor nem kell megszólítani.
A statisztikás dologgal kapcsolatban nem értünk egyet, bár azt idehozni, hogy világszerte hány pap, püspök, stb. van az vicc.
A filmben a pszichológus a saját adatai alapján vetített ki egy becslést Bostonra. De tegyük fel h nem 90, csak 9 pedofil pap volt.
Ez nem változtat azon a tényen, hogy védték a papokat és eltusolták az ügyeiket. Ez az amire felhívja a film a figyelmet, illetve az, hogy hogyan éltek vissza a papok a helyzetükkel.

Nem általánosítok, biztos vagyok benne, hogy sok olyan ember van, akinek segít a vallás valamilyen módon.
Viszont úgy gondolom, h ha a helyi pap molesztálja a gyereked, akkor igenis menj el a végsõkig, h az a tetû a börtönben végezze.
Ne hagyjuk már, h az egyház (legyen szó bármelyikrõl) házon belül megoldja ezeket az ügyeket és elérje h ne legyen bevonva semmilyen hatóság.

A stílusod szerintem taszító és leereszkedõ. És senkit nem érdekel, hogy hány diplomád van.
Nem fogok reagálni a többi hozzászólásodhoz.

Szép napot!
10/10
joeydarko 2016 febr. 18. - 13:58:34 10/10
(20/172)
Annyi azért belõlem is kikívánkozik a tisztázás végett, hogy Jézus nem hogy nem alapított egyházat (maximum vallást, de azt se szándékosan), de annyi köze sincsa Római Katolikus Egyházhoz, mint Mohamednek. Az meg, hogy az imádatára berendezkedve és kultuszt teremtve palotákat és fényûzést vonnak maguk köré és saját adókat vezetnek be még ellent is mond a tanításainak. Mert Õ maximum ennyit kért, hogy vigyük szavait. Mégcsak ne is a tetteit, csak a szavait.
oncogito 2016 febr. 18. - 13:44:59
(19/172)
Lám, fogalmad sincs a Biblia tartalmáról és néhány mondat ragadt csak meg benned, amit itt-ott másoktól hallottál.
Isten egyháza nem fizikai egyház, hanem szellemi. Jézus ennek rakta le alapját.
A Szentlélek ha ott mûködne, nem lennének rakva bûnnel, nem lenne világi hatalmuk és a közösség tagjai fejlõdnének a hitben.
Lám, te még a Bibliát sem olvastad!
Tudod, hogy a karácsony pogány ünnep, a r.katolikus egyház tette törvényévé? Nem is Jézus születésének idõpontja, ellenkezõleg, a sötétség fejedelmének idõszaka, az év legsötétebb téli idõpontja! Hogy halloween a halál ünneplése a keresztények meg ünneplik a r.katolikus egyház jóváhagyásával? Hogy a megszentelt szombat napi pihenõt önkényesen vasárnapra fordították? Egyik legnagyobb bûnük a háromságtan terjesztése. Amíg Jézus élt, tiltakozott, hogy Istennek tartsák,
("Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten.') végik Isten Fiának tartotta magát, aki Atyja akaratát követve jött le a földre közénk! halála után merték terjeszteni a gonosz által hogy õ volt Isten! Fogalmad sincs, kit védesz - de most már szóltam, lelked rajta, hogy fogadod!
Én is ajánlok neked verseket:

"Érzéki ember pedig nem foghatja meg az Isten Lelkének dolgait: mert bolondságok néki; meg sem értheti, mivelhogy lelkiképen ítéltetnek meg.
A lelki ember azonban mindent megítél, de õ senkitõl sem ítéltetik meg." (1Kor 2,15-16)

"És azért imádkozom, hogy a ti szeretetetek még jobban-jobban bõvölködjék ismeretben és minden értelmességben;
Hogy megítélhessétek, hogy mi a rossz és mi a jó; hogy legyetek tiszták és botlás nélkül valók a Krisztusnak napjára;" (Fil.1,9-10)

"Mert noha ez idõ szerint tanítóknak kellene lennetek, ismét arra van szükségetek, hogy az Isten beszédeinek kezdõ elemeire tanítson valaki titeket; és olyanok lettetek, a kiknek tejre van szükségetek és nem kemény eledelre.
Mert mindaz, a ki tejjel él, járatlan az igazságnak beszédiben, mivelhogy kiskorú:
Az érettkorúaknak pedig kemény eledel való, mint a kiknek mivoltuknál fogva gyakorlottak az érzékeik a jó és rossz között való különbségtételre." (Zsid.5,12-14)
10/10
joeydarko 2016 febr. 18. - 11:49:01 10/10
(18/172)
Nem ítélkezem. Viszont az érvelésed ott elbukik, hogy itt az ég világon semmi általánosítás nincs. Végig ki van hangsúlyozva az idõbeni miliõ és a helyszín. Ha ésszel nézed, akkor pontosan tudod. A döntés a hithez és egyházhoz való viszonyulás kérdésében egyéni. Számos ilyen eset került napvilágra az elmúlt években és te is írod, hogy errõl beszélni kell. Ez a film épp ezt csinálja. Meg sok másik is. Te vagy, aki személyes támadásnak veszi. Gyerekkoromban én még ministráltam is. Nagyon szerettem a közösséget. Egyházi gimnáziumba jártam. A mai napig hiszek. De amit a színfalak mögött észrevettem az nekem elég volt, hogy ne járjak többet oda. Anyagias társaság amit jól mutat az is, hogy milyen módon és mennyiért tudsz jelenleg leróni egy imát a Bazilikában vagy a Mátyás templomban vagy Sziklakápolnában... Persze ez az én véleményem, az én tapasztalataim. Meggyõzni nem akarok senkit. Örülök, hogy neked még nyújtanak támaszt. De ne bánts olyan alkotásokat, amik felhívják a szülõk figyelmét arra, hogy ilyenre is oda kell figyelni. Ettõl még nem kell eltiltani onnan, de figyelni kell és nem feltétel nélkül megbízni.
1/10
Molnár Csanád 2016 febr. 18. - 11:32:08 1/10
(17/172)
Kedves Oncogito!

Egyszerûen nevetséges,amiket összehadováltál.. Nem is érdemes a válaszra. Egyébként ha nem tudnád,a Római Katolikus Egyházat Jézus Krisztus alapította,nem lehet Istentelen,mert Szentlelke közremûködik benne, és akkor az még az általa alapított Szentségekrõl nem is beszéltünk. ("A Szentlélek ott fúj,ahol akar") De nem hiszem,hogy ezeket a teológiai,és racionális tényeket ebben a topikban kellene megvitatni.
Ha már ilyen bõszen emlegeted a Bibliát,javaslom olvasd át a "Ne ítélkezz,hogy meg ne ítéltess" verseket. ;)
oncogito 2016 febr. 18. - 09:37:58 Előzmény Molnár Csanád
(16/172)
Ugye neked nincs gyereked?
oncogito 2016 febr. 18. - 09:33:27
(15/172)
"És azt hiszed magadról, hogy te a vakoknak vezetõje, a sötétségben levõknek világossága,
A balgatagok tanítója, a kiskorúak mestere vagy, bírván a törvényben az ismeret és igazság formáját.
A ki azért mást tanítasz, magadat nem tanítod-é? a ki azt hirdeted, hogy ne lopj, lopsz-é?
A ki azt mondod, ne paráználkodjál, paráználkodol-é? a ki útálod a bálványokat, szentségtörõ vagy-é?
Ki a törvényben dicsekszel, a törvénynek megrontása által az Istent gyalázod-é?
Mert az Istennek neve miattatok káromoltatik a pogányok között, a mint meg van írva.
(Róm.2,19-24)
oncogito 2016 febr. 18. - 08:30:07
(14/172)
A r.katolikus egyház rakva van tévtanításokkal és bûnnel. Nem Isten, hanem a gonosz lakozik benne.
Vajon mennyire ismered a Bibliát? Vajon mennyire fejlõdnek az egyházon belül a tagok ismeretekben?
A Biblia tanítása szerint a papoknak egyetlen feladata az örömhír terjesztése és a közösségének a fejlesztése. Nem állandó "állás", mert ahol a tagok nem fejlõdnek legalább annyira, hogy papokká lehetnek, az a közösség rossz!
A r.katolikus egyház világi hatalommal paktál, vagyona van, ami istentelenség. A közösségnek önmagát kellene eltartani. Nem feladata a jótékonykodás, mert nem saját vagyonát adja,hanem a tagokét, az államét, azaz minden adófizetõ pénzét.
Sorolhatnám még az istenteleségeit, ahonnan nagyon gyorsan ki kellene futni!
1/10
Molnár Csanád 2016 febr. 18. - 00:41:53 1/10
(13/172)
Kedves Csilla!

Sajnálom, hogy ilyen gyûlölet van benned, tudod, azért rengeteg szép dolog van a Katolikus Egyházban, és a közösségét megtestesítõ emberekben, papokban is. Talán ha kevésbé elõítéletes szemüveggel tekintenél rá, te is észrevennéd. Persze ehhez elengedhetetlen, hogy megismerkedj ilyen emberekkel..akikkel nem tudsz, mert élbõl elzárkózol tõlük.
Te pont a film "lényegére" mondod, hogy felesleges dobálózni a számokkal. Egyébként köszönöm a kommentedet, mert megerõsítette bennem azt a félelmet, hogy pontosan ilyen embereknek készítették a filmet, mint te. Akik körbeülik, nem gondolkodva elkezdenek köpködni, és mutogatni, hogy na (éppen) "ezért nem szeretem" az Egyházat.
Az Egyházat nem tudod "szétzavarni", mert Isten, és a hívek tartják össze, (az Egyház mint szervezet segítségével) akik szabadon döntöttek Isten mellett, és ezen hívek összessége alkotja az Egyházat, nem csak az Egyház maga, mint szervezet.
A hozzászólásod második felével maximálisan egyet értek, hogy nem szabad hagyni, hogy ilyen történjen - nem csak az Egyházban, hanem sehol máshol a világon. És azzal is egyetértek, amit szintén te (is) írtál, hogy a pap nem csak egyházi szervezet tagja, de ugyanúgy ember is. Éppen ezért nem is értem, hogy ha valaki emberileg rossz, akkor miért kell rögtön az Egyháznak nekimenni? Hisz nem az Egyház tehet róla, hogy ilyen lett. (én egyébként azt feltételezem, hogy már a felszentelése elõtt is meg volt ez a beteg hajlama) Éppen ezért ezen emberek kiszûrését szintén szorgalmazom, jobban vizsgálják meg, kit szentelnek fel, mert ezek a beteg emberek súlyos problémákat okoznak az Egyháznak. Még egyszer megjegyzem: a pap nem csak a Katolikus Egyház felszentelt papja, azért, mert felszentelték, attól még megmarad "gyarló" embernek, a felszenteléstõl nem válik automatikusan szentté.
Végezetül pedig: hívõként én is az Egyház (vagy ha úgy tetszik szervezet) tagja vagyok, és bár vannak hibáim-mint mindenkinek, nem tartom magamat egy "velejéig rohadt" embernek, ahogyan te tituláltad az Egyházat. Mivel az Egyházat az emberek sokasága és Isten alkotja, így ha az Egyházat köpködöd,kritizálod, akkor az Egyházat alkotó embereket is köpködöd,kritizálod.
Köszönöm a véleményed, máskor fogalmazhatsz kevésbé gyûlölködõn.
Jó indulattal,
Csanád