1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 10. - 23:37:42 1/10
(1717/2837)
Móricka/Pisitke, mi lenne ha segítenél nekünk "megérteni" a filmet? De tényleg.

Mivel indexes linket még mindig nemadtál, 100,000 kommentet meg meg se próbálok végignyálazni (nem, rá sem klikkeltem a linkre), végül azzal a felkiáltással hogy te egy önálló mondatot se tudtál eddig leírni csak láttál vhol egy neked megfelelõ pontszámot, megnéztema u2b-linket, és nesze wazz a véleményem:

1) Videodrome csatorna még mindig nevetségesen nem népszerû. Ez mondjuk még nem a kritika, csak szólok. Ja, és ez NEM a "szirmai" csatornája.
2) Mennyi "kivesézést" lehet nyomni 10 perc alatt? Szerintem nem sokat. Csak gondoltam szólok.
3) Számára is zavaró hogy recycled material.
4) Benyögi hogy "nosztalgiafaktor", de ezzel nem tudunk önmagában mit kezdeni.
5) A "nézd meg a másik videomat, de linket sem adok" benyögés a "vicces" vonalra egyszerûen elfogadhatatlan. Szóval eddig mondott 1 negatívat és 0 pozitívat.
6) Nem foglalkozik a karakterek fel(nem)építettségével, mert az szerinte jó. Holott éppen azért kéne foglalkozni vele mert a nézõkszerint megrossz.
7) "Bizonyos dolgokat majd késõbb fogunk megtudni" - továbbra is áll a kérdés: ITT megtudtunk-e bármit?
8) A "negatív oldal" szerint Kiló Ren és Smoke. Ezek szerint fel sem tûnt neki hogy kellett volna lennie egy Huxnak, Faszmának, nunjaku-rohamosztagosnak?
9) "az Sw 4 ugyanúgy bûnös" - és akkor az SW 7 ettõl jó? Amúgy itt a fórumon BIZONYÍTOTTUK HOGY HAZUGSÁG miszerint "nem tudtunk megsokkal többet a Birodalomról". Dehogynem.
10) MI játszódik le Kagyló Renben? Nekünk többieknek NEM egyértelmû. Ez megint egy állítás alátámasztás nélkül, azaz TÖRÖLHETÕ.
11) Darth Vadert azért "gyûlöltük" (SW 4), mert a) megkínzott egy nõt b) felrobbantott egy bolygót c) mindenkit megfojtott. Kajla Rent azért "gyûlöljük", mert nincs karaktere, egy puhapöcs senki. Nem azért "gyûlöljük" mert gonosz karakter, hanem azért mert egyáltalán létezik a karakter (mert sz*rul van megírva).
12) a fõszálat õ is útálja, értelmetlennek találja.
13) Locsog valamit Han haláláról, de csak annyit hogy õ melyik karaktert mennyire szerette,a konrkét filmrõl nem ejt szót sem.
14) Neki is probléma hogy Harison Ford lopja a filmidõt, fõszereplõ az új színészek helyett.
15) a végsõ fénykardozást õ is útálta.
16) Õ is útálja hogy mindenki mindenkinek "régi barát"-ja.

Felmerül a kérdés, hogy egy NEGATÍV KRITIKÁT miért linkeltél be Te, aki azt akarja bizonygatni hogy pozitívak a vélemények? Ez a u2bos link ugyanis egy NEGATÍV KRITIKÁra mutat.
4/10
csincsilla72 2016 jan. 10. - 23:34:27 4/10
(1716/2837)
Igazad van, biztosan vannak, akiknek túlzott elvárásaik voltak.
Lehet, hogy egyedül vagyok az országban, de nekem kifejezetten tetszett az elõzménytrilógia látványvilága. Csodálatosan szép volt, komplex volt, még ha számítógép is hozta létre. Mivel megmondták, hogy visszavesznek a CGI-bõl, szürkébb történetre számítottam. De nem ennyire ötlettelenre és minden eredetiséget nélkülözõre.
2/10
offtopic
jani-wan 2016 jan. 10. - 23:21:45 2/10
(1715/2837)
Ja, ha én írok cikket BÁRMELYIK újságnak, legyen az papír vagy digitális, ÉN IS ILYET ÍRNÉK!
Mert ebbe nem köt bele a szerkesztõ, és a jövõ hónapban is lesz fizetésem, mert nem vágnak ki az utcára, mint az egyetlen újságírót akinek volt bátorsága rossz kritikát írni egy Star Wars filmrõl amirõl már a bemutató elõtt ódákat zengtek!
Pozitív New York Times kritika a Baljós Árnyakról, amikor még nem tudták hogy nem tetszik az embereknek!
http://www.nytimes.com/library/film/051999starwars-film-review.html
Szóval lótúrót sem ér akármennyi ilyet rángatsz elõ.
Negatívot meg azóta találni egyre többet hogy megszólaltak a NÉZÕK!
Persze nyilván egyszerûbb figyelmen kívül hagyni az igazságot, és a hülyeséget szajkózni.
1/10
xdm 2016 jan. 10. - 23:18:06 1/10
(1714/2837)
Ez a tömegember. Készen kapja a véleményt, amit utána visszamond. No egyéniség, no egyediség. Ha megfigyeled, pozitív érvelést sem tudtak megfogalmazni a film mellett, pedig az elég egyszerû lenne, tetszett mer tetszett. Meg jó a hangulata, látványos, stb stb közhelyek, divatos szövegek. És még ezeket se. Csak azt, hogy ez jó és kész!

Mintha itt a gondolkodásmóddal lenne a baj. Vagy annak hiányával.
1/10
xdm 2016 jan. 10. - 23:13:19 1/10
(1713/2837)
Mert ti mit csináltok? Meg se próbáljátok megérteni a filmet, csak beálltok a fikázók sorában. Ez sokkal jobb. Le lehet szállni a Star Wars-ról. Nézzetek Kis Vuk-ot, az való nektek.

Megérteni ???? De mit ????? Mit kell ezen megérteni? Hát pont az a kibaszott bajunk, hogy nincs mit megérteni.....
Ember... mostmár a faszom televan az ilyen kis pelyhespöcsökkel, akik nem élték át azt az élményt, amit én 11 vagy 12 éves koromban, amikor megláttam a STAR WARS-t... Az egy világot nyitott a fejünkben, azt hiszem ezt mindenki nevében mondhatom. Egy nagyon egyedi élmény. Ez a fos sehol nincs még az 1-2-3 hoz sem, pedig azok jóval gyengébbek mint a 4-5-6.

Olvass vissza már faszombeléd, leírtuk marha részletesen hogy mi nem tetszett a filmben, többen, hosszú hosszú hsz.-eken keresztül.
4/10
csincsilla72 2016 jan. 10. - 23:12:44 4/10
(1712/2837)
Figyu, ez egy mese. Ezen nincs sok megérteni való. Megérteni a prequel politikai keszekuszáit kellett, sokaknak még az sem ment. Itt nincsenek mély gondolatok, maximum egy kis buddhista filozófia, nyakon öntve némi ezotériával. Jelen esetben pedig egy olyan eseménysorozat, amit már láttunk egyszer majdnem ugyanígy.
9/10
kornyeibalazs 2016 jan. 10. - 23:09:48 9/10
(1711/2837)
Nem akarok itt senkit sem megbántani, de úgy gondolom, hogy egyeseknek túlzott elvárásai voltak a filmmel kapcsolatban. Tény, hogy én sem gondolom, hogy ez a legjobb SW film, de szerintem a film hangulata rendben van. Elõzménytrilógiához hasonlítani szerintem butaság, mivel az elõzménytrilógia az eredetit mélyen alulmúlta a droidhadsereggel, kereskedelmi szövetséggel, Jar Jar Binks-szel, stb. De azért azok a kritikusok, akik azt mondták elõre, hogy ez egy mekkora nagy film lesz, azokat is meg kéne kérdezni, hogy ezt hogy gondolták.

Nézhetõ a film, visszahozza azokat a dolgokat, amit már egyszer éreztünk, de tényleg nem ad sok többet. De úgy gondolom, hogy a következõ biztosan fog. Nem estek a SW készítõi abba a hibába, hogy az elsõ lett a legjobb, ott ellõttek minden puskaport. Csak csináltak a hosszú kihagyás után egy filmet, ami "megágyaz" a következõnek (pl. Batman Begins - The Dark Knight mintára).

Viszont az kifejezetten tetszett, hogy visszahozták a régi színészeket, az újakkal való összehangolás szinte tökéletes volt!

Én egy sokkal jobb következõ epizódra számítok és biztos vagyok benne, hogy aki most kritizálja a filmet õ is be fog ülni a következõre, meg fogja nézni, mert egyszerûen szereti a filmek hangulatát. Még akkor is, ha maga a film csalódást okoz. De a következõ biztosan nem fog!
1/10
cellasto 2016 jan. 10. - 23:08:06 1/10
(1710/2837)
az általad linkeld oszlopos kritika utolsó hozzászólása:

"Tegnap nekem is sikerült megnéznem a filmet.Gyermeki rajongással mentem a moziba. Nem érdekelt az a hatalmas tömeg,ami a parkolóban fogadott és nem érdekelt,hogy vagy 20 percig álltam a büfében.Alig vártam,hogy ismét átéljem a SW univerzum hangulatát.
Elkezdödött a film és próbáltam minden percét élvezni.Ami nem igazán sikerült. Fél óra elteltével semmit sem éreztem abból amit SW-nak hívnak. Ha nincsenek az ismert SW elemek, nem is nagyon mondtam volna meg,hogy a Csillagok Háborúját nézem.
Maga a film nem volt rossz.Meg lehet nézni.A látvánnyal sincs gond,de mint SW,nekem nem jött át.Mondom ezt úgy,hogy az elsõ 3 részt én szeretem.Rengetegszer láttam és bármikor megnézem szívesen.
Ezt a részt nem hiszem,hogy sokszor fogom."

LoL!

õ sem egy elégedett vásárló,ahogy nézem :D
4/10
offtopic
csincsilla72 2016 jan. 10. - 23:07:54 4/10
(1709/2837)
Ebben csak az az ijesztõ, hogy az élet más területein is így "gondolkodhat". Bármit meg lehet etetni vele.

Nem az a baj, ha valakinek tetszik a film. Nem vagyunk egyformák. De az nem érv, hogy egy rajongó nem fogalmazhat meg negatív kritikát. Mert akkor nem rajongó. A starwarsos kukoricapelyhet is meg kell venni a fannak?
10/10
offtopic
Pisti1990 2016 jan. 10. - 23:07:17 10/10
(1708/2837)
Mert ti mit csináltok? Meg se próbáljátok megérteni a filmet, csak beálltok a fikázók sorában. Ez sokkal jobb. Le lehet szállni a Star Wars-ról. Nézzetek Kis Vuk-ot, az való nektek.
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 10. - 23:04:16 1/10
(1707/2837)
szerintem regisztrálhatod a következõ 10 csillagot adó nickedet
akkor sem fog itt érdemben feljebb kúszni a pontszám :D
2/10
offtopic
jani-wan 2016 jan. 10. - 23:02:38 2/10
(1706/2837)
"a pontozás itt olyan magyaros, merthogy akinek nem tetszett annyira az rögtön egyest, jobb esetben kettest adott"
Ez nem igaz. És nem kellene tudatlanul általánosítani. Én vagy másfél hétig gondolkodtam hogy hármast vagy négyest adjak. És minél többet gondolkodtam annál inkább lett kettes.

Ez alapján pontozok:
10 pont = nagyon sokszor nézhetõ qurva jó film
9 pont = többször is nézhetõ nagyon jó film
8-7 = jó film
6-5 = egyszer nézhetõ közepes film
4-3 = gyenge film
2 = borzalmasan rossz film
1 = végignézhetetlen

Ehhez jön hogy ez egy Star Wars film, aminél nálam jóval magasabb az elvárási szint, és óhatatlanul összehasonlítom az eredeti 10-essel.
Ez, mint Star Wars film, számomra borzalmas volt.
A moziban végignéztem, így nem lehet 1-es.
És kb. ez az egyetlen pozitívum amit találtam másfél hét alatt, hogy föltornázzam a pontszámot. Pedig próbáltam.

pontszám: 2
1/10
xdm 2016 jan. 10. - 23:02:15 1/10
(1705/2837)
Te figyelj, húzz már oda a magasztolós kritikádhoz, ahol a hasonló ízlésficamos kritikus szerint csillagos ötös munkát végzett jar jar abrams.

Komolyan, ezt már nem hiszem el...Hihetetlen, hogy vannak emberek, akik nem képesek önálló vélemény nyilvánításra, hanem egy kritikát elolvasva, azt magukévá téve, azt ismétlik, és azzal azonosulnak.
4/10
offtopic
csincsilla72 2016 jan. 10. - 23:02:04 4/10
(1704/2837)
Te, kisfiam. De lehet, hogy túlbecsüllek.
Rajongani pedig ésszel kell. De majd megtanulod.
Ennyit arról, hogy kikéred magadnak a személyeskedést...
10/10
offtopic
Pisti1990 2016 jan. 10. - 22:59:49 10/10
(1703/2837)
Ki a 15 éves, te nagyokos? Ennyit érsz, nem vagy te rajongó.
10/10
offtopic
Pisti1990 2016 jan. 10. - 22:57:55 10/10
(1702/2837)
Ez már rinya, amit csináltok, ti menjetek Kung-Fu pandát nézni, a Star Wars nem való nektek. Addig is nézegetésre ajánlom:
https://www.youtube.com/watch?v=JO3nmE40fnw
https://www.gamekapocs.hu/cooltura/542/star_wars_az_ebredo_ero_filmkritika - Itt fõként a kommenteket. A ti érveitek elég nevetségesek.
1/10
xdm 2016 jan. 10. - 22:57:47 1/10
(1701/2837)
" Bár túl sok kritikát ti sem tudtok mondani, csak ugyanazt a pár sort hajtjátok végig. Két ujjamon meg tudnám találni, hány hibát találtatok egy filmben. Bár lehet egyeseknek mindent a szájába kell rágni, de attól félek, hogy sokan akkor is leszólnák, ha mindent megmagyaráztak volna hosszú perceken keresztül - itt is látszik, hogy egyesek nem értik a magyarázatokat, hiszen elmagyaráztam már kétszer, hogy ez egy trilógia nyitó epizódja. "

Ez micsoda? Mert nem érvelés. Nyitó epizód, igen tudjuk, és ? Ezzel megvan magyarázva? Nyitó epizód, szal kussolj, és nézzed és ne is gondolkozz azon amit látsz....
2/10
offtopic
jani-wan 2016 jan. 10. - 22:52:37 2/10
(1700/2837)
"Az undorító, személyeskedõ kommentekre nem reagálnék"
Akkor talán próbáld kerülni a személyeskedést, és inkább észérvekkel és valós tényekkel próbálkozz.
De ha lemegmondóemberezed azokat akik nem értenek veled egyet akkor ne csodálkozz, ha visszakapod.
2/10
MattColors 2016 jan. 10. - 22:50:47 2/10
(1699/2837)
Nem akarok megsérteni senkit. Nagyon cuki vagy, hogy érdeklõdsz a star wars iránt, és tényleg örülünk, hogy láttad... De... De te ilyen cuki vagy.
Tehát rád, a Kung-Fu Panda 3 címû mesefilm alatti topicban, vagy a Jégkorszak 5-rõl alkotott véleményedben számítunk... D.de, Te Hogy Kaptál Jegyet???? Tehát... Hogy, ho hooooogy??????
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 10. - 22:49:38 1/10
(1698/2837)
Spec Obi Van belépõjével nincs nagy gond, tipikus filmes valószínûségfaktor, mint mikor egy fõszereplõ megáll egy tv-elõtt és 100% hogy egy neki fontos/róla szóló hírt fognak adni.
Meg ugye meg van támogatva elõtte s utána nagyon jelentõségteljes dolgokkal.

De ja, értem mit mondasz, fõleg mikor a Sárga Rohadékról van szó. De most komolyan, senkinek nem jutott eszébe hogy az a karakterdesign "problémás" lehet?