eIemes 2015 dec. 31. - 18:57:37
(1277/2837)
köszi, az utsó bekezdéshez hasonló érzéseim voltak.

ezzel az erõvel Öböl Mihály is rendezhette volna, legfeljebb a kicsi golyórobot néha átalakult volna X-szárnyúvá.
1/10
taki009 2015 dec. 31. - 18:12:56 1/10
(1276/2837)
Sajnos ez a film a legnagyobb csalódás, amit eddig a moziipartól kaptam. Elnézést kérek mindenkitõl, akit megbántok, mert nem áll szándékomban! Szerintem ez a legbárgyúbb Star Wars film, messze alulmúlta a második szériát is!

Teljesen értetlenül nézem, olvasom, hallgatom a magasztaló kritikákat.

Ami jó benne: az elsõ szériát idézõ képi hangulat

Ami rossz: sajnos minden! csak néhány dolog kiemelve: 0 karakterek, fantáziátlanság, kritikán aluli színészi megformálások - de ami a leglényegesebb: A mese szépsége, amit azért még a második széria is próbált megugrani több-kevesebb sikerrel teljesen hiányzik.

enyhe spoiler:
Luke harca a démonaival három részt felölelt. A sötét oldal ravasz csábításait persze mint mese így is leegyszerûsítette, de anno együtt szenvedtük meg a düh szabadon eresztésének vagy uralásának dilemmáját. Ez itt zéró!!!!!!!! Pont a lényeg, az amiért az alapvetõen bárgyú történet mégis zseniálisan ütött: a megdolgozott belsõfejlõdés útja a mese nyelvén. Itt azonnal mindenki, mindent... sok mindent elmondanék még, de ennél többet egyelõre nem akarok leírni.
Shaba 2015 dec. 31. - 15:02:51
(1275/2837)
Filmet nem kritikusoknak forgatunk, mesét nem kiadóknak írunk. A közönség a legfõbb döntnök.
5/10
offtopic
-csengõzoli-- 2015 dec. 31. - 12:58:07 5/10
(1274/2837)
Hidd el,hogy az SW rajongók egyáltalán nem hugyoznak be örömükben,ahogy fogalmaztál. Sõt! :(
2/10
jani-wan 2015 dec. 31. - 12:52:50 2/10
(1273/2837)
Ezt a sok hülyeséget/hazugságot magadtól találtad ki?

" ti "rajongók" akartátok ezt."
Hülyeség. Én biztos nem. És a rengeteg "rajongó" hozzászóló szintén nem írt ilyet.
"nem lehet új szereplõket behozni (mert Qui-Gont se szeretitek, de annyira Windut se)"
Hülyeség/hazugság. Qui-Gon jó volt, és Mace Windu a lila kardjával meg nagyon badass!
"Nem a rendezõ, meg a forgatókönyvíró hibája, hogy a klasszikus trilógiát ismétlik több mint 2 órán keresztül,"
De igen. Meg azoké akiknek ez tetszik, mert miattuk nem kell jót csinálni.
"és mivel újítani nem szabad"
Ki mondta ez a hülyeséget?
Megtalálható az összes hozzászólásom Star Wars témában. Csak egyet találj az általad felsoroltak közül közül és neked van igazad.
De ilyet nem fogsz találni.
Pont az ellenkezõje igaz. Nem a rajongók miatt nem lehet újítani. Lucas is megmondta a minap, ahogy idéztem is:
"... it really shows enormous lack of imagination, and fear of creativity, on the part of an industry."
Dióhéjban a lényeg, hogy "elképesztõ mértékû a képzelet hiánya és a kreatív gondolkodástól való félelem, a stúdiók részérõl."
És nem a rajongók részérõl!
De azt már nyilván túl macerás elolvasni, vagy egyszerûbb figyelembe sem venni, mintha nem is lenne, hogy nem mondjon ellent azoknak akik mindenáron hazugságokat és hülyeségeket akarnak terjeszteni.
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 31. - 12:39:05 1/10
(1272/2837)
én birtam qui-gonnt meg obi-wan karakterét is az elõzménytrilógiában
sõt,újabban elõveszem a baljós árnyakat is egyre többször(pedig nem csíptem azt a részt egyáltalán)

ennek ellenére ez tényleg nem az lett,amit vártam sajnos
8/10
petikee69 2015 dec. 31. - 12:22:17 8/10
(1271/2837)
Végülis, ti "rajongók" akartátok ezt. Mindenki fanyalgott az elõzmény-trilógia után, ami pedig szerintem baromi jóra sikeredett, sõt a személyes kedvencem a 3. rész. Úgyhogy, ha nem lehet új lényeket behozni a filmbe (mert Jar Jart utáljátok), nem lehet új szereplõket behozni (mert Qui-Gont se szeretitek, de annyira Windut se), akkor mégis mire vártok? Nem a rendezõ, meg a forgatókönyvíró hibája, hogy a klasszikus trilógiát ismétlik több mint 2 órán keresztül, de még csak nem is a Disney-é. A Disney kaszálni akart és mivel újítani nem szabad, mert akkor a "rajongók" fanyalognak, ezért összegyúrtak mindent, amit szeretünk a klasszikus filmekben egy masszává. Ez van, be kell látni: miattunk lett ilyen bénácska ez a film. Mert ha csak egy pici változtatás is lett volna benne, akkor mindenki fanyalogna és szitkozódna...bár így meg mi, nyitottabbak nem tudjuk annyira élvezni. Ez van; pénzügyileg ez éri meg jobban
4/10
molnibalage 2015 dec. 31. - 02:30:16 4/10
(1270/2837)
Elképesztõen középszerû a film. Vagy még az sem. Egy mezei diáknak azt is felróják, ha szóismétlést van egy néhány oldalas esszében. Öcsém, több száz millióban ez a film arra volt képes, hogy a IV-VI részek cselekményét kvázi megismételje. És ettõl van oda a világon annyi ember...? Atyég... Értem, hogy az SW rajongók behugyoznak örömükben, de nem SW fanként ez a film mégis mitõl különbözik a Marvel filmektõl...? Hát kérem, a nagy büdös semmiben. Egyetlen célja volt ennek is, lásd ennek elsõ 5 percében.

https://www.youtube.com/watch?v=pqYkdolkrqg

(Az más kérdés, hogy a Birdman nekem nem tetszett...)
kybuck 2015 dec. 31. - 00:22:36
(1269/2837)
Soha nem állok a pénznyerõ erõ oldalára! Én egy egyszerû sci-fi- és filmkedvelõ nézõ vagyok, amilyen apám, Lucas is volt egykor!

Ha majd lecseng a hype egy fél-egy éven belül és kijózanodnak, mint a bulik után szokás majd rájönnek, hogy miért is kritizálják sokan ezt a filmet, ahogy anno az elõzménytrilógiánál sem vették figyelembe a kifogásokat, mert új Star Wars került a mozikba és ez átírt minden idõszámítást - egy idõre. De ahogy ott is, idõvel itt is gyõzedelmeskedni fognak a sötét oldal felett a józan sci-fi- és mesekedvelõ nézõ szempontjai, és belátják, hogy lehetett volna jobb is. A legyek pedig nem érdekelnek, legyenek akár egymilliárdnyian is, ha pedig túl közel jönnek majd lecsapom vagy lefújom Chemotoxszal õket, mert velem lesz az Erõ mindvégig.
Shaba 2015 dec. 31. - 00:17:31
(1268/2837)
Utalásod a(z általam imádott és már-már misztifikált) Labirintusra egyrészt örömmel tölt el, mármint hogy rajtam kívül más is alapmûnek tekinti, s így kisebbségben lehetek bár, de magányban már nem, másfelõl viszont tévesnek gondolom azt bármiféle párhuzamba állítani a Star Wars saga jelen epizódjával, és nem is csak a két film közt meglevõ majd' harminc év miatt, hanem mert a Labirintus meseszövése önmagába záródó, logikailag is hibrid történetet szül és éltet, míg a Star Wars nyílt mese: sokféleképpen, sokágúan formázható, építhetõ tovább. Lego-sztori. Erénye és egyben hibákat szülõ veszélye is ez.
domo.robi 2015 dec. 30. - 23:58:50
(1267/2837)
Megjöttek az Elsõ Rendes kommentek is: nagyon ütõs és erõs akar lenni, pedig csak szimplán sötét... De jól van, jól van! A gyûlölet erõt adott neked. Most pedig teljesítsd be sorsodat, és foglald el apád helyét! Apád, aki a benned lévõ Star Wars imádatot létrehozta, nem más mint George Lucas. Õ tehet mindenrõl.

Most õszintén, miért a Disneyt kell ekézni a filmért? Õk csak teszik, amit eddig is tettek. Tengernyi piacelemzéssel megnézik, hogy mi érdekli az embereket, aztán csinálnak egy közepesen szórakoztató, de igen jövedelmezõ rajzfilmet vagy filmet. Miért a kapitalista vállalat a felelõs azért, mert pénzt akar csinálni? Az õ számításuk már bejött, a kínai forgalmazás elõtt már 1,2 milliárd dollárnál jár a bevétel, és jó eséllyel verni fog minden filmet, ever. Közben az IMDB 8,6-ra pontozza, a Rottentomatoes pedig 94%-ra. Egymilliárd légy nem tévedhet!

Apád tehet mindenrõl. Apád, George Lucas hozta létre az egész Star Wars univerzumot, és õ adta el 2012-ben a 100%-ban tulajdonában lévõ Lucasfilmet és a Star Wars jogait a Disney-nek. Az õ nevéhez fûzödik a 4., 5. és 6. rész szárnyalása, és az õ lelkén szárad a széria bukása az elõzménytrilógia miatt, és - szerinted - a mostani 7. rész miatt. Pofán lettél csapva? Az csapott pofán, aki felépítette a világodat. George Lucas, személyesen.

Balga ifjú, hogy csak most, a vég küszöbén tudod megérteni. Hitvány tudásod nem vetekedhet a pénznyerõ erõ hatalmával!
8/10
Towner 2015 dec. 30. - 23:36:08 8/10
(1266/2837)
Ezt a posztot én is írhattam volna..:)
eIemes 2015 dec. 30. - 22:59:13
(1265/2837)
jó ez a kép, a paul walker 7. részének fináléja volt ilyen, azt mondták.
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 30. - 22:40:50 1/10
(1264/2837)
DE! Lehet és KELL mindani hogy ROSSZ VOLT! Minden szempontból rossz!

Ez nem egy történet! Még trailernek sem alkalmas! Rossz a rendezés, rossz a koncepcó, MINDEN ROSSZ!
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 30. - 22:39:25 1/10
(1263/2837)
NEM! A társadalomrombolás NEM elfogadható!

Márpedig ez a fizetett trollkodás hogy "de márpedig nekem ez tetszik és punktum és mindenki rasszista gyûlölködõ aki másként gondolja, és semmi mást nem fogtok látni márpedig a jövõben mert a stúdió úgyis megvette az összes kritikus" ELFOGADHATATLAN.

Vagy eltakarodik az összes payed korcs, vagy elkezdik belátni hogy nincs alapjuk azt modani hogy "jó, de legalábbis nem rossz" maguktól, abbahagyják a trollkodást, nem gyártanak több pontozó accot, többet nem fizetik meg a kritikusokat, elfogadják a jogos kritikát, és elkezdenek valami jobbat gyártani mint a Troll 2.

Erre egy megoldás hogy szépen mindkét fél összeszedi a mondandóját és nem vesztegetjük többet itt egymás idejét.

De ha erre semmire nem vagytok hajlandóak fizetett spemmerek, akkor elõbb-utóbb az fog történni mint a vallásos csürhe megjelenésekor: be fogják zárni a topicot.
7/10
Bozótharcos 2015 dec. 30. - 22:30:15 7/10
(1262/2837)
Összességében nem lehet azt mondani hogy rossz volt, de azt se hogy igazán jó lett volna.
Filmrészlet!!! Nem tudom ki hogy van vele és kinek melyik karakter jött be a legjobban az elõzõ részekbõl, nekem mindig is Han Solo volt a favoritom, aki ebben a részben is vitte a filmet. Ezért nagyon nem értem miért kellett pont õt melegebb éghajlatra küldeni. De ha már egyszer ez a forgatókönyv, akkor legyenek már szívesek az egyik leginkább kedvelt karakter halálát méltón elkészíteni. Pl. egy lélegzetellállító ûrcsatában a millenium falcon megsemmisül Soloval és wookieval együtt. Még ez is méltóbb lett volna Solo halálához mint egy szánalmas fénykard általi halál. Õ Han Solo könyörgöm mi a franc köze van az erõhõz meg a fénykardhoz. Semmi. Aztán Solo filmbeli fia egy nyálas fejû idegbeteg pöcs, aki a sötét oldalra állt? Ugyan már miféle hülye forgatókönyv ez? Teljesen valószerûtlen az egész. De ha már így alakult, akkor talán nem ártott volna kibontani ezt a történetet, felvezetni, hogy ez miért történt. Semmi elõzmény punktum Õ gonosz lett, ez aztán a sztori. De hogy folytassam az abszurditást egy néger rohamosztagos fénykardozik? Mégis kinek jut eszébe ekkora baromság? Most mondanám azt ha ezt Lucas látná, de amit Õ is mûvelt az elsõ három résszel látszott hogy gõze nincs hogy teszi tönkre a saját moziját. Volt jópár szemmel látható baki, ami azért elég gáz egy star wars mozinál.
A sok rossz után volt jó oldala is. A kis robot pl. tényleg aranyos lett, látjuk az öreg Solo-t, Leiát, Skywalkert. Filmrészlet vége!!!
Folyamatosan ment pörgött a film, szóval nem lehetett rajta unatkozni. Az elsõ harcos jelenetnél /millenium falconos/ megnyaltam mind a tíz ujjam hogy ha így megy végig akkor elégedett leszek. De nem voltam az, legalábbis közel sem felhõtlenül. Ettõl függetlenül egy 7-est megér.
9/10
Kölyök89 2015 dec. 30. - 22:10:40 9/10
(1261/2837)
Szerintem felesleges bármit bebizonyítani. Csak fogadjuk el, hogy van akinek tetszik van akinek nem.. már rég rossz, ha ezt elemzéssel kell bizonyítani... :) Ízlések és pofonok ennyi.
Btw ha kijön majd egy normál minõségû torrent, én kielemzem a filmet, ezzel nincs gond. de attól még akinek nem tetszett, továbbra se fog... és fordítva
1/10
Bodellger 2015 dec. 30. - 22:05:08 1/10
(1260/2837)
Ez az írás egy nagy mese volt, hab nélkül...
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 30. - 21:57:05 1/10
(1259/2837)
Azért ne tévedjünk el. A meséknek is nagyon fontos szabályaik vannak, még akkor is ha "közhelyesek".

Mint mondtuk nem volt elvárás hogy nagyot újítson, hogy nagyon eredeti legyen, nem az az igazi baja hogy az SW 4 vázlatára épült. Ez mostanra strawman-kategória.
Az a baj, hogy NEM göngyölítsemmilyen történetet. Nincs megoldandó alaphelyzet.

Egy nagyon fontos mesei sajátosság amúgy például ez a keret: "Számtalan veszély és megpróbáltatás után eljutottam ide, a várig, túl a manók városán, hogy visszavegyem az ellopott gyermeket. Akaratom erõs, mint a tiéd, és királyságom éppoly nagy...nincsen fölöttem hatalmad!"
Azaz a Fõhõs a Fõgonoszt CSAK a Történet Végén gyõzheti le. Addig mindig alulmarad, csalódik, tévútra fut.

De itt?
A mellékelt képen látható a Halálcsillag vége. Lássuk mit látunk rajta:
- felrobbanó halálcsillag
- Millennium Falcon
- 3 X-wing (egy kockával késõbb látszik a harmadik a Falcon takarásából elõtûnve, de akkor felismerhetetlen lenne a Falcon).

Namost, mi az amit nem látunk?
Kitaláltad, Rendes gépeket.
Hanem látjuk õket, az azért van, mert nem jutott ki egy se. Ha nem jutott ki egy se, akkor aki a bolygón volt az felrobbant. Kik voltak a bolygón? A Galaxis összes Rendes katonája, valamint a vezéreik: Hux, Ren, Phazma.
Puff. A "mese" harmadánál meghalt a Sárkány, bedobták a Gyûrût a Vulkánba, elûzték Cthulhut.

És ez csak indulásnak.

Pff, kész vagyok akár "Deathbattle"-ben bizonyítani hogy a Swii egy selejt. 10+ oldalt (képekkel illusztrálva) hajlandó vagyok összeírni miért rossz (nem "nem jó", hanem ROSSZ) alkotás a Swii ha valaki aki szerint a Swii jó produkálja ugyanezt.
Határidõt megdumálhatjuk. 1 hét? 1 hónap? Annál ne legyen több, de kevesebb se, hogy tényleg össze tudjuk szedni és szénné-analizálni. Aztán a közönség dönt.

Valaki?
9/10
Kölyök89 2015 dec. 30. - 21:26:46 9/10
(1258/2837)
Ez jó volt olvasni. :) Mert tényleg ez a lényeg. Ez MESE. így csupa nagybetûvel. És mint ilyennek hordoznia kell a klasszikus meseelemeket, és ezt az SW VII teljesítette.
Kylo Ren pedig valóban csak tanul még, koránt sem mester. (Az angol master szó ugye nem csak szó szerint jelent mestert. Uraságot ilyesmiket is...) Szóval õ egy nem igen túl képzet ren lovag, akit képes legyõzni egy kezdõ lány. (Mivel nem látjuk profival harcolni, ez rendbe is van, mert így elhiszem, hogy egyszerûen béna. ÉS épp ez amitõl õ érdekes lesz. Mert egy nagy család sarja, aki mindenáron a nagyapja nyomdokaiba akar lépni, de erre képtelen, mint látjuk. Ez az õ tragédiája. Ez nekem tetszik. :)