Kovács kolléga 2016 jan. 16. - 21:37:16
(1877/2837)
Qui-gonn Jinn, Padmé, Obi-van Kenobi, Yoda és a végén Anakin Skywalker.

Csak a legnagyobb nevek a Star Wars hõsi halottai közül. Han Solo jó társaságba kerül.
Mindezt csak azért, mert a Star Wars-ban - számos szuperhõsfilmmel ellentétben - bármikor bármelyik pozitív hõs meghalhat. Ez ad valódi drámai mélységet a történetnek.

Kylo Rennel semmi probléma. Izgalmas karakter, akirõl kb. százhúsz alkalommal kiderült a filmben, hogy még talán félig sincs kész, mint sötét lovag.

Õszintén szólva Finn nekem sem tartozik a kedvenceim közé, de nagyjából elfogadható magyarázatot kaptunk a dezertálására. Gondoljunk bele, hogy rohamosztagosként soha nem kezelték emberként, míg az ellenállók közül Poe rögtön nevet ad neki, Rey pedig barátként néz rá. Mi történt volna vele, ha marad az Elsõ Rend oldalán? Engedély nélkül még a sisakját sem veheti le, és keményen megbüntetik, ha nem használja kellõ hatékonysággal a fegyverét.

Amíg Snoke-ról nem tudunk többet, addig kár belemenni abba, hogy kiféle-miféle.

BB-8 telitalálat. Abszolút díjazom, hogy a prequel-filmekkel ellentétben - amelyek a droidok terén pofátlanul rátelepedtek Artura és Thripióra - most vették az alkotók maguknak a fáradtságot és új robotsztárt emeltek be a történetbe.
farzso 2016 jan. 16. - 20:01:32
(1876/2837)
Én tegnap láttam a moziban a filmet. Hát..., nem tudom hogy mondjam el, de viszonylag eléggé vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban. Egyrészt elég látványos, meg akciódús volt, szóval kikapcsolódásnak elment. Viszont volt benne pár dolog, ami kissé felemás érzést keltett bennem. Ezt az új fõgonoszt (Kylo Ren) még nemigen tudom hova tenni. Nem mondom elég kegyetlen és vérszomjas volt, ahogy ezt egy negatív szereplõtõl elvárnánk, ugyanakkor néhány jelenetben elég gyámoltalannak és bizonytalannak tûnt, ami azért valamelyest rontott a képen. Bár nyilván azért van ez így, mert még nem fejezte a "sötétoldalbeli" tanulmányait, de az alakítása így kissé erõtlen lett. Aztán ott voltak a rohamosztagosok. Az a nõi katona elõször eléggé meghökkentõ volt számomra, ahogy az is, hogy az egyik rohamosztagos egyszer csak úgy elbizonytalanodjon, hogy megtagadja a kötelességét. Bár itt nyilván az is közrejátszik, hogy ez már nem a Régi Köztársaság, nem is a Birodalom, hanem az Elsõ Rend hadserege, amelyet bizonyára teljesen más alapokra helyeztek. A rohamosztagos átállása kezdetben kicsit erõltetettnek tûnt, de aztán nem bántam, amúgy is szeretem az ilyen dolgokat a filmekben, könyvekben, hogy a gonoszok egyik tagja megtagadja "gonoszi" mivoltát, és jó útra térjen.
Az új szereplõkkel nem volt sok bajom. Az a kis labdadroid tényleg elég aranyos volt, bár a viselkedése és a hangja néha kissé gagyinak tûnt nekem, de talán csak bennem volt a hiba.
Amúgy sok olyan új elem volt a filmben, ami elõször szokatlan volt nekem, de ez nyilván azért van, mert ez a film új távlatokat próbál nyitni a Star Wars-univerzumban. Bizonyára kell némi idõ, amíg sikerül megszoknunk ezt az új/másféle hangulatot. Azt nem mondanám, hogy ez a film most annyira "hû de le tudott nyûgözni", de azt sem, hogy teljesen hidegen hagyott volna. Ha többször megnézném, bizonyára jobban tudnám értékelni (sok filmmel vagyok így). Bár így is akadt számomra kevésbé szimpatikus dolog. Ahogy már fentebb említettem, Kylo Ren játéka például pár helyen nem volt túl hiteles. Például amikor az apjával találkozik, az elég erõltetettnek tûnt (vagy például amikor Darth Vader maszkjával beszélget). Aztán amikor elõször megláttam azt az új gonosz császárt, vagy kit, nem akartam hinni a szememnek, azt gondoltam, ez most komoly, ez az új gonosz tényleg ilyen óriási nagy?! Aztán szerencsére kiderült. hogy csak egy vetített képet láthattunk. Valójában biztos nem ekkora (a Birodalom Visszavágban is óriási volt a császár hologramos képe). Csak azért mondom, mert egy ilyen méretû fõgonosz még a Star Wars-univerzumban is eléggé idegenül hatna (legalábbis szerintem).
***spoiler***A film legmeghökkentõbb jelenete egyértelmûen az, amikor Han Solo meghal :-O (bár már akkor lehetett sejteni, hogy valami baj lesz, amikor találkozott a fiával). Nem állíthatom, hogy Han Solo a kedvencem az egész sorozatból, de azért ez így is elég megdöbbentõ volt, tekintve, hogy õ volt az egész történet egyik központi figurája, szóval gondolom nem tévedek nagyot, ha úgy vélem, hogy a rajongók egy emberként hördültek fel, és dühöngenek meg háborognak most az egész világon. (Bár ha figyelembe vesszük, hogy Obi-wan is meghalt a klasszikus trilógia elején, ez a megoldás talán nem is tûnik annyira logikátlannak, már az alkotók részérõl.)
Összességében, a film nekem nem ütött nagyot, de szórakozásnak elment.
eIemes 2016 jan. 16. - 19:44:48
(1875/2837)
te, én láttam a filmet, de alig emlékszem rá belõle valamire.
SPOILER
milyen piros kar? ez tökre kiesett. lehet, hogy aludtam közben?
lysander83 2016 jan. 16. - 17:26:17
(1874/2837)
Én kisgyerekként láttam a star wars IV-et. Nem értettem, hogy van benne fénykard, zöld manó, robot, stb és nem ezekrõl szól a film, hanem Han Soloról, egy emberrõl.
A Star Wars I-et tiniként láttam, és nekem ez volt az igazi, Anakin gyerek/tini érzelmei is tetszett.
SPOILER
Sok kritikát olvastam, de senki nem említette, hogy nincsennek ebben érzelmek, pedig mindenki nosztalgiát várt.
Han és Leia találkozásánál benyökték a piros kart, kiírtva minden érzelem kimutatást, és képesek azt híresztelni, hogy a piros karnak nagy fontossága van.
Aztán Han mondja Kylo nak, hogy jöjjön haza. Hova?? Nincs is otthona, újra csempész.
Félelem, harag volt benne, de nem két szereplõ között, csak az akciók miatt.
Magyarul a Rambo III-ban több érzelem volt
5/10
offtopic
-csengõzoli-- 2016 jan. 14. - 22:59:38 5/10
(1873/2837)
Én erre 10et adok :D
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 14. - 22:48:37 1/10
(1872/2837)
ezen felnyerítettem most :DD
1/10
4/10
aviktor01 2016 jan. 14. - 21:08:47 4/10
(1870/2837)
:) ez nagyon kellett
eIemes 2016 jan. 14. - 18:23:29
(1869/2837)
+1
gyereamozibabe 2016 jan. 14. - 17:25:34
(1868/2837)
Egy hete láttam, de már arra sem emlékszem ki hogyan halt meg benne. Ennyit a star-wars legendáról. Elmúlt. És nem most. Már az elsõ feltámasztási kísérlet (Baljós árnyak) is kudarc volt. Emlékszem, 99-ben a mozikban mekokrát ütött a Mátrix. Na azt a profizmust várta volna el az ember a star wars-tól is. Pár hónap múlva jött a mozikba, és meg sem közelítette.
4/10
csincsilla72 2016 jan. 14. - 16:28:42 4/10
(1867/2837)
Miért, ha Anakin nincs otthon (ami hol is van? a jedi-templomban?), akkor csak Padménál lehet?
Ne abból indulj ki, hogy mi tudjuk, mert láttuk.:-)
Egyébként tényleg tökmindegy.
Csak bennem kóborol pár kérdés, amire sosem láttam a választ.
Pl. tudták-e Owen bácsiék, hogy mi történt valójában Anakinnal? Tudták-e, ki a mama? Miért hívta Luke õket "bácsinak" és "néninek"? Miért nem apu és anyu?
2/10
MattColors 2016 jan. 14. - 00:41:14 2/10
(1866/2837)
"Vader nem harcolt szívbõl Luke ellen."

Ahogy Luke sem. Igazából ez egy értelmetlen vita, mert ez a harc eldõlt. Tudjuk ki nyerte meg, az meg, hogy "mi lett volna ha?" már lényegtelen. Ha Luke az egyik pillanatban tesz egy rossz mozdulatot, Vader nyer. Ha Vader elcsúszik egy banánhéjon, Luke felé billen a mérleg nyelve. Ha két ember bunyózik az utcán, és a gyengébbnek tûnõ elkap egy jó fonalat, ott és úgy talál be ahogy kell, nyer és ez nem feltétlenül a vakszerencse mûve, hanem mert lehet, hogy az adott pillanatban hozott egy jó döntést, hogy hogyan támadjon, vagy épp használjon ki egy-egy helyzetet.
Te így gondolod, én úgy. :)

"Obi-wan hónapokig távol volt, Anakinnal együtt. Utána meg rohangált össze-vissza, nem Padménál vizitált. Ott és akkor viszont látta, hogy a csaj terhes, de nem tett fel hülye kérdéseket, mert ugye ez nem is tartozik rá. Padme reakciójából döbbent rá, hogy Anakin lehet a gyerek apja."

És mivel Anakinban nem bíztak, ezért nem is tûnt fel senkinek, hogy Anakin titokban mindig rohant Padméhoz? Én ezt nem tudom elképzelni. Nekem az jött le, ha nem is tudták biztosan, sejtették...
2/10
MattColors 2016 jan. 14. - 00:24:56 2/10 Előzmény csincsilla72
(1865/2837)
"Az új jedi-rend épülhetett új alapokra is. (Lucas láthatóan a buddhista papokat házasított szamurájokkal és ebbõl lett a jedi:-)) De hogy Luke a régi kódexbõl, illetve amit õ abból egyáltalán megtanult, mit alkalmaz, már az õ dolga. És ez, szemben sok minden mással, nem is menne szembe az eredeti történettel. Látva a régi jedi-rend bukását, rá is fér a bagázsra egy kis reform.:-)"

J.J. meg láthatóan beb*zultatja a sötét oldalt, szamurájt, meg brúszlít csinált rohamosztagosból, (tényleg már csak az erõhasználó 3po hiányzott) a jedik meg csak úgy használják majd az erõt, gõzük sem lesz róla, hogy mit is csinálnak majd igazán, valódi tudás birtoklásának a hiányában.
Tehát haladnak a korral. Ami nem feltétlenül jelenti azt, hogy jó irányba. A mi világunk vallásai abban különböznek a jedikétõl, hogy amíg náluk bizonyíthatóan létezik amiben hisznek, nálunk ez (katolikuséknál pl) kezd inkább egy jó viccre hasonlítani az egész.
A jedik több ezer éven át éltek együtt az erõvel, a mûködõ szabályrendszerük mellett. Egyszer elbuktak. Na és? A Sithek hányszor elbuktak már? Csakhogy, amíg úgy tûnik, õk birtokában vannak elõdeik tudásának, addig az új jedik nem. Így hogy lesz esélyük harcolni a sötét oldal ellen?
Ezt a történetet nem így kellett volna megírni. A jedik tudása, Sidious bukása után, simán elõkerülhetett volna holokronok formájában, és megmaradhatott volna olyannak, amilyen, mégsem ez történik.

A SW, a világunkkal együtt korcsosul. A jedik a sötét oldal felé tesznek lépéseket, (akkor is, ha Luk megfelelõ tudás hiányában nem tudja, attól még a force, az force) a sötét oldal a világos felé?
Tudjátok az egész SW-ban, mi az ami megváltozik, ha ez a sztori így marad? Maga a Force...
Mi lesz ebbõl? Ep.9: Revenge of the Rainbow, békét kötnek, együtt ünneplik majd az erõ egyesülését, egy közös színes oldalon, majd kézen fogva, dalolászva ülnek együtt fel a Nabooi vidámpark körhintájára Miki egérrel?? :D

Én ezt már kihagyom. :)
domo.robi 2016 jan. 13. - 22:18:41
(1864/2837)
Még nem is értékeltem amit láttam!

*** SPOILER ***

Az Erõd ébredése
- színes, szinkronizált várjáték -

Szereplõk:
- Kajla Renátó - a galaktikus fülverseny örök második helyezettje Jar Jar (magyarul: Köcsög Köcsög) mögött - aki most végre mégis nyer, mert õt utálja mindenki a legjobban.
- Ré, az egyiptomi csaj, aki csak a homokban érzi jól magát, ezért vágyik vissza rendszeresen a sivatagba, a régi romokhoz.
- Finn, aki neve és fehér ruhája ellenére nem is északi, hanem egy szerecsen.
- Hang Szóró, avagy Kapcs/Ford, Mézga Géza híres ûrgyereke a jövõbõl (én vagyok az ükapád...)
- Pót Haverom, a híres kungfuharcos, akitõl a filmben valaki dzsekit csen.
- Napsugár Szippantyú, lánykori nevén Halál Csilla.
- Csunya Szõrös Baka (röv: CsuBaka), a Bowcaster kamarazenekar másodhegedûse.
- Itt van BB8 is, akinek neve egy kód. Az elsõ B a film kategóriájára utal, a második B az egy osztály, ahol a tanulók életkora átlagban 8. Na ennek a korosztálynak készült a film.
- Az elõzõ film droidjai (Artúr és Szipirtyó) nem sok szerepet kapnak, de ezzel nincsenek egyedül, Luk is csak a történet folytonosságában kerül elõ, ott viszont úton-útfélen.
- És még néhány jelentéktelen lúzer.

Történet:
A történet világos, csak a rendezõ sötét, így legalább megteremtõdik az egyensúly. Réges régen a kis Kajla Renátó nagyon erõsködik, mire elviszik Luk bácsihoz taní-tani. Errõl a születésnapján József Attila ugrik be a kis Renátónak, és nekiáll a mama után sírni. Ettõl elkezdi megérteni nagyapja, Anyakín fájdalmát, és már át is pottyan a sötét oldalra. Luk erre benyomja a durcit, és Jóga mester megfutamodását leutánozva számûzetésbe vonul. (Van egy alternatív megoldás is, amit a csillagromboló plüssfigura címkéjén lehet olvasni, holdtöltekor, UV fényben - na eszerint HókuSznók vezér támadja meg Lukat, és a harc közben együtt beleesnek egy hiperhajtómûbe, ahonnan Luk egy szigetre teleportál, HókuSznók pedig testét elveszítve a limboba kerül egy beélesített videocset programmal, amin keresztül irányíthatja hû csatlósait. Egyikük sem tud kijönni; HókuSznók csak akkor kaphatja vissza a testét, ha megtalálja Luk szigetét, ezért megy a hajsza, Luk pedig látomásokkal üzenget, illetve várja, hogy ki találja meg a sugárpallosát, amit Zamat Kata ûrnarancsnak adott át megérzésre.)

Nem akarok elszpojlerezni mindent, de például a harci jelenetek szenzációsak. Laurence Fishburne addig nyomja a rohamosztagost, míg végül osztagrohamot kap, és le nem lép, amiben Pót Haverom segíti. A gyenge jellemû Denzel Washington ezután Ré követõjévé válik a sivatagban, miután egy kabátlopás után meggyógyítja a bibiét. Will Smith még a Jedik Ányos szakközépbe is felvételt nyer, és puszta sugárpallossal esik neki az ellenségnek, akinek nem marad más, csak egy tré tõr. Jamie Foxx-ról bebizonyosodik, hogy gyenge vezetõ, ezért az ellenálláshoz csatlakozik. Végül Samuel L. Jackson villamosmérnöki ismereteibõl rájön, hogy a nagy ellenállás nem jó az oszcillátornak, ezért rövidre zárja a vitát, és a bázis áramellátását.

Konklúzió:
Benne van a legjobb hét SW filmben, ez óriási (bevétel) volt.
Mivel nem tudok dönteni a pontszámról, ezért nulla pontot adok.
eIemes 2016 jan. 13. - 20:02:42
(1863/2837)
ez meg mi a tök?
mark hamill szerepelt centrum multivitamin reklámban?
1/10
offtopic
Uff 2016 jan. 13. - 19:31:52 1/10
(1862/2837)
OFF
4/10
molnibalage 2016 jan. 13. - 17:11:50 4/10 Előzmény MattColors
(1861/2837)
Ha ugyannyi ember szavazna 1-sel - és csak ilyen szavazat lenne - mint ami eddig összehozta a 8,5 átlagot, akkor is csak 5,1-re zuhanna vissza. Kb. ez lenne a reláis. Csak ennyi ember nem fog így szavazni...
A fenti szavaztok átlag 5, akkor zuhanna vissza 6,7-6,8 tájára.
4/10
offtopic
csincsilla72 2016 jan. 13. - 16:53:54 4/10 Előzmény eIemes
(1860/2837)
Várjuk ki a végét.:-)
Arra azért kíváncsi lennék, hogy a forgatókönyvírók vajon mazsoláznak bármiféle olvasói fórumon ötletekért? No és a pápa?:-)
4/10
csincsilla72 2016 jan. 13. - 16:52:33 4/10 Előzmény jani-wan
(1859/2837)
Én nem vagyok fatalista.:-)
A jedi-rend magának is köszönheti bukását, sajnos nem kezelték jól ezt a Palpatine-Anakin összefonódást.
2/10
jani-wan 2016 jan. 13. - 11:57:14 2/10
(1858/2837)
"Látva a régi jedi-rend bukását"
Valahol már írtam korábban errõl, de beírom akkor ide is.
Szerintem a Jedi rend nem azért bukott el mert nem házasodhattak stb..., hanem mert az ERÕ-ben egyensúlynak kell lennie.
Anakin Skywalker/Darth Vader hozta meg ezt az egyensúlyt azzal, hogy elpusztította mind a Jediket, mind a Sitheket, és Luke nem olyan erõs még, hogy jelentõs eltolódást okozzon egymaga, fõképp mivel biztosan vannak rajta kívül ERÕ-re érzékenyek akik ezt valamilyen szinten tudatosan vagy tudat alatt használják, legyen az a Világos vagy Sötét Oldal.
Ergo egyensúly van.