10/10
jani-wan 2014 jan. 29. - 20:34:35 10/10
(224/264)
Sok SW könyvet nem olvastam. Ami nekem tetszett az a Thrawn trilógia a Shadows of the Empire, és néhány Han Solo-s.

Ez a könyv nem ismerõs, és a nem is találtam meg.
http://starwars.wikia.com/wiki/Timeline_of_books

a lista szerint Alan Deen Foster ezeket írta:
The Approaching Storm
Splinter of the Mind's Eye

ezek közül valamelyik?
10/10
cellasto 2014 jan. 29. - 20:26:15 10/10
(223/264)
a felújított trilógia szinkronosan ment a mozikban,ha jól emlékszem :)
asszem stól buci volt luke szinkronja,de ez nem biztos
10/10
jani-wan 2014 jan. 29. - 20:23:43 10/10
(222/264)
Én sem emlékszem szinkronos moziváltozatra. Csak a Birodalmat adták szinkronosan. Úgy emlékszem a Jedinek elõször videókazin volt szinkronja. A felújított változatról nem tudom hogy kapott-e mozis szinkront.
10/10
cellasto 2014 jan. 29. - 20:18:48 10/10
(221/264)
igen,

lehet elõveszem én is,már jó pár éve nem olvastam :)
offtopic
zottyo534 2014 jan. 29. - 20:13:06
(220/264)
Nem hinném, hogy szinkronnal vetítették bármelyik moziban, kivéve, ha 10 évvel a bemutató után újra felvette a mûsorára valamelyik.
offtopic
Anditos 2014 jan. 29. - 20:00:04
(219/264)
Nekem megvan az eredeti (moziban játszott) szinkronnal és az újjal is. Egyik ellen sincs semmi kifogásom. Talán Vader-nél igen, mert az eredeti szinkronban Nagy Attila sokkal jobb volt, mert nem beszélt monoton hangon, mint egy robot, hanem teljesen emberi volt, csak a gép torzította el a hangját. Hollósi Frigyes azonban robothangon beszélt. Emlékszem, hogy az ált. suliban, amikor megtudtuk a szinkronokat, az osztálytársaimmal elemeztük hogy jó választás e Hannak Csernák János vagy Bencze Ilona Leia-nak. :) Nekem pl a Birodalom Visszavágban sokkal jobban tetszik Han hangjának Téri Sándor, Luke-nak pedig Szatmári György, akit azóta sem hallottam mást szinkronizálni.
10/10
jani-wan 2013 dec. 21. - 10:04:20 10/10
(218/264)
***SPOILER***
Állítólag a három fõszereplõ (Luke, Han, Leia) aláírt, illetve úgy tûnik hogy nem közvetlenül a Jedi Visszatér utáni eseményekrõl fog szólni (Thrawn admirális stb...), hanem amikor az ikrek már 14-16 körül járnak.
***SPOILER vége***
Sz Peter 2013 dec. 20. - 20:25:12
(217/264)
Nem vagy te egy kicsit egoista? Csak mert TE nem vagy kíváncsi rá, akkor már másnak se készítsék el? ;)
offtopic
kimbin01 2013 dec. 20. - 20:16:27
(216/264)
Úgy tudom, hogy eredetileg 9 részre tervezték, és ebbõl elõször a középsõ három, majd az elsõ három
lett megfilmesítve. GL nem is akar már több filmet ebbõl, ami Luke további pályafutásáról
szólt volna.
10/10
cellasto 2013 aug. 09. - 19:19:18 10/10 Előzmény netticicaadacs
(215/264)
" Talán ez az egyik legelképesztõbb ökörsége Lucas-nak."

egyetértek!
sõt a végén a zenét is elcseszte,az eredeti sokkal jobb volt :)
10/10
cellasto 2013 jún. 05. - 15:18:50 10/10
(214/264)
Alan Dean Foster-Jedi Kristály-át olvasta valaki?
Nem rossz az sem,ha jól emlékszem a robúr közölte le anno
10/10
jani-wan 2013 jún. 03. - 15:19:17 10/10
(213/264)
Is there a problem if people trying to make some sense of things that only exist in fantasy world?
Are you aware of the fact that even a fantasy is more acceptable if logical, than a completely made up crap?
Or are you trying to suggest, that in a movie, nonsense can be more acceptable than logic?

You know that in a HUNGARIAN forum people speak hungarian right? :DDD

Have a nice day! :)
10/10
Zathar 2013 jún. 03. - 00:12:10 10/10 Előzmény jani-wan
(212/264)
You know that its just a movie right?:D
offtopic
Sz Peter 2012 nov. 10. - 17:56:07
(211/264)
Mert? Ha nem mész el a moziba megnézni, téged megver valaki miatta? :)
AvatáR Gil Maerth 2012 nov. 10. - 17:36:53
(210/264)
Lehet hogy a Zahn féle trilógiát kéne életre hívni. Ámbátor utána is vannak történések rendesen a Star wars univerzumban (Palpatine feléled, Boba Fett visszatár, egy kis intergalaktikus invázió, újabb polgárháború, etc )

Az elsõ trilógia hatalmas nagy hangulatot teremtett, idézhetõ szövegekkel (az "Én vagyok az apád" szállóige lett :)
sajnos az új részekkel nem ez a helyzet. Bár vannak megjegyezhetõ részek... de valami hiányzik.
Talán z hõskorszak bája, az egyszerû trükkök?
:(
10/10
jani-wan 2012 aug. 08. - 18:46:52 10/10 Előzmény kavipeti85
(209/264)
Köszi a választ és a linket.

Nem olvastam sok könyvet, szóval most letöltöttem az összeset, hogy bepótoljam eme hiányosságot, csak kellene hozzá venni egy e-book olvasót.


Ami a pajzsot illeti nem értünk egyet. Az lehet hogy gyengítik valamelyest a pajzsot, de biztosan nem eléggé. Azok a pajzsok ellenállnak a nagy turbólézereknek is egy ideig, szóval szerintem ezek a kis vadászokra szerelt lézerek nagy hajó pajzsát lõhetik órákig az akkor sem "karcolódik meg". Proton torpedóval lõni jobb ötlet, de nehezen hihetõ hogy elégséges lenne a pajzs ledöntésére a korlátozott számú proton torpedó amit néhány kis vadászgép szállítani tud, még akkor is ha lézerrel is lövik közben.
Különösen akkor nem ha az energiát maximálisan a pajzsgenerátorokhoz irányítják, mint ebben az esetben, mivel sem nagy sebességre, sem nagy tûzerõre nem volt a Csillagrombolóknak szüksége a császár parancsa miatt, így elméletileg a pajzs folyamatosan újra épül a gyengített pontokon.
Ezért mondtam hogy erõs hajó ellen nagy fegyver kell. Az gyengít annyit hogy ne tudjon a pajzs teljesen regenerálódni, és így az idõvel teljesen leépül.
Szerintem ez így logikus.
kavipeti85 2012 aug. 07. - 23:06:04 Előzmény jani-wan
(208/264)
- Azért nem ment vissza Yoda-hoz a két rész között, mert megvolt a maga baja (lásd A Birodalom Árnyai c. regényt, ami ezt az idõszakot mutatja be. Képregény formában megtalálod itt:
http://halozsak.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=3813%3Astar-wars-a-birodalom-arnyai&catid=24%3Avegyes&Itemid=2 ) Másrészt meg Han Solo-t keresték. De közben fokozatosan fejlõdött azokra építve, amiket a Birodalom Visszavágban Yoda-tól tanult. Ha úgy vesszük, erre az idõszakra szüksége volt, itt szinte önmaga fejlõdött, illetve azok a történések tettek róla, hogy ön-fejlõdjön, amik megtörténtek vele (lásd az említett regény vagy képregény...)
Miután pedig meglett Han, visszament Yoda-hoz a Jedi Visszatérben, de már nem volt mit tanulnia. Már csak a próba volt hátra Vader személyében...

- Kenobi szellem nem tartott neki edzést. Az Új Remény és a Birodalom Visszavág között sem, bár olykor, amikor bajba került és szüksége volt rá, hallotta Kenobi hangját a fejében, mint amikor a Halálcsillagot is elpusztította.

- A pajzsgenerátor a birodalmi Csillagromboló körül, ha intenzíven kis ûrvadászgépek lövik, fokozatosan gyengül. Ráadásul az x-szárnyúaknak protontorpedói vannak, azok sokkal nagyobb kárt tesznek, mint a lézer. Intenzív rohammal meg lehet dönteni egy Csillagromboló pajzsát. A naboo-i vadászgépek a Baljós Árnyak-ban nem voltak túl erõsek. Naboo népe nem volt igazán harcos nép. Ráadásul a droidvezérlõhajó teljesen más felépítésû, mint egy Birodalmi Csillagromboló. Teljesen más az elpusztításának a módja.
De amúgy tényleg úgy az igazi, ahogyan te mondod. Nagy hajó nagy hajó ellen XD De olykor a kivétel erõsíti a szabályt. :D

Egyéb kérdés? XD
10/10
jani-wan 2012 júl. 22. - 17:20:45 10/10
(207/264)
Luke valószínûleg edzette magát a két film között is, csak az a kérdés hogy miért nem ment vissza a Dagobára ahol a megfelelõ edzést kapta volna.
Talán nem kapott eltávot?
De az is lehet hogy Kenobi szelleme irányította az edzést, így megvolt Yoda nélkül is.
Viszont akkor felmerül kérdés, hogy az Új remény és A birodalom visszavág között is esetleg már tartott neki edzést?
Van itt egy csomó kérdés amire sosem kap választ az ember.

Csak az a logikai probléma hogy a pajzsgenerátor közelében a legerõsebb a pajzs, és egy-két személyes vadászgépek fegyverzete azt nem lövi át.
Arra nagy csatahajó fegyverzet kell.
Mint ahogy a Baljós árnyakban ez logikusan már így is van, és meg sem karcolják a droid irányító hajót.
Kis hajó ellen kis hajó gyenge fegyverrel, nagy hajó ellen nagy hajó, erõs fegyverrel. Azt úgy kell.
kavipeti85 2012 júl. 21. - 21:42:34
(206/264)
Halálcsillag kérdés: Logikailag ez az volt a legjobb ötlet az Uralkodótól, ha tõrbe akarta csalni a lázadókat, hogy egy új Halálcsillagot építtet, ami csak félig kész (mellesleg a méretét tekintve dupla olyan nagy, mint az elsõ Halálcsillag volt, tehát dupla olyan erõs és veszélyes is...) Mert ha egy teljesen újfajta fegyvert talál ki, annak veszélyét újra be kell vezetni a világnak és a lázadóknak, ellenben az elsõ Halálcsillag már bizonyított, amikor elpusztította Leia hercegnõ bolygóját (Alderaan) ezért logikailag az volt a legjobb ötlet, ha egy újat épít. De ezen már nem lesz gyenge pont, ha elkészül, elpusztíthatatlan lesz, és pont ez a csapda benne. Ezért mûködik tökéletesen a csapda. Ha nem Halálcsillag lett volna ez is, a csapda nem lett volna olyan jó.

Hayden a film végén kérdéshez: Mint amatõr filmes, én úgy látom, hogy mivel itt már 6 star wars filmünk van, és a két trilógiának egy teljes egészet kell alkotnia, dramaturgiailag Lucastól jó döntés volt, hogy Hayden került a film végére. Régen elfogadott volt, hogy az idõsebb Anakin áll ott a végén, mert nem volt még elsõ három rész. De ez most így lett teljes. (Bár lehet, ezt a filmkészítésben/történetfelépítésben laikus szemek nem látják...)
kavipeti85 2012 júl. 21. - 21:33:19
(205/264)
1-2 dologhoz én is hozzászólnék.

A Birodalom Visszavág, és a Jedi Visszatér között a film idejében 1 év telt el kb., a Birodalom Árnyai c. könyv jól leírja, hogy ebben az idõszakban mi történt. És igen, Luke folyamatosan edzette magát és az Erõ-höz való viszonyát. Tehát Han Solo is kb. 1 évig volt lefagyasztva.

A birodalmi csillagrombolókat/szupercsillagrombolókat csak úgy lehet elpusztítani, ha elõször elpusztítják a vadászok az adott csillagromboló pajzsgenerátorait. A csillagrombolók esetében ezek a híd tetején helyezkednek el, vagyis a romboló kiálló felsõ részében/tornyában van két oldalt két fémgömb, azokat kell szétlõni. Onnantól kezdve nem mûködik a pajzs, és akár a hídba is belerepülhet egy öngyilkosjelölt vadászpilóta a gépével :)