2/10
offtopic
jani-wan 2015 dec. 30. - 10:26:03 2/10
(1217/2837)
Ha ez 1%, ami biztos nem igaz de legyen, akkor amit te mondasz, a meg 0,1%.
És 97,9% amire nem vennének jegyet, és nem vennék meg boltban.
És 1% az akinek van rá pénze és fizetne is, ha nem lenne a torrent.
9/10
zsotya010 2015 dec. 30. - 09:00:50 9/10
(1216/2837)
Egyetértek, Kylo nem hasonlított se Maulra, se Dookura, se Vaderre, se Sidiousra. Ezt pedig jó volt látni a vásznon, még akkor is, ha egyeseknek nem tetszett az ábrázata sisak nélkül. Annak az embernek voltak gesztusai, mimikái mikor gondolatban olvasott, mikor az õ fejében olvastak, mikor lebökte az apját, mikor kétségbeesetten próbálta meg kihúzni a fénykardot a hóból, de nem volt már elég ereje hozzá. A színész jól játszott, ez a lényeg, nem pedig szépségversenyre ment. Nyilván érdekel, hogy mi lesz vele késõbb.
9/10
Kölyök89 2015 dec. 30. - 08:46:41 9/10
(1215/2837)
Örülök, hogy egyetértünk. :)
Amúgy az az érdekes, hogy szerintem itt fõleg a Disney név ami kiveri sokaknál a biztosítékot. Maga a tény, hogy övék a film. Mert se a biztonsági játék (remake) se az újítások nem jöttek be mindenkinek, amivel nincs baj azért.
Az elõzmény trilógia sith-jei valóban bábuk voltak. Dooku se volt több. Bár neki legalább volt egy kis háttér sztorija, és Christopher Lee sokat adott a szerephez.
Vader volt egyedül kidolgozva igazán. És most megint kaptunk egy nagyon érdekes gonoszt. Nagyon várom mi lesz vele.
10/10
Kolókapitány 2015 dec. 30. - 08:32:37 10/10
(1214/2837)
"-Kylo Ren. Ezer bocs, de szerintem õ nagyon érdekes."

Szerintem is. Nálam õ az a karakter, akinek Vadernek kellett volna lennie. Annak ellenére, hogy ez a film alapkõletétel volt és biztonsági játék, Kyloval nagyon bátor volt a disney. Teljesen új típusú szereplõ. Õ sem egy idealizált karakter, ahogy szinte az egyik sem az újak közül. Eleve egyébként azok az elvárások teljesen irreálisak voltak vele szemben is, amiket szerintem látatlanban mindenki támasztott a trailerek stb. alapján. Õ nem egy x-edik sith, akikbõl már láttunk pár karaktervázlat szintût az elõzménytrilógiában (Darth Mault mondjuk még vázlatnak sem nevezném) Sõt Kylo, nem is sith. Annyit tudunk, hogy Vader "örökségét" vinné tovább és a Ren lovagrend tagja. Kíváncsian várom a folytatásban mit kezdenek vele.
10/10
Kolókapitány 2015 dec. 30. - 07:46:13 10/10
(1213/2837)
ÉN:"Ne is hallgasd meg, nem neked való... "

"Szóval hallgassak meg 4 órát, hogy ebben találjak 2 órát...?"

Elnézést, hogy számodra nem volt elég egyértelmû amit írtam... Egyébként gyengébbek kedvéért van idõkód a videóban, de nem meglepõ, hogy ez a te figyelmed elkerülte.
kybuck 2015 dec. 30. - 03:47:01
(1212/2837)
Én azt sem bánom, hogy a fõ panelek mind ismerõsek az Új reménybõl, az én bajom, hogy SEMMI sincs megmagyarázva: mi volt az elmúlt 30 évben, honnan jött az Új rend, kicsoda Rey és Finn, nem beszélve Poe-ról, de szegény Max von "mikroszereplõ" Sydow is csak úgy van, mint jóformán minden és mindenki ebben a filmben, miközben az Új reményben azért Obi-Wan Kenobi, Luke nevelõszülei, a robotok vagy épp Grand Moff Tarkin révén érkezik annyi infó, hogy a háttér és a karakterek megismerhetõek és így átérezhetõek legyenek, ezért a dramaturgia és a konfliktusok szempontjából is mûködik a történet fénykardok meg ûrhajók mellett is. Itt meg infók nélkül történnek dolgok, miközben le-le is ül a történet, többen csak beköszönnek egy kis haknira (Leia, Luke), még Han Solo szerepel a legtöbbet, ezért respect neki, de így is néha üres, néha ügyetlen történetvezetésnek lehetünk tanúi. Egyéb iránt ezt a kritikát ajánlom: http://www.gamestar.hu/star-wars-vii-az-ebredo-ero-kritika-20151220.html Ezért szerintem ez a rész inkább afféle elõétel vagy üres héj, amit elfelejtettek minimálisan tartalommal megtölteni.
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 30. - 01:00:41 1/10
(1211/2837)
SPoILER

1) Mivel a Halálcsillag a film FELÉT kitette, hát ha az gagyi volt, akkor NAGY a baj.

2) "fénysebességgel landolás, fénysebességgel elindulás" - ha EGYSZER történik meg akkor "jó, õk tudják". De itt ezt is folyamatosan kapjuk, az meg olyan mint élvezni a nyakadba folyó sz*rt.

3) Leia ... Szvsz mind tudjuk hogy fél éve Carrie Fisher még 120 kilót nyomott és masszívan tolta az alkoholba kevert kokaint,amit még a SW 4-6-ból csordogáló pénzbõl vett. Sosem lett/volt nagy színész. Hozott egy cameot és kész. Amit ráadásul meglepõen komolyan vett. Részemrõl respect.

Viszont Sárga Rohadék és Max von Sido bármennyire is "érdekel" ott a probléma hogy idegesítõen jelen vannak a filmben. Nem holmi "mellkészál amit majd ki lehet bontani", hanem ahhoz hogy a SW 7 önmagában film lehessen tudnunk kéne róluk valamit. Ehelyett foglalják a helyet és trailerré degradálnak 2-2.5 órányi játékidõt.

4) Vannak konfliktusok?
Van ugyan egy strigula hogy van egy Lázadók, meg van egy Elsõ Rend, meg van egy Köztársaság - de hol a konfliktus? Cél, erõ, méret, módszer mind hiányoznak. Ez így nem történetmesélés, ez csak egy ötéves féloldalas irkafirkája.

5) Rey próbálkozhat DE NEM NYOMHAT LE EGY TUDATOSAN ÉVEK ÓTA ERÕHASZNÁLÓ JEDILOVAGOT. Márpedig pontosan ez történik: Rey képzetlenül erõsebb Erõhasználó mint Ren aki oda sem figyelve megtart a helyén egy háta mögül kilõtt lézerimpulzust. Ha neked ez átmegy a rostán, akkor nem lehetsz több 12 évesnél, és fogalmad sincs mi az hogy többkötetes mû (itt: trilógia).
Az egész olyan mintha Te kapnál egy mesterlövészpuskát, egy mesterlövészként képzett, frontot megjárt katona kapna egy mesterlövészpuskát, majd 2 km-re egymástól felállítanátok a puskákat, és bár õ 3-szor lõ egyszer sem talál, te meg kilövöd az agyát egyetlen golyóval a távcsövén keresztül. Ez kérem LEHETETLEN.
Vagy mintha Muhammad Alit fénykorában a ranglista alján lévõ fickó játszi könnyedséggel küldené padlóra. Mindenki bundát kiáltana, és Ali soha többé nem léphetne ringbe.

6) "Az meg mikor megöli Solo-t a végén és elõtte picsog, sztem egyértelmûen színjáték." - itt látszik hogy még nem olvastál jó könyvet, nem láttál jó filmet.
ELMÉLETBEN a jelenet jó. Kulcsjelenet, mert a karakter tényleg megállna nagyrészt, még akkor is ha leveszi a maszkot (a másik a fénykardozás ami végleg elmeszeli).
A jelenet papíron tökéletes: jön Han, beszélgetnek, a Halálcsillag izzítja a motorokat, Chewie épp befejezi az aláaknázást, süt a nap, Kylo leveszia maszkját, apja szemébe néz, a nap elsötétül, a fegyver elsül, az aknák felrobbannak, Kylo visszazökken pillanatnyi megingásából a Sötét Oldalra.

ÉS ÚGY VAN ELB*SZARINTVA AZ EGÉSZ AHOGY VAN.
A jelenet túl hosszú, legalább 3 momentum van ami felkészíti a nézõt Han halálára aminek váratlanul kellene eljönnie, Kylo karaktere eddigre már túl gyenge, az idõzítés sehol nem stimmel, Kylo 30 mp-ig sírdogál - nincs meg a PILLANAT amiben az eseményeknek ki kellene csúcsosodniuk. Nincs hatás. Atombombbarobbanás helyett petárdapukkanás van.
Látjuk mi lenne a forgatókönyv szándéka, de mondjuk ki: olyan ocsmányul szarul van megrendezve, hogy csak malmozol a helyeden és pipálod a listát: "Han - pipa. Bombák - pipa. Robbanás - pipa. Nap - pipa. Sötétség - pipa. Kylo - pipa. Megingás - pipa. Leszúrja - pipa. Han halott- pipa. Igen, lekapcsoltam otthon a tûzhelyet - pipa. Holnap tökfõzelék lesz nokedlival - pipa. Fénykardoznak - pipa."
Remélem sikerült érzékeltetni mi a probléma.

Kylo amúgy SZINTÉN "évek óta" a ~Birodalom fõmumusa. De ha méga saját emberei is kinevetik - hogyan vegyük õt komolyan? Hol van az, ami ellen Reyt még Luke-nak képeznie kell hogy legyõzze?
EZT válaszold meg.
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 30. - 00:32:37 1/10
(1210/2837)
De az hol volt elvárás? Most attól függetlenül hogy ebbena filmben igenis VOLT ANNYI hogy akár oda is emelkedjen.

Az elvárás annyi lett volna, hogy egy tisztességesen elmesélt új történet legyen, ami hordozza a Sztárt Vársz ízét. Nem olyan kõbonyolult.
HA AZT sikerült volna elérni, itt örömködnék. Fene, ha a pusztán annyi a baj vele hogy az alapsztori egy remake, és amúgy egy abszolut közepes film, ami egyszerûen kapcsolódik a SW 6 végéhez - itt csitítanék mindenkit hogy a SW 8 még megválhatja a világot és ha nem, hát akkor sem vállalhatatlan dolog várni rá.

De így?
Mintha én lennék Murphy a Robocopban, ez a film meg a gengszterek.
https://www.youtube.com/watch?v=z38tZPxDekw
9/10
Kölyök89 2015 dec. 29. - 23:57:31 9/10
(1209/2837)
Ma megnéztem másodszor. És kövezzetek meg, de nekem most is jó élmény volt...
Alapból most fenntartásokkal ültem be, és elhatároztam, hogy igyekszem filmes szemmel nézni (tanultam, és mûvelt is vagyok a filmmûvészet terén :) Szóval nem kevés filmet láttam )

Így figyelve a hibákat, apróságokat is bejött, persze nem lehet elmenni pár hatalmas hiba mellett. De azért én ezeket nem látom végzetesnek. Szerinte sok minden máshogy fog tûnni itt, ha majd válaszokat, remélhetõleg kielégítõeket kapunk rájuk.

innentõl ::::::!!!!!SPOILER!!!!!!! :::::

Ami zavart.
- a halálcsillag izé nagyon, nem is az hogy megint egy, hanem ez az öko napenergiás :D na ez gagyi volt.
- humor (kicsit sok) - am sztem kifejezetten jó poénok vannak benne , sok az. De 1-2õ helyett jó lett volna több infó, jellemrajz.
- túl sok szereplõ, kevés szerep. - LEIA!! alig volt szerepe. Maz Katana- engem baromira érdekel ki õ, miért van nála a kard stb. és Max von Sydow karaktere. õróluk szeretnék hallani többiek. plusz Leia és Maz szerepelhetnének ennél tartalmasabban.
- technikai furcsaságok, fénysebességgel landolás, fénysebességgel elindulás... hát jó.. biztos õk tudják..

Amit megvédenék:
- remake. Az ez tagadhatatlan, báár azt hozzátenném, hogy az alap valóban totál új remény, de azért jól variál a film. a konfliktusok is mások. És biztos vagyok benne, hogy nem egy SW V. vagy VI remake-t kapunk 17-ben. Tény, hogy el kell indítani valahol ezt a már bocsánat, de mesét, és erre a klasszikus történetvezetés a legkézenfekvõbb...
Hozzáteszem, valóban nagyok voltak az elvárások. És hajlamosak vagyunk a folytatástól többet várni, de azért ez lehetetlen. Fõleg, egy 9 részes történetnél. Nem állítom, hogy ez a legjobb rész. (õszintén nem szeretem rangsorolni, mert mindig más a kedvencem. :) ) De szerintem megállja a helyét. És persze a folytatások sokat fognak számítani.

- az erõ használat: Rey és Kylo párbaja alatt szinte próbálta dühös lenni. Egy picit ideges lettem, de találtam magyarázatot, ami engem egyelõre megnyugtat, aztán elválik. Én csak a filmeket néztem. Sosem érdekeltek az egyéb regények. Nekem ez a STAR WARS. a többi nem számít. (megjegyzem sokan vannak így) szóval részemrõl az elmúlt 6 film az amiben valamit megtudok az erõrõl. 1. Anakin nem tudja, hogy vele az erõ. :) jó pilóta, elõre látja, mit kell tennie stb. 2. Luke-ot bár tanítgatja Obi-Wan, de neki is viszonylag hamar megy a rostéllyal lézersugár kivédés. Nem beszélve a végsõ yavin-i ütközetrõl. A V.-ben meg hopp megszerzi a kardot a jetinél (tudom nem az :) )
És itt van Rey. rájön, hisz többen is közlik vele, hogy nagy benne az erõ. (hallott legendákat..) miért ne próbálkozna?. Ha vele az erõ, akkor sztem 3.vagy 4. próbálkozásra csak sikerül egy elmetrükk.

A párbaj meg. ha megfigyeljük, az elején Rey fõleg menekül. És van mikor Kylo elkezdi, hogy leszek a tanárod bla bla. Akkor Rey valahogy "bekattan" ami meglepi Kylo-t és nekem valahogy rendben volt. az idegesített, hogy legalább egy vágás (ne kézlevágás!!) de sérülés legyen a lányon. akkor én totál elfogadtam volna, hogy õ gyõz. így picit keserû a dolog.

- Kylo Ren. Ezer bocs, de szerintem õ nagyon érdekes. Hozzáteszem ne vegye le a maszkot. Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz vele. Nekem bejön, hogy tök más mint a többi fõgonosz fõleg Vader. és a sors iróniája, hogy a filmben konkrétan megjelenik ez, hogy õ mennyire nem ér fel Vaderhez (õ maga mondja ki). Az, hogy szétkardozza a berendezést, még mindig kíméletesebb, mint a tisztek fojtogatása.
Az meg mikor megöli Solo-t a végén és elõtte picsog, sztem egyértelmûen színjáték. másodjára tök ez jött le. Szerintem tartogat még meglepetéseket. :)
Plusz az is fontos, hogy Vader már egy bõven középkorú, évek óta sithként tevékenykedõ egyén volt az Új reményben. Alapból úgy kaptuk õt, hogy tudtuk tekintélye van. Kylot meg úgy, hogy azt akar, de mindenki leszólja, kineveti.. Szerintem ez nem gáz. Ha lenne egy Vader 2. akkor baj lenne, hogy az. :)

Még sok minden gondolat kavarog bennem, de ezek voltak a legfontosabbak. Amúgy megértem a fanyalgókat, és sok dologgal egyetértek. De jóval derûsebben látom a dolgot. És ha valakinek tetszik, nem biztos, hogy elfogult, vagy mûveletlen. :) mások vagyunk.
domo.robi 2015 dec. 29. - 23:56:47
(1208/2837)
Még sosem válaszoltam Törölt felhasználónak. Izgalmas lesz. Mintha az régi Star Wars árnyékát akarnám újra valósággá tenni: elmúlt, eltûnt, nem fog menni.

Egy állításom van, mindenki fontolja meg, akinek valaha valamit is jelentett a Star Wars univerzum: Szerintem SENKI SOHA NEM TUDNA olyan filmet csinálni, ami méltó lenne az Ep 4-6 részekhez. Aki pénztõl függetlenül rajongó (JJ nem az...), és százszor jobbat csinálna mint akár Lucas, az SOHA NEM JUT ODA. Aki pedig odajut, az már nem független a pénztõl, és kénytelen patikamérlegen méricskélni a LEGNAGYOBB PROFIT ÉRDEKÉBEN.

Ezzel az állításommal lehet vitakozni, de én így gondolom.

Két megoldást látok:
1. Alacsony költségvetésû rajzfilm, animációs filmek, sorozatok formájában visszaadni a feelinget.
2. A könyvek újraolvasása során a saját fejedben megjeleníteni a sztorit. Annál úgy sincs jobb.
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 29. - 23:44:02 1/10
(1207/2837)
Szvsz õ az ELSÕ akinél látom mi tetszett neki a filmben. Tökéletesen leírta: "nem volt semmi üresjárat".

Mondom én: õ már az a fajta, akit ha leültetsz egy villódzó kaleidoszkóp elé maga alá hugyozik a gyönyörtõl mert "nincs semmi üresjárat".

Történet? Karakterek? Logika? Szerkezet? Felépítés? Érzelmek? Hangsúly? Karakterfejlõdés? Célok? Ezek számára nemlétezõ fogalmak.
Leülteted egy ilyen elé https://www.youtube.com/watch?v=gxxqdrrpgZc és oscardíjért kiált. Félelmetes. Hogy bír egyszerre járni és lélegezni?!?
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 29. - 23:36:07 1/10
(1206/2837)
Talmi kifogás.

Ugyan igaz lehet hogy SW 4 így-úgy elsõ volt akármiben, de csak azért mert eltelt 50 év (vagy akármennyi) nem jelenti hogy a Swii szólna bárkinek.
És nem azért mert "már mindenkinek mindenféle módokon van Láthatatlan Erõ". Ez olyan mintha azt mondanánk Conan megkülönböztethetetlen Zorrótól csak azért mert mindkettõ karddal vívja ki az igazságot. Ez nagy marhaság.

A SW-nak megvolt a saját íze, színe, szaga, belsõ története. A Swii meg nem csak ezt köpte szembe, de a legalapvetõbb történetmesélési szabályokat. A Swii egy hulladék, nem több egy 5-éves által egy fél A5-ös lapra, nagy betûkkel felákombákolt gyerekes kísérletnél. Ennél egy középiskolás jobbat ír és szerkeszt, és SENKI nem tarthatja elfogadhatónak pénzért árulni.
A látvány más tészta, de itt a történetmesélésrõl van szó. Egy utolsó Megapiranha, Cápa 19, Savage Planet is jobb ennél.
4/10
csincsilla72 2015 dec. 29. - 23:25:47 4/10
(1205/2837)
Induljunk ki abból, hogy az én életem a meló-család-háztartás szentháromság körül forog. Mint a nõké általában.
Nekem a "megnézem a moziban" nem opció. Évi két film és három színdarab a realitás és ennek is örülök. Nem anyagi okok, hanem idõhiány miatt. Tévét nem nézek, ha valami érdekel, torrent. Ha nagyon tetszik és sokszor nézõs, akkor megveszem DVD-n.
domo.robi 2015 dec. 29. - 23:16:39
(1204/2837)
Vannak egyszeri élmények. Például a gyerekkor, tinédzserkor, fiatalkor tele van olyan élményekkel, amelyek attól szépek, hogy egyszeriek és megismételhetetlenek. Az elsõ szerelem csak egyszer van. Érettségi idõszak is csak egyszer van, ballagással, szerenáddal, miegymással. Én a mai napig jó szájízzel, különös kalandként emlékszem vissza arra a (máskülönben 7,0 IMDB értékelésû) filmre, amelyet az írásbeli magyarérettségi hétfõjén, a matekérettségi elõtti este néztünk meg a fél osztállyal. A film miatt volt a különleges élmény? NEM! A film csak véletlenül jött szembe egy különleges életszakaszomban, ezért jelent a mai napig különleges élményt. A valódi élmény az osztálytársakkal töltött este és az érettségi volt.

A Star Wars is hasonló módon jelent élményt. 6-7 éves koromban, az iskola vitt el moziba minket talán a Jedi visszatérre (nem kell csodálkozni, központilag megnézették velünk az E.T. - a földönkívülit is, sõt, még Az idõ urait is. Pedig szerintem az nem gyerekeknek való...). Nem emlékszem rá, de talán abban a filmben láttam elõször ûrhajót, lézerkardot (sic!), és Darkt Vödör (így neveztük) karaktere is igazán egyedi volt. Jó hír az, hogy nem csak én emlékszem így, hanem akkoriban már felnõtt emberek is hasonló élményekrõl számolnak be, Lucas úttörõ volt, senki nem csinált olyat elõtte mint õ. Tátott szájjal néztünk.

De felnõttünk, és azóta kb. 50 másik mozifilmben jelent meg a láthatatlan erõvel rendelkezõ fõhõs, különféle világmagyarázatokkal (Mátrix, X-men, Harry Potter, stb, stb., stb). Azt a történetet is kimaxolták már, (de azért évrõl évre újra próbálkoznak), hogy a fõhõs éli átlagos, kicsit unalmas életét, aztán elérkezik a fordulat, amikor kiderül, hogy õ a kiválasztott, meg a különleges, és az univerzum sorsa (de minimum a Föld bolygóé) van az õ kezében. Ezeket a filmeket már kikapcsolódásként nézem meg, és nehéz úgy azonosulnom a szereplõkkel, mint hajdan, amikor hónapokig én akartam lenni a Dzsedáj, a lézerkarddal meg lézerpisztollyal írtottuk egymást az iskolaudvaron.

Kinek szól ez a film? Hát nem nekem. Talán a következõ generációnak.
Miért néztem meg mégis? Mert egy Star Wars mozifilmet bármilyen körülmények között megnéz az ember. Akkor is, ha nem akar nosztalgiázni. Akkor is, ha tudja az összes szereplõ sorsát (ld. Ep.III). Akkor is, ha elspoilerezik, hogy ki hal meg, és ki kinek a fia. Ebbõl a szempontból okosan találta ki ezt Lucas, amikor elsõként lépett piacra a filmtrilógiával. Már csak azért is megnézi mindenki, hogy a többivel összehasonlítsa.

Maga a film egyébként bámulatosan egyszerû, a karakterek, a történet, a drámai események szempontjából. Örülök, hogy nem bonyolították túl, így még lehet, hogy sokak számára hasonlíthat egy igazi gyerekkori mesére.

Utóirat: amikor Steve Jobs bevásárolta magát a Pixar-ba, majd a Disney-be, majd a Disney megvette a Lucasfilmet, szépen összekötötték a Star Wars és az Apple világát. Addig örüljünk, míg el nem hangzik a filmben:
"Luke, én vagyok az iPad!"
10/10
caseyjones 2015 dec. 29. - 23:13:59 10/10 Előzmény jani-wan
(1203/2837)
SPOILER

Elõbb-utóbb minden halott szereplõ visszatér... Darth Maul is visszatért a Klónok háborújában robotlábakkal, és azt is rebesgetik, hogy Darth Sidious is megjelenik majd az elkövetkezõ filmekben. Szerintem Han Solo csak flashback formájában fog visszatérni, nem hinném, hogy egy akkor zuhanást túlélt volna, mellesleg nem akármilyen szúrást kapott Kylo Rentõl... Bár annak idején Darth Maulra is ugyanezt mondtam.
kybuck 2015 dec. 29. - 22:46:25
(1202/2837)
Biztos fiatal vagy még és viszonylag kevés filmet láttál, de ha tetszett ám legyen.
eIemes 2015 dec. 29. - 22:40:14
(1201/2837)
"Pedig távolról se vagyok egy SW fan."

talán épp azért tetszett :-)
mert egyébként ez egy sima popcornmozi, a transformers 4 színvonalán rendben van.
ha szereted ezt a mûfajt, akkor, hogy tetszett és örülök hogy jól érezted magad.
1/10
xdm 2015 dec. 29. - 22:37:24 1/10
(1200/2837)
Akkor sokat nem gondolkodtál rajta, hogy mit láttál.
eIemes 2015 dec. 29. - 22:08:03
(1199/2837)
szóval vegyük azt az esetet, amikor csak olyan filmeket tölt le az emberfia, amit a kábeltévés (vagy akár földi sugárzású kereskedelmi) tévé mûsorán már adtak és olyan csatornán, amelyikhez neki van hozzáférése. ez (a becsületesség belsõ mércéje szerint) legális.

adnék egy becslést: a torrent forgalomnak ez akár egy százalékát is kiteszi.
2/10
offtopic
jani-wan 2015 dec. 29. - 22:01:46 2/10
(1198/2837)
Te azt nem érted hogy TERMÉSZETESEN van tv elõfizetés. Anélkül nem is értem hogyan értelmezted azt a részét hogy "leadják tévében és fel is veheti az ember videóval".
Ha nincs kábeltévé, akkor hogyan venné fel a tévébõl bárki is? És mi lenne az ugyanaz, ha csak egy opció van, és nincs mivel összevetni?
Persze ha csak a felét érted annak ami le van írva.
Olyat meg nem írtam hogy nincs tv csak letöltés, mert az annyira evidens, hogy azt nem is érdemes említeni.