2/10
MattColors 2016 jan. 05. - 12:47:13 2/10
(1477/2837)
Ez is szóba került már. Lassan, két filmnyi anyagot össze lehetne kukázni a netrõl, ami ebbõl a filmbõl kimaradt... Ezért vegyünk mozijegyet? Hogy aztán itthon nyomozzunk? Nee. :)
2/10
MattColors 2016 jan. 05. - 12:43:19 2/10
(1476/2837)
Lemaradtam volna valamirõl?
2/10
MattColors 2016 jan. 05. - 12:41:27 2/10
(1475/2837)
Én arra lennék kíváncsi, hogy a nick névjegynél, hogyan lehet a regisztráció idõpontja, 1970??? Én siklottam el valami felett? Nem értek az oldalhoz, és nem tudok beírni bármit, vagy valakié, aki az oldalt szerkeszti?
4/10
molnibalage 2016 jan. 05. - 11:45:52 4/10 Előzmény zsotya010
(1474/2837)
Igen, az ilyen filmnek is van létjogosultsága? Csak nem értem, hogy mit ajnározzák, hogy ez micsoda zseniális film, stb. Meg mit a francot keres a TOP250-ben? Ez kb. egy 4-5 pontos film.
1/10
Uff 2016 jan. 05. - 11:27:28 1/10
(1473/2837)
A Wookieepedia-n szócikkre keresgélve :)
Hogyan is írjam, ez benne a szépség, hogy nem érdemes addig folytatni a harcokat míg a másik oldal meg nem szûnik, mert bár van jó és a rossz oldal, de az minden egyes alanyban is megvan ha kiirtanák az utcsó gonoszt lehet x év múlva egy erõérzékeny a sötét oldalt választaná és kezdõdik elölrõl, azon felül a jó-rossz minden karakterben megvan, ugye a Jedik a rossz oldalukat nyomják el a Sit-ek meg a jót.
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 05. - 11:08:59 1/10
(1472/2837)
ez hanyadik nicked pubi? :D

javaslom még legalább tízszer nézd meg..ki ne hagyd a 4dx-et sem :))
eIemes 2016 jan. 05. - 11:08:10
(1471/2837)
"Szóval mi volt rossz ebben"

Csak az, amit sokan leírtunk már :-)

Az az 1-2 csillag inkább az elvárások és az eredmény közötti szakadékot tükrözi:
JJAbrams kapott egy szuper trambulint és harmincnyolc centiméter magasra tudott ugrani.

A film technikailag jól van megcsinálva, tehát nem egy Asylum szinti gagyi kivitelezést kaptunk -- de a "történet" és a "forgatókönyv" akár a Sharknado 2 szerzõitõl is származhatott volna.
10/10
tothtom81@gmail.com 2016 jan. 05. - 11:03:41 10/10
(1470/2837)
Sikerült megnéznem hétvégén (nem 3D-ben) a várva várt alkotást.Most néztem utána kíváncsiságból a film utáni visszhangoknak, és az utolsó 20 kommentet olvasva le vagyok döbbenve a reakciókon, és a két végleten is ahogy értékelik ezt a mûvet.
Nyilván látjátok hogy megint itt egy 10pontos.De itt az 1-2 csillagos értékeléseket látva nem sokat gondolkodtam hogy 8,9, vagy 10 pontot adjak.Láttam már egy csillagos filmet, azért ez semmiféleképpen sem az.Vannak sokan akik Puzsér stílusban csak azért is megmondják hogy szar, és vannak olyanok is (fõleg kis hazánkban) akiknek soha semmi nem lesz jó, és örök keserûséget éreznek.
Kifelé jövet a moziból örömmel konstatáltam hogy most nem tartozom ezekbe a csoportokba.Én visszakaptam a régi igazi Star Wars feelinget.Végig lekötött,izgalomba tartott,visszatértek a régi stílusú poénok,nagyon jók voltak a hangok,zenék, és az összes karaktert "megkedveltem".Ugyanaz az érzés kerített hatalmába mint a 4,5,6-nál.Sõt a legkevésbé sem idegesített hogy a fõhõs egy nõ.(mert amúgy szokott de nagyon)
Ez egy izgalmas,szórakoztató családi Sci-Fi nem pedig EGYSZER NÉZHETÕ UNALMAS MESEFILM mint az elsõ 3 rész.Gondolkodás nélkül újra csináltatnám õket ezzel a brigáddal.
Szóval mi volt rossz ebben?Én már alig várom hogy még egyszer megnézzem ami nem is szokásom..
2/10
jani-wan 2016 jan. 05. - 09:21:49 2/10
(1469/2837)
Tudsz egy pontos linket adni? Elolvasnám.
De nagyjából hasonlót írtam én is, valószínûleg mert ez a logikus. Kivéve az hogy létrehoznak egy Sötét Oldal lovagrendet, mert ilyet nem hozhatnak létre csak úgy ripsz-ropsz. Egy ilyen rend csak saját magát hozhatja létre.
Illetve nem igazán világos, hogy ha szerintük a Szövetség kerül erõfölénybe akkor miért nem akarják teljesen eltörölni a Birodalmat, és visszaállítani Régi Köztársaság kori állapotot, amiért végül is az egész Lázadó Szövetség létrejött. Az valahogy nem logikus hogy egy nemes cél által vezérelve legyõzök egy elnyomót, majd hagyom hogy csinálja azt amit eddig, csak némileg kisebb területen.
Ebben Palpatine-nak volt igaza. Addig kell folytatni a háborút míg az ellenség meg nem szûnik. Azaz a minimum, hogy feltétel nélkül leteszik és átadnak minden fegyvert, és elfogadják a Köztársasági fennhatóságot. Teljesen elképzelhetetlen hogy ilyen méretû harci erõt hagyjon meg nekik a gyõztes. Nem hülyültek meg.
eIemes 2016 jan. 05. - 08:03:39
(1468/2837)
lehetséges, csak ugye ezeket a szálakat, amelyeket néhány mondatban kibonthattak volna a szereplõk, JJAbrams inkább videojáték-reklámokkal helyettesítette. Hogy nõjön be az orra luka.
1/10
Uff 2016 jan. 05. - 01:24:48 1/10
(1467/2837)
A végérõl lemaradt, hogy azért ilyen gyengusz az ellen csapás a "jó oldalon" mert az Új köztársaság nem segít (valszeg politikai, törvényi okokból) és csak a lázadok nyomják az ipart Leia-val .
1/10
Uff 2016 jan. 05. - 01:13:29 1/10
(1466/2837)
A Wiki szerint amivel a Dûsni nem foglalkozik.
Röviden
A 6. rész után kb. egy évvel megütközik a Birodalom maradéka és az Új köztársaság, a csatában a Birodalom veszít.
Megegyeznek a feltételekben területi dolgokban és egy nagy fegyverzetleépítésben a vesztes az logikus, hogy miért a gyõztes, mert így akarja megmutatni, hogy tárgyalásos úton is lehet vezetni egy "Birodalmat".
A maradék Birodalom szervezkedik õk lesznek az Elsõ Rend Snoke irányítása alatt, a Jedi Rend megerõsödésének megakadályozása a fõ csapásirány, ezért megalapítják a Ren Lovagokat akik fõ célkitûzése Luke megtalálása.
Na és Leia néni is látja ezt a Elsõ Rend erõsödését õ meg ez ellen küzd, az Új Köztársaság nem partner ebben, de "eltûri" a Lázadók seregét akik kisebb katonai alakulatként oda tudnak csapni a még gyenge Elsõ Rendnek ha az rakoncátlankodik.... vagy valami ilyesmi :)
2/10
MattColors 2016 jan. 04. - 19:58:39 2/10
(1465/2837)
A hamburgeres hasonlat én voltam. (1536. hsz) Ha már felhoztad, nem véletlenül írtam le olyan "bugyuta" formában. Elõtte millió egy érv és hasonlat lett leírva a buta fogyasztói szokásokról, sokkal igényesebb formában, csak azt valahogy nem értik...
2/10
jani-wan 2016 jan. 04. - 19:40:42 2/10
(1464/2837)
Továbbra is képtelen vagy megérteni, hogy ha valakinek tetszik valami, akkor talán tudnia kellene hogy mi az ami tetszik benne. Azaz mitõl jó szerinte a film.
So ich denke das wir, die sogenannte haters, kann erwarten eine erklärung.
És talán ha kérhetném a továbbiakban maradjunk a magyarnál, mert a németem erõsen megkopott az évek során.
1/10
xdm 2016 jan. 04. - 19:25:14 1/10
(1463/2837)
Igen, van aki szerint ez jó, és tetszik neki. Ez tény. Viszont az is tény, hogy ez egy moslék. Akkor viszont akinek ez tetszik, az moslék fogyasztó ? Elég baj ez hogy itt tartunk. El lehet adni minden vacak hulladékot, a tömeg meg beveszi kanyar nélkül, mint a veszélyes hulladék élelmiszert. Hajrá zombik! ilyen alapon.
Követeljük már ki a minõséget könyörgöm! Ne legyünk nyálafolyós konzumidióták, akiknek minden tetszik amit a mainstream eléfos...
Igen elvitatom azoktól, akik szerint ez jó, a véleményüket, és a jogukat hozzá. Itt mindannyian próbáltunk érveket felhozni, hogy felnyissuk azoknak a rosszízlésû, vagy ízléssel nem rendelkezõ nézõknek a szemét.
Shaba 2016 jan. 04. - 19:14:18
(1462/2837)
"Egyenlõre akik szerint jó az Ébredõ Erõ, nem igazán tudtak érvelni ez mellett..." – továbbra is képtelenek vagytok megérteni, hogy nincs kieszközölhetõ helye semmilyen sogenannte érvnek: ha egyszer valaki jónak tart egy filmet, az azért van, mert tetszik neki. Az adott mozi látványvilága, esetleg története, talán csak az egyes karaktereit életre keltõ színészi alakítások "megtalálták". Ez maga az érv, ha már mindenképpen ragaszkodsz ehhez a szóhoz. De ezt boncolgatni a hitvita szintje. A hamburgerhasonlat nem csupán suta, de még bugyuta is, arra szót sem érdemes vesztegetni. Mert miért kedves valakinek ez vagy az az emlék, miért vonzódik ehhez vagy ahhoz a színhez? Mert õt magát kellemesen érinti, azért, neki az bejön. S hogy mi okból? Kit érdekel: számára jó és kész. Aki képtelen ebbe beletörõdni, azt szánni lehet, megokosítani nem.
1/10
xdm 2016 jan. 04. - 18:47:57 1/10
(1461/2837)
Van aki a gyilkolást is élvezi. Sajnos ez nem SW univerzum, pont ez a bajunk vele. Ez inkább transformers+marvel agyrém. Fõleg ezzel a banális, ostoba, primitív történetek nem nevezhetõ cselekménnyel. Ahol minden esetleges.
spoiler
max von sydow miért van a filmben?
a néger miért lesz jó? és utána ha hirtelen pacifista lett, miért gyilkolja az addigi társait?
pont megtalálja bb8 a csajt,aki pont összeakad a négerrel, akivel együtt pont a milleniumfalconon távoznak,amit pont han solo fog el az ûrben...
spoiler

az meg nem érv, hogy majd a következõ részben.....miez szappanopera? akkor ennek a résznek mi értelme volt? bemutatni az új szereplõket? hát azt pont nem sikerült, akkor ?

áh
mindig felidegesítem magam rajta, ha végiggondolom mit láttam...
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 04. - 18:34:03 1/10
(1460/2837)
na ez tíz csillagos hozzászólás volt :))
2/10
jani-wan 2016 jan. 04. - 18:32:46 2/10
(1459/2837)
"Egy film élvezhetõsége nem azon múlik, hogy érveket hozol-e fel mellette vagy épp hanyagolod ezt."
Nem is arról folyt az eszmecsere, hogy élvezhetõ-e a film vagy nem. Pl. egy retardáltnak sokkal kevesebb is elég ahhoz hogy jól szórakozzon, mint egy átlagos embernek. Vagy egy átlagos nézõ jobban szórakozik, mint az aki látja a hibákat.
Az érveket azért kellene felhozni, hogy kiderüljön, hogy miért jó vagy rossz a film.
Ahogy korábban meg lett fogalmazva nagyon találóan, sokak szerint sz*r íze van a hamburgernek, de vannak néhányan akik próbálják keresni benne a jót.
Egyenlõre akik szerint jó az Ébredõ Erõ, nem igazán tudtak érvelni ez mellett, pedig a jó mellett is lehet érvelni, ami nemegyszer megtörtént például ebben a topikban is. Persze azok az érvek leginkább a Star Wars IV mellett szólak, és nem az Ébredõ Erõ mellett.
2/10
jani-wan 2016 jan. 04. - 18:18:07 2/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(1458/2837)
"Leia: Öreg lett. Nem tiszta hogy a második halálcsillag veszte után hogy lett megint lázadó. Gyk õk vezették a galaxist."
Azért ez kicsit elrugaszkodik a valóságtól. Szó nincs itt arról hogy ezután átvennék, vagy átvehetnék a galaxis vezetését.
Ha belegondol az ember rájön hogy annyi történt, hogy a Lázadók Szövetsége megnyert egy nagyon fontos csatát, amiben meghalt az uralkodó, és Vader, ami által megbomlott a hatalmi egyensúly létrehozva egy hatalmi vákuumot.
Sok csillagrendszer valószínûleg vagy kikiáltja függetlenségét, és elszakad a birodalomtól, vagy ha erõs birodalmi irányítás alatt álló rendszerrõl van szó, akkor annak vezetõje megpróbálja átvenni a megüresedett vezetõ helyét.
Mivel valószínûleg több ilyen is van, ezért belsõ harcok kezdõdnek, ha nem tudnak megállapodni egymás között, vagy valaki sokkal erõsebb a többieknél stb...
Gyakorlatilag elég kaotikus állapotok lesznek eleinte, "mindenki harcol mindenkivel", majd ahogy az erõviszonyok valamennyire tisztázódnak, a birodalmi oldal maradványa újrarendezõdik egy erõs vezetés alatt, míg a Lázadók és az elszakadók kénytelenek közösségbe tömörülni, hogy hatásosan védekezhessenek a birodalom maradványa ellen, akik valószínûleg még mindig sokkal erõsebbek, és erejük függvényében.
Szerintem.
Ha én írom a 7. részt, valahogy így is kezdõdött volna, átemelve némi IV és VII részt:

It is a period of civil war.
After the death of the
Emperor, thousands of
star systems declared their
independence from the
Empire, and formed a
NEW REPUBLIC.

But the remnants of the Empire
was still strong though,
and under the leadership of
former Imperial leaders,
the First Order has been
created, to restore the glory
of the GALACTIC EMPIRE.

After 20 years of search and study,
Luke Skywalker has finally
established The Jedi Acedemy,
that can revive the Jedi Order,
but leaders of the First Order
soon realized they can not let
that happen, and they must find
Skywalker's hidden Acedemy,
to destroy the last of the
JEDI.