2/10
MattColors 2015 dec. 28. - 20:57:23 2/10
(1157/2837)
Azt se felejtsük el, hogy Magyarországon nagyon nagy lazaság van ilyen téren... Tudják a nagykutyák is mennyit lopnak el az emberektõl, nem akarják az úgymond, "egyetlen" szórakozásukat is elvenni, mert megtehetnék. Néha néha tartanak egy kötelezõ razziát a torrent oldal üzemeltetõk ellen, de ennyi. Az embereket nem cseszegetik miatta, tehát mondhatjuk, hogy félig-meddig legális a torrentezés, mert a hivatalos szervek tudják mit kellene hatékonyan tenni ellene, de nem teszik...
Németországban, a szolgáltatók által üzemeltetett szoftverek felügyelik, minden elõfizetõ adatforgalmát, és ahogy illegális tartalmat észlel a program, azonnal megy az 1000 ojrós csekk, ami nem kevés pénz. Egy ismerõsöm beleszaladt... Fájt is neki rendesen. :D Nyilván a németnek ez nem összeg, a befizeti a mellé begyûjtött gyorshajtásokkal és annyi. Viszont ezért nem is torrenteznek (többségében). Elmegy, megveszi. Ott is töltenek le, meg kilehet játszani a rendszert, mert ritkán letöltenek egy-egy tartalmat, és nem seedelik vissza. Így átverhetõ program, de ez sem megy állandóan.
4/10
csincsilla72 2015 dec. 28. - 20:51:48 4/10
(1156/2837)
Jézusom, ne már!

SPOILER

Han Soloba a saját kölyke markolatig belevágta a kardot. A belsõ szervein esett kárt mégis hogyan kívánják orvosolni? Az esés csak egy dolog, na de mi van a sebesüléssel?
kybuck 2015 dec. 28. - 20:45:41
(1155/2837)
Vagy kiderül, hogy Reynek Csubi az apja! Amúgy a fõspoilerek, hogy Han meghal és hogy Kiló a fia cirka egy napon belül kiderült a kommenetkbõl a premier után! Eszembe jutott a 2010-es választás, ahogy feszengtek a stúdióban a kampánycsend miatt a választási mûsor vezetõi, mert a neten közben ezerrel pörögtek az exit pollok! Ma már nem 1980 van, amikor egy kamu forgatás elég volt, hogy csak a moziban jöjjön le: Luke, én vagyok az apád! A mai kommentvilágban minden azonnal megjelenhet az interneten és rendszerint meg is jelenik, pláne egy olyan felfokozott dolog kapcsán, mint a Star Wars. Egy mezei thrillernél max a saját kommentfalán vesézik ki, hogy ki a gyilkos, de egy Star Wars mindenhol ott van, pláne, hogy sokan sportot ûznek a spoilertrollkodásból!
2/10
MattColors 2015 dec. 28. - 20:41:08 2/10
(1154/2837)
"Han fiam, keblemre, hagy öl(el)jelek meg végre!" Csuvi meg, addig szépen körbe csaholja õket és csóválja a bowcastert. :)

Azt nevezném én csavarnak! SW VIII: Az Ébredõ Remény XD
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 28. - 19:07:59 1/10
(1153/2837)
igenigen!

és azt fogja mondani boba fett solonak:

-han,én vagyok az apád! :DD
2/10
MattColors 2015 dec. 28. - 18:25:00 2/10
(1152/2837)
Mondom én, hát Fett-et is elõszedik majd félig megrágva, hogy Solo jobban boldoguljon (meg)! :D
2/10
jani-wan 2015 dec. 28. - 18:14:13 2/10
(1151/2837)
A Fekete lovag durvábbat is túlélt, és kijött egy döntetlennel :)
2/10
offtopic
jani-wan 2015 dec. 28. - 18:12:29 2/10
(1150/2837)
Igen ez a magyar helyzet.
Összehasonlításképp a magyar átlagpolgár évi bruttó fizetése (100000 Ft/hó) közel 1,2 millió forint.
Az átlag német évi bruttó (35000 EURO) az majdnem 11 millió forint évente.
http://www.cecu.de/durchschnittsgehalt.html
Ez kb. a 10-szerese.
A mozijegy nekem 1670 Forintba került. Azaz ez német árban kb. 55 Euro kellene hogy legyen, a keresetükhöz képest. Az ottani jegy ár 9,40 Euro.
https://www.cinemaxx.de/Programm/Kartenauswahl/86BD4000023JJMSGMG
Én közel hatszor annyit fizettem mint egy német. Illetve hatod annyi filmet nézhetek meg moziban.

Nyilvánvaló szerintem, hogy ha valaki ilyen keveset (havi kb. 120 ropi, vagy alatta) keres, az úgysem nézné meg moziban azokat a filmeket amikre már nem marad pénze, így a Stúdió egészen pontosan nulla dollár bevételtõl esik el, ha az illetõ torrentezik. És õk teszik ki a torrentezõk jó nagy részét.
A másik jó nagy részük az olyanokat letöltõk amik adott helyen elérhetetlenek, vagy olyan régi dolgok letöltése amik egyáltalán nem beszerezhetõek, és amik szintén nulla dollár bevételtõl fosztják meg azokat akik ki vannak borulva az egész torrentezéstõl.
Problémásabb dolognak tûnhet a játékok és programok letöltése, de az szintén olyan hogy ha nem ingyen lenne meg, akkor valószínûleg sehogy sem.

Akit nem értek meg, az az aki megengedheti magának hogy megvegye, és inkább letölti. Na õ tényleg a legalja.
Olvastam olyat hogy siránkozott a majom mert egy film hangja le volt butítva, és az õ milliár csilliárd dolláros hangrendszeren nem szól jól. Elküldték a Qurva anyjába, hogy vegye meg a boltban.
2/10
MattColors 2015 dec. 28. - 18:11:35 2/10
(1149/2837)
---SPOILER---

"Mégiscsak valami kipárnázott med-centerbe esett, ami egy mentõkapszulában volt és még sikerült elhagynia a Halálcsillagbolygót? Ööö, mármint Bolygóhalálcsillagot. Mármint Csillagleszívó Halálbolygócsillagbolyót."

Épp csak átment rajta kard. Pár karcolás... Simán megússza.
2/10
MattColors 2015 dec. 28. - 18:04:11 2/10
(1148/2837)
Nem mondtam, hogy csak gyerekfilmeket csinál. Vagy mondtam? (...) :) Vannak kivételek, sõt, a Disney-nek vannak brutál jó filmjei, mégis ez lett a Star Wars-ból... Gyerekes lett. A következõ rész, azért is lesz érdekesebb egy fokkal, mert Rian Johnson írja, és rendezi. Nekem a Looper sem jött át annyira, de azért az már egy komolyabb vonal... Én személy szerint már nem lepõdöm meg semmin, de azért vess egy pillantást a Disney filmek listájára, és számolj össze még pár olyan példát amit felhoztál, mert elég ritka. Nem vagyok negatív, én örülnék a legjobban, ha megmentenék a SW-t, de egy ilyen nyitó rész után... Hát...
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 28. - 17:14:21 1/10
(1147/2837)
Az internetet (lássuk be, nema torrent-technológiáról vanitt pusztán szó, vagy a file-megosztó oldalakról) szerintem kár hibáztatni, a probléma súlyosabb.

A probléma alapja hogy egy globális piacot próbálnak lokális termeléssel ellátni. Így pl. én azért szoktam leginkább file-megosztókat használni, mert amit meg akarok nézni/elakarok olvasni/meg akarok hallgatni/stb. EL SEM JUT ebbe az országba. Vegyük pl. a Rare Export (https://www.youtube.com/watch?v=2pH9IyqTk1E) karácsonyi filmet. Esélyem se volt. Cyborg X (http://www.imdb.com/title/tt3899262/?ref_=nm_flmg_act_10) Danny Trejoval? Szerintem még az USA-ban sem mutatták be.
És akkor az átsiai/bollywoodi termésrõl még nem is beszéltünk.

Aztán jön az is, hogy az árakat az USA-pénztárcákra szabják, de globális a kampány. Igen, én is megnéznék minden sz*rt a Trónok Harcával együtt, mert különben ott állok társaságban mint egy kuka. Csakhogy a heti 5$-os szuahléi bantu harcos nem fogja tudni kifizetni családilag az 5$/fõ mozijegyet. 40% feletti munkanélküliségnél elvárná ez az ország hogy új lakást építsek, kocsival járjak, 8 gyerekem legyen - DE MIBÕL? A 30% üresen álló régi épületbe sem tudok beköltözni, mert a napi megélhetés még akkor is gondot okoz ha van állásom (80e bruttó az átlagfizetés, holott 100e nettó a megélhetési küszöb per kopf!).

Az egyetlen lehetõségem ha letöltök. Mert se pénzem, se lehetõségem, se hozzáférésem nincs másképp.

Persze a tendenciát az ilyen vackok mint a SWvii csak erõsítik. Mert ha eljutsz moziba és EZT kapod a pénzedért, legközelebb kétszer meggondolod kell-e megint.
2/10
jani-wan 2015 dec. 28. - 17:02:55 2/10
(1146/2837)
Na ez azért meglepett.
Star Wars VIII hírek:

*** SPOILER ***
Han Solo életben van?
http://hvg.hu/kultura/20151226_Meg_fog_lepodni_ki_ter_vissza_a_Star_Wars
http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/star-wars-8-casting-call-reveals-han-solo-will-be-back-for-force-awakens-sequel-a6785881.html

Mégiscsak valami kipárnázott med-centerbe esett, ami egy mentõkapszulában volt és még sikerült elhagynia a Halálcsillagbolygót? Ööö, mármint Bolygóhalálcsillagot. Mármint Csillagleszívó Halálbolygócsillagbolyót.
*** SPOILER vége***
2/10
offtopic
jani-wan 2015 dec. 28. - 16:47:19 2/10
(1145/2837)
Ezt adta ki a Piratebay az ellenük indult hadjárat során:

"INTERNETS, 18th of January 2012.
PRESS RELEASE, FOR IMMEDIATE RELEASE.

Over a century ago Thomas Edison got the patent for a device which would "do for the eye what the phonograph does for
the ear". He called it the Kinetoscope. He was not only amongst the first to record video, he was also the first person
to own the copyright to a motion picture.

Because of Edisons patents for the motion pictures it was close to financially impossible to create motion pictures
in the North american east coast. The movie studios therefor relocated to California, and founded what we today call
Hollywood. The reason was mostly because there was no patent.
There was also no copyright to speak of, so the studios could copy old stories and make movies out of them - like
Fantasia, one of Disneys biggest hits ever.

So, the whole basis of this industry, that today is screaming about losing control over immaterial rights, is that they
circumvented immaterial rights. They copied (or put in their terminology: "stole") other peoples creative works,
without paying for it. They did it in order to make a huge profit. Today, they're all successful and most of the
studios are on the Fortune 500 list of the richest companies in the world. Congratulations - it's all based on being
able to re-use other peoples creative works. And today they hold the rights to what other people create.
If you want to get something released, you have to abide to their rules. The ones they created after circumventing
other peoples rules.

The reason they are always complainting about "pirates" today is simple. We've done what they did. We circumvented the
rules they created and created our own. We crushed their monopoly by giving people something more efficient. We allow
people to have direct communication between eachother, circumventing the profitable middle man, that in some cases take
over 107% of the profits (yes, you pay to work for them).
It's all based on the fact that we're competition.
We've proven that their existance in their current form is no longer needed. We're just better than they are.

And the funny part is that our rules are very similar to the founding ideas of the USA. We fight for freedom of speech.
We see all people as equal. We believe that the public, not the elite, should rule the nation. We believe that laws
should be created to serve the public, not the rich corporations.

The Pirate Bay is truly an international community. The team is spread all over the globe - but we've stayed out of the
USA. We have Swedish roots and a swedish friend said this:
The word SOPA means "trash" in Swedish. The word PIPA means "a pipe" in Swedish. This is of course not a coincidence.
They want to make the internet inte a one way pipe, with them at the top, shoving trash through the pipe down to the
rest of us obedient consumers.
The public opinion on this matter is clear. Ask anyone on the street and you'll learn that noone wants to be fed with
trash. Why the US government want the american people to be fed with trash is beyond our imagination but we hope that
you will stop them, before we all drown.

SOPA can't do anything to stop TPB. Worst case we'll change top level domain from our current .org to one of the
hundreds of other names that we already also use. In countries where TPB is blocked, China and Saudi Arabia springs to
mind, they block hundreds of our domain names. And did it work? Not really.
To fix the "problem of piracy" one should go to the source of the problem. The entertainment industry say they're
creating "culture" but what they really do is stuff like selling overpriced plushy dolls and making 11 year old girls
become anorexic. Either from working in the factories that creates the dolls for basically no salary or by watching
movies and tv shows that make them think that they're fat.

In the great Sid Meiers computer game Civilization you can build Wonders of the world. One of the most powerful ones
is Hollywood. With that you control all culture and media in the world. Rupert Murdoch was happy with MySpace and had
no problems with their own piracy until it failed. Now he's complainting that Google is the biggest source of piracy
in the world - because he's jealous. He wants to retain his mind control over people and clearly you'd get a more
honest view of things on Wikipedia and Google than on Fox News.

Some facts (years, dates) are probably wrong in this press release. The reason is that we can't access this information
when Wikipedia is blacked out. Because of pressure from our failing competitors. We're sorry for that.

THE PIRATE BAY, (K)2012"
Pénzes Ádám 2015 dec. 28. - 16:41:05
(1144/2837)
Iszonyatosan gyenge volt. Se füle se farka, a szereplõk nevetségesek és az eddigi részekbõl lopkodták össze a sztorit.
Amin a legjobban röhögtem:
"Hogyan fogunk leszállni a halálcsillagra?"
- HÁT FÉNYSEBESSÉGGEL!! WTF??? Igen persze, szemmértékre belövi, hogy mikor kell fénysebességrõl lekapcsolni aztán a havon leteszi a gépet. Na ez csak egy volt a rengeteg ilyen marhaság közül.

10/6 pont jóindulattal.
2/10
jani-wan 2015 dec. 28. - 16:40:15 2/10
(1143/2837)
:D
2/10
offtopic
jani-wan 2015 dec. 28. - 16:39:40 2/10
(1142/2837)
Nos ezt nagy valószínûséggel az információ rendkívül felgyorsult áramlása és a hatalmas méretû reklámkampányok együttes hatása is okozhatja.
Az emberek sokkal kevésbé szóbeli információ útján szerzik be értesüléseiket, és ehhez hozzájárul hogy sokkal több moziban debütál a film, mint régebben, így a nézõszám is jóval nagyobb az elején.
Ennek az a következménye hogy a nézõszám hamar lecsökken, mert a nézõk nagy része aki meg akarta nézni a filmet az meg is nézte az elsõ 2-3 hétben.

Ha megnézem pl. a Harry Pottert, amikor még nem volt torrent 2001-ben mert nem volt sávszélesség hozzá, a betárcsázós modemes interneten, a bevételi görbe hasonlóan alakult.
A Man in Black 1997-ben szintén.
A Jurassic Park is 1993-ban.

És érdemes megnézni, hogy míg a pl. Jurassic Park 2425 moziban nyitott, addig a Force Awakens 4134 moziban. Ez 70%-kal több mozi. És ez az elsõ három hétben hatalmas nézõszámkülönbséget jelent.

Nyilván okoz bevételkiesést, de nem minden a torrentezés hibája.
Illetve sokan akik letöltenek valamit, lehet hogy már megnézték moziban, és lehet hogy ha nem lenne torrent, akkor meg nem is néznék meg.
KurtWagner 2015 dec. 28. - 16:35:41
(1141/2837)
"Sajnos nyilván, azt nem lehetne 16-18-as korhatár besorolás nélkül eladni, és nem valószínû, hogy a Disneynek egyáltalán megfordulna a kis agyában, hogy: "Na! Üsse kõ! Merjünk nagyot lépni!" Most csak mondtam valamit..."

Le kéne már nagyon szokni errõl a Disney-sésrõl, meg hogy ezért gyerekfilm. Tudtommal se Hellraiser, se a Sikoly, se a Kukorica gyermekei nem gyerekfilm. Pedig az is Disney...
1/10
cellasto 2015 dec. 28. - 16:28:07 1/10
(1140/2837)
az elején a távolba úszó felirat nem elég? :D
eIemes 2015 dec. 28. - 16:25:17
(1139/2837)
"valamit azért hoz a régi feelingbõl."

Mit is...?
6/10
Emerenz 2015 dec. 28. - 14:43:55 6/10
(1138/2837)
Szerintem nem volt olyan rossz, bár túl jó se. Egyszer azért érdemes megnézni, mert valamit azért hoz a régi feelingbõl. Igen, vannak nagyon gagyi megoldások a sztoriban, amiket kb. egy tv-sorozat 150. részébe szoktak kínjukban beletenni az írók, de itt ezek se tudják teljesen elrontani a hangulatot.
Szóval néha kicsit gagyi, néha kicsit amerikai módra túlspilázott, de mégiscsak Star Wars, na.