6/10
zee944 2008 jan. 16. - 11:24:24 6/10
(19/219)
Talán... de én csak egy önmagában is tekintélyt parancsoló, markáns valakit tudtam volna a majdani Darth Vaderként elfogadni. A kákabélû-kölyökképû Christensen erre teljesen alkalmatlan, külsõ adottságainál fogva, játszhat bárhogy.

Bár megvan ennek az az elõnye, hogy képtelen vagyok Darth Vader figurájával összegyeztetni, így az eredeti trilógia Darth Vaderje ugyanolyan élvezhetõ marad.
Mr.Smith 2008 jan. 16. - 10:51:23
(18/219)
A baljós árnyak folytatása A klónok támadása kicsit komolyabbra sikeredett már, de többet ki lehetett volna hozni a témából. Nem a látványvilág volt a problémája az elsõ trilógiának (Baljós árnyak, Klónok támadása, Sith-ek bosszúja), hanem az, hogy nagyon mese lett itt-ott és néhol nagyon csöpögõs! Jar-Jar és hasonszõrû társai totál nem kellettek volna a filmbe, ha ezek kimaradtak volna, akkor sokkal jobb lett volna az elsõ trilógia!
6/10
zee944 2008 jan. 16. - 09:52:31 6/10
(17/219)
Szerintem ez nem annyira Christensen és Portman, mint inkább a gyenge rendezés hibája, magyarul Lucasé. Mondjuk akármilyen jól játszhatna, külsõre számomra elfogadhatatlan Christensen, mint majdani Darth Vader.
Tenebra Mors 2008 jan. 15. - 21:12:50
(16/219)
Bocs a floodért, de kifelejtettem egy reflecxiót:

Szóval igen: a romantikázás. Kicsit csöpögõs lett, azért, mert Lucas nem ért a romantikához. Látszik, hogy mennyire szenved vele, hogy megteremtse a látszatát, de igazából õ sem akarja.
A leggagyibb részei a filmnek kétségkívül azok, melyeken Anakin és Padme szaladgálnak a Naboo virágos mezõin, fura állatokon lovagolva (egyik magazin "Majális"-nak nevezte ezt a jelenetet LOL).
Mondjuk annyi pozitívuma volt, hogy Anakin itt jelenti ki elõször, hogy "ha a diktatúra mûködik, akkor elfogadható!" - muhahahahaaa!! "Rise Darth Vader!"

De ezt talán lehetett volna utalásszinten is megközelíteni, vagy kicsit redukálni, mert így erõsen arcpirító, nevetséges, és banális ezen részek hangulata.
Tenebra Mors 2008 jan. 15. - 21:09:00
(15/219)
Én nagy rajongó vagyok (sõt, elcsépelt már tõlem ez, de azért ide is leírom: dogamtikus rajongója vagyok), de valóban egyet kell érteni abban, ha rangsorolni akarjuk a filmeket, akkor a II. nem az elsõ helyen lesz.
Nálam ez a sorrend:
1. V. rész
2. IV. rész
3. VI. rész
4. III. rész
5. II. rész
6. I rész.

De persze mindet élvezem és szeretem.

Nekem ebben az nem tetszett, hogy az egésznek kissé "összecsapott"-jellege van. Rendkívül hosszú, de így is elég sok esemény van összesûrítve, ami nem mindig jön ki jól. Pl. Dooku gróffal kicsit többet "elmélkedhettek" volna. Ilyen kulcsfontosságú küzdelmeknél azért mindig szoktak lennei puffogtatások (pl. Darth Vader vs. Luke - "I'm your father!" ). De itt semmi. Persze Darth Maul-nál még Dooku is többet szövegel, ez pozitív. (Darth Maul-ért amúgy hull a könnyem, hogy ennyire kevés szerepet adtak neki... Pedig a regényekben, novellákban azért van személyisége.)
Meg fájdalmas az is, hogy itt a sötét jediket látszólag leverik... Fujj. Szerencsére a III. rész kárpótol mindenért, muhahahahaaa!

Nagy pozitívum, hogy Natalie Portman nagyon aktív szerepeket is kapott, és így lehetõsége van feszes ruhákban szaladgálni XD. Ez mindenképp értékelendõ.

Szóval, ha gonosz vagyok és értékelem, akkor erre 8/10-et adnék...
10/10
Science_92 2008 jan. 04. - 23:02:20 10/10
(14/219)
Szerintem a 6 rész közül ez a legrosszabb. de úgy a legrosszabb, hogy ezt is nagyon szeretem. Nekem mindig is jobban tetszett a 4,5,6, de az újabbakat is szeretem, rengetegszer meg tudom nézni. De legutóbb amikor adták, valahogy nem kötött le. Fõleg a sok romantikázással van problémám. De talán ebben az epizódban a legjobbak a fények, a hangok, és az effektek. (kis túlzással, de azért dícsérni is szeretném)
Renátó 2007 jún. 30. - 20:16:17
(13/219)
Hát talán azért, mert kicsit drága lenne... (...szerintem...)
Christian29 2007 jún. 25. - 00:12:54
(12/219)
Igen valóban!
De a Sith-ek bosszúját nem adják le Júliusban:( Pedig már reménykedtem, hogy nem csak az elsõ kettõt adja le az RTL KLUB! Miért áll meg az elsõ kettõ után? Így az egésznek semmi értelme...:(
zszoltan 2007 ápr. 16. - 14:57:51 Előzmény Newcastle United
(11/219)
De nem eléggé kapta össze magát. Azt ígérték, hogy ebbõl a trilógiából megismerhetjük Anakin bukásának történetét. Én tényleg szerettem volna meglátni, de lehet, hogy vak vagyok. :) Vagy nem elég türelmes. De sajnos ennél a filmnél fogyott el a türelmem. (Az az érzésem, hogy ez is olyan lett mint a Silmarils: az utólag elmesélt töredékekbõl jobban össze lehet rakni a lényeget, mint a maga teljességében bemutatott történetbõl.)

De azt meg kell hagyni, hogy pár tucat fénykard egyetlen csatában tényleg jól mutat...
királylány 2006 aug. 14. - 17:50:25
(10/219)
Persze , hogy másak a "régi" és az új részek... Ahogy változik az "divat" az emberek, úgy változnak a filmek. A rendfezõknek és véltoztatniuk kell, mert különben nem tudják eladni a filmet. De szívesen megnézném , hogy mit csinált volna Lucas annakidején ezekbõl a részekbõl.(csak akkor az lett volna a kár hogy nem Ewan McGregor játszaná a fiatal Obi-Want):) Egyébként amikor a muteromékkal nézem a filmet mindig szon bosszankodnak , hogy Dart Wedernek más lett a magyarhangja....:)
Kiri 2006 jún. 03. - 11:55:32
(9/219)
De még hogy eltûntek, a Star Wars elõzetesen tök látszik hogy mennyire eltoltak valamit. Fõleg a sötét színek árnyalatai nincsenek és az arcokon nagyon látni amikor közelrõl mutatják, már aszittem a tv-t kell kidobni, de csak az RTL Klub-nál ilyen a kép.
CTibi 2006 jún. 03. - 07:19:35
(8/219)
Vajon mindenhol eltûntek a finom árnyékolások egy ideje az RTLKLUB mûsorában ?
beetyke 2006 jún. 02. - 12:35:24
(7/219)
oké ELKÉPZELTEM!!!!!!!:P
:DDDDDDDDDD
Newcastle United 2006 jún. 02. - 10:47:02
(6/219)
Nekem a romantikus szállal volt fõleg bajom.
Pauline 2006 jún. 01. - 17:20:02
(5/219)
Mindenidõk egyik legtehetségesebb és leggyönyörûbb színésznõje, az örök kedvencem, Natalie Portman játszik benne, és KÉPZELD EL, nem tetszett túlzottan a film. Nem állítom, hogy nagyon ócska lett volna, hogy ennél rosszabbat még sosem láttam, de a sztori nem fogott meg eléggé. A harmadik epizódot sokkal jobbnak találtam. KÉPZELD EL! ^^D
beetyke 2006 jún. 01. - 13:56:33
(4/219)
KÉPZELD EL NEM CSAK AZÉRT TETSZIK A FILM!!!!!!ha nem mer jó a történet, izgalmas eseménnyekkel meg mindennel van tele, ezért tetszik!!
és sztem az se lenne gáz ha csakis azért tetszene a film mer hayden helyes benne!!ugyhogy.................
Newcastle United 2006 jún. 01. - 10:27:22 Előzmény beetyke
(3/219)
Azért a filmnek vannak más érdemei is. Lucas egy kicsit összekapta magát a Baljós árnyak után.
Pauline 2006 máj. 31. - 15:19:05
(2/219)
Hát az elég gáz, ha csak ezért tetszik a film... ^^
beetyke 2006 máj. 21. - 10:58:49
(1/219)
szeretem, IMÁDOM EZT A FILMET
a kedvencem Hayen Christensen, mer oyan hejes minnt az állat :DDDD
IIIIIMMMMÁÁÁÁDDDDOOOOMMMM.............................