2/10
jani-wan 2016 jan. 09. - 23:45:39 2/10
(1617/2837)
"Szerintem sokan méltatlanul húzzák le ezt a filmet"
Ennek ellenére egy darab cáfolat nincs az írásodban a kritizált dolgokkal kapcsolatban egyet kivéve. Ergo lehet hogy így érzed, de ebbõl kifolyólag nincs igazad.
"pedig nem lett ez olyan rossz"
És mikor vált elfogadhatóvá az hogy az új Star Wars film ne kuuuurva jó legyen, hanem "nem olyan rossz". Ez a szarizû a hamburger tipikus esete. És nem olyan rossz mint micsoda? A Megacápa vs. Sharknado? De tényleg, mi a mérce? Nem a Star Wars IV? Mert ahhoz mérve, ha teszem azt az a világ legjobb étele, akkor ez lócitrom tehénlepény körettel.
"nekem tetszett, hogy nem a politikával vannak elfoglalva"
Máshogy nem lehetett bemutatni a császár hatalomra kerülését, ami alapvetõen fontos lépés volt a történetben, így ezt el kell fogadni, akkor is, ha ez miatt nem arról szólt az egész film, hogy fussunk, lövöldözzünk és fussunk a film elejétõl a végéig.
"az Erõt úgy értelmezik, mint a klasszikus trilógiában"
Õöööööö, NEM. Le lett írva kismilliószor.
"és még az a hangulat is visszajön"
Néhány másodpercre. Amikor kiírják az elején hogy Lucasfilm és Star Wars. És ott kezd eltûnni mikor kiírják az elsõ mondatot.
"A történet valóban a klasszikus trilógia másolása, de szerintem azért új elemek is vannak."
???? És ez akkor már normális?
"Kylo Ren pedig olyan, mint bármelyik frusztrált mai fiatal"
És miért rakják bele a Csillagok Háborújába? Miért? Semmi keresnivalója nincs a filmben. A IV részben volt talán virágmintásra festett Millenium Falconban hosszúhajú hippi gitárral?
"Látszik azért a filmen, hogy ez egy nagyívû trilógia felvezetõ része, és a következõ részekre tartogatják az igazi újításokat"
Komolyan miattatok csinálnak ilyen filmeket. Nektek minden jó csak lõjenek, meg kaszaboljanak, és ne kelljen megérteni semmit sem, majd úgyis elmagyarázza valaki néhány résszel késõbb. Vagy ha mégsem, hát annyi baj legyen.
1/10
Bodellger 2016 jan. 09. - 23:10:00 1/10
(1616/2837)
100%ban egyetértek. Nekem is a három filmbõl még a Jurassic World tetszett legjobban, bár a tetszik szó erõs túlzás. Borzalmas volt az is. Annyi a különbség csak kettõnk között, hogy én egyiket sem vártam, mert pontosan tudtam, hogy ez lesz. Nem mintha nagy jóstehetséggel bírnék, de most hova folytatod ezeket a filmeket? Terminátor már a 2nél véget ért, a világ egyik legjobb akciófilmjét hova lehetne már folytatni? Csúcsnál abba kell hagyni és kész. JWt hova meg minek? Semmi új nincs már, hogy vannak dinók, ahogy a vörös, ótvar picsa is böfögte az elején. Már írtam lentebb, de ezeknek a folytatásoknak nincs semmi értelme, és megnézve õket ez csak erõsödött. A pénzszerzésen, meg a megélhetési film készítésén túl. Hozzáteszem, hogy mind a Terminek mind a JWnek úgy lett vége, hogy szinte 100%, hogy folytatva lesznek. Ebbõl a szutyok b kategóriás akció-scifis, szuperhero filmekre hajazó undorból meg minimum 2 rész még lesz ugye, SAJNOS. Úgyhogy a herélés tovább folytatódik majd.
10/10
Pisti1990 2016 jan. 09. - 23:06:52 10/10
(1615/2837)
Én is írok egy véleményt, szigorúan spoilermentesen.
Szerintem sokan méltatlanul húzzák le ezt a filmet, pedig nem lett ez olyan rossz. Rendben, az eltelt 30 év tényleg hiányként tátong a filmben, de pár utalás azért elhangzik arra, ami történt. Ezeket szándékosan nem írom le, esetleg egy spoileres véleményben. Összességében nekem tetszett, hogy nem a politikával vannak elfoglalva, az Erõt úgy értelmezik, mint a klasszikus trilógiában, és még az a hangulat is visszajön. A történet valóban a klasszikus trilógia másolása, de szerintem azért új elemek is vannak. Talán ez az egyetlen negatívuma a filmnek, a már említett eltelt 30 év mellett, amirõl nagyon keveset tudunk. Ettõl függetlenül én szerettem, a film pörgõs, a karakterek szerethetõk. Nekem még Finn-nel sem volt bajom, sõt. Ray is kedvelhetõ, Kylo Ren pedig olyan, mint bármelyik frusztrált mai fiatal, tehát hiteles. Nem érinthetetlen, de hiteles. Azért érezhetõ rajta, hogy "biztonsági focit játszottak", tehát nem mertek kockáztatni, ez az ami picit lehúzza. De a folytatásokban már reméljük, elõ mernek valami újat, és merészet húzni. Én mindenképpen megadom az esélyt. Látszik azért a filmen, hogy ez egy nagyívû trilógia felvezetõ része, és a következõ részekre tartogatják az igazi újításokat. Ettõl függetlenül nem gondolom, hogy ez lenne a legrosszabb Star Wars rész, sõt kifejezetten élvezetes. Nálam A klónok támadásával van egy szinten. A Baljós árnyakat pedig egyértelmûen veri. Nem ér fel ugyan az eredeti trilógiához, sem a Sithek bosszújához, de azért A klónok támadása nem volt egy rossz film. Nálam ez a film 7/10. Nem a legjobb ugyan, de szerethetõ.
4/10
csincsilla72 2016 jan. 09. - 21:53:47 4/10
(1614/2837)
Nem hömpölygés, hanem egy normális forgatókönyv kellett volna. Leheletnyit kevesebb akcióval és több magyarázattal a múltat illetõen.
Kovács kolléga 2016 jan. 09. - 21:46:25
(1613/2837)
A bõ kétórás játékidõhöz képest így is elég zsúfolt volt a forgatókönyv. Vagy egy pítördzsekszonos, három és félórás hömpölygés kellett volna?
5/10
offtopic
-csengõzoli-- 2016 jan. 09. - 21:44:15 5/10
(1612/2837)
Erre azért ne fogadj nagy tétben.
9/10
kisvidra 2016 jan. 09. - 21:39:31 9/10
(1611/2837)
Nem volt ez rossz...azok, akik oly bõszen most lehurrogják, majd elsõként rohannak megnézni a folytatást...pedig abban is ezek a szereplõk lesznek és azt is a Disney csinálja...
kybuck 2016 jan. 09. - 20:08:49
(1610/2837)
Na, ezekbõl kellettek volna dolgok a forgatókönyvbe is!
2/10
MattColors 2016 jan. 09. - 18:54:57 2/10
(1609/2837)
Tessék. Biztos lesz csokis rizspehely is, (8 kg-os kiszerelésben) történettel. Vedd meg!
2/10
MattColors 2016 jan. 09. - 18:27:55 2/10
(1608/2837)
Hát nem ezt mondtam én is?? "Vedd meg a könyveket, képregényt kutya, abból megtudhatod mi történt!"
Lassan a kekszes zacskók belsejébõl elõkotorászható kártyákról kell majd a történeteket összerakni!
Mit nem ért ezen senki??? A regények és egyéb más formában megjelenõ KIEGÉSZÍTÕK, azok KIEGÉSZÍTÕK! Nem maga a történet. A TÖRTÉNETET, KIEGÉÉÉÉSZÍÍÍÍTÕÕÕÕ megjelenések...
Kovács kolléga 2016 jan. 09. - 18:08:27
(1607/2837)
1/10
sawyerx 2016 jan. 09. - 18:01:26 1/10
(1606/2837)
Ja és az az 5-ös csillag nem tudom, hogy került oda, sajnos már nem lehet módosítani.
1/10
sawyerx 2016 jan. 09. - 17:59:11 1/10
(1605/2837)
Tavaly 3 filmet vártam, mint állat: az elsõ a Jurassic World, ami a három közül még a „legjobban” tetszett, bár az egész az elsõ rész újrafeldolgozása volt mai köntösben, és emiatt csalódás. A második a Terminator: Genisys, ami James Cameron munkásságának teljes kiherélése, meggyalázása, megszégyenítése, lehugyozása, szembeköpése, megerõszakolása, a világ egyik legjobb akciófilmjének lebutítása a mai takony, zsé a köbön 14évesencigizek-füvezek-részegenrongálok generáció szintjére, családi vígjátéknak tálalva, nyilván 3D-ben, mert ma már a moziba 3D nélkül egyetlen filmet sem lehet eladni. 2 csalódás után jött a 3. várva várt 2015-ös film, aminek rendezõje nem más, mint az én dédelgetett Lostom atyja, JJ Abrams…

Másfél éve nem látni mást a neten, a facebookon, a pocsolyában, a libaólban, hogy JJ Abrams mekkora király, hogy folytatja a legendát, aki pedig nem nézi meg az elõzeteseket és nem megy el a moziba megnézni, az mekkora egy lúzer. Csinálták a balhét a figurákkal, a kínai plakáttal, stb, ezzel is hájpolva az egészet. Ehhez képest Jar Jar Abrams fogta a legelsõ részt, az Új reményt, lemásolta, és ugyanazt a sztorit pofátlanul újra eladta egy látványos kalandfilmnek, nyomokban némi Star Warsszal. Az Erõ nem hogy nem ébredt fel, de még bõven téli álmot alszik. A filmnek egy pocsék, izgalommentes, kiszámítható sablon története van, a tipikus Walt Zsidsney "minden korosztályt megfogunk és jól bezsebeljük a jattot"-elvvel, semmi felvezetés, mintha egy elõzmény epizód kimaradt volna. Egybõl itt a semmibõl az új fõgonosz, egy darkula-filmbõl szalajtott huszonéves gót hülyegyerek a marlyn manson koncertrõl, aki végigpáváskodja a galaxist a (szó szerint) naplopó gépezetével, párszor meg elbõgi magát. A még felette álló fõ-fõgonosz egyenesen röhejes, ha ezek miatt féltik a galaxist hõseink, akkor semmi veszély nem áll fenn, majd beejtik a kádba maguk mellé a pirítót. Itt semmi "tanítás" nincs az Erõrõl, nincs kibontakozva semmi, a snittek csak úgy gyorsan pörögnek a látványorgiában, a szereplõk olyan üresek, mint amilyen mindjárt lesz ez a doboz soproni mellettem, ráadásul a karakterek viselkedése és gondolatmenete, a folyamatos viccelõdéseikkel együtt olyan primitív, mint egy délelõtti disney-maraton. A rohamosztagosok egy kibaszott pendrájvot keresnek LÁNGSZÓRÓVAL? A fiatal szereplõk egyszerûen semmik, a csaj a disney-színvonalat képviseli a "ne fogd meg a kezem, úgy is tudok futni" szövegekkel vagy a folyamatos picsogással. A néger srác (neki a nevét megjegyeztem, mert Finn és utána egy g-vel már a tehetségét is kifejezi) nyilván az USA-beli politikai korrektség miatt kellett, de akkor már raktak volna be egy fekete szõrû majmot, aki a fikájával játszik, az legalább aranyos és még az is nagyobb színészi képességekre vall, mint ez a folyamatos riadt arcot vágó vagy lihegõ, csecsemõ kora óta harcra nevelt, de meghaltegybajtársamésakkormostmeghülyülökésdezertálok szerencsétlen rohamosztagos... Egy az egyben arra játszottak, hogy visszatér a 3 legendás fõhõs, és attól majd a nézõ a gatyájába fosik, de hiába a hatalmas rajongás, 5-10 percig Han Soló, Chewie és a két tini folyamatos poénjai még viccesek voltak, aztán egyre inkább a film lett nevetséges. Bõven elég lett volna 10 perc belõlük egy kis cameo erejéig. Leia például semmit nem adott hozzá a filmhez, sõt, egy nagy semmi volt, csupán megmutatta, mennyit öregedett. De ami nagyon hiányzott, az az, hogy megmagyarázzák, egyáltalán mi a fene történt velük a Jedi visszatér óta? Han miért csempészkedik, ha a nõje akkora jani, miért vannak külön, miért enyelegnek oly sejtelmesen, a film egyik "csattanója" valóban kicsoda és mi történt vele, miért beszélnek a szereplõk tolmács nélkül droidul, miért skótok meg kínaiak a kalózok, hogy a picsába jött létre ez az új fenyegetettség, mi a stájsz a galaxisban, miért van az, hogy mindenki ismerõse mindenkinek, de a nézõ semmit nem tud, miért lebeg a nagy semmiben az egész történet??? Arra az egy nagy kérdésre már rájöttem, miért tûnt el Luke évekkel ezelõtt: mert megtudta, hogy ki vette meg a jogokat, és k*rvára nem akarta a pofáját adni ehhez a nulla kreativitás semmi, szégyen "folytatáshoz". Ez egy vígjáték volt, egy Galaxis õrzõi, és nem Star Wars, pedig aztán mennyi zseniális képregény és könyv játszódik a VI. rész után, bõven lett volna mibõl válogatni. Az új trilógiát annyian leszólták, akkor ezzel mi lesz? Jar Jar Abrams egy videojáték-átvezetõk szintjén álló fan-made tiszteletfilmet csinált, miközben a pénzéhes zsidsney mindenféle marketingfogást bevetett, hogy annyi lóvé dõljön be, amennyi csak lehet. Lehet okoskodni, hogy „jaj, mert majd a másik két filmmel lesz teljes”, mert nem, már egyáltalán nem vagyok kíváncsi a folytatásra. Itt ennek a résznek kéne illeszkedni a 6 elõzõhöz, és nem a következõ kettõhöz, ami még el sem készült. Az pedig megint gyönyörûen hangzik, hogy van még legalább 4 vagy 5 film szoros határidõvel, megrendelésre (!), más rendezõvel, más gárdával. Ha így csinálják, ahogy itt is, akkor a 8-hoz lemásolják az 5-öt (ahol kiderülnek a családi üzelmek), a 9-hez a 6-ot, korrekt. 30 év múlva meg kiadják a felújított változatot, ahogy Lucas is tette, de érdemleges eredmény csak annyi lesz, hogy a Tatuinon kitakarja a képet egy masírozó dinoszaurusz segge (na jó, azért a Jedi végén az új Anakin bevágása jó ötlet volt). Ennyire futotta dzsídzsínek, lemásolni azt, amit Lucas a szarból felépített, csak az övébõl nem lesz vár. Ide egy erõs sztori kellett volna, erõs karakterekkel, és nem egy balfasz történetvezetés történet nélkül, ahol mindenki pont ott van, ahol kell, pont akkor és pontpontpontakurvaanyádat disney. És a legbosszantóbb, hogy kábé az egész világ bedõlt a kampányuknak, de ahogy eddig olvasom a kritikákat, rengeteg rajongó el is pártolt tõle és letagadja, hogy ez a sorozat része lenne.

Összességében hihetetlen, mekkora egy rakat trágya a mai filmipar, csak az a szaros háromdé, a szídzsíáj, meg az ájmax huszonnyóc, semmi eredetiség, elõveszik a régi klasszikusokat, és vagy teljesen rebootolják vagy folytatják.
Zsul 2016 jan. 09. - 17:20:07 Előzmény Torolt Felhasználo
(1604/2837)
Jó hogy kitértél erre: az eredeti Star Warsban hiába mondják, hogy errõl, vagy arról a birodalomról mintázták... Pl. Han Solo fegyverére meg azt mondják egy az egyben német régi fegyver koppintás. A lényeg az: még ha vettek is kölcsön elemeket, mégis volt saját dizájnja! Ha nyugdíjasokat látok hasonló tiszti sapkában, néha megjegyzem magamnak viccesen: ez biztos egy nyugdíjas ex csillagromboló kapitány.:) Nah de ebben a filmben annyira pofátlanul tolják elém, hogy azt lássam, hogy Hitler-birodalom-szerû, hogy az már undorító. Erre egyébként korábban már mások is utaltak itt a fórumon. Nem tudom, hogy miért nem lehetett az elsõ rend egyenruháit úgy kialakítani, hogy jobban hasonlítsanak a birodalmi klasszikus egyenruhákra. Továbbá én megtartottam volna azokat az egyenruhákat. Jelezvén, hogy ez a rend egy új próbálkozás igyekszik lenni... birodalom a birodalmon belül, amely nem a megegyezésre törekszik, hanem, hogy visszakerüljön a nyeregbe. Node mind1, a lényeg, hogy nagyon erõszakosan pofátlan volt a dizájn... "arcba tolós".
csabaga 2016 jan. 09. - 16:48:44 Előzmény Kovács kolléga
(1603/2837)
Nem tudtuk,de a kerek egészet alkotó történetben ennek semmi jelentõsége nem volt.
Egy misztikus,sci-fi-kalandfilm volt,ami késõbb túlnõtt saját reális önmagán.A két folytatás még rendben volt,de ami utána jött...
Zsul 2016 jan. 09. - 16:46:52 Előzmény eIemes
(1602/2837)
Én nem láttam benne beteges zsidózást... egyszerû kritikai észrevételek voltak.
Zsul 2016 jan. 09. - 16:35:23 Előzmény jani-wan
(1601/2837)
Köszi! Látod erre nem is gondoltam....
2/10
offtopic
MattColors 2016 jan. 09. - 15:43:36 2/10
(1600/2837)
2/10
MattColors 2016 jan. 09. - 13:16:50 2/10
(1599/2837)
"vélhetõen jönnek majd azok a tévésorozatok, amelyek megadják a szükséges magyarázatot."

Igen, jönnek. Legközelebb 8000 lesz a mozijegy, és adnak mellé egy könyvet is, meg 3 képregényt.
Õszintén. Te a rajzfilmeket nézni fogod?. Leülsz otthon, vasárnap reggel és megnézed a SW: Finn Kalandjait?

"összességen azért különbözött a Halálcsillagtól"

Igen. Méretben, költségekben, megvalósításban. Az árából kijött volna 30 csillagrombóló, 2 klónhadsereg, meg egy droidsereg is ráadásnak. Kicsit nehezebben lett volna támadható, de akkor nem lenne "történet" sem, meg heppijend.

"Végül a a Halálcsillag-undorban szenvedõknek jelezném, hogy idén decemberben nézzenek inkább dán mûvészfilmeket vagy Will Ferrell-blõdségeket, mert hogy a következõ Star Wars-film is egy Halálcsillagról fog szólni."

A következõ film "A" halálcsillagról fog szólni, mert ugye a Rouge One, a halálcsillag terveinek elbugázásáról fog szólni. Teljesen más sztori lesz.
1/10
offtopic
Uff 2016 jan. 09. - 13:05:55 1/10
(1598/2837)
OFF
Az American Graffiti nekem gyerekként tetszett, más volt mint akkoriban a filmek, itt a Trabik, Ladák, Wareszok erdejében ilyen falyentos vasakat látni, meg úgy az egész életvitel odaát az "Álom kategória" volt itt.
https://youtu.be/z2OoxzYqgNY?t=55s