Shaba 2015 dec. 30. - 20:50:25
(1257/2837)
***SPOILER!*** Lássuk hát: ízlések és sallerek... Történetépítési bukfencet én is láttam benne, de hát mese, könyörgöm, még ha az atomkori generációk mostanra mitikussá lényegült sci-fi monumentálja is: akkor is mese. S a mesék legjava is kliséket használva göngyölíti a történetfonalat. Jó meg rossz, némi zavar, kavar, konfliktus, kis vagy nagy adag csoda meg varázslat, jókat és hasonszõrû szándékaikat gúzsba kötõ intrikus fõgonosz, szükséges elhullási ráta, de aztán fõhõs megindul, mint hógörgeteg a hegyoldalban, ádáz hirig, csiribi-csiribá nyakra-fõre, kész, hepaj, hólé-bólé-finálé, vége-fõcím, könyv becsuk, moziterem elhagy, ÁFA a büdzsébe, üres palack kifele menet a szelektívbe, mindenki boldog, lehet magasztalni, fanyalogni vagy épp porig alázva fikázni a dolgot... Ez is a kultúra része, vagy inkább csak részkultúra.
.
Ami pedig ezt a mi fiatalos Jeff Goldblumba oltott Noah Wyle-unkat (Adam Driver) illeti, nyilván meg kellett mutassa a fizimiskáját, mert ha megszakítás nélkül végigmaszkolja a sztorit, akár egyszeri dtp-s Photoshoppal a designtervet, máris kész a népítélet: hogy kóros szinten majmolja a néhai Vadert, akit ugye anno három végighengerelt epizódon át nem láthattunk. Arcvonásain kirajzolódó privát sármja meg annak szabad légáramlatban való idõnkénti megfürdetése helyett én mégis jobban aggódnék Kylo Ren valós harcértéke miatt, mert bár a generációs és egyben családi vitát egy jól irányzott, igaz, némiképp alattomosan bevitt döféssel megoldotta ugyan, egy a konfliktusba csöppent csaj, aki pedig életében akkor fogott elõször lézerkardot a kezébe, úgy leverte a sötét srácot, mint vak a poharat. Kemény továbbképzést igényel majd, nem kétséges, hogy talpig legény s egyszersmind velejéig gonosz lehessen, mert így, két lézervillanás között jellemingadozva legfeljebb Jedi-tréninghez jó csak, mármint hogy önjelölt tanoncok idõnként gyakorolhassanak rajta, mikor épp arra vetõdnek. De ez a mozi továbbra is: mese. Csillaghátterû ûrmese, csillagszemû juhász nélkül. És majd megoldják, kikúrálják, akiknek ez a dolguk, a gyermekbetegségeket. És mi várjuk a folytatást, de addig is még jó párszor megnézzük, mert izgalmas és látványos, mi több: ígéretes, hogyan is ébred ez az Erõ.
2/10
jani-wan 2015 dec. 30. - 20:31:05 2/10
(1256/2837)
No comment :D
2/10
jani-wan 2015 dec. 30. - 20:30:48 2/10
(1255/2837)
"A Tatuintól is el lehetne már szakadni"
Az nem a Tatuin :)
Engem is és gondolom rengeteg embert rajtam kívül megtévesztettek ezzel, pedig való igaz többször is elmondják, hogy Jokku, vagy Jakku (ilyesmi) a bolygó neve. Engem úgy átvertek pl. hogy a naplementés jelenetnél kerestem a másik napot.
Egyszerûen nem is értem mit gondoltak Disneyék. A Tatuin a sivatagbolygó. Pont. Ez beégett a köztudatba. Annyira hogy
*** Agents of S.H.I.E.L.D SPOILER ***
amikor a S.H.I.E.L.D fõnöke átesik valami dimenziókapun, és magához tér egy másik bolygón, ami homokos és sziklás, és két valami van az égen, az elsõ szava az hogy:
Tatuin.
joci72 2015 dec. 30. - 20:29:06
(1254/2837)
9 éves korom óta Star Wars rajongó vagyok.Csalódott voltam a moziból kijövet.Furcsán üresnek éreztem magam,többet vártam,és keveset kaptam.Tizenéves kislányomat viszont teljesen lenyûgözte a film,szerinte óriási movie volt,leszámítva Han Solo utolsó jelenetét.
Most már ez a rész is a széria része,szeretjük,vagy sem.Jelenleg 7.2,de lesz még az több is.Nálam 7!
Mr Abrams!Van még mit tanulni Lucas úrtól!Elsõre azért nem volt rossz!
NaFe 2015 dec. 30. - 20:19:00
(1253/2837)
Nem tudtam elképzelni, hogy egy lezárt kerek történetet hogyan lehet újra megnyitni,ezért nem voltak nagy elvárásaim így nem is csalódtam. Hajlok arra a véleményre én is, hogy a kötelezõ (egy kis jóindulattal) megvolt, de semmi több.
mandelbroth 2015 dec. 30. - 19:45:07
(1252/2837)
Röviden összefoglalva....ez rohadt szánalmas volt

Iszonyatosan gyenge, klisés, egyszerûen már már nézhetetlen. az új karakterek némileg javitottak rajta szerintem. De a vader imitátor:) meg a gonoszdi fõnöke, a feketén fehéren jó rossz szóval ez nagyon gagyi.

7,2 értékelés? vagy azok szavaztak akik nem látták vagy azok agyhalottak. vagy csak 3 as szorzó volt rá:)nem 3 as inkább 5 ös szorzó......

Böven 2 alá, ez egy ürülék.
offtopic
Sz Peter 2015 dec. 30. - 18:44:25
(1251/2837)
A "A new hope" nyitójelenete is nevetséges mikor tízen nem bírnak "tûz" alatt tartani egy ajtót a Tantive IV-en.
7/10
Sztrogacsev 2015 dec. 30. - 18:38:52 7/10
(1250/2837)
Ahogy a tehetségkutatókban mondják: jól megoldották a "házi feladatot", de semmi több. Ügyesen meglovagolták az eredeti trilógia hullámát, kérdés mit kezdnek a következõ részben? Végig az volt az érzésem, hogy jó-jó, de mintha már láttam volna.

SPOILER:
Gyakorlatilag a Baljós Árnyak remake-jét láttam a mai technikával. Ennél durvábban talán nem is aknázhatták volna ki rajongókban élõ kedvelt motívumokat: kezdjük Kylo Ren-el, aki Darth Vader reinkarnációja. Fekete hacuka, maszk... de minek??! Ráadásul a story is nagyon erõltetett arról, hogyan lett gonosz (ezt is láthattuk már a korábbi epizódokban). Amikor le veszi a maszkot, nah az meg vicc kategória. Még a Harry Potter is félelmetesebb volt. Egyszerûen nem volt hiteles. Anakin S. alakítása sokkal inkább átjött. Aztán ott az új "Halálcsillag". Tök ugyanaz a story, mint a Baljós Árnyakban. A Tatuintól is el lehetne már szakadni, immár harmadszor látjuk, hogy az új jedi tehetség ott senyved rabszolgaként. A csaj meg... pff.. autodidakta módon fedezi fel az erõt... :) A végén az a jelenet, amikor mélyen a szemébe néz a gonosz és kijelenti, hogy majd a tanára lesz, na az már egyenesen kínos volt... :S
De ehhez hasonló áthallásoktól hemzseg az egész film.
Másrészt nyugodtan lehetett volna folytatni az elõzményrészek technikai színvonalát, és nem visszaesni a mára már nevetséges eredeti trilógia dizájn világába (az irányítóközpont még mindig egy atomerõmû vezérlõjét idézi, az X szárnyúak belseje pedig említésre sem érdemes).

Összességében nagy csalódás a film. Nagyon a biztonságra mentek rá, csak a bevált receptet használták, de harmadszorra már a finom étel sem annyira fogunkra való.

Remélem a következõ részekben bedobnak valami kreativitást, és mernek nyitni az új felé, mert ez így elég lapos.
7/10
corleone90 2015 dec. 30. - 18:27:31 7/10
(1249/2837)
Én nem vagyok Star Wars fanatikus rajongó,de szeretem a klasszik Trilógiát sõt az elõzményt is.Úgy promózták mindenhol(net,tv) hogy az évtized filmje lesz de sajnos az évtized csalódása lett,sokakat vakít el a nosztalgia és ezért túl/felértékelik.
A klónok támadása a leggyengébb Star Wars film,az ébredõ erõ viszont nem Star Wars film. +++++++++++SPOILER++++++++++
ami bejött:látványos,Rey passzol az SW világába,Solo,Chewi,
ami nem jött be:halálcsillag 3.0,4.rész sztori copy(szinte teljesen),logikai hibák,gyenge gonosz karakterek(snoke,kiló)a lófejû gyerek rohadtul idegesített(miért vette le a maszkot a vallatásnál?)snoke gollam és voldemort fattyú marveles kölykének tünik,Solo halála drámai akart lenni de nem lett az+a végén senki
nem említi(leia,rey,fing),Rey 5 perc után tudta használni az erõt+legyõzi karddal a tapasztalt kilót:D,fing gyerek a poénjaival szlengjével nem SW filmbe való,mit csinált aköztársaság 30 év alatt?(fasz verésen kívül),max von sydow karaktere ki volt? hogy kapcsolódik a szoriba ?.a végén miért ébred fel r2?,egy rohamosztagos miért lép ki gyilkolást látva (holott erre nevelték)?,miért teszik az oszcillátort felülre, jól szétlõhetõ/támadható helyre?,faszma kapitány miért kapcsolja ki a pajzsot egy kis fenyegetésre egy random vezérlõben egy gombnyomással?(tudta pedig ha elpusztul a halálcsillag õ is meghal),a skót,kínai kalózok minek SW filmbe?a 4.részbe 50 xwinggel támadták a halálcsillagot,ebbe mért volt elég 15?(mikor a csillag pusztító sokkal
nagyobb a death star.1nél).Luke mi a rákért ment számüzetésbe(azon kivül hogy a tanitványa ellene fordult).
van egy olyan rossz érzésem a köv.részbe a kiképzés mellet birodalom visszavág remake/copy lesz .RIP.SW.
Shaba 2015 dec. 30. - 17:58:14
(1248/2837)
Elõrebocsátva, hogy a hetedik epizód, melyet ma tekintettem meg legkisebb gyermekemmel, székhez szögezett és lenyûgözött, mert a dramaturgia mellett a vásznon kapott látvány döbbenetesen félnyersre gyalult felületén kapaszkodva snittrõl snittre, a film olyan kétpercenként tolt élményszálkát a körmöm alá, amely kvalitatív jellemzõ eleve és akarattal kilúgozottan hiányzott mindhárom úgynevezett elõzményepizódból – szóval leszögezve, hogy valóban mesteri munkával és az eksztatikust minimum súroló filmélménnyel volt ma dolgunk, a kisördög, az a bizonyos, mely bennünk fészkel, iziben moccant, mikor leányom a filmszínházból kijövet rákérdezett, hogy nekem ez, aki a klasszikus három részen nõttem fel, mennyire tetszett. Megidézve Karinthyt, aki ugye egy életfilmszalag-szakadás folytán elég fonák helyzetbe álmodta magát s azt az univerzális következtetést vonta le élete oda-vissza megélésébõl, hogy hát Kassák Lajos verseinek sem elölrõl a végéig, sem hátulról elõre olvasva nincs se füle, se farka, kislányom érdeklõdésére reflektálva én is kiragadtam tehát a saga most futó epizódjának egy epizódját – nevezzük csak fellengzõsen jelenetnek –, mely a benne történtek folytán híven adaptálhatná a mozifilm viselte alcímet, majd erre alapozva általánosító érvénnyel a következõ konklúziót bontottam neki ki: "Mennyire tetszett? Nos, végre-valahára kivehettem a történet lényegi üzenetét. Jelesül: egy birodalmi rohamosztagosnak legalább háromszor el kell mondj valamit ahhoz, hogy egyszer megértse." (És még akkor is jobb volna, ha gyalogsági fegyvere helyett az agyát dobná el, arra szemlátomást nincs akkora szüksége, mint a turbóskúlóra.) Gané vagyok, tudom, mert ez a film szerintem (is) fantasztikus, s nem csupán mûfaja, de az általa nyújtott élmény folytán is. Ám a jellem gonosz oldala, lám, mindig kilógatja a lólábat. ;) 10/10
2/10
jani-wan 2015 dec. 30. - 17:06:54 2/10
(1247/2837)
** SPOILERES ***

"Ohh dehogynem, lásd. a Torolt felhasználót. :D "
Ennyi? Ez tényleg :D

"Kezdve az uralkodóval ... Vader miért van olyan ruhában"
Már leírtam hogy ez miért roppant egyszerû. Te nyilván elmélkedõs vagy, és túlbonyolítod azt is amit nem kell.
"mert ezt a történetet 3 film alatt fogják nekünk elmesélni"
De attól még lehet az elsõ rész kerek egész, mint a Csillagok Háborúja, vagy a Baljós Árnyak, mint trilógia elsõ részek. Mind kerek egész, és egy fõszál az ami megy tovább! A hiba hogy a háttér hiányos, ami pedig már meg kellene legyen, mert már EZ IS EGY FOLYTATÁS!

"(nekem egyébként nagyon tetszenek azok a befejezések, amikor nyitva hagyják a dolgot és a nézõ képzeletére bízzák a folytatást. Pl Inception vége, vagy a Prisonersnél az utolsó snitt)"
Nem az a baj hogy nyitva hagynak dolgokat, hanem hogy olyan dolgokat nem tudunk meg amit kellene. A Birodalom Visszavág például jó néhány dolgot nyitott meg amikre a Jedi Visszatérben kaptunk választ. Pl. hogy tényleg õ Luke apja, vagy mi lesz Soloval. De nekem pl. meglepetés volt hogy az uralkodó ennyi szerepet kapott. Nem vártam hogy fõ karakter lesz. És villámok jöttek a kezébõl!

"Rey erõhasználatához: ... DE,ha egy családot átjár az erõ"
Amihez Luke-nak évek kellettek, Rey-nek 3 perc.

"Nem hiszem , hogy 28 éve."
Nem tudom mennyi ideje. Pont ez az. Semmit sem tudunk! Mi a nézõk. Csak leírtam egy számot. De ha igaz hogy Luke volt a mestere, és mondjuk 10 éve ment el, akkor viszont hol a többi Jedi, mert 20 év az elég nagy idõ. Stb...
És tudod mit, nem is akarok ezen gondolkozni. Ha ez a Csillagok Háborúja, akkor nincs ezen mit gondolkodni, mert lenne válasz.
Ben Kenobi azt mondta Lukenak, hogy Vader segített a Birodalomnak kiírtani a Jedi lovagokat a sötét idõk elõtt. Kész. Téma lezárva. Olyan bonyolult ez?
2/10
jani-wan 2015 dec. 30. - 16:27:40 2/10
(1246/2837)
Ezt vicces megjegyzésnek szántam.
De ha már akkor pl. a börtönblokki lövöldözés esete is kicsit szánalmas. Solo és Csubi azt a kis lyukat nem bírja tartani fedezékbõl, ahol egy rohamosztagos alig tud átmászni :)

De a lényeg hogy az ilyen apró hibákon át tud siklani a nézõ, mert a többi annyira jó, hogy ezt teljesen elnyomja. Ellentétben az Ébredõ Erõvel, ahol a sok ilyen kisebb rosszul megoldott dolog csak erõsíti az egész rosszérzést a filmmel kapcsolatban.
9/10
Kölyök89 2015 dec. 30. - 16:11:43 9/10
(1245/2837)
Szerintem megállja a helyét ebben a világban. Engem az zavarna, ha megint kapnánk ugyanazt mindenbõl, akkor felesleges folytatni a sztorit, ha a jó és a rossz mindig ugyanaz.
Az igaz, hogy a star wars filmek, nem az óriási mélységeikrõl (ezt azért mindenki láthatja), elvontságról híresek. De szerintem nem baj, ha a filmkészítõk próbálnak elmenni efelé, mert ma már nem lehet eladni egy klasszikus mesét. (azt sokszor láttuk.) Az elsõ rendben azt értette újnak, hogy a rendszer maga picit férges (nem tudom jobban mondani) vagyis, már alapjaiban gáz a helyzet. érdekes lehet, hogy erõsödik, vagy gyengül a késõbbiekben, és az ellenállás, hogy él a lehetõségeivel.

Finn- aláírom nem volt látványos fejlõdése. (de a karakterekhez nekem többször meg kell nézzem, mert sok apróságra rá tudok kattanni 1. 2. nézésre nem minden jön le... Amúgy elég hamar elintézték a fénykardozáskor mindkét esetben. A Kylo-s fura volt az nekem se jött be. De azért ettõl nem tartom nézhetetlenek a filmet.
Poe-val nem tudom mi lesz a terv, õ elég mellékszerep pályán mozog. Hozzáteszem érte is izgultam. ÉS nekem bejön ez a fajta laza, végletekig optimista karakter. Mellesleg szerintem õ nagyban hozzájárul majd Finn fejlõdéséhez, és akkor mindkettõjük karaktere kibontakozhat. :)

A sztorit nem tartom rossznak, leírtam, és nekem hozta azt, amit egy Star Warstól vártam. Ha nem is tökéletesen. De épp ez a jó ebben a világban, hogy ahányan vagyunk annyi árnyalatát ismerjük fel. lehet a te általad elképzelt SW világ más mint az enyém. Mást képzeltünk el. :) Várom a folytatást és majd meglátjuk....
2/10
jani-wan 2015 dec. 30. - 15:56:20 2/10
(1244/2837)
"Finn- ... Amúgy igen izgalmas, hogy valaki, egy szimpla rohamosztagos megszökik, és fõszereplõ lesz"
Igen ha valamiféle karakterfejlõdésen megy keresztül. Ez meg végig egy béna bugyuta nulla, aki teljesen fölösleges a sztori szempontjából, de elköveti az egyik Star Wars szentségtörést, és nulla karakter létére fénykard harcol, és nem véletlenül látják úgy sokan hogy csak azért szerepel, hogy a feketéknek jobban el lehessen adni a filmet.
Mondj egy hasonlóan senki fõkarakter a 4-5-6-ból!

"Poe Dameron.- Õ is helyén volt. tök jó pilóta"
Tök jó pilóta. És ennyit tud. Videójáték karakter 10 éveseknek. Szóval mégis mi az ami által mégis a helyén van. Egy senki a figura. Porkinsért jobban izgult mindenki a Csillagok Háborújában az 5 másodperce alatt.

"A hangulat nekem tökéletesen hozta azt, amit várok egy SW filmtõl. volt benne dráma, kaland, humor, akció, bölcs gondolatok."
Pont hogy errõl beszélünk hogy nem volt dráma, mert töketlen az egész történet, rosszak a párbeszédek, erõtlenek a karakterek. Elk*rták.
Bölcs gondolat meg egy volt benne összesen, hogy "a nõk úgyis rájönnek".

"Hozzáteszem tele van új ötletekkel. (Elsõ rend)"
Az Elsõ Rend-et Lucas találta ki. Benne van a legelsõ forgatókönyvben, amit át kellett írnia.
"The princess and Mina hug Alana, whose giggles have turned to tears. The two boys scramble out of
the speeder as Amber helps the princess and her maid into the back seat. The speeder is piloted by a trooper of the First Order."
Igaz mondjuk, hogy kb. ennyi is amit abból megtudnunk róluk. De itt sem sokkal több. Egy szervezet ami ugyanaz mint a Köztársaság a klónkatonákkal, vagy a Birodalom a hadsereggel. Szóval nem tudom mitõl lenne olyan új ötlet. Inkább ugyanaz mint volt csak át lett nevezve.

"3. Elsõ rend & Kylo Ren ..."
Csak az a baj ezzel hogy ez pont hogy nem hozza vissza eredeti Star Wars érzést. Azt amiért az jó volt. És amirõl Disney beszélt hogy olyat csinálnak majd. Hát nem olyat csináltak.
Persze legyen ilyen is, de ne Star Wars filmben! Majd megnézem a labilis elmebeteget Ragyogás remake-ben, de a Star Wars-ból ki kell hagyni mert Star Wars Univerzum idegen.

"4. Kylo vs Rey."
Semmi értelme erõlködve magyarázatot gyártani. Ha erõlködni kell, akkor ott ette meg a fene. Ráadásul azt sehogy nem magyarázza meg senki valakinek aki ismeri a Star Wars univerzumot, ahol le lettek fektetve az alapok, hogy valaki 5 perc alatt ilyeneket tud. Ilyen nincs és teljesen elfogadhatatlan ilyen módon semmibe venni azt amit Lucas elképzelt.

"(na az ilyenek miatt is tetszik a film)"
A Csillagok Háborúja nem az elvont dolgokról szólt! Most se arról szóljon! Legyen Star Wars! Arra vettem jegyet! A vidéki lány menjen és mentse meg a galaxist! Közben találkozzon a régi fõhõsökkel akik segítenek neki. Ennyi.
Ha elmélkedni akarok megnézem az Inceptiont vagy a Matrix-ot.


Legalább te most leírtál mondjuk egy csomó mindent, ami akár jó is lehetne, de ott hal meg az egész, hogy nem Star Wars! A létezõ legnagyobb hiba, ha Star Wars filmet néz az ember.
Pont olyan a film mint rengeteg gagyi "Star Wars" könyv amit Disney kidobott. Egy szar történet szar karakterekkel, amire ráírták aztán hogy Star Wars.
9/10
Kölyök89 2015 dec. 30. - 14:54:26 9/10
(1243/2837)
Ebben teljesen egyetértek. :) És jó, hogy erre ki lehet térni. btw. én alapból nem vagyok nagy vitázó. ezért is mentegetem magam. Sajnos rossz szokás . :/ :) Amúgy én inkább az olyanok miatt érzem magam és a többieket támadva, mikor azt olvasom, hogy "te biztos 12 se vagy" meg mûveletlen, nem intelligens stb. Innentõl persze védekezik az ember. :)
Amúgy én igyekeztem egyrészt reagálni, másrészt kifejteni a dolgokat, érveket. Biztos folytatódik ez még, és lesz lehetõség mélyebben kivesézni egyes részleteket. Mert amúgy azt látom, hogy itt elég felületes mindkét oldal részletezése, de ez talán a fórumozás sajátja.

Amúgy a legnagyobb gond, és ebben nem feltétlen a film készítõi a hibásak, mert jó lett ez. De a 2000es évek eleje óta fokozatosan egy több jobb, vagy gagyibb, sci-fi, fantasy stb kerül a mozikba. Egyrészt várjuk, hogy ezt a Star Wars túlszárnyalja, hisz 70-80ban az igencsak bejött. Valamint eleve elõítéletesek vagyunk hisz disney, nincs Lucas. tuti gáz lesz... De valljuk be, a mai filmes világban nehéz úgy robbanni mint az Új remény anno. És igen már egy avatar is csalódás lenne most mindjárt 2016ban.
A Star Wars 7 sztem igyekezet hû lenne az elõzõ részekhez. Többé kevésbé sikerült, ez az én véleményem. De azt az élményt sosem fogjuk megkapni amit akkor. Mert valljuk be nem a nagyon bonyolult sztori volt ami megfogott mindenkit. Ezt ismerjük népmesékbõl, stb. Hanem az elbeszélés módja. Ma ez nem új, és akik SW könyveken, játékokon és fõleg a filmeken nõttek fel, bármilyen jó lesz az a film, sosem lehetnek igazán elégedettek.
Szentimentális vagyok. :) bocsánat.
KurtWagner 2015 dec. 30. - 14:48:08
(1242/2837)
"És aztán az életben nem találnak el senkit"

Nem tudom, nekem úgy rémlik, hogy az Új remény elején pl. a lázadók bénáztak. Egy szük ajtón jönnek be a rohamosztagosok, egy egész folyosónyi lázadó fogadja õket, erre leszednek egyet, és a többit meg a rohamosztagosok simán. És úgy rémlik, hogy a Birodalom elején sem tettek ki magukért a lázadók, jó Birodalmi lépegetõk voltak, de leszedtek kettõt és milyen nagy hõstettként ünnepelték... Az igaz, hogy a hõsöket nem nagyon találták el, ami annak fényében röhej, hogy Luke egy parasztfiú volt, és lazán leszedett mindenkit, jó vele volt az erõ, de mindenre ez a magyarázat...? Egyébként ez a klasszikus akciófilmekre jellemzõ klisé, mindenhol, a tömegbünõzök, meg a tömegrendörök csak golyófogók, hulladékok, áldozatok, céltalanul lõnek, míg a hõsök...

Amúgy Luke eltûnése is érdekes, hogy R2, pont akkor ébred fel, amikor kell, ne feledjük, a Jedik képesek a jövõbe is látni, még ha csak egy lehetséges jövõt is tár eléjük az erõ, ki tudja, hogy Luke mit látott, amiért ezt választotta...
1/10
Bodellger 2015 dec. 30. - 14:27:15 1/10
(1241/2837)
Ez szerintem azért van, mert, amikor valaki negatívumot ír, akkor az, akinek pl tetszett a film kicsit támadva érzi magát ( értem ezalatt, hogy támadva érzi az ízlését) ezért aztán védekezõ hangnemeket használ, mint, ahogy pl te is tetted egyszer. Jó példa erre, a "kövezzetek meg, de" kifejezés. Nem értem miért nem lehet, és nem feltétlen rád értem most, kifejteni, a másik negatív véleményének felhasználása és reagálása nélkül, hogy miért is tetszett a film. Nagyon kevés az ilyen érv. Ízlésekrõl nem lehet vitatkozni, mert, ha neked a kék szín tetszik, nekem meg a piros, akkor ez van. Ellenben erre a populista ideológiára támaszkodva nagyon kevesen, szinte senki sem támaszkodik. Pedig ez még valamennyire érv is lehet(ne)
10/10
yogibear81 2015 dec. 30. - 14:23:50 10/10
(1240/2837)
Üdv!

Tegnap végre sikerült megnézni a filmet, és a sok megosztó, illetve negatív hozzászólás ellenére nekem nagyon tetszett! Hozzáteszem hogy én egyetlen kritikát sõt még trailert se néztem meg a mozi elõtt, nem akartam hogy bármilyen spoiler is elvegyen majd a moziélménybõl.Ami igaz hogy a történet egy hangyányit az SW4-re hajazott, de nem érdekelt mert sodró lendületû és izgalmas volt, egy percig se untam magam, szinte libabõrös lettem mikor megjelentek a régi karekterek és/vagy felcsendült valamelyik Star Wars Theme ami ebbe a részben is csodálatos volt. Az új karaktereket jól beágyazták az SW világba, igaz túl sokat nem tudtunk meg rólunk de sztem annak is eljön majd az ideje. A több mint két órás film végén (ami egy nagyobb lélegzetvételnek tünt) nem akartam elhinni hogy már vége, néztem volna még pár órát. Sztem kötelezõ darab én csak ajánlani tudom mindenkinek!
SPOILER
Amit negatívumnak feltudok hozni az amit sokan mások is írtak, hogy a Solo ellen elkövetett galád tett után nekem nagyon hiányzott a drámaiság Leia részérõl! Bár ez lehet Carrie Fisher hibája is volt
SPOILER vége!

Végül:
Látvány 9/10 (A 3D nekem nem volt 100%, de lehet csak a szemüvegem volt piszkos:))
Hang 10/10
Karakterek 9/10 (Leia miatt)
Sztori 8/10 (Nem bonyolították túl a történetet)
Hangulat 10/10
Összességében 9 pont
10/10
Kolókapitány 2015 dec. 30. - 14:22:59 10/10
(1239/2837)
"Végén találkozás Lukeal"
Az jó is volt. Én is írtam az elõs HSZ-emben.

És úgy emlékszem senki sem írta hogy az rossz jelenet volt.”
Ohh dehogynem, lásd. a Torolt felhasználót. :D

"hogy nagyon sok érdekes szál, nagyon sok magyarázatra váró kérdést vet fel"
Nem azért nézek filmet, hogy utána találgassak. Ez a baja a Prometheusnak is. Ezért utálták sokan azt is. Ez egy hatalmas HIBA!

Szerintem az Új reményben is van rengeteg dolog , ami felvetõdik , de csak késõbb bontják ki. Kezdve az uralkodóval, aki említésre kerül, de csak a késõbbiekben ismerjük meg, vagy , hogy Vader miért van olyan ruhában stb. Ez lehet sokaknál hiba, szerintem meg erény, mert ezt a történetet 3 film alatt fogják nekünk elmesélni és ez a film tele van ilyen apró kis momentummal, rejtéllyel.


(nekem egyébként nagyon tetszenek azok a befejezések, amikor nyitva hagyják a dolgot és a nézõ képzeletére bízzák a folytatást. Pl Inception vége, vagy a Prisonersnél az utolsó snitt)

Rey erõhasználatához:
Ugye ezt mondja Luke: „The Force is strong in my family… „ Bár nem tudjuk, hogy Rey ennek a része-e. DE,ha egy családot átjár az erõ, az nekem azt jelenti, hogy ez az erõ olyan dolog amivel születik az ember, ott van benne. Nem tudom , hogy alakult ki ez az egész misztérium, de gondolom volt egy elsõ jedi, ezeket magától fedezte fel magában. Nem értem tényleg, hogy ebbe miért kötnek bele páran az értelmes hozzászólók közül is. Ezt a dolgot szerintem nem kéne patikamérlegen mérni( Innét üzenem Lucasnak, hogy pláne nem midikloriánokban )


"hogy került oda Luke kardja Maz Kanatához.
Nem tudjuk, csak annyi rémlik, hogy valami olyasmit mondott, hogy ez egy hosszú történet. "
Pontosan ez a baj. Nem voltak képesek kitalálni egy értelmes dolgot, és egy ilyen szánalmas közhellyel akarják kiszúrni a nézõ szemét. Persze van akiét sikerült.

Nálam ebben a mondatban(ami lehet full máshogy hangzott) abszolút benne van , hogy ez majd el lesz mesélve, azért is hozták fel így a témát.


""Luke elment , hogy megkeresse a valamelyik õsi(?) jedi templomot"
Oké. Elment mondjuk 28 éve és azóta keresi azon az egy bolygón, amit a térkép mutat? De most tényleg?""
Nem hiszem , hogy 28 éve. Mondják amúgy a filmben , hogy mióta nem látták? Mármint idõben kifejezve. Mert nekem az rémlik csak, hogy miután kudarcot vallott Kyloval, aki mondjuk max 30, és azután ment el. Lehet, hogy csak pár éve. De nem tudom mit csinált, majd kiderül. Gondolom valami hasznosat. Azt se tudom Yoda mit csinált a Dagobah-n, de biztos nem csak fõzõcskézett.
9/10
Kölyök89 2015 dec. 30. - 14:18:35 9/10
(1238/2837)
Az indokláshoz. Szerintem sokszor a negatívat könnyebb kifejteni. Nekem is jobban megy :) Ezért nincs sok indok. Én igyekszem, de úgy érzem oldalakat kéne írjak, hogy valamennyire meggyõzõ legyek. Erre meg itt nincs lehetõség.
Amit kiemeltem a végén, szerintem elég jó jelenet forgatókönyvileg, már ha lesz következménye ennek a kérdésnek.

Amúgy a 4-6 nálam is magasan verhetetlen. Eddig a 3. rész ért valamelyest a nyomukba, és most ez is közel van ehhez. (ergo nekem se a 100%-os Star Wars szint.) de közelít és ez részemrõl üdítõ. :) drukkolok, hogy jobbak legyenek a folytatások.