1/10
xdm 2016 jan. 21. - 14:09:09 1/10
(1937/2837)
luke kenobitól kapta, aki azt mondta neki, ez az apádé volt
eIemes 2016 jan. 21. - 14:02:24
(1936/2837)
de az nem anakin kardja, hanem luke-é
Attila Cs. 2016 jan. 21. - 12:54:24
(1935/2837)
Most olvastam egy külföldi Star Wars oldalon, hogy Rey valójában Anakin(Vader)reinkarnációja....Nos, visszagondolva a filmre, akár még igaz is lehet. Az erõt kiképzés nélkül használja, Anakin kardja is "õt szólította",Kylo-t is legyõzte,...Majd meglátjuk, de mindenesetre választ adna egy-két kételyre.
9/10
zsotya010 2016 jan. 21. - 10:10:24 9/10
(1934/2837)
A film képes útmutatójában (könyv) elég sok kérdést megválaszol, amit a film nem tett meg, fõként az elmúlt évtizedekrõl a Jedi visszatér után, arról, hogy mi az Ellenállás és hogy miért nem támogatja az Új Köztársaság, arról, hogy hogy alakult ki az Elsõ Rend és hogy hogy mûködik a Szenátus most.
További érdekességek a szereplõkrõl, a rohamosztagosokról több és a sokak számára hiányolt flottákról is és hogy nem baki történt, mikor a filmben csak néhány keresztszárnyút használt az Ellenállás.
Némi útmutató az új bolygókról és a Jakku csatáról.

Regény változatot kerestem, de hiányában ez is megteszi, mint kiegészítés, feltéve, ha valakit érdekel és kéne némi pótlás a film mellé.
2/10
offtopic
jani-wan 2016 jan. 19. - 22:09:43 2/10
(1933/2837)
"hanem az értékeket keresi benne."

Azok közül amiket említettél, jó néhányról le is lett írva, általam is, hogy jó lett. Sõt még néhány más dologról is.
De a mondanivalóm lényege az, hogy nem agyhalott zombiként csak azt látom ami jó, hanem azt is ami nem, amirõl el is fogadom és el is ismerem hogy rossz, és nem hitetem el, vagy próbálom mindenáron elhitetni magammal, hogy de igenis jó, csak azért mert rápecsételték a STAR WARS logót.
És ezt a normális hozzáállást talán jó lenne ha nem kérdõjelezné meg senki, pláne nem bizonyíthatatlan és eszement vádaskodással, ahogy a "kolléga" tette.
eIemes 2016 jan. 19. - 21:47:02
(1932/2837)
"hanem az értékeket keresi benne."

*** SPOILER ***

nekem például nagyon tetszik a BB-8

pont a neve nem annyira (leírva a "B"b etû és a 8 számjegy túlságosan hasonlít), de a golyón egyensúlyozó sapka nagy ötlet, van egy programozható LEGO készletem és azóta is azon agyalok, hogy lehetne egy fintesszlabdán közlekedõ robotot építeni belõle. vannak ötleteim (giroszkóp és gyorsulásmérõ szenzorom már van a LEGO-hoz), de a mechanikát még nem találtam ki.

Ezen kívül...? Hm... nekem bejött az a fél perc, amíg Mark Hamill szerepel. Tényleg. Nem azt mondom, hogy egy szinészóriás a fiú, vagyis hát izé, már rég nem fiú, de nekem az 1979-es Mark Hamill van meg az emlékeimben :) szóval nem egy Antony Hopkins, de az egész jelenet jól van összerakva, és tud úgy nézni, ahogy ebben a filmben egy Jedi mester ránéz valakire, aki fontos neki, akár azért, mert a lánya, akár azért, mert az igazi tanítványt látja benne.

Zseniális volt a sivatagba zuhant csillagromboló, annyira jól érzékelteti a monumentális méreteket, hogy ... whoa. De ez az érzés csak a trailerben jött be, a filmben valahogy elveszett.

Nagy poén volt valahol a film közepén amikor tíz másodperc különbséggel egyszerrel adja le a drótot a ki tudja mi ellen lázadók és az elsõ rend kémje, de ez csak akkor jó, ha kitakarom a közvetlenül elõtte és utána levõ "B" kategóriás részeket, mert azok nem túl jól sikerültek.

Szerintem jó ötlet, hogy a fia öli meg Han Solót, de a megvalósításról nem tudok semmi jót mondani.

Az a helyzet, hogy a filmet úgy egészében nem nagyon tudom felidézni, mert szétesik a történet, úgy emlékszem, sokszor voltak csatajelenetek, de nem tudom ki ki ellen hol és miért, szétesik... vagy inkább összefolyik? Az rémlik, hogy ezekben aránytalanul kicsi erõkkel vett részt mindkét oldal (összevetve mondjuk egy Ryan közlegénnyel vagy Halál ötven órájával, vagy akár a Holnap határával), szóval ezért nem nagyon tudok több jó részt mondani, mert valahogy semmilyen részt nem tudok mondani.
eIemes 2016 jan. 19. - 21:31:46
(1931/2837)
"Teljességgel érthetetlen, hogy egy szeretõ szülõpár gyermeke hogy a francba siklik ennyire félre"

én ezt nem látom annyira megdöbbentõnek -- viszont a filmkészítõk súlyos hibájának, hogy ezt a szálat egyszerûen eldobták. gondolkodást igényelt volna, nem csak a régebben bevált sablonokat.

eh... csak bosszantom magam, a filmben összesen pár perc értékelhetõ jelenet van.
4/10
csincsilla72 2016 jan. 19. - 20:44:58 4/10
(1930/2837)
Nem Adam Driver megjelenése a gond, hanem a Kylo Ren nevû karakter. Teljességgel érthetetlen, hogy egy szeretõ szülõpár gyermeke hogy a francba siklik ennyire félre, miért öli meg a saját apját és miért hisztériázik úgy, mint egy neveletlen kiscsoportos.
Igen, tudom, majd a 9. rész 120. perce körül ki fog derülni. Vagy nem.
2/10
jani-wan 2016 jan. 19. - 20:43:35 2/10
(1929/2837)
"Aki valóban szereti a Star Wars-filmeket, az nem fikázza Az ébredõ Erõt, hanem az értékeket keresi benne."
Ez egy teljesen eszement elvárás.
Egyenlõre még mindenkinek joga van arról rosszat mondani amirõl rossz véleménnyel van, és ami egyáltalán NEM egyenlõ azzal hogy "fikázás"!
"fikázás" az amikor valaki szándékosan mond rosszat valamirõl kifejezetten csupán rosszindulatból. Itt a legtöbben nem ezt tették.
És ha szerinted minden "fikázás", ha valami neked tetszik de valakik mégis rosszat mondanak róla, akkor a HIBA benned van.
Ami itt le lett írva sokak által az nem "fikázás", hanem kritika, mert szerintük sz*r lett a film! Akár tetszik neked mások véleménye akár nem.
Talán vissza kéne olvasnod hogy miket írtak ezek az emberek mielõtt bemutatták a filmet!

"Nem csalódás a Star Wars 7, hanem egy olyan jó film, ami sajnos nem tudott minden igénynek megfelelni."
Semelyik film sem tud minden igénynek megfelelni! Ezt felhozni érvnek idiotizmus.
Az meg hogy nem csalódás és hogy jó film az HAZUGSÁG! Csak azok nem csalódás akiknek az igényei nagyon alacsonyak, és azoknak akiknek ez egy új történet volt.

"Érdekes módja a Star Wars iránti rajongásnak, ha valaki bõszen fikázza azokat, akiknek tetszett az ep7"
Úgy tûnik egyáltalán nem vagy képes felfogni, hogy attól még lehet valaki rajongója a 4-5-6-nak vagy az 1-2-3-nak, hogy ezt utálja, mert ez szerinte szar lett.
Inkább az az "érdekes", ha valaki minden hiba ellenére vakon rajong valamiért csak azért, mert oda van írva rá hogy STAR WARS!

Szóval hiába hajtogatod folyamatosan ezt a sok ostobaságot, attól nem lesznek igazak. És hiába erõszakoskodsz ezzel az eszetlen "érveléssel", mert nem bizonyít semmit a filmmel kapcsolatban.

"Aki valóban szereti a Star Wars-filmeket, ... hanem az értékeket keresi benne. A hibáiról pedig jókat vitatkozik, ám közben örül neki, hogy megszületett ez a film."
Ezt szerette volna itt MINDENKI aki részletekbe menõen kritizál! Élvezni az új filmet, és megbeszélni utána! De nem lehet pozitívan, mert nagyon sz*r lett a film.
Ez csak annak nem egyszerû, aki nem hajlandó ezt felfogni.
Kovács kolléga 2016 jan. 19. - 19:45:08
(1928/2837)
Khm-khm-khm. Érdekes módja a Star Wars iránti rajongásnak, ha valaki bõszen fikázza azokat, akiknek tetszett az ep7.
1/10
xdm 2016 jan. 19. - 19:11:50 1/10
(1927/2837)
Egyáltalán nem jó film. Tökéletesen megfelelt a film az olyanoknak mint te. Tömegszemét, junkfood.
2/10
MattColors 2016 jan. 19. - 19:06:44 2/10
(1926/2837)
Nem is akart minden igénynek megfelelni, csak a kölyköknek, meg a fater pénztárcájának. Ettõl is lett hazug kutya!!! Mit nem értesz?
2/10
MattColors 2016 jan. 19. - 19:03:23 2/10 Előzmény mro26
(1925/2837)
Szia Pisti.

"De állításod szerint sötét az akinek a film tetszik, szóval akkor a Magyarországon kívül élõk mind nem normálisak?"

Csordaként, gondolkodás nélkül elájulnak minden szartól, amit jó lóvéért lenyomnak a torkukon.
Bármiben lefogadom, hogy más témakörhöz kapcsolódva, esetleg a szakmádban, vagy bárhol, már megfogalmazódott benned is ez a kérdés. Miért egyre sötétebbek az emberek?
Még aki amúgy nem is lenne az, az is beáll a bégetõk sorába, mert a csordaszellem azt kívánja. Nem szarozni divat manapság, hanem manipulálható majomnak lenni az. Elég nagy butaság.

"Elég csak az elég reális képet adó....." bla bla bla...

Tudjuk, kurva jó, mert imdbrottentomatóz.
Kovács kolléga 2016 jan. 19. - 19:03:12
(1924/2837)
Nem csalódás a Star Wars 7, hanem egy olyan jó film, ami sajnos nem tudott minden igénynek megfelelni.
Amúgy miért kellett volna?
2/10
MattColors 2016 jan. 19. - 18:57:47 2/10
(1923/2837)
Pisti te vagy az?
2/10
MattColors 2016 jan. 19. - 18:57:11 2/10
(1922/2837)
Pistit hol hagytad?
1/10
xdm 2016 jan. 19. - 18:50:37 1/10
(1921/2837)
Ezeket te komolyan gondolod ?
Ha nem csinálták volna meg, sokkal jobb lenne, mert nincs csalódás.
Kovács kolléga 2016 jan. 19. - 18:30:53
(1920/2837)
Aki valóban szereti a Star Wars-filmeket, az nem fikázza Az ébredõ Erõt, hanem az értékeket keresi benne. A hibáiról pedig jókat vitatkozik, ám közben örül neki, hogy megszületett ez a film.

Ennyi.
1/10
cellasto 2016 jan. 19. - 11:23:49 1/10
(1919/2837)
***moderálva***
szerinted mindenkinek ugyanolyan az ízlése?
ha egyszer szerintem szar valami,hadd ne dicsérjem már agyon!
10/10
RockerMartin 2016 jan. 19. - 11:09:44 10/10
(1918/2837)
Úgy látom divat lett a Star Wars szapulása... De sebaj, majd elmúlik...
A Kylon Ren-t alakító színésszel sem tudom, hogy mi bajotok van. Az egyik legnagyobbat alakította a filmben. Amit kellett neki, azt hibátlanul eljátszotta. Nekem az egyik leghitelesebb karakter volt az egész filmben. Az, hogy nem olyan jóképû, Istenem, mi van akkor??? Silvester Stallone, Steve Buscemi, Nicolas Cage, Peter Dinklage, stb... Õk sem modellek, mégis híres, sikeres és jó színészek. Pont ez a baj a mai világgal, hogy mindenki csak a kib*szott külsõségeket nézi, a többi nem érdekli. Nézzen ki jól, minden más le van sz*rva... Felháborító!
A filmrõl meg röviden annyit, szerintem az egyik legjobban sikerült Star Wars epizód. 10/10