1/10
xdm 2015 dec. 19. - 21:41:47 1/10
(637/2837)
Spoiler
és nem volt nála mobilteló sem? ezért kellett térkép, hogy eljussanak hozzá ? ez aztán a történet írás... de az a baj, ha ezektõl eltekintünk akkor is üres az egész. Semmi értelme nem volt ennek, mivel most a köv rész kb az lesz, hogy a csajból jetilovagot farag hegesztõpisztollyal a luke, és azzal megy neki a maradék birodalomnak. Ennyi erõvel kezdhették volna kapásból itt, nem kellett volna ez a néger meg a kyloren szarakodás, ami egy vicc volt.

De most komolyan, szóval ezt adták nekünk majd 40 év elteltével mint 7. rész ? Sw rajongóként átcseszve érzem magam. Óriási hiba volt a disneynek eladni.
6/10
horipapa. 2015 dec. 19. - 21:39:47 6/10
(636/2837)
Értelek és sok mindenben egyet is értek, de ettõl még - szerintem - hiányzott egy erõsebb kaliber, egy hiteles, súlyosabb karakterû fõgonosz a részbõl és mivel Kylo volt ezen rész egyik fõszereplõje, fõgonosza így nekem nagyon nem volt rendben a leosztás, a sötét oldal és ez miatt (is) a film.
9/10
zsotya010 2015 dec. 19. - 21:36:30 9/10
(635/2837)
SPOILER

Rohamosztagost nem láttunk még fellázadni elsõ bevetésén úgy hogy foglyot szöktetett és végén ott kötött ki, hogy egy nõ miatt nulla százalékos felkészültséggel nekiront egy erõhasználónak fénykarddal, mikor lejött a filmben, hogy legszívesebben elmenekült volna elõlük.
Tetszett Kylo Ren stasis ereje (Knight of the Old Republic), ahogy mozgásképtelenné tette az emberkéket és megfogta a löveget is reptében, ilyet se láttam még egyikben sem, pedig lehetett volna.
A Jakku, mint roncstemetõ is érdekes volt szerintem, és ne mondja nekem senki, hogy dehát a Tatooin is lehetett volna.
Még annyi eltérés a negyedik részhez képest, hogy itt a BB-8-as információival egymagában nem mentek semmire:)., de egyébként igazad van, a többi elem nagyjából ismerõs volt.

SPOILER vége.
1/10
xdm 2015 dec. 19. - 21:35:19 1/10
(634/2837)
ezek szerint svábynak nem sok ízlést osztottak ha ez neki 10 te jó isten....
megint gyalázzák a régi nagyokat, gondolom lucas biztos elégedetlen látva ezt
4/10
csincsilla72 2015 dec. 19. - 21:33:56 4/10
(633/2837)
Csak itt, csak most, csak neked:

- a történet eredeti / logikus / koherens-e? Ez HÁROM szempont, három mondat. Kifejteni persze ízlés szerint ki lehet (a többit is). Tehát a forgatókönyv hogy áll.
Nekem ez a legproblematikusabb. Másolja az EP4-et, ami zavaró. Ha viszont kikacsintásnak fogod fel, akkor talán nem annyira. Mondjuk van egy pont, ahol már nagyon túltolják. Hogy logikus-e? Önmagában igen, de kevés az infó arról, hogy ki miért és hogyan került abba a helyzetbe, amiben benne van. Remélhetõleg szándékosan, mert sok mindent titokban akarnak még tartani. A koherencia nekem OK.

- a rendezés milyen?

Ezzel sok bajom volt. A csatajelenetekben olyan gyorsan mozog a kamera, hogy elszédülsz, illetve nekem a csata és az akciójelenet is túl sok. Ebben a prequelt utánozza sajnos. Láthatóan feszesre húzták a filmet, unalmas pillanat nem nagyon volt benne, az érdeklõdést fenntartja, csak túlzsúfolt ezáltal.

- a látványvilág milyen?
Erre nincs panasz. Látszik, hogy ebbe beletették a pénzt. Én mondjuk 2D-n néztem, a 3D-rõl nincs infóm.

- a mitológiát megtartja-e?
Az erõhasználat mivolta nincs rendesen kidolgozva. Most vagy kiderül a muciról, hogy extrabrutál túltengenek benne a midikloriánok (hehe:-) és ezért ennyire jó, vagy tényleg megerõszakolta magát a forgatókönyvíró és mostantól bárki autodidakta módon profi erõhasználóvá válhat. Vagy valamit nem tudunk Rey-rõl, és majd kiderül.

- az új karakterek eleget szerepelnek-e, megvan-e a saját egyéniségük, valaki túl- vagy alulreprezentált
Szerintem rendben voltak. Én mondjuk elbírtam volna sokkal több Poe Dameront.:-)

- idegesítõ hülyeség (különösen kitérve BAIT-re) vannak-e, mennyi van?
Na, ezt lehetne sorolni. Már megint egy brazil családregény. Rey lazán beszélget egy R2-módon füttyögõ robottal, akit sosem látott, holott R2-höz minimum tolmácsrobot kell. Coruscant pusztulása természetesen a napfényes égbolton látható bárhonnan. Halálcsillag 3.0, megint normális védelem nélkül.

- a színészi játék milyen? Lehet a rendezés pocsék, a film unalmas és ötlettelen látványorgia iszonyat rendezéssel, de a színészek színészkednek-e?
Jó. Látszik, hogy rendesen instruálták õket. Solot imádtam. A szinkronról nem tudok nyilatkozni, eredeti nyelven láttam.

- a trailer által felvetett kérdéseket megválaszolja a film? Jut ideje rájuk? Látni mi történt az elõzõ rész idõsíkjához képest? Pl. megemlíti valaki hogy a rohamosztagosok 50 éve nem klónok?
Passz. Nem emlékszem rájuk.

- jó megnézni? Mert egy pocsék film is képes lehet magával ragadni, legfeljebb nem nézed meg újra. Szóval?
Nem nézhetetlen. Az öregeket jó újra látni, vannak benne poénok, a látványvilág is oké. Ha el tudsz vonatkoztatni attól, hogy ez egy remake és nem kapsz agyvérzést az idegesítõ hülyeségektõl, akkor élvezni fogod.
6/10
horipapa. 2015 dec. 19. - 21:33:49 6/10
(632/2837)
A folytatásban lehet, de ebben a részben nem.
1/10
dreherboy 2015 dec. 19. - 21:32:54 1/10
(631/2837)
Errõl ennyit!
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 19. - 21:29:32 1/10
(630/2837)
Mintha az SW 4 olyan eredeti lett volna önmagában. Legkisebb királyfi megmenti a királylányt a gonosz varázsló várából.
Önmagában az eredetiség nem kulcs a SW-hoz. A rip-off már viszont egy új szint.
eIemes 2015 dec. 19. - 21:25:41
(629/2837)
na, és szerinted mekkora gázsit kapott Mark Hamill ezért a szerepért...?
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 19. - 21:24:04 1/10
(628/2837)
még legalább háromszor nézd meg,azt tanácsolom..
a 4dx-et ki ne hagyd! :D
offtopic
eIemes 2015 dec. 19. - 21:23:14
(627/2837)
(megjegyzés: magyarországon két év késéssel mutatták be a filmet, tehát Sváby vagy 12 évesen látta az elsõ részt az apjával, vagy olyan szerencsés volt, hogy festõmûvész édesapjával nyugateurópában vagy amerikában mehetett moziba).
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 19. - 21:22:52 1/10
(626/2837)
LoL

micsoda oknyomozás :)
már több,mint tíz új nicket láttam itt mint ma,szóval termékeny sváby úr :D
10/10
caseyjones 2015 dec. 19. - 21:22:45 10/10
(625/2837)
Spoiler nélkül csak annyit mondanék, hogy szerintem ez minden idõk legjobb Star Wars filmje!!!!

És most következzék a - igaz, csak részben - SPOILERES tartalom:

Tetszett a látványvilág, sajnálom, hogy nem IMAX 3D-ben néztem... Megnézem majd még egyszer, de akkor biztos, hogy 3D-ben. Tetszett az is, hogy vittek egy kis humort is a filmbe (az elõzõkben nem igazán voltak). Persze a Star Wars nem vígjáték, de szerintem jó, ha az ilyesfajta filmekbe belecsempésznek némi humort. Han Solo kiiktatásán majdnem sírtam, alig akartam elhinni. Megmondom õszintén, én nem számítottam erre. Kylo Ren karaktere és Adam Driver viszont teljesen lenyûgözött! Amikor megláttam a színészt, azt mondtam, bár ne õ játszaná el ezt a szerepet, és végül kellemesen csalódtam benne. Remekül játszott, nagyon karakteres volt, és a magyar szinkronja is passzolt hozzá. Az új fõszereplõk (Finn, Rey) elsõre nem voltak szimpatikusak, de a film végére megkedveltem õket és szerintem nagyon jól alakítottak. Bár a feketére ezt nem igazán mondanám, néha szerintem egy kicsit gyenge volt, viszont a karakter, akit eljátszott, jó volt.
Sokan mondták, hogy hiányolják Lando Calrissiant a filmbõl. Nem tudom, szerintem nem volt baj, hogy ebben õ nem szerepelt. Remek karakter szerintem, de én azt mondom, hogy a következõ részekben mellékszereplõként tûnjön fel, valahogy nem illik ebbe a történetbe, úgy gondolom. Amúgy egy Lando spin-offot szívesen megnéznék, a Zsivány-1-est meg a Fejvadászosat nem igazán tartom érdekfeszítõnek ellenben a Han Solóssal.
De visszatérve a filmre, J. J. Abrams remek mûvet alkotott, szerintem jól összerakta a filmet. A zenéket egy kicsit viszont hiányoltam. A végét viszont nem értettem: Luke Skywalker nagyjából 30 éven keresztül egy óceánbolygó aprócska szigetén állt, és nem csinált semmit? Honnan szerzett élelmet például?

10/10
10/10
könyves 2015 dec. 19. - 21:22:20 10/10
(624/2837)
Az a jó,hogy nem vagyunk egyformák unalmas lenne a világ. Te másik oldalról közelíted meg és ez így ok.Nekem tetszett és régen jöttem ki moziból ilyen feldobottan.
offtopic
eIemes 2015 dec. 19. - 21:20:51
(623/2837)
megvan, ki az a szerencsétlen, aki egyszer használatos neveket regisztrál, hogy dicsérje a filmet.

figyeljétek a szófordulatokat:

http://index.hu/mindekozben/poszt/2015/12/19/merlegen_a_tahosag_mig_az_en_telomat_elvettek_es_bezacskoztak_svaby_vigan_fotozgat_a_star_wars_7_vetitesen/
10/10
könyves 2015 dec. 19. - 21:18:56 10/10
(622/2837)
Egyetértek!
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 19. - 21:18:54 1/10
(621/2837)
persze,mint fantasy/kalandfilm megállja a helyét ezt nem is vitatom
van benne trendi fiu meg trendi lány,gonosz meg minden ami a mai fiataloknak kell
viszont mint SW film borzalmas sajnos
és ez itt a baj kéremszépen
9/10
zsotya010 2015 dec. 19. - 21:17:12 9/10
(620/2837)
Felesleges is vitatkozni az egészrõl. Én 90-es vagyok és a Baljós árnyakat láttam elõször nagyon tetszett. Szereplõkkel együtt mindennel. Aztán megnéztem a klasszikus trilógiát és kapásból azt láttam, hogy Obi-Wan már öreg és a film derekán meg is hal, ennek ellenére tetszett a film és a folytatásai is. Utána meg jött a Klónok támadása és a Sith-ek bosszúja, tetszett, ahogy végül is hozzáigazította és elvarrta a szálakat, és 10 év után örülök neki, hogy valaki végre hozzányúlt a témához, amit szeretek és nem aludtam be a 2 órás játékidõ alatt másodjára sem. És igen, a többi részben is vannak logikátlanságok, blõdségek, mert ez egy mese. Van akit megfog és beleszeret, van aki meg egyszerûen vacaknak tartja az egészet úgy ahogy van, legyen az klasszikus vagy új és ezen nem lehet változtatni.

Ha Építenek és kapunk egy nosztalgiasztorit a legjobb sztoriról az a baj, ha sok a CGI az a baj, hogy nem építenek semmit. Ha nem tetszik egy szereplõ az a baj, vagy ha meghal valaki, akit szerettél benne azért sz*r az egész, nem lehet úgy megcsinálni, hogy tessen mindenkinek. Nézd aztán kapcsold ki magad 2 órára, mert az az elképzelt Galaxis sokkal jobb, mint az a világ, amibe most élünk ha elk*rták, ha nem, akkor is.
1/10
d112 2015 dec. 19. - 21:16:50 1/10
(619/2837)
Kettõ hónapja vettük meg a jegyet, nagy elvárásokkal indultunk el megnézni a filmet.Számomra nagy csalodás volt, nem hozta sem a hangulatott sem a megszokott színvonalat.Számtalan már az eddigi részekben látható jelenetett vettek át,ami nem lett volna baj ,de ne vitték volna ennyire túlzásba.Dobtak pár gumicsontott, a mozi sznoboknak, meg a rajongoknak, ami nekem túl erõltetettnek tûnt.(jelképek, hitlerezés, kereszténység, new age mozgalom stb.) Ami viszont kiverte a biztositékot, és nem , nem az hogy megöltek egy epikus szereplõt, hanem a disney mániákus erõltetései.Összeségében sajnos egyszer nézõs kategoria, bár volt ettõl gyengébb rész is, de ennek ellenére jobb filmet is össze hozhattak volna.
10/10
könyves 2015 dec. 19. - 21:16:23 10/10
(618/2837)
Én láttam vagy 20x a IV,V,VI-ot éreztem és láttam is a hasonló történetvezetést, DE nekem ez bejött.Lehet, hogy azért mert számítottam rá és talán azért, mert jól akartam érezni magam.