krumplisteszta 2016 jan. 19. - 09:23:36
(1917/2837)
Ez valami borzasztó lett.
Ennyire értékelhetetlen produkciót rég láttam.
Alapvetõen szerettem a star wars filmeket de ez valami döbbenet. Nem igazán ajánlom megnézésre, igazából még torrenten letöltésre sem.
Legnagyobb bajom vele, hogy nulla a sztori, sablonos, az alakítások röhejesek, a grafika valamit hoz bár Xboxon akármelyik új játék vastagon veri ezt, a párbeszédek olyanok mintha egy 12 éves írta volna a szövegkönyvet stb.
Ja, és akkor még nem irtam a plussz poént amikor a gonosz leveszi a maszkot. Gombóc Artúrt is tehették volna alá ennyi erõvel.

A rövid véleményem, hogy sz@r a film.
A hosszú véleményem, hogy nagyon sz@r a film.
6/10
Ljerk 2016 jan. 19. - 02:43:36 6/10
(1916/2837)
Hmmm..., szerintem emiatt volt "féltékeny". :)
2/10
offtopic
jani-wan 2016 jan. 18. - 22:40:12 2/10
(1915/2837)
... még mindig szõrgolyókat öklendez fel!
:DDD

Na már érthetõ, hogy Leia a filmben miért sétált el úgy Csubi mellett hogy rá sem nézett. :)
_goldie_ 2016 jan. 18. - 22:23:32 Előzmény Ezüstliliom
(1914/2837)
megelõztek :) köszi a tökéletes fordítást jani-wan :))

itt egy másik :D https://www.youtube.com/watch?v=sWTtMdXAazs

valakivel beszél..aki forgatja az Airforce filmet:
- és mi ez? Airforce 1-2 klassz..és most újra átveszik a gépet ugye? nagyszerû tetszik nagy dolog (kopogás)
- jöjjön be
- mit keresel itt te mocsok? hagyd abba..gondolod csak úgy besétálhatsz ide bocsánatot kérni azok után amit tettél? Már túl vagyok azon a Csillagok háborúja hülyeségen és befejeztem veled is
a Cowboyok és Ûrlényekben játszom most Daniel Craig a kva Wookie-m
ki a pokolba innen! kifelé ki innen! nem akarok beszélgetni! kifelé és nehogy visszagyere! õ a feleségem volt! még mindig....
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 18. - 18:05:58 1/10
(1913/2837)
Mármint "The Room"
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 18. - 18:05:40 1/10
(1912/2837)
ZS kategóriás.
Sõt, The Romm-kategóriás. Igazi Birdemic.
2/10
offtopic
jani-wan 2016 jan. 18. - 14:56:15 2/10
(1911/2837)
(Jimmy Kimmel) - Igen, itt van valaki, egy kérdéssel.
- (Chewie)
(Harrison Ford) - Ez hihetetlen. Te mocskos szemétláda. Mit akarsz?
- (Chewie)
- Haha, szeretnéd, mi? Mindig engem hibáztatsz. De te vagy az aki nem tudta a szõrös nadrágjában tartani!
(Jimmy Kimmel) - Mi történt köztetek?
(Harrison Ford) - Pontosan tudja mit csinált! A feleségem volt! Te Vuki #&@*&/£@!
Ezüstliliom 2016 jan. 18. - 14:20:20 Előzmény _goldie_
(1910/2837)
Ezt valaki lefordítaná nekem? Légyszilégyszi!:)
Ezüstliliom 2016 jan. 18. - 14:18:08 Előzmény Maryu
(1909/2837)
Huh! Én is szivesen áldoznék pár fillért, hogy bejárhassam a Millenium Falcont.:))))
Ezüstliliom 2016 jan. 18. - 14:06:34 Előzmény shaca
(1908/2837)
Bocs, ha már válaszoltak Neked, de annyi itt a hozzászólás, hogy nincs idõm (sajnos) végigolvasni most.

SPOILER

Abból, hogy Ford három filmet írt alá, még nem következik, hogy Solo vissza fog térni, mert lesznek külön solos filmek is a páratlan években. De bár neked lenne igazad!:)
4/10
csincsilla72 2016 jan. 18. - 09:28:39 4/10
(1907/2837)
"Az is tetszett, hogy csak a végén kaptunk egy kis "Jediskedést" nem nyomatták orrba-szájba mint az elõzménytrilógiában"

Ugye azért az megvan, hogy az elõzménytrilógiában azért láttunk annyi "jediskedést", mert róluk szólt a történet?
Fogadd már el, hogy nekünk nem tetszett. És akinek nem tetszik, az egy-két csillagra fogja értékelni.
Ez egy film volt, faék egyszerûségû történettel, nem akadémiai székfoglaló, amihez csak a szagértõk szólhatnak hozzá, a kibic meg hallgasson. Bárki minõsítheti, ez itt pedig egy fórum, ami a vélemények megvitatására szolgál.
Ha te leírod, hogy neked nagyon bejött, akkor részemrõl örülök, mert már volt értelme megcsinálni.
Nekem nem jött be, nagyon nem, de ez legyen az én bajom. Viszont a véleményem akkor is elmondom, ha ez neked speciel nem tetszik, mert ez a fórum lényege. És ha valaki hasonló aggályok miatt ezek után nem ül be rá, és így megóvtam a csalódástól, ill. pénzének és idejének felesleges pazarlásától, akkor már az én hozzászólásomnak is volt értelme.
eIemes 2016 jan. 18. - 08:07:33
(1906/2837)
"ennél lényegesen rosszabb filmeket hogy értékelhetnek"

A csalódást értékeljük.
Ez a film egyszerûen egy "B" kategóriás scifi.
10/10
offtopic
mro26 2016 jan. 17. - 19:13:43 10/10
(1905/2837)
Szerintem annál rosszabbat nem kaphatnánk amit sikerült nyújtani az Episode 1-3 résszel ;) Persze hogy nem J J. Szerintem nem lehetetlen vállalkozás (persze úgysem lesz Lucas nem hagyná/hagyta volna).

Én abba sem haltam volna bele, ha nem csinálnak új filmeket, számomra a könyvek és játékok megfelelõen kiegészítették az univerzumot.
10/10
offtopic
mro26 2016 jan. 17. - 18:23:50 10/10
(1904/2837)
Avatar-ban mi eredetiség volt mégis csorgott rá a nyála mindenkinek?

A negatív kritika mindig erõsebb és több mint a pozitív. Én még semmilyen fórumon közösségi oldalon nem kezdtem el írni hogy miért tetszett a film, sõt a filmmel kapcsolatban talán ezen az oldalon adtam hangot véleményemnek elõször.
Azt meg nem mondtam, hogy nem értek egyet minden negatív dologgal a filmmel kapcsolatban.
Teljesen megértem ha valakit nagyon zavar hogy kb. egy remake a 4. résznek, de mikor olyanokkal jöttek hogy az elõzménytrilógia fénykardpárbajai alázza ezt a részét, vagy hogy csak szimplán jobb filmek azok...azért az nem igazán hihetõ kifogás.
Még ha valakinek szar is, ha ezt a filmet 1-3 pontra értékeli 10-bõl akkor el sem merem képzelni ennél lényegesen rosszabb filmeket hogy értékelhetnek, ha nincs 1-nél kevesebb pont. Ha valakinek nem tetszik reálisan nézze már, ha rossz akkor is legalább megér 4-5 pontot mint gyenge film, mert ha az 1-3 pont akkor a Cápa 4, Transformers bármelyik része, utóbbi 3 Terminator stb. mennyit érhetnek???
10/10
mro26 2016 jan. 17. - 18:15:19 10/10
(1903/2837)
Azzal egyet tudok érteni, hogy nem így kellett volna folytatni. Vagy korábban, vagy sokkal késõbb (akár hagyni a Skywalker családfát). Jelenleg engem jobban érdekelnének a spin-off filmek (bár a Han Solo-t nagyon erõltetettnek érzem azt nem kellene).
Vagy ahogy írtam inkább az elõzmény trilógiát kellett volna remake-elni, hogy értékelhetõbb legyen.

SPOILER

Viszont, hogy a karakterek random találkoztak az engem nem zavar, szint az összes ilyen és ehhez hasonló filmekben így van (új Star Trek-ben Kirk-t ott b*sszák le arra a bolygóra ahol az öreg Spock is van ). Kylo Ren nekem meg pont bejött, mikor kétszer is idegrohamot kapott a filmben (jó érthetõ hogy sokan nem tudják komolyan venni így), de szerintem nem volt gyenge csak a végén mikor vívódott meg megölte az apját, meg Chewie oldalba lõtte azzal a puskával ami találatkor szinte robban és Ren mégis járt/harcolt ezek után azért nagy szám, lehet ha ezek nem lettek volna igazán badass lett volna mint ahogy tûnt az elején mikor megállította a lézer lövedéket amit még nem láttunk SW filmekben ;)
Poénok meg jók voltak de furcsák is SW filmben. Rey karaktere bejött, még az alapból ellenszenves négeré Finn asszem, olyan szerencsétlen tudott lenni mint egy tipikus rohamosztagos. Következõ két részben szerintem jó sok dolgok megmagyaráznak és majd értelmet nyernek részemrõl mivel trilógia egyben kell nézni (fõleg ha direkt így akarják, ha már tudják elõre hogy 2 részt csinálnak még hozzá).
Az is tetszett, hogy csak a végén kaptunk egy kis "Jediskedést" nem nyomatták orrba-szájba mint az elõzménytrilógiában (jó ott volt értelme mivel akkor nem irtották a Jediket ) hanem minimális volt mint a klasszikus részekben, a fénykardharc is jobban bejött mint a túlkoreografált elõzmények részekben, ahol mintha csak arra mentek volna hogy a másik "pengéjét" találják el, ne magát az ellenfelet. Örültem a "kézzel fogható" díszleteknek is, meg a régi trilógiát is idézõ mégis modern technológia.

Viszont a zenét nagyon nem találták el, talán ez az egyetlen amiben az elõzmény trilógia jobb ennél számomra.
2/10
jani-wan 2016 jan. 17. - 18:13:10 2/10
(1902/2837)
Mi van kiderült hogy hülyeségeket írogattál, és akkor a másik erõlködik? :DDD
A te fejedben a néhány példa a MINDENKI? :DDDD
Tévedésben vagy! Te erõlködtél, és megszívattad magad. Viszlát! ;)
4/10
molnibalage 2016 jan. 17. - 18:04:18 4/10
(1901/2837)
Apró szarság? Az, hogy a filmben gyakorlatialg NULLA eredetiség vagy és egy szánalmas remake ami a tetves transformers és színvonalát súrolja és marvel szintû bugyutaság az egész?

Az értékelés hasznossága szerint olvasgass pár korrekt véleményt és elemzést.
http://www.imdb.com/title/tt2488496/reviews?filter=best

A film nézõi szemmet teljesen átlagos és középszerû. Filmkészítési és mûvészeti szempontból gyakorlatilag egy nagy 0. A tisztes iparos munka színvonalat is egy helyen, a CGI-nál éri el, de egy 2016-ban 300 M USD+ pénznél nem hinném, hogy fúdenagy durranás.
1/10
xdm 2016 jan. 17. - 17:56:54 1/10
(1900/2837)
Hát most azt hosszú lenne kifejteni miért nem tetszett. Párszor már leírtam, de nagy vonalakban: miért kell remakelni ami jó volt? ráadásul szarul? miért áll át a néger? miért haverkodik egyböl össze a pilótával, és hogyan? miért béna kylo ren? rosszak a poénok, a õhõsnõ random találkozik a robottal, aztán a négerrel, aztán a milleniumfalconnal, ami pont ott áll elhagyottan, aztán ezeknek az összessége pont találkozik a kibaszott nagy ûrben pont han soloval, aki pont csubakkával nyomul megint, ugyanazt csinálva, amit 30évvel ezelõtt is..... én vagyok az apád, gyere velem haza nyáladzás a végén, ugyanúgy halálcsillag, stb stb.

Hosszan tudnám ezt sorolni.

Szerintem pedig a jedi rend megalakulását kellett volna bemutatni, illetve az Old repulbilc idõszakból egy trilógiát, ismeretlen szereplõkkel. Na az érdekes lett volna.
10/10
offtopic
mro26 2016 jan. 17. - 17:48:01 10/10
(1899/2837)
Igazad van! Mindenki hazudik, te nem! Jó neked, erõlködj tovább, viszlát! ;)
2/10
jani-wan 2016 jan. 17. - 17:43:13 2/10
(1898/2837)
"Kicsit figyeljünk már oda :D ;)"
Te szerencsétlen, az összes idézet abból az 1990-as HSZ-bõl van amibõl kérted! :D
Ki se látsz a fejedbõl?

"Szóval akkor neked van igazad és a több millió ember téved?"
Annak van igaza akinek vannak észérvei, konkrétumokat sorakoztat fel, és indokolni tud, azokkal szemben akik hazudoznak, mellébeszélnek, általánosságokkal operálnak stb... Eddig akiknek tetszett a második csoportba tartoztak, és mind az IMDB-n is csak ezt lehet megtalálni.
Több millió ember szavazott? Hol látod? A fejedben? :DDDDDDD

"Rotten neked NEM felel meg, de a világnak igen."
A világnak ami a te fejedben létezik. :DDDDDDDDDDDDDD

És mi feleljen meg ebben például:
http://www.rottentomatoes.com/user/id/891372896/ratings
"It may not be an example of originality (let's face it, this episode is basically a rehash of A New Hope, following to the letter the structure of that movie), but even so it is a wonderful, nostalgic return to the original films while incredibly fresh and thrilling as a follow-up as well."
A NOSZTALGIA MIATT ADOTT 4 ÉS FÉL PONTOT AZ 5-BÕL.

http://www.rottentomatoes.com/user/id/926317724/ratings
"The Force Awakens" is a good and enjoyable film with all the excitement of the original, but without the poor script writing. "
Ez meg egyszerûen hazudik!
Ez a film a közelében sincs izgalmakban az elsõhöz! Hogy is lehetne amikor mindenki tudja mi fog történni, hiszen egyszer már látta! És mindenki legnagyobb baja a filmmel hogy a forgatókönyv egy szar, annak ellenére hogy ez már megvolt egyszer írva jól!

Szóval miért is kellene hogy az ilyen hülyeség mérvadó legyen bárhol is? Miért kellene hogy ez egyáltalán megfeleljen? Ez lótrágya, nem indoklás vagy értelmes értékelés.
Ilyenekkel és hasonlóval van tele a RT és az IMDB is a pozitív értékelés oldalán!
Rotten Tomatos szart sem ér.
Bizonyítva!


"Szólj ha tudsz válaszolni érdemben arra amit kérdeztem."
Vissza lehet olvasni az összes HSZ-t dec. 23-tól. Minden benne van! De szólj ha neked túl bonyolult ezek megtalálása.