offtopic
eIemes 2015 dec. 28. - 14:20:16
(1137/2837)
A torrentezés nem az én fixa ideám. Nézd meg egy film bevételeinek idõ szerinti eloszlását. Régebben hetekig dõlt a pénz egy sikerfilm után, voot, hogy fél évig mûsoron tartották nagy mozik.

Most a bevételi csúcs az elsõ hét, aztán villámgyorsan lecseng. Bármennyire is jó a film...
2/10
MattColors 2015 dec. 28. - 12:23:33 2/10
(1136/2837)
Valami ilyesmi lesz: (Vigyázzatok, Spoileres lehet!)

- Közeledünk hozzájuk Uram! Még egy perc és elkapjuk õket.
- Helyes! Felkészülni támadásra!
- Felkészülni támadásra!
- Háromig számolok. 1... 2...Mi történt??? Hova a pokolba tûntek??!!
- Nem tudom Uram. Talán hiper-szuper sebességbe kapcsoltak.
- Csak nem fog ki rajtunk Lonestar és az korcs??!!!
- Nem Uram!!!
- Találja meg õket!!! Fogja el õket!!!!!
- Igen Uram! Hajót elõkészíteni fénysebességre!
- Nem, nem, nem!!! A fénysebesség túl lassú!
- A fénysebesség lassú Uram?
- Igen, annál gyorsabban kell mennünk! Kapcsoljanak, eeelképzelhetetlen sebességre!
- Gondolja meg Uram! Ilyen sebességgel, még sosem haladtunk! Nem fogja kibírni az Ûrha...
- Mit okoskodik itt Sanders???!!!! Talán besz*rtunk???
- Hajót felkészíteni! Hajót felkészíteni, elképzelhetetlen sebességre! Öveket bekapcsolni!
Az összes ajtót becsukni! Parkolót bezárni! Állatokat biztonságba helyezni!
Gyorsan emberek, ne aludjun...
- Adja ide azt nekem, maga besz*ri alak!!!
- FIGYELEM! ELKÉPZELHETETLEN SEBESSÉGRE!!!
- Uram! Kapcsolja be, Ön is az övet!
- MIT NEKEM ÖV??!!!! TELJES SEBESSÉGGEL ELÕREEE!!!!

(Nem tudtam kihagyni.)
SpencerBarnes 2015 dec. 28. - 12:06:50
(1135/2837)
OFF
Annyi még lemaradt, hogy a legtöbb régi filmben volt egy fõszereplõ, aki valóban nagy név volt,
és többi aki új ( más kérdés hogy sokan közüllük mára már nagy nevek, de akkor "senkik" voltak ),
aztán jött az a trend, hogy rakjunk be egy filmbe 2 nagyágyút, mert az már dupla "élvezet", ez mára pár
filmben odáig fajult, hogy van egy rakás nagyágyú, csak éppen kibontakozni egyik se tud a másiktól, így pont
hogy elnyomják egymást, és nem hogy extra lenne, pont az ellenkezõje történik.
Ok, ennél a filmnél nem az van, ezt nem is ehhez fûztem hozzá
offtopic
SpencerBarnes 2015 dec. 28. - 12:00:38
(1134/2837)
Látom Öregem hogy számodra ez a torrentezés a vesszõ paripa.
Hát' elmondanám Neked, hogy anno amikor még voltak normális filmek, cirka 800 db eredeti VHS kazettám volt,
és nem sajnáltam rá kiadni 3000(!) ft-ot ( 10 éve! ).
Aztán jött az átállás a DVD-re, és az egész VHS kazetta gyûjteményem fillérekért ment a levesbe, de nem baj,
megvettem a DVD-ken újra az összes klasszikust, csak nyûg volt kivárni míg megjelentek.
Jött a BLURAY, az 600 db-os DVD gyûjteményem ment a "kukába". Elnézést, ha többet nem voltam hajlandó kiadni
egy újabb ház árát az eredeti BLURAY gyûjteményre, de értelmetlen is lett volna, hiszen itt a 4K, és 1-2 év múlva
a BLURAY is megy a kukába...
Õseinknek azért még kissé más volt, a fekete-fehér tv után évtizedekig örültek hogy van szines tv, nem hogy 3 évente
jön egy új formátum. A másik meg az, hogy azokat a filmeket, amik MEGÉRDEMLIK, sokszor megveszem erdetetiben, pl.
egy Keresztapa trilógiát, ( hiába 43 éves az elsõ rész ), viszont sz@rokra nem vagyok hajlandó pénzt áldozni.

A másik meg, a torrentezérõl maga bulivód is tehet, nem kellett volna egy-egy színésznek dollár tízmilliókat adni,
és nem kerülne egy film elkészítése sem ennyibe. Csak meg kell nézni, hogy néha egy százmilliós filmbõl mennyit tesz
ki csak a szinészek gázsija, és mennyit a többi.
Szerintem egyik színész se tehetséges annyira, amit gázsiként kapnak, sokaknak már annyi a pénze hogy nincs hova tenni.
Régen egy színész megbecsülése se csak arról szólt, hogy mennyi tízmilló amit felvesz a szerepért.
Talán ha ezeke faragna bulivód, plusz nem lenne annyi hiéna mire kikerül egy film, akkor nem kerülne egy lemez 8000 Ft-ba.
begamary 2015 dec. 28. - 11:40:33
(1133/2837)
Én tegnap láttam és szerintem ez az új széria Lucas munkássága nélkül nem lesz jó.
Nem írok spoilert. Nekem a mozi lezárása, az utolsó jelenet katasztrófa volt :)
Egy könnyed, szórakoztató és gyerekek számára is élvezhetõ történet volt az eredeti trilógia. Ez egy akciófilm Star Trek-érzettel.
eIemes 2015 dec. 28. - 09:23:29
(1132/2837)
Ha megnézed a moziban, az azt jelenti, hogy jól mûködik a disney marketing: bár most már tudod, hogy nem a Star Wars élmény, hanem csak egy közepesen ócska futószalag fantasy vár rád (amiben a starwarst leginkább a jellegzetes rohamosztagos páncél idézi), mégis fizetsz érte.
Zsul 2015 dec. 28. - 05:56:52
(1131/2837)
Ugyan én még nem láttam a filmet, viszont beleástam magam ebbe a topikba! :) Ígérem akkor is írok, ha majd láttam moziban. Nem teszem fel a kérdést, hogy megéri e megnézni moziban... vagy feltegyem?:D Á nem... azért csak megpróbálom megnézni moziban.:) A lényeg: nem kéne ezt az értékes idõt elszórakozni! Az eredeti szereplõk most öregebbek.... most lehetne nekik jó folytatást írni persze az új szereplõkkel együtt. Ahogy épülnek fel az új szereplõk, közben a háttérben nyomon követhetnénk a régieket is egy-egy villanásnyira. Ha béna Star Wars sztorikat hoznak össze, akkor elvész ez a soha vissza nem térõ alkalom. Ez sajnálatos... Melyik Star Wars rajongó nem álmodozott arról, mi és hogy történik a fõhõsökkel késõbb? Szerintem sokan tovább képzelték a dolgokat. Most itt a nagy alkalom! Aztán kapjuk, amit kapunk... Így elõjáróban ennyit! Minden továbbit majd akkor, ha már megnéztem.:)
2/10
MattColors 2015 dec. 28. - 01:30:24 2/10
(1130/2837)
Ez is igaz. A Skywalker család körül forog a sztori. Lucas, ezt bebetonozta Anakin Skywalkerrel. Vele kezdõdik minden. Mégis ez ennél sokkal összetettebb. Szerintem pont ez az a szál, amitõl kicsit már el lehetne rugaszkodni. A Luke vonalat nem erõltetném, max amíg átadja a stafétát valaki másnak. Itt pedig jön az, hogy nem mernek újítani. Pedig kellene. Rey-bõl sokat ki lehetne hozni, (bár úgy tûnik õ is rokon) de ehhez kellene egy jó író, és egy merészebb rendezõ. Képzeljétek el mi lenne, ha teszem azt, egy Neill Blomkamp, vagy egy Danny Boyle csinálná a következõ részt! Kövezzetek meg, de az nagyon dark lenne szerintem, komolyabb hangvételû sztori és biztos vagyok benne, hogy eredeti lenne...... Sajnos nyilván, azt nem lehetne 16-18-as korhatár besorolás nélkül eladni, és nem valószínû, hogy a Disneynek egyáltalán megfordulna a kis agyában, hogy: "Na! Üsse kõ! Merjünk nagyot lépni!" Most csak mondtam valamit... A hangsúly az egyediségen van. Szerintem a Star Warsnak erre lenne most szüksége. Kilépni az elõzõ részek árnyékából, és valami újjal elõállni. Nem lehetetlen, csak kicsit underground... :D
A lényeg, hogy amíg tökölnek, és a profit az elsõdleges szempont, amíg meg van szabva, hogy ez ennyi, és ennyit kell szakítani, addig ez csak ábránd és nekünk nem jut csak a Taft reklám Kylo Ren, és az erõ rózsaszín oldala, ahogy elõttem megfogalmazták. ;)
eIemes 2015 dec. 28. - 01:04:16
(1129/2837)
"minek kerül ki a stúdiókból havonta 1000 új film"

Erre egyszerû a válasz: a torrentezés miatt egy új film csak az elsõ egy-két hétben hoz bevételt. Addig meg a minõség nem számít, csak a reklám.
2/10
MattColors 2015 dec. 28. - 00:45:58 2/10
(1128/2837)
Ezért jobbak manapság a független filmek. Azok még nem k*rvultak el. Legalábbis nem mind.
2/10
MattColors 2015 dec. 28. - 00:43:36 2/10
(1127/2837)
Így van. Az apróságok... Ami önmagában fel sem tûnne, de összességében adja meg az egész film lelkét és ezt nem értik sokan! Ezért választottak Vadernek más hangot is, mert az eredetit Lucas, egyszerûen gyengének tartotta... Leszerzõdtette James Earl Jonest (aki az Amerikába Jöttem Jaffe királya volt mellesleg, bár nem is Neked írom, mert Te biztos tisztában vagy vele, a gyengébbek kedvéért...) pusztán azért, mert erõteljes, mély hangja volt. Ma már egy rohadt szinkront nem csinálnak meg normálisan, nem hogy külön hangot szerzõdtetnek egy amúgy meglévõ színészhez, akit azért választottak, mert a megjelenése viszont illett Vader megformálására. Bár lehet tévedek, de nem nagyon érzékelem ezt manapság...
SpencerBarnes 2015 dec. 28. - 00:36:19
(1126/2837)
Én nem is értem, minek kerül ki a stúdiókból havonta 1000 új film.
Limitálni kellene a filmek gyártását, és egyértelmûen nõne a szinvonal is.
Gyártani sincs értelme pont amiatt, hogy jó ha évente 20-30 ( havi 3-4 ) olyan film kerül ki, ami valóban jó is.
Idõ meg akkor sincs az átlag embernek megnézni naponta 2 filmél többet, ha egész nap otthon vakarja a tökét.Pedig ugye élni is kell valamibõl...
Persze nem vagyunk egyformák mindeni mást szeret de tized ennyi film is elég lenne ezt lefedni.
eIemes 2015 dec. 28. - 00:35:39
(1125/2837)
kölyök89 írta többdszáz hozzászólással ezelõtt, hogy ez a film (sorozat) kimondatlanul is a Skywalker családról szól. ezért ne keressünk csomót a kákán, hogy miért pont a tatooine: azért, mert a Skywalker család ott tûnt fel. õt követi a film, hat részen át.
2/10
MattColors 2015 dec. 28. - 00:35:02 2/10
(1124/2837)
Pont a látvány volt a sztori mellett az, ami miatt kaszabolt a mozikban... A Foxnak dupla akkora bevételt hozott az elsõ évben, mint az addigi rekordere (már nem emlékszem melyik film) ami elõtte sosem volt még.
eIemes 2015 dec. 28. - 00:32:18
(1123/2837)
és ezen kívül voltak benne olyan húzások, amit ma is ámulva nézek.

ott van egy merev fekete álarc.
és azt az álarcot OLYAN SZÖGBÕL, ANNYI IDEIG mutatják, ami egy adott helyzetben egy adott érzelem kifejezéséhez szükséges. vagy egy másik pillanatban darth vader ANNYIRA hajtja le a fejét, amennyire az adott pillanatban kell, és ezzel kifejez valamit. erõt, tekintélyt, csalódást, erõfeszítést, gondolkodást... valamit, amit az a film meg tudott mutatni. lehet, hogy ezek csak nüanszok, de ebbõl az SW7-bõl pont ezek a nüanszok hiányoztak, de úgy, mintha kemotoxszal irtották volna ki mind egy szálig.
2/10
MattColors 2015 dec. 28. - 00:18:59 2/10
(1122/2837)
Te figyelj már, lehet, hogy mi már nem vagyunk "szüzek" ahogy mondtad... A hangsúly azon van, hogy manapság minden szart el lehet adni, régen volt egy "erõ", amit színvonalnak neveztünk... Régen is voltak szar filmek, de ma úgy ömlik a pofánkba, hogy már belefulladunk.
2/10
MattColors 2015 dec. 28. - 00:10:12 2/10
(1121/2837)
Egyetértek!
Mellesleg a SW a maga idejében, korszakalkotó volt, lehet boncolgatni ezt hetekig, hónapokig, évekig, de értelmetlen... Megvoltak a maga hibái, bakijai, mégis azok eltörpültek világának szépségei mellett. Egyszerûen akkorát ütött, hogy nem számított mekkora hibák voltak benne.......... Ezt az új "történetrõl" nem lehet elmondani, mivel már volt elõtte egy IV-VI. És igen. Itt jön képbe az "elvárás"... Aminek meg kellett felelni úgymond. Ami hozzáteszem, nem lett volna nehéz, ha bassza meg csak egy könyvhöz nyúlnak érdemben hozzá... Le lehetett volna egyszerûsíteni azt is annyira, hogy el lehessen adni 10 éveseknek is. Sõt! Megkockáztatom, hogy talán a mai kölkök elsõre nem értették volna, de ha megnézik tizedszerre, leesik nekik is..... Én sem értettem 10 évesen a régit, de mind többször néztem meg, annál inkább varázsolt el, és ez a STAR WARS VALÓDI EREJE!!!!!!! Szóval magam részérõl ragozhatja nekem bárki, aki ezt a filmet védi, nem tud meggyõzni, mert akibe szorult egy kis intelligencia, annak el lehet adni egy kicsit sötétebb, kicsit keményvonalasabb sztorit is, legyen szó 10, vagy 40 évesekrõl...
eIemes 2015 dec. 28. - 00:09:26
(1120/2837)
nem éri utol.
pedig megvolt benne a potenciál.
csak ugye a pénzéhség mellé egy kis ész kellett volna.
mert a disney pénzéhségbõl vette meg a folytatás licencét azt sosem tagadták.
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 27. - 23:41:54 1/10
(1119/2837)
ez a mi lett volna ha érdekes :D
ha nem lucas,akkor más folytatta volna mivel átütõ sikert ért el

felesleges ezen rugózni..megszületett az a három film és ez a disney mese az életben nem éri utól
4/10
csincsilla72 2015 dec. 27. - 23:36:48 4/10
(1118/2837)
Ja. Akkor. És ki emlékezett volna rá mondjuk 10 év múlva?