1/10
maxhell 2016 jan. 10. - 21:33:33 1/10
(1677/2837)
A film szerint kézenfekvõ a feltételezés, - tekintve, hogy Luke-t keresik, - hogy ha megtalálják, mármint a sötét oldal, akkor megütköznek. Képzeljük már el csak egy pillanatra, hogy a Kylo gyerek megküzd, - figyelembe véve a Finn és Rey elleni teljesítményét, - a pillanatnyilag legerõsebb jedivel... Blõdség az egész, hiteltelen.
9/10
kisvidra 2016 jan. 10. - 21:30:44 9/10
(1676/2837)
...a pontozás itt olyan magyaros, merthogy akinek nem tetszett annyira az rögtön egyest, jobb esetben kettest adott, s azok azért lehúzzák az átlagot...mert persze ez a film annyit ér ugye?...nem ér mondjuk ötöt...csak egyet...csak nagyon jó és nagyon rossz van...meg irigység...mert reálisak vagyunk ugye?...jajjdenagyonrosszvolt ugye?...de azért már éjfélkor ott lesznek a következõ r3sz vetítésén...meg a többi annyiranagyonjó...akkor gyorsan meg kell nézni egy régit, a legjobbat, s közvetlen utána ezt a torzót...a jelenben kell összemérni a filmeket s nem az emlékeinkben...
2/10
MattColors 2016 jan. 10. - 21:24:37 2/10
(1675/2837)
OFF :)
4/10
csincsilla72 2016 jan. 10. - 21:13:08 4/10
(1674/2837)
Érett felnõtt ember nem divatból, a nyájösztön szerint bégetve mond véleményt bármirõl is. Miért ne lehetne leírni, hogy nem tetszett, ha egyszer így van?
Gyógyszer gyanánt megnéztem a prequelt (bár én mindig is szerettem, a hibái ellenére is), és ez után még fájdalmasabb az Ep7 ötlettelensége. Sokan csalódtunk, ez van. Csak reménykedni tudok, hogy a nyolcas valami marha nagyot robbant.
1/10
Bodellger 2016 jan. 10. - 20:32:39 1/10
(1673/2837)
Én is szeretem a Star Wars filmeket. Komolyan. Rengetegszer láttam mind a 6 részt. Ettõl még nem egyenesen arányos, hogy a 7. is jó. Igen, jómagam nem örültem, hogy folytatják, mert nem értettem miért kell, és nem örültem neki. Ugyanakkor, ettõl még lehetett volna ez a 7. egy jó film, és akkor befogom a pofám. Csak, hogy nem lett az. Keresnem kellett a pozitívumokat. Amennyiben olyan jó lenne a film, nem kéne keresgélni sem. Ez a pláne.
1/10
xdm 2016 jan. 10. - 20:28:13 1/10
(1672/2837)
Majd a következõ részben? Miért? Erre a részre akkor mi szükség volt? Lehetett volna akkor kezdeni kapásból a következõ résszel.Ez nem izaura ezer részes szappanopera, hogy majd a következõ részben... Az eddigi összes sw rész levolt zárva, nem volt ilyen, hogy gyakorlatilag semmit se tudtunk meg belõle, mint ebbõl. Csak kérdések merülnek fel a filmmel kapcsolatban. Nincsenek állítások. Mi a film állítása? Luke elbújt, és ennyi.
1/10
Bodellger 2016 jan. 10. - 20:24:53 1/10
(1671/2837)
Figyelj, most nem basztatásként, de nézd meg az itteni kommenteket. Igen, van pár ember, akik többször is beírtak már, mint pl én is. Ugyanakkor én már a film kijövése elõtt figyelemmel kísértem a topicot, és már írtam nemrég, hogy mióta bemutatták a moviet és elkezdtek jönni a vélemények, azok alapján körülbelül a 70, de inkább 80%-nak vagy csak nem annyira, vagy egyáltalán nem tetszett a film. Úgyhogy itt nem csupán pár "megmondó emberrõl" van szó, ahogy te fogalmazol. És csak kommentek? Nos, aki nem biztos, hogy írt ide, de pontozott, az alapján is látszik, hogy a 6,9 azért nem egy magas pontszám, összehasonlítva a régi részekkel, amelyek 9,4esek itt a Porton, de még az elõzmény filmek is bõven jobb pontszámmal bírnak. Most, ha már az IMDbvel jössz akkor errõl is csomó hozzászólás volt itt a fórumon, hogy mégis hogyan lehet ilyen magas a pontszáma. Viszont, ha nem értesz egyet olvasd el az ottani hozzászólásokat, nem fogsz sok pozitívat olvasni, de még inkább igaz, hogy csupa 1-es vagy gyenge pontszámok záporoznak. Nekem az a véleményem több felületet is olvasva, s ezeket összegezve, hogy többen, és jóval többen vannak azok az ember, akiknek nem tetszett a film, mint akiknek bejött. Szerintem meg ez sem véletlen. Egyébként a megmondóemberezést többek között magamra veszem és egyúttal kikérem magamnak.
1/10
nanasijozsef1984@gmail.co 2016 jan. 10. - 20:24:50 1/10
(1670/2837)
Nagyon-nagyon gyenge sztori, óriási csalódás. Ez már nem Star Wars.
Kovács kolléga 2016 jan. 10. - 20:24:06
(1669/2837)
Mit kezdett el Vader?

Talán azt, hogy apa és fia, azaz õ és Luke, de mondhatnám azt is, hogy a Skywalker-família uralkodjon a galaxisban, esetleg elmosva az Erõ fényes és sötét oldala közötti különbséget.
Ez persze csak egy tipp. Majd a folytatásban minden kiderül.
Kovács kolléga 2016 jan. 10. - 20:21:52
(1668/2837)
Kétszer is láttam, ráadásul rengeteg háttér információnak utánanéztem. És mint mondtam, szeretem a Star Wars-filmeket, vagyis ha megnézek egyet, nem azon jár az eszem, hogyan dobáljam rá a sarat.
1/10
xdm 2016 jan. 10. - 20:18:50 1/10
(1667/2837)
Ne haragudj, de ostobaságokat írkálsz.
Itt szó nincs divat fikázásról. Te magad mondasz ellent ennek jópár mondatoddal, amikoris azt fejtegeted hogy 8.5ön áll és millióknak tetszett stb stb.

A mindenkinek tetszett egyáltalán nem igaz.

Az imdb-n értékelõ 10-20 év közöttiek, már a trailer megnézésekor szórták rá a 10 pontokat, szóval ezt légyszives ne hozd fel érvként többet, mert nem mérvadó.

A negatív kritikával kapcsolatban pedig mi a nevetséges benne? Felhoznál ellenérveket?
A fõgonosz kylo aztmondja a Vader maszknak: " folytatom amit elkezdtél"
Mégis mit kezdett el Vader? Õ semmit, ez nettó hülyeség, és a film tele van ilyenekkel.
1/10
cellasto 2016 jan. 10. - 20:16:58 1/10
(1666/2837)
te meg úgy véded ezt a kliséhalmazt,mintha fizenének érte
láttad egyáltalán a filmet?
gyanítom,hogy nem...
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 10. - 20:15:33 1/10
(1665/2837)
így van,mindenki divatból szólja le(véletlen sem azért,mert egy kalap szar az egész) :D
te aztán agyhalott vagy a javából :))

majd nézd meg azt az átlagot pár hónap mulva...örülhetsz,ha a baromi nagy filmed 8 felett lesz :P
Kovács kolléga 2016 jan. 10. - 20:13:32
(1664/2837)
Teljes mértékben egyetértek. Aki szereti a Star Wars-filmeket, az nem azt nézi, hogy éppen melyik részlete miatt lehet fröcsögni, hanem azt, hogy milyen új értékeket sikerült létrehozni.
10/10
Pisti1990 2016 jan. 10. - 20:09:21 10/10
(1663/2837)
OFF
Sajnos elég nagy divat lett leszólni ezt a filmet, itt a Port.hu-n. Közben IMDB-n 8,5%-on áll, gondolom, nem érdemtelenül, de pár megmondó ember úgy gondolja, õk jobban tudják, mint több százezer ember, akik az IMDB-n értékelték. Szerintem sokan már csak divatból szólják le, mert ezt látják. Magyarországon több mint egy millió ember látta a filmet, mindenkinek tetszett, csak pár száz fõ háborog, akik még a kákán is csomót keresnek. Olyan dolgokba köttök bele, amik egyszerûen nevetségesek. Valaki még egy 30 oldalas kritikát is képes volt írni, amiben szintén nevetséges állításokat fogalmaz meg. Akármi lett volna a történet, úgyis akadtak volna, akik csak azért is leszólják. Aki pedig nem képes megérteni, hogy ezt eleve trilógiának írták, akkor azzal már végképp nem lehet mit kezdeni, holott ezt legalább százszor elmondták a készítõk. A film nemzetközi fogadtatása pozitív volt, csupa pozitív véleménnyel lehetett találkozni, de biztos, hogy a Disney lefizetett mindenkit... Hát persze, logikus... Egyszerûen nevetséges, ami a film kapcsán megy, mert néhány ember nem érti, hogy ez egy trilógia nyitó része. És nem a spin offok fogják magyarázni, megnéztem az összes tervezett spin offot: van eddig egy a Halálcsillag tervrajzának megszerzésérõl, van egy a fiatal Han Soloról, és talán egy Jabbaról, ha valaki szerint ezek A jedi visszatér és Az ébredõ erõ között játszódnak, akkor az kicsit sem ismeri a Star Wars világát, de akkor ne nevezze magát rajongónak...
J.J. Abrams egy jó filmet rendezett, de nem tudott mindenki elvárásának megfelelni, nem tudta mindenki igényét kielégíteni, mert ez eleve lehetetlen. Az meg világos volt, hogy nem játszódhat 5 évvel A jedi visszatér után, mert a szereplõk is túl öregek. Ha Abrams és a Disney nem hozza vissza a régi karaktereket, akkor meg az lett volna a baj... De egyébként ha nem állnak neki megrendezni, akkor sosem készült volna el ez a rész, sem a folytatások, Lucas már nem tervezte megcsinálni. Egyébként a 3x3 rész Lucas ötlete volt, de õ csak az elõzménytrilógiáig tudott eljutni. Egyszerûen idõs már egy új trilógiához. De ettõl függetlenül voltak, akik belevágtak, és úgy döntötték megcsinálják. Erre meg egyesek baja, hogy de hát nem derül ki minden rögtön az elsõ részébõl a trilógiának. Ha meg minden kiderült volna, akkor meg az lenne a baj, hogy a többi részekre nem maradt szufla. Minden ki fog szép sorjában derülni, csak várjuk meg már azt az idõt, amíg mozikba érkezik a többi rész.

ON.
SPOILER!

Egyébként a régi trilógiában az Új remény egyedül, aminek önmagában érhetõ története van. Ugyebár ez a film sok elemet átemel onnan. De az Új remény mikor készült, még Lucas nem is sejtette, hogy mennyi része lesz ennek. Sokan mondják, hogy nem értik, mi ez az Elsõ rend, hogyan is van az Új köztársaság, hogy állt át Kylo Ren a sötét oldalra, kinek a lánya Rey, ki irányítja a háttérbõl az Elsõ rendet. Luke eltûnését is fel szokták hozni, de ott a filmben kiderül, hogy azután tûnt el, miután Kylo Ren jedivé képzése kudarcba fulladt. Han és Leia szintén ezért mentek szét. Han el is mondja, hogy mindketten a maguk módján dolgozták fel. Han sosem volt a kötöttségek embere. Ezek például teljesen logikus és érhetõ dolgok, és fikázás helyett érdemes lett volna jobban figyelni a filmre. Mert egy csomó dolog kiderül, csak ugye nem rágják 20 mondaton keresztül az ember szájába. Ami pedig nem derül ki, az ki fog derülni.

SPOILER VÉGE.

De nézzük meg a korábbi részeket! A Birodalom visszavág végén tudhattuk biztosan, hogy Darth Vader Luke apja? Hát nem. Elmondta neki, de Vaderrõl el tudtuk képzelni, hogy hazudott. Egészen A jedi visszatérig kellett várni, amikor is Yoda mester elmondta Luke-nak az igazat. Addig kételkedhettünk benne. Az Új reményben tudjuk, hogy kicsoda az Uralkodó? Hát nagyon nem! A Birodalom visszavágban látjuk holocornon, és ennyi. Majd A jedi visszatérben tûnik fel csak személyesen. Mégis milyen meghatározó karaktere a klasszikus trilógiának! Tudjuk azt, hogy Luke és Leia testvérek? Ez is csak A jedi visszatérben derült ki, amikor Obi-wan szelleme elmondta Luke-nak. Elõtte még azt se tudtuk, ki ez a Leia, azon túl, hogy fontos karakter, és a felkelés egyik vezetõje.
De ugyanígy az elõzménytrilógiában. Nem tudjuk, ki az a Darth Sidious, csak A Sithek bosszújában derül ki, hogy õ igazából Palpatine, aki hatalma alá vonta az egész Köztársaságot. De a harmadik részig semmit sem tudunk róla. Csak hogy van, és a háttérbõl mozgat elég sok szálat. Az eddigi két teljes trilógiában is csak akkor bontakozik ki a teljes történet, ha összeillesztjük az egyes részeket egymással. Minden trilógia magában alkot egy teljes egészet, és ez adja az egésznek a különlegességét. A legújabb trilógiából pedig tudunk hivatkozni összesen egy részre. És ez alapján leírjuk az egészet? Hát ez butaság volna. Az elõzménytrilógia is érdekes. Most hirtelen mindenki felértékelte, hogy milyen jó, de amikor kijött, pedig azt volt divat szidni. Most már az lett az etalon? Pedig én a mai napig szívesen megnézem bármelyik részét az elõzménytrilógiának is, helye van a kánonban, ugyanúgy, ahogy a klasszikus trilógiának és Az ébredõ erõnek. Amúgy az is érdekes, hogy mindenki azzal jön, nem fog spin offot nézni, közben az elõzménytrilógia összes spin offját ismeri... Hát ez érdekes... Amúgy jó ötlet jönni a fanfiction jellegû folytatásokkal, de ez is el lett mondva annak idején, hogy nem ezeket veszik alapul. Valójában olyan dolgokat kérnek sokan számon a filmen, amirõl szó sem volt. Szerintem Az ébredõ erõ igenis egy jó film, és helye van a polcon a többi rész mellett. Amint kijön blu-rayen, én biztosan megveszem, és jópárszor meg fogom még nézni, és igen, a nyolcadik részt is moziban fogom megnézni. Akinek meg nem tetszik, annak nem kötelezõ, sem ezt a filmet még egyszer megnézni, sem a folytatásait. Persze lesznek, akiknek a nyolcadik rész sem fog tetszeni, de csak azért is megnézi, ez elkönyvelhetõ sajnos.
Javasolnám még egyszeri megtekintésre a filmet, és akkor sok kérdésre választ kapnátok, és még egyszer emlékeztetnék mindenkit: ez egy trilógia lesz.
1/10
Dudás Erzsébet 2016 jan. 10. - 20:07:52 1/10
(1662/2837)
Akit érdekel már itt a 8 resz elozetese. http://youtu.be/TJjfUTzkM1s
3/10
poollaca 2016 jan. 10. - 19:18:12 3/10
(1661/2837)
Ja és a sötét lovagot alakító karakter inkább menne el egy lovagi történetben az 1600-as években mint itt.
Nagyon gyenge volt.
3/10
poollaca 2016 jan. 10. - 19:15:18 3/10
(1660/2837)
Ekkora csalódást!
Mi volt ez!!!
Se történet, se színészi teljesítmény, csak végigunatkozott több mint két óra.
Erre kár volt ennyit várni.Remélem a maradék kettõ nem lesz ennyire GAGYI!!!
2/10
MattColors 2016 jan. 10. - 19:06:15 2/10
(1659/2837)
Pontosabban fogalmazok. Egy regényt, ami egy régi nagy kedvenc és egyben lezárt történetnek a FOLYTATÁSA, tele kérdésekkel és ellentmondásokkal az elõzõ könyvekhez képest, 400 oldalon keresztül.

Mondjuk jönne egy Gyûrûk Ura folytatás, amiben kiderülne, hogy Sauronnak van egy utóda, aki átvette a bizniszt Mordorban, és a gyûrû sem semmisült meg, hanem újra felbukkant, valahol a megyében, amit Csavardi Samu Jr. talál meg, és amit az új góré, meg akar szerezni, plusz bosszút állni Zsákoson, aki eltûnt. És ennyit tudsz. 400 oldal, aminek a végén, CS.S.Jr. találkozik az öreg Zsákos Frodóval miután megtalálták, hogy átadja neki a gyûrût. Vége

Jó kis agymenés nem? Na, valami ilyesmi volt az új SW.
9/10
kisvidra 2016 jan. 10. - 18:22:39 9/10
(1658/2837)
...azt mondaná, hogy olvasd el a következõ részt is...