1/10
Bodellger 2015 dec. 30. - 14:11:07 1/10
(1237/2837)
Vagy az is lehet, hogy azért kérdezi meg, hogy milyen lánnyal, mert Finn és Ren titokban szeretõk, és féltékeny. Annyira nem derül ki semmi, hogy fene se tudja.

Jó, különben valszeg igen, ez van, amit írsz, s rendben van, ez neked tetszett, de nekem meg ez kevés egy SW néven futó filmtõl.
Egyébként kevés érvet lehet olvasni. Nagyon kevesen írják, akiknek tetszett a film, hogy AZÉRT TETSZETT, MERT....
Kisbalas2 2015 dec. 30. - 14:07:47
(1236/2837)
ma láttam, :/
Ha elején nincs ott a star wars felirat, észre sem veszem, hogy ez nem egy zs kategóriás akció.
0 feeling.
9/10
Kölyök89 2015 dec. 30. - 14:02:46 9/10
(1235/2837)
oké, akkor kifejtem, bár volt amit néhány hsz-szel lejjebb részleteztem. Amúgy sajnos úgy érzem, bármit írunk, akiknek tetszett az nem lesz elfogadható, azoknak akiknek nem tetszik. De továbbra is hangsúlyozunk, nem hiba, ha valaki szereti ezt a filmet. És nekem eszemben sincs befolyásolni..

kezdem.. SPOILER:

1.jó karakterek:
Rey-rõl nem írok, õ azért kb mindenkinek tetszett.

Finn- picit túl viccesre vették, ez zavart. Amúgy igen izgalmas, hogy valaki, egy szimpla rohamosztagos megszökik, és fõszereplõ lesz. Fõleg mert eddig csak arctalan katonák voltak, most itt van egy, aki megmutatja, hogy õk is emberek. Nem lett kifejtve nagyon a karakter, de nem baj, mert van idõnk kiismerni, és ez a rész kvázi felvezette az újakat. Ha Finnt picivel kevésbé nevetségesre veszik, tök jó lesz a folytatásokban.

Poe Dameron.- Õ is helyén volt. tök jó pilóta, nála nem zavart a humor. Vannak ilyen emberek, és ez nekem bejön. Kell valaki, aki képviseli ezt a fajta optimizmust. Rá amúgy kíváncsi vagyok tartogat-e még valamit a figura. Nála picit félek, hogy mellékszereplõvé avanzsálódik.


Régiek rendben voltak. Luke- õ megszólalhatott volna... Amúgy többen írták, hogy mi az, hogy elbujdokolt. Kólókapitány írt erre amit osztok teljes mértékben. Luke az utolsó jedi. Ki tudja hány tanítvány veszett el Kylo által. volt-e egyáltalán? Luke-on nagy felelõsség van. Talán neki is tanulnia kell (azért nem képezték túl.) És lehet hasznosabb pár évig bújkálnia, felkészülnie, mint esetleg végleg elveszni. (õ sem halhatatlan..)

2. Történet.
A hangulat nekem tökéletesen hozta azt, amit várok egy SW filmtõl. volt benne dráma, kaland, humor, akció, bölcs gondolatok. stb. Nem érdekelt hogy remake, vagy sem, mert beszippantott, és az érdekelt, mi lesz Rey-jel, Finnel és a többiekkel. Hozzáteszem tele van új ötletekkel. (Elsõ rend, Kylo, Finn stb.)
btw. ami fura nekem, hogy az is zavar sokakat, hogy a film remake. (am sztem nem egészen) de ami új az is...


Amúgy a film végére elég kérdés merül fel bennem, hogy várjam a folytatást. És igen a film végig leköt. Másodszorra se unatkoztam. Elvitt oda, ahol elõször 11 évesen jártam, azután is, hogy idõközben átalakultak a filmkészítésrõl, történetírásról való ismereteim. Mégis gyerekként ültem a moziban, második alkalommal is. :) ..

3. Elsõ rend & Kylo Ren

Már irtam errõl, de sebaj.
A Vader típusú gonosz iszonyú jó. és nem az eredeti trilógiát kisebbítem mikor azt mondom, hogy elég sok fõgonoszt láttunk, olvastunk már. akitõl félnek, aki hatalmas. De van egy másik, aki kicsit õrült /vagy nagyon. Labilis, megfelelési kényszeres. Ebbõl merít erõt. Na õ Kylo Ren. (Egy szóval sem hangzik el, hogy milyen erõs, a mester címet meg nem kell komolyan venni. Az elõzõ részekben is nagyurazzák meg mesterezik a sith tanítványokat.
Kylo ráadásul iszonyú fiatal. Nem kész Ren lovagként kapjuk. Nekem õ teljesen hiteles.

Elsõ rend szintén. A birodalom, egy erõs alapokra, hazugságokra épült, egész galaxist kormányzó rendszer volt. Az Elsõ rend ellenben egy a galaxist irányító hatalmon kívül munkálkodó szervezet. Ok nagy a haderõ, mert ott ez a Snoke bácsi, de amúgy nem egy szilárd rend. Abból is látszik, hogy Finn megszökött. - A rend tagjai se lojálisak 100%-ig. MI van, ha a 8. részben még kilépnek katonák? (logikus lenne.) Valamitõl mégis tartanak tõlük és ez a Ren lovagok, De Kylo még tanul, Snoke, meg egy bábjátékos.
De itt is az van, hogy jött valami új, ha egy Birodalom kettõ jön, az unalmas lett volna. Én azon akadtam volna ki.

4. Kylo vs Rey.
Én is ezt tudom mondani, hogy 1. Kylo sérülése, 2. Rey már elején megvillantott harctudása, 3. Vele az erõ. 4. Kylo látszólag agyban sincs ott. sokat hibázik.
másrészt azért az ember csodákra képes, ha az élete a tét. Nem mondom, kellett volna némi karcolás Reyre. De nekem azon kívül oké volt. A végén amúgy elég ingerülten csapdos, az meg mint a Jedi visszatér-bõl láttuk eredményes tud lenni. ;)
Rey-nek pedig van mit tanulnia, mert bár ráébredt az erejére, de az erõ nem csak elmetrükk és kardozás. Uralni is kell az erõt és egy ereje teljében levõ Kylo-val nem lett volna esélye.

Én ennyit fûznék hozzá. :) És kitartok a véleményem mellett. ez egy jó film.

Btw. nagyon feltûnt egy mondat, és szerintem sokat elárul a szereplõkrõl. Van a jelenet, mikor Kylo-nak jelentik, hogy BB8 megszökött Finnel és egy lánnyal. "Kylo erre: Milyen LÁNNYAL?? " - rögtön az ugrott be, hogy Kylo tud egy lányról, aki fontos lehet számára is. Persze valahol egyértelmû ki Rey, de ez tök jól jött ki. (na az ilyenek miatt is tetszik a film) ...
1/10
Bodellger 2015 dec. 30. - 13:52:32 1/10
(1234/2837)
Az irodalmi forgatókönyv egyszerûen minõsíthetetlen, véleményem szerint. Sokkal több és jól felépített, a szereplõk motivációit, jellemét ismertetõ párbeszédet kellett volna írni, még akkor is, ha próbáltak tartalékolni a következõ részekre, s sejtelmessé tenni rengeteg dolgot. No, de pont ezért kurvára sok dolga lesz a kövi filmnek, ennek meg így kevés értelme volt, hiszen nem nagyon értjük ki, mit is akar igazán. Így pedig, hogy azonosuljak bármelyik karakterrel is pl? Nem értem Rennek miért buli a sötét oldal és miért elvakult Vader fan, ha feltételezhetõen ismeri az õ történetét ( ami egy kibaszott nagy bukás), vagy, hogy a néger srác, miért is áll át igazából? Ezeket, azért meglehetett volna írni szerintem, de legalábbis több utalást kaphattunk volna.
SPOILER lehet.
A másik pedig a gonosz karakterek. Komolyan szinte semmi nem ugrik be róluk, annyira súlytalan szereplõk voltak. Az a nõi rohamosztagos kb. alig kap szerepet, de a parancsnok se túl sokat. Van egy rövid monológja és annyi. Az a CGI-is gonosz pedig megint kap 2-3 percet. Semmi emlékezetes nem marad meg róluk a filmbõl. Szóval, ha már nem írtak nekik szövegeket, akkor valami érdekes cselekedetet legalább, mint pl Darth Maulnál, akinek hangját nem halljuk szinte a filmben, de legalább volt egy kurva jól megkoreografált, emlékezetes kardjelenete. Jango Fett, Dooku, de még Grievous is mélyebb nyomokat hagyott bennem, mint ezek a szereplõk. Ren pedig max addig volt érdekes, amíg a maszkot le nem vette, bár az a maszk is kurva erõltetett volt.
1/10
xdm 2015 dec. 30. - 13:10:01 1/10
(1233/2837)
Hát de rettentõen bugyuta párbeszédek.
Én azt nem értem, hogy ezek akik csinálták nem láttak még tarantino filmet? Õ a legjobb karakterépítõ. Mert a párbeszédekre helyezi a legnagyobb hangsúlyt minden filmjében. Pontosan ettõl jó. Megismeri a nézõ a szereplõt. Ugyanígy volt a régi részekben, meg lehetett ismerni Obi-wan-t, milyen a hozzáállása, mi a véleménye, mondott okosakat meg egyáltalán volt rá idõ hagyva, hogy beszélhessen. Luke szintén. Volt konfrontációja, elégedetlensége, vágyai, élt a karaktere. Han solo egyértelmû Coolság, csubi is mindig hozzáadott valami a jelenethez. C3po egyedi, r2 mindig megment, és roppant hasznos. Leia is egy saját jellemvonásokkal rendelkezõ, élõ valaki.

Nade itt? Ki él? Nem ismertük meg se a csajt, se a négert (mondjuk rajta nem nagyon van mit megismerni, hiszen az õ karaktere 1 dimenziós), a pilóta egyetlen jellemvonása, hogy õ a galaxis legjobbja, aki gyakorlatilag egymaga elintéz egy Tie Fighter századot is ha arról van szó.... Csubakka néha benyög valami szokásos hörgést, de leginkább a háttérben áll mint egy díszbokor. Solo meg próbálja elõadni a régi önmagát, csakhát szerintem ez már nem ide való. Úgy se tudja, vagy tudta volna hozni a régi szintet, ami valóban király volt. Ez már öregpapás, és láttuk már 3 részen keresztül amúgy is.

A kylo meg érthetetlen. Miért lett õ dark ? Hogy éltek leiával hanék ? Ezekrõl semmi info nincs, csak egy párbeszéd han és leia között, amikor a nézõhöz beszélnek folyamatosan, hogy tudjuk meg mi volt a kimarad 30 évben... de hát ezt 3-4 mondattal nem lehet leírni... pláne nem ezzel az érzelgõs nyafogással.

A vicces részek pedig nekem mindig kínosak voltak. Kicsit olyan Michael Bay-es poénok, ezek a hirtelen 2-3 szót bemond a másiknak, és nagyon frappáns. A legelsõ poén, amikor a pilóta csávót elkapja kylo, és az a poén, hogy nem érti a szöveget a maszktól.... tipikus michael bay féle húzás. Az armageddon hemzseg az ilyen poénoktól.

A baljós árnyakban volt egy jó, amikor az a repkedõ izé, aki fogvatartja anakint, bemondja Qui gonnak: Mivan Jedinek képzeled magad, hogy itt hadonászol? akármi vagyok, rám nem hatnak az elmetrükkök, rám csak a pénz hat.
Ez jó volt.

Vagy a birodalomban amikor han solo professzornak nevezi c3po-t. Az is rohadt jó, mert nem a nézõnek poénkodik, hanem az adott helyzetben, nem kifelé, hanem a jelenlévõknek, mert felidegesítette.
Na ezeket hiányoltam.
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 30. - 12:56:20 1/10
(1232/2837)
Az a mondat UTÓLAG fura csak, de - fõleg ha elõször nézed a filmet - segít felépíteni a feszültséget.

A hõsöket persze védi a plot-armor, de ez a mondat is segít fenyegetéssé emelni a rohamosztagosokat. Lehet hogy MOST megúszták, de LEGKÖZELEBB már nem fogják érzést ébreszt.
No hol van ez mondjuk Phazmánál? "Oké, leengedtem a pajzsot. Nem gondoljátok azért hogy ezt megússzátok?" - DE! Te is milyen könnyen feladtad!
2/10
jani-wan 2015 dec. 30. - 12:47:47 2/10
(1231/2837)
"primitív párbeszédek"
Igen!
Az eredeti filmben a párbeszédekbõl derült ki sok fontos dolog. Ez lenne a párbeszédek lényege.
Habár van egy Obi-wan mondat ami kicsit kilóg, és az mindig itt cseng a fülemben amikor nézem a régi filmeket:
"Only Imperial Stormtroopers are so precise".
És aztán az életben nem találnak el senkit :D
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 30. - 12:46:53 1/10
(1230/2837)
"Pozitívum: röviden:4-6 hangulata. " - már mondták elõbb: ez nem indoklás. Ez egy állítás, ami nincs alátámasztva, így olyan mintha nem is lenne.

Zene: én meg belinkelném ide a cantin-dalt ami szerintem mutatja, hogy nem zseniális az öreg.


SPOILER
" Ren leszúrja Solo, amikor pont elsötétül kint minden. És nem is ez a jelenet csúcspontja, hanem Chewie üvöltése."

Ren NEM akkor szúrjale solot amikor elsötétül a nap. A teljes elsötétedés után TIZENHAT teljes másodperc telik el amíg leszúrja. A jelenet nem áll össze csúcspontba.
Csuvi üvöltését nem tudja ellensúlyozni még a 16 másodpercet sem, nemhogy a teljes jelenet csapnivalóságát. És hogy aztán (rendezõi utasításra, ez látszik!) továbbintik, így nem megy oda Leiához gyászolni Hant - nevetségessé silányul maga Csubi is.

Végén találkozás Lukeal Zene+ahogy felvették az egész jelenetet. - milyen érzés? A jelenet értelmetlen, jelentõség nélküli, és túl hosszú. MI TETSZIK BENNE NEKED? Ne az érzéstírd le, hanem hogy mi váltotta ki az érzést?
Részemrõl okádhatnékot váltot ki annyira masszívan el van cseszve.

Mivel a humort senki nem kritizálta fölösleges foglalkozni vele, lépjünk.

"Érdekes új karakterek." - megint állítás bármiféle indoklás nélkül.

"A rohamosztagosok "emberré emelése"." - A film szerint agymosott zombik a FO katonái.

"Kylo Ren" - hiába ismételgeted a nevet, nem jelent nekünk semmit. Meg ugye koncepció szintjén legtöbbünknek nincs kifogása ellene. A kivitelezéssel van a gondunk. És én is ismétlem ám magunkat, mert ez is hányszor el lett már mondva.

"Kylo sérülése+Rey kézifegyveres harctudása" - wut? Mondom, nem lehetsz idõsebb 12 évesnél, akinek a befogadóképessége a tininindjateknõcök.

"Nem tudjuk, csak annyi rémlik, hogy valami olyasmit mondott, hogy ez egy hosszú történet. " - ismétleten LESZ*ROM hogy került oda a kard. Az, hogy lehetetlen hogy odakerüljön azért került listázásra mert nem ez az egyetlen baj - sõt, lehetetlenség - a filmben. De mi a szerepe a filmben? Miért lobogtatja a végén Rey? Mióta élõ dolog egy fénykard? Miért nem õrzik jobban? Ki a fene a Sárga Rohadék, mert hogy nem "régi ismerõs" az hótziher. És megint: miért kéne foglalkoztasson a kard?

"Ne felejtsük el, hogy õ volt az utolsó élõ Jedi." - te nem tudom hol élsz, de egycsillió jedi van még a Galaxisban, köztük az a brancs amit Luke maga képzett. Nem szólva az inkvizítorokról, amit megint érinteni kellett volna ha már Új Hivatalos Cannon.

Amúgy meg a jedik gonoszak, így nem érdekel valamelyikük "bátor"-e.
6/10
horipapa. 2015 dec. 30. - 12:41:34 6/10
(1229/2837)
Szintén és szerintem sokaknál.
2/10
jani-wan 2015 dec. 30. - 12:39:38 2/10
(1228/2837)
*** SPOILER-es ***

"Látvány: Minden igazinak tûnik, nem csilli-villi cgi orgia. Megvan az a régies kopottas báj."
Ezt nem is kritizálta senki.

"Zene: már belinkeltem ide Rey témáját , ami szerintem mutatja, hogy még zseniális az öreg."
Sokan viszont úgy látják hogy kevés lett. Nem Rey témája, hanem az egész. Ha jellemeznem kellene egy szóval az elõzõ hat film zenéjét, akkor a szó amit keresek: grandiózus. Ez nem volt az.

"Dramaturgia: Ren leszúrja Solo, amikor pont elsötétül kint minden."
Nem azzal van a probléma hogy pont akkor sötétül el minden. Kyloval van a baj.
"Végén találkozás Lukeal"
Az jó is volt. Én is írtam az elõs HSZ-emben. És úgy emlékszem senki sem írta hogy az rossz jelenet volt.

"-I Need A Pilot"
De senki sem nevetett a moziban. Mert rosszul adták elõ. A humoros jelenet:
- And you drop your gun.
- And I drop my gun.
Na azon nevetett mindenki. Még most is vigyorgok. Ami jó az jó.

"hogy nagyon sok érdekes szál, nagyon sok magyarázatra váró kérdést vet fel"
Nem azért nézek filmet, hogy utána találgassak. Ez a baja a Prometheusnak is. Ezért utálták sokan azt is. Ez egy hatalmas HIBA!

"Leeresztett rostéllyal kivédi a Falconon a lézert"
Többnapnyi gyakorlás után. Egyszer. Miután elõtte nem sikerül neki.
" Birodalom visszavág eleje: amikor a hóból a fénykardot magához húzza"
Azaz 3 évvel a Yavin-i csata után!

"hogy került oda Luke kardja Maz Kanatához.
Nem tudjuk, csak annyi rémlik, hogy valami olyasmit mondott, hogy ez egy hosszú történet. "
Pontosan ez a baj. Nem voltak képesek kitalálni egy értelmes dolgot, és egy ilyen szánalmas közhellyel akarják kiszúrni a nézõ szemét. Persze van akiét sikerült.

"Luke elment , hogy megkeresse a valamelyik õsi(?) jedi templomot"
Oké. Elment mondjuk 28 éve és azóta keresi azon az egy bolygón, amit a térkép mutat? De most tényleg?


"Ki a legbátrabb jedi?
a, Obi-wan , aki egy barlangban bujkált
b, Yoda, aki a mocsárban
c, Luke, aki egy szigeten
:D"
Aki ilyet írt az nagyon sötét, és egy büdös szót, annyit nem ért az egészbõl.
1/10
xdm 2015 dec. 30. - 12:15:16 1/10
(1227/2837)
Érdekes ez. Amiket itt felsorolsz, pont nem azok miatt nem tetszett nekem pl. A vicces részek nem viccesek, a drámai részek nem drámaiak, a fõgonosz úgy szar ahogy van, a fõhõsök szintén, primitív párbeszédek, az akcióknak jóval monumentálisabbnak kéne lenniük, nem 12 vs 11 meg hasonló egy ûrháborúban....Tanítás nincs, vagy csak pár mondatra egyszerûsödött.
Üres az egész film. Annyira tempós, hogy a nagy tempóban lemarad a történet, a karakterek bemutatása, a dráma. Egy kapkodás az egész. Lézerkard a dobozban, amit senki el nem lop stb. Nulla átgondolás.

Szerintem borzasztó, hogy ezek ellenére neked és pár társadnak tetszett. Ti nem láttátok ezeket a bakikat? Barátok köztön nõttél fel? Hogylehet, hogy nem veszed észre az ordító ötlettelenséget? ***spoiler***Han solo halála..... vicc. Annyira erõltetett, hogy kínosan éreztem magam miközben néztem. Mint egy szappanopera, fiam..... hiányzol...... hát igen..... segíts apa......gyere velem fiam.....már késõ, a sötét oldal birtokol, most meghalsz apa...csatt..... és erre a csubakka üvölt egyet, és már csordul is a könnyed?? ***spoiler vege***ne viccelj már... komolytalan az egész. Szándékosan kivan kényszerítve a dráma. Pont ezektõl a mozzanatoktól érzem magam átverve, mert kb a transformers 1234 részekben van hasonló dramaturgia.
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 30. - 12:01:23 1/10
(1226/2837)
ez az utolsó twitter bejegyzés szánalmas
aki irta az egy ecsetfejû fostalicska lehet aki még halvány gondolat sem volt 78-ban...
10/10
Kolókapitány 2015 dec. 30. - 11:59:00 10/10
(1225/2837)
"Szvsz õ az ELSÕ akinél látom mi tetszett neki a filmben. Tökéletesen leírta: "nem volt semmi üresjárat"."
Pont errõl van szó. Akinek tetszik semmiféle indokot nem tud felhozni, és ami fontosabb, nem képes cáfolni azokat a negatívumokat amiket a filmet kritizálók felhoznak.

Na ez full nem igaz. Már eddig is írtam ezekrõl, de most akkor pár mondatban.

SPOILERES

Pozitívum: röviden:4-6 hangulata.
Látvány: Minden igazinak tûnik, nem csilli-villi cgi orgia. Megvan az a régies kopottas báj.
Zene: már belinkeltem ide Rey témáját , ami szerintem mutatja, hogy még zseniális az öreg.
Dramaturgia: Ren leszúrja Solo, amikor pont elsötétül kint minden. És nem is ez a jelenet csúcspontja, hanem Chewie üvöltése. Abban a hangban minden benne volt. Az, hogy az õ kötelékük mennyire elválaszthatatlan volt, stb.stb.stb. Én bevallom a könnyeimmel küszködtem.
Végén találkozás Lukeal Zene+ahogy felvették az egész jelenetet. Ezt az érzést nem tudom megmagyarázni.

humor:
egy vicces a sok közül:
Why Are You Helping Me?
-Because It's The Right Thing To Do.
-You Need A Pilot.
-I Need A Pilot

De mivel a humor sem egy egzakt mérhetõ dolog, ezért nem tudom ezt megmagyarázni. Vicces volt.




Érdekes új karakterek. A rohamosztagosok "emberré emelése". Kylo Ren stb. már nem akarom magamat ismételni.
Ebbõl is következik , hogy nagyon sok érdekes szál, nagyon sok magyarázatra váró kérdést vet fel.

Kritizált részekrõl , ami hirtelen eszembe jut.
- Kylo Ren vs. Rey
Tömören, mert már válaszoltam rá. Kylo sérülése+Rey kézifegyveres harctudása, amit az elején megvillant+vele van az erõ. Vele van az erõ: Luke, aki soha nem vezetett még X-winget egyedül berepül és megsemmisíti a Halálcsillagot. Leeresztett rostéllyal kivédi a Falconon a lézert. Birodalom visszavág eleje: amikor a hóból a fénykardot magához húzza. Ekkor még nem találkozott Yodával , csak Obi Wan erõvel kapcsolatos "közhelyeit" hallotta azelõtt. -> akik ezt negatívumként említik vagy nem látták a 4-6-ot, vagy nem emlékeznek ezekre a dolgokra

- Kylo Ren karaktere. Pár hsz-szel lejjebb kifejtettem miért tetszett.

- hogy került oda Luke kardja Maz Kanatához.
Nem tudjuk, csak annyi rémlik, hogy valami olyasmit mondott, hogy ez egy hosszú történet.

- Valami olyasmi is rémlik, hogy mi az , hogy Luke elbujdosott stb.

Ne felejtsük el, hogy õ volt az utolsó élõ Jedi. Yodávval kb. 2 hetet , ha tréningezett (pedig a jedik évtizedeken keresztül tanulnak.) és az õ halálával a jedik tudását is magával vitte. Kylo Ren tanítása bukás volt, ezért ahogy mondták is a filmben, hogy Luke elment , hogy megkeresse a valamelyik õsi(?) jedi templomot, ahol az elveszett tudást fellelheti. Azt hiszem ez így volt magyarázva és nem úgy, hogy kudarcot vallott és ezért bedurcázott és jól elbújt.


Egyébként twitteren olvastam egy vicces bejegyzést ezzel kapcsolatban.

Ki a legbátrabb jedi?
a, Obi-wan , aki egy barlangban bujkált
b, Yoda, aki a mocsárban
c, Luke, aki egy szigeten
:D
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 30. - 11:52:39 1/10
(1224/2837)
Nem indokoltatok.

Hidd el, mi is - akiknek nem tetszik - látjuk a "bevásárlólistát", de nem látjuk azt a "sok mást" ami miatt megbocsáthatnánk, ti meg nem beszéltek róla. Az egyetlen amit látok pont azamit leírtam, és az nem ment megsemmit.
Fõleg nem ezt a mennyiségû selejtet.
2/10
jani-wan 2015 dec. 30. - 11:51:03 2/10
(1223/2837)
"Szerintem azért többen részletesebben megindokoltuk mi tetszett a filmben."
Szerintem nem.
"a karakterek izgalmasak,"
Látod ez nem indoklás. Mondd el hogy szerinted miért izgalmasak, és miért hibás az amit mi írtunk róluk.
"de Kylo is igen izgalmas gonosz"
Ez megint nem indoklás. Ez egy állítás, ami sokak szerint nem igaz, és meg is lett indokolva hogy miért látják így.
"Finn dezertálása is érdekes"
Néhány percig. De ezzel miért fõszereplõ valaki egy Star Wars filmben? Mi a szerepe egyáltalán? Semmi. Nélküle is simán mûködne ez a történet.
"látok bennük potenciált"
Nem a potenciált akarom látni egy karakterben, hogy mit lehetett volna belõle kihozni. Azt akarom látni hogy hozzák ki belõle. Mégis szerinted milyen potenciál maradt benne a Luke-Han-Leia-Kenobi fõszereplõ gárdában, amit Lucas nem hozott ki anno? Az egyetlen akire gondolni tudok hogy potenciál maradt benne, a három filmben összesen, és nem a Csillagok Háborújában, az Boba Fett. De õvele nem igazán lehet semmit sem kezdeni a történet Jabba utáni részében.


És itt egy George Lucas gondolat a végére, hogy milyen befolyásoló erõvel bírt a Csillagok Háborúja a Stúdiók hozzáállására, és sajnos erre a filmre is maximálisan érvényes:
"... now, if you do anything that’s not a sequel or not a TV series or doesn’t look like one, they won’t do it! ... Thats the down side of Star Wars (The New Hope), and it really shows enormous lack of imagination, and fear of creativity, on the part of an industry."
Dióhéjban a lényeg, hogy elképesztõ mértékû a képzelet hiánya és a kreatív gondolkodástól való félelem, a stúdiók részérõl.
5/10
Cseh Szabolcs 2015 dec. 30. - 11:29:24 5/10
(1222/2837)
J.J. Abrams dolgozatára a Csillagok Háborújáról a magam részérõl egy 3-as alát tudok adni. A film maga enyhén szórakoztató, nagyjából jól összerakott, közepes ismeretekkel az elõzményekrõl is élvezhetõ. Harrison Ford és a vuki hozza a kötelezõt. A családi kötelékek az Ellenállók és az Elsõ Rend között ismét átszövik a messzi-messzi galaxist, ezt már láttuk korábban is.
DE: az ELSÕ REND elég nagy bajban lehetett hogy egy Kylo Ren is vezérségig vihette mert Darth Vader mellett kiscserkész sem lehetne, de legalább maga is bevallja ezt a filmben. Ilyen gyenge, érzelgõs, könnyen megtörhetõ sötét nagyúr vezetése mellett a bukás tuti... A legfõbb vezér Snoke CGI megjelenítése kritikán aluli, igazi szerepe, azt hogy hol van és mit csinál egyébként ki sem derül, azon kívül hogy néha parancsolgat. A legrosszabb pedig egyértelmûen szerintem Rey alakja: az ERÕt már csak ösztönbõl tudja irányítani, ami az elõzményekhez képes nagyon furcsa. Korábban a Jedik és a sötét oldal alakjai is hosszú ideig tanultak mesterük oldalán amíg használni tudták az ERÕt, de most Rey csípõbõl rájön és minden megy neki rögtön, na NEEEEEE!!!! Furcsa az is, hogy a fénykard párbajokban Kylo Ren egyenrangú ellenfele az elsõ alkalommal fénykardot ragadó Finn és Rey is. A bánatában elbújt Skywalker mostantól csak Lüke Skywalker lehet, kíváncsi lennék Mark Hamill mennyit kapott a pár másodperces, bamba képet vágó, szöveg nélküli jelenetért...
9/10
Okulare 2015 dec. 30. - 11:25:09 9/10
(1221/2837)
Tegnap megnéztem a filmet. Hazaérve nagyon sok hozzászólásba beleolvastam és elkedvetlenedtem. Azért, mert azok a kritikai észrevételek, amik itt megjelentek, nagyrészt igazak ugyan, de én mégsem ezek alapján pontoztam 9-esre a filmet. Hanem mert jól éreztem magam, végig lekötött. Aki harcra, akcióra vágyott, az megkapta. Aki érzelemre, családi drámára, az is megkapta ezt, aki nosztalgiázni akart a régi szereplõkkel, az is kapott néhány percet. Mindenki megkaphatta, amiért beült erre a filmre. Persze, hogy nem tökéletes, lehet, hogy a többi rész sem lesz az, de szerintem szórakoztató és látványos volt. Én azt kívántam elõtte, hogy jobban tetsszen, mint az I.-II.-III. És szerintem bejött. Azért nem adtam 10-est, mert a gonosz nem sikerült jól. És nem is pont a színészre értem, hanem mert nem olyan félelmetes, nem annyira hideg. Az még hagyján, hogy tele van kétségekkel, de hogy miért kell rendre lekapdosnia az álarcát, azt nem értem. Elég lett volna a végén. A többi új szereplõ számomra nagyon eltalált volt, nem éreztem, hogy "idegenek" lennének. Szerintem hosszú távon ez is a készítõk szándéka. Szokjuk meg az újakat, mert a további történetet õk viszik majd a hátukon. Ezt a bejegyzést azoknak szánom, akik még nem látták, ezért nem írom le azt, ami még nagyon nem tetszett, mert spoileres lenne. De egyébként minden tekintetben izgalmas, sodró lendületû ûr-kaland filmet láthatunk, amely méltó folytatása az eredeti trilógiának.
9/10
Kölyök89 2015 dec. 30. - 11:18:24 9/10
(1220/2837)
Szerintem azért többen részletesebben megindokoltuk mi tetszett a filmben. ÉS nem csak azt, hogy ne volt benne üres járat.. A dolog ott kezdõdik és ez kicsit OFF. Hogy tök mások vagyunk, és lehet nekem tetszik az, ami másnak nem. Ezt el kell fogadni. Ettõl nem leszek kevésbé intelligens, vagy mûvelt. :) Részemrõl teljesen megértem, hogy sokaknak mi a problémájuk a filmmel, és ezt el is fogadom... ennyi..

Amúgy részemrõl nem csak a nosztalgikus jeleneteknél volt meg a feeling. a karakterek izgalmasak, látok bennük potenciált. Rey és BB8 magasan a legjobbak, de Kylo is igen izgalmas gonosz. Más mint amit megszoktunk. Nekem tetszik.
Finn dezertálása is érdekes, és bízom benne, hogy jobban kifejtõdik ez majd. Hozzáteszem tegnap a moziban az jutott eszembe, hogy elég gáz, hogy az Elsõ Rendbõl van aki szökni próbál. Ergo a rendszer nem túl szilárd. (Ahogy Kylo is ingatag.) Én a filmesek helyében ezt is kiaknáznám.

Van benne rengeteg logikátlanság, túlzás, de én sok másért ezeket megbocsátom. Szerintem egyáltalán nem rossz film. :) De lehet csak túl sok igazán rossz filmet láttam már és ez felüdülés volt..
2/10
jani-wan 2015 dec. 30. - 10:55:09 2/10
(1219/2837)
"Szvsz õ az ELSÕ akinél látom mi tetszett neki a filmben. Tökéletesen leírta: "nem volt semmi üresjárat"."
Pont errõl van szó. Akinek tetszik semmiféle indokot nem tud felhozni, és ami fontosabb, nem képes cáfolni azokat a negatívumokat amiket a filmet kritizálók felhoznak.
2/10
jani-wan 2015 dec. 30. - 10:52:41 2/10
(1218/2837)
"De felnõttünk, és azóta kb. 50 másik mozifilmben jelent meg a láthatatlan erõvel rendelkezõ fõhõs, különféle világmagyarázatokkal (Mátrix, X-men, Harry Potter, stb, stb., stb)"
Ja és ha Matrix vagy X-men, vagy Harry Potter folytatását így elk*rták volna mint az Ébredõ erõt, akkor az miatt is lett volna sok lehúzó negatív vélemény! DE NEM VOLT!
De azóta felnõttünk? És akkor mi van? Akkor már meg kell változnia a filmekkel szembeni értékrendnek? Akkor már felnõttkorban az a normális ha szarok a filmek, vagy mi van?

"Kinek szól ez a film? Hát nem nekem. Talán a következõ generációnak. "
Nem, az eredeti Csillagok Háborúja minden generációnak szólt. Egyáltalán nem volt gyerekes, mégis neked is tetszett 6-7 évesen. És a fiataloknak, és a felnõtteknek is. Majd Lucas túl gyerekesre vette a Baljós Árnyakat. Meg is kapta érte rendesen. Változtatott is.
És semmi köze ennek semmiféle generációhoz. Mert a Csillagok Háborúja egy mese felnõtteknek és gyerekeknek. Amirõl te beszélsz annak ahhoz van köze hogy van aki elvesztette, kiölték belõle azt ami gyerekkorában még megvolt, és vannak akiknek valamennyire még megmaradt, annak ellenére hogy felnõttek közben.

"Maga a film egyébként bámulatosan egyszerû, a karakterek, a történet, a drámai események szempontjából."
A Csillagok Háborúja volt bámulatosan egyszerû. A parasztfiú elment megmenteni a hercegnõt, és a galaxist. És egy kerek egész volt, aminek volt eleje, közepe és vége.
Ez meg egy inkoherens történet, "amit majd a többi rész magyaráz sokak szerint", elcseszett és fölösleges karakterek, és zéró drámai esemény. Egy sem. Egy pillanatig nem azonosul a nézõ egyik szereplõvel sem, egyikért sem izgul, és az egész film alig néhányszor képes érzést kiváltani az emberbõl. Elõször mikor megjelenik a Star Wars felirat, majd amikor megjelenik a Falcon, amikor megjelenik Solo és Csubi, és a mikor megjelenik Luke. Tehát Disney sz*rt sem csinált, mert ezek mind csak nosztalgia miatti érzések.
Illetve van egy érzés amit Disney vált ki. Egy!
***spoiler***Amikor meghal Han Solo. És ez az érzés a düh. ***spoiler vege***A düh érzése, hogy rohadj meg Disney.
Az utolsó érzést akkor váltja ki a film amikor vége van. És amit kivált az megint csak a düh amihez társul az üresség, hogy így elk*rták az egész Star Wars érzést ezzel a sz*rral.