borkasztik 2016 ápr. 01. - 00:16:29
(2437/2837)
1/10
Torolt Felhasználo 2016 márc. 31. - 12:07:07 1/10
(2436/2837)
Ha Lugosi Béla tudott új filmet csinálni a halála után, Fordnak is menni fog!
eIemes 2016 márc. 31. - 08:50:49
(2435/2837)
...de hát Harrison Ford megöregedett, nem lehet még 2035-ben is Indiana Jones 11-et forgatni vele.

Még ha a mozitechnika lehetõvé is tenné, hogy egy dublõrre vetítik rá az arcát.

http://fullank.com/index.php/napiparaszt-2/3866-van-egy-rossz-hirunk-mostantol-azt-sem-hiheti-el-amit-elo-musorban-lat
eIemes 2016 márc. 31. - 08:48:55
(2434/2837)
Niztosan van valami oka, amit pár héttel ezelõtt hivatkozott itt a fórumon egy rajongó: a magas összpontszám ellenére az imdb-n szöveges kritikát is megfogalmazók túlnyomó többsége lehúzta az SW7-et (1-5 csillag), ami hasonlóan magas pontszámot elérõ filmekre nagyon nem jellemzõ (ahol magas az összpontszám, ott a szöveges kritikát is közzétevõk többsége elismerõen nyilatkozik a filmrõl, 6-10 csillaggal). Ez azért egy megfontolandó visszajelzés (lehetne) nyilván nem neked (eszembe sincs megmondani, hogy neked tessen vagy ne tessen egy film :-), hanem mondjuk a gyártóknak. Ez nem star trek, hane star wars, három betû ilyen sokat jelent.
borkasztik 2016 márc. 31. - 08:39:07
(2433/2837)
Azt hallottam hogy az Indiana Jones-al is ezt akarják csinálni, tán még vissza jön egy szerepre Harrison Ford, de utána mást keresnek a helyére. Én csak annyit írnák Stúdiónak ha tehetném , hogy ne csinálják meg :)
borkasztik 2016 márc. 31. - 08:35:13
(2432/2837)
A film tetszésére meg azt mondom hogy nekem tetszett, sokkal rosszabbat vártam egy jó kis nosztalgikus ûrkaland volt és tényleg sikerült valamit megõrizni az eredeti hangulatából valamit, de sok új se volt benne. Kb ennyi :) Szóval nekem a maga módján tetszett, és tudtam jól szórakozni rajta de az igazi Star Wars hatás nem mindig jött át.

Spoiler
Itt most nem halálcsillag volt, hanem halálbolygó ( bocsi angolul néztem nem tudom magyarul hogy fordították), itt is meg volt hogy valaki valakinek az apja, ugyan úgy kezdõdik mint az új remény lerohannak valakit csak hogy megszerezzék a tervrajz helyett most a térképet, most nem Obi-van-t a régi Jedi lovagot keresik hanem Luke-otstb stb stb...
Luke lézerkardjának felfedezése is baki volt, mivel az a fénykard már elveszett a Dart Vader összecsapása során és ugye már utána saját készítésû zöld színût használ. Szóval ugyan az a kard már nem lehetett ott.

Ami viszont nagyon tetszett

Az új szereplõ gárda. Nagyon jól hozták be a régi szereplõ gárdát és nagyon jól mutattak a vásznon. A" Millenium Falcon" feltûnése is ahogy felvezették zseniális volt számomra. Imádtam Rey-t ahogy lassan felfedezi az erõt, magában tanulás nélkül, nekem ez is bejött mert így eltudták hitetni velem hogy tényleg Jedi-lovagnak születtet csak még nem találta meg a megfelelõ útmutatást.

Tehát összességében tetszett, de hatásában kicsit "mûnek" éreztem az egészet. Nem tudom miért de ez van.
10/10
Kolókapitány 2016 márc. 31. - 08:24:03 10/10
(2431/2837)
"Szabad azt mondanom, hogy a 7. részt és a limonádé-kedvelõk nagy átfedésben vannak?
Ezt nem fölényeskedõ értelemben mondom, a limonádé is nagyon finom, csak más módon.
Akik úgy gondolják, hogy az SW5 a sorozat egyik legjobban megkomponált resze, azok
szerintem érthetõ várakozással tekintettek az SW7-re és érthetõen csalódtak. Akik
az SW4/SW6 a csúcs, azoknak meg pattogós kalandos részek jönnek be ("indiana jones")
és nekik az SW7 is rendben van, hiszen nem a történetet, az SW világának logikájába
illeszkedõ folytatást várták, hanem a siúúúúúúúú, bumm, zzzzzz, tááá-tááá-rárááá-t,
és azt meg is kapták."

Hát nézd, mondhatod, de én fõleg azokat a drámákat szeretem, amik után más lehet öngyilkos lenne.. a Halálos irambannal, Transformerssel, Szállítóval meg a többi hasonló filmmel meg ki lehet kergetni a világból :D Egyébként az V. a kedvencem nekem is. :) Az elõzõ "okfejtésemnek" az a lényege pont, hogy nem lehet ebben a "vitában" valami olyan végkövetkeztetésre jutni, hogy na akkor most nekünk van igazunk a többi meg egy igénytelen idióta. Egyébként, az idézett részt akár én is küldhettem volna azzal a különbséggel, hogy a 7. részt kicserélem az elsõre. :)
borkasztik 2016 márc. 31. - 08:21:19
(2430/2837)
Nem félre ne értsd a zene nagyon jó volt mint mindig. Csak eddig minden résznek meg volt a saját maga fõtémája, ami még jobban kihangsúlyozta annak a résznek az erejét és eredetiségét, de itt ez az ami hiányzott csak.

persze hogy jó volt hiszen John Williams csinálta, de a megszokott jól ismert dallamokon kívül sok új nem volt benne és ez nem a zeneszerzõ miatt mondom, hanem a cselekmény miatt.
10/10
Kolókapitány 2016 márc. 31. - 08:13:05 10/10
(2429/2837)
"Teljesen egyet értek. Mellesleg azt elhiszem hogy John Williams adta a zenét ennek, de ha már a zenei oldaláról is nézzük egyértelmû azért voltak gyengébb témák is mert gondolom õ se kapott nagy ihletett a látottakból."


Ezt meg fõleg nem értem, hogy a zenével mi bajuk egyeseknek. De ez is szubjektív, azért az Oscar jelölést most is megkapta érte az öreg. Egyébként, ha ezt a filmet leszámítjuk az elmúlt 6 részben én nem tudok így hirtelen 5-nél több emlékezetes tracket felsorolni.

"Szóval olyan igazi nagy felemelõ epikus jelent egy se volt a filmben, mire írt volna nagy témát egy ilyen kaliberû zeneszerzõ." Ha maga a film nem is tetszett, azért a zárójelenet érdemeit nem lehet elvitatni. Szerintem az egy hasonlóan epic pillanat volt, mint mikor Luke nézi a Tatuinon a naplementét.

http://cinestar.hu/igy-keszult-a-star-wars-az-ebredo-ero-zeneje/
eIemes 2016 márc. 31. - 08:12:31
(2428/2837)
"Ez a két tábor."

Szabad azt mondanom, hogy a 7. részt és a limonádé-kedvelõk nagy átfedésben vannak?
Ezt nem fölényeskedõ értelemben mondom, a limonádé is nagyon finom, csak más módon.
Akik úgy gondolják, hogy az SW5 a sorozat egyik legjobban megkomponált resze, azok
szerintem érthetõ várakozással tekintettek az SW7-re és érthetõen csalódtak. Akik
az SW4/SW6 a csúcs, azoknak meg pattogós kalandos részek jönnek be ("indiana jones")
és nekik az SW7 is rendben van, hiszen nem a történetet, az SW világának logikájába
illeszkedõ folytatást várták, hanem a siúúúúúúúú, bumm, zzzzzz, tááá-tááá-rárááá-t,
és azt meg is kapták.
10/10
Kolókapitány 2016 márc. 31. - 07:55:48 10/10
(2427/2837)
"Éppen ezért van 3. tábor is, akinek mind a 6 rész tetszik, de a Díízni wars már nem!"

Bocs, lehet szarul fogalmaztam , úgy értettem, hogy az eredeti trilógia+elõzménytrilógia kedvelõi és eredeti trilógia+VII kedvelõi. :) Ez a két tábor. Ebben a fórumban látható, hogy fõleg azok írnak már hónapok óta akik az elsõ csoportba tartoznak. De itt pl. a baljós árnyak is marha jól áll annak ellenére, hogy világviszonylatban mennyire nem. (imdb: 6.5/10, rottentomatoes:56%, metacritic: 51%)


"Lehet definiálni: George Lucas története és filmjei"

Ez azért sem lehet igaz, mert rengeteg könyvet írtak más szerzõk. De ha csak a filmeket tekintjük a Star Wars univerzumnak akkor sem. Nem volt véletlen a rajongói fogadtatása sem az elõzményeknek. Nem fogom most itt elemezgetni, van a neten millió összehasonlítás. Azért ha megnézzük, hogy a IV-VI digitálisan felújított változataiba miket erõltetett be Lucas( Hayden Chrsitensen.., bugyuta éneklõ béka a Jedi visszatérben..)az is jól mutatja, hogy az a Lucas, aki megalkotta 40 éve, nem az a Lucas, aki utána ilyeneket belepiszkált.
borkasztik 2016 márc. 30. - 13:21:51
(2426/2837)
Teljesen egyet értek. Mellesleg azt elhiszem hogy John Williams adta a zenét ennek, de ha már a zenei oldaláról is nézzük egyértelmû azért voltak gyengébb témák is mert gondolom õ se kapott nagy ihletett a látottakból. Szóval olyan igazai nagy felemelõ epikus jelent egy se volt a filmben, mire írt volna nagy témát egy ilyen kaliberû zeneszerzõ. Persze a kötelezõ fõtémákon kívül dallamos a zene, de az egész filmet jellemzõen csak egy halovány utánzata volt a Star Wars-os hangulatnak. Amit a zenei haloványsága is jól jellemez.

Az egyetlen új karakter aki nekem tetszett az Rey volt.

Ha a régi új trilógiát veszem most. Azt is lehet sokat szidni, nekem se tetszett mindig a fojtogató idõnként vontatott hangulatával, de az érzet és a képi világáról egyértelmûen sugárzott a Star Wars hangulat. Nekem a magam módján tetszett ez a politikai szemléletû lézerkard párbajos trilógia, ahol még minden szép a Háborúk elõtt.Én eltudtam helyezni a "mesében".
Még ha nekem se tetszett úgy mint a régi eredeti trillógia, de a maga módján nagyon jó mélységû háttér történetet adott neki és szerintem agyon jól összekötötték a két trilógiát.
kybuck 2016 márc. 30. - 12:59:59
(2425/2837)
Nyilván a Baljós árnyak az eredeti trilógia részeihez képest gyengébb eresztés, a hetedik részhez képest viszont koherens egész, amiben betartják a dramaturgiai szabályokat - a nem tökéletes forgatókönyv ellenére is. Vagyis nem nagy kunszt jobbat összehozni, ezért is mondtam korábban, hogy akármelyik SW-fan jobb sztorit írt volna.
kybuck 2016 márc. 30. - 12:44:51 Előzmény borkasztik
(2424/2837)
Úgy vagy vele, mint én a Terminator 2.-vel vagy a Die Hard 3.-mal, mert ami utána történt az kimeríti a blaszfémia fogalmát.
2/10
jani-wan 2016 márc. 30. - 12:05:14 2/10
(2423/2837)
"Éppen ezért van 3. tábor is, akinek mind a 6 rész tetszik, de a Díízni wars már nem!"

Ezt a tábort "véletlenül" mindig elfelejtik megemlíteni.
2/10
jani-wan 2016 márc. 30. - 11:56:20 2/10
(2422/2837)
"Nem volt benne 136 percnyi tartalom"
A Baljós Árnyak, az összes hibájával együtt, képes volt felvázolni az addig szinte teljesen ismeretlen világ amiben a történet játszódik, és képes volt mélységet adni a karaktereknek. Ez a film meg nem vázolt fel szinte semmiféle hátteret, és alig van karakter mélység. Van egyszer a csaj akirõl kicsit többet tudtunk meg a semminél, így a nézõ nem fogja megkedvelni, van az emós Kylo-t, aki viszont ugye jól el lett qúrva, de vannak akiknek ez jön be valamiért, talán mert õk is ilyenek, és van a teljesen fölösleges és teljesen irracionálisan viselkedõ és hihetetlenül irritáló Jar-Jar klón fekatrúper.
Hát ez azért elég nagy különbség a két film között a Baljós Árnyak javára.
"Zeneileg, meg volt benne egy Duel of the Fates"
Ebben még annyi sem volt.
A Phantom Menace zenéjénél egyébként csak az eredeti trilógia zenéje jobb.
"és fõleg a Coruscantos részek nem képesek fenntartani az érdeklõdést"
A tiédet nem. Másokat meg érdekelt, mert ezek a részek fontosak a világ, a történet és a szereplõk hátterének szempontjából. Az ilyen részek nélkül az egész film nem áll össze, mint ahogy az Ébredõ erõ sem állt össze.
"Annyi volt a története, hogy két Jedit elküldtek a Királynõért, mert ..."
Nem. Szó sincs ilyesmirõl. Persze ha nem figyeled mit mondanak és csak a képet nézed akkor lehet hogy ez jön le.
"aztán a többi annyi volt, hogy egy harmadrangú indokkal behozták a képbe Anakin Skywalkert..."
Miért harmadrangú?
Mennyivel volt elsõ rangúbb Luke Skywalker behozása anno, aki egy robotvásárló vízgyûjtõ farmer semmirekellõ unokaöccse volt amikor be lett hozva a képbe?
Illetve mitõl jó egyáltalán a néger rohamosztagos totálisan logikátlan és maximálisan erõltetett és izzadságszagú behozása az Ébredõ Erõben?
"az ébredõ Erõ derekán nem éreztem, hogy unalomba fulladna az egész..."
Ja mert akció van akció hátán. Ez kell mostanság. Értelmes történet vagy érdekes karakterek meg nyilván nem, mert az UNALMAS.
1/10
Csigatilov polgártárs 2016 márc. 30. - 11:40:44 1/10
(2421/2837)
"Nem lehet a Star Warst definiálni, még a megteremtõjének is mást jelentett 30-40 éve , mint ~10 éve."
Lehet definiálni: George Lucas története és filmjei. (mindegy, hogy melyik részt ki rendezte, "a megteremtõ" végig bábáskodta mind a 6 részt.) Kép és hang szabványok fejlõdtek ki a SW miatt. Kiegészítõ történetek százai. Ötletek és elnevezések a tudomány számára.

Éppen ezért van 3. tábor is, akinek mind a 6 rész tetszik, de a Díízni wars már nem!

Lucas óriási hibája volt az eladás. Tételezzük fel, hogy valami csoda végett a 8. részen összef*ssa magát mindenki annyira jó lesz. - ott lesz egy(nagyon sokak számára) selejt 7. rész!! A 3. tábor majd szerinted azt mondja, hogy ott az ócska 7, de itt a fantasztikus 8? Nem, azt fogja mondani szomorúan, hogy sajnos már belesz*rtak a müzlinkbe, ez a történet a Jedi visszatér utolsó kockáival befejezõdött.
10/10
Kolókapitány 2016 márc. 30. - 11:12:45 10/10
(2420/2837)
Felesleges itt azon vitázni, hogy a régi trilógia után mely filmek hozták a star wars hangulatot meg melyek nem. Nagyon jól látszik, hogy az SW kedvelõk között van 2 tábor, ami eléggé élesen elválik. Én is azok közé tartozok, akik finoman fogalmazva nem szeretik és "Star Wars idegennek" tartják a baljós árnyakat meg a klónok háborúja nagy részét. A Sithek bosszúja nagyjából oké(bár abban is voltak nagyon gáz részek). Azokban a filmekben nagyrészt a politikai vonal mûködött, de más nem nagyon. Szerintem. De ebbõl a topicból is látszik, hogy sokaknak meg az tetszik. Egyébként a két tizenéves öcsémnek is sokkal jobban bejönnek ezek , mint a IV-VI. Az is egy másik réteg. Akiknek az 1-3 tetszett az akkor megkapta, amire vágyott, most úgy néz ki, hogy a 7-9 a másik tábornak kedvez. Ez van. Nem lehet a Star Warst definiálni, még a megteremtõjének is mást jelentett 30-40 éve , mint ~10 éve.
1/10
Csigatilov polgártárs 2016 márc. 30. - 10:47:09 1/10
(2419/2837)
Ez a te véleményed, a tartalmatlan válaszomat pedig annak köszönheted, hogy több mint 2000 hozzászóláson keresztül már halál részletesen kifejtettük jónéhányan, hogy akár a prequel bármelyik része, akár a klasszikus trilógia bármelyik része miért, hogyan, miben veri agyon ezt a kb Asylum kategóriás, ócska TV-játékot, a dilettáns rendezõjével és minden elemével együtt.
Azért mert idõnként valaki vérpocokként védi ezt a filmet, én nem fogok újra és újra belemenni ebbe az értelmetlen vitába! Neked tetszett, egészségedre! Örülj neki! Nézd újra és újra! Szeresd, imádd! Rajongj Kyloért meg a többi gyépésért, de lehetõleg amikor pl ennek a filmnek a zenei tartalmát élteted és kijelented, hogy a Klónok támadásának még rosszabb a zenei témája, akkor tedd hozzá, hogy: szerinted!
Nem tisztem védeni egyik részt sem külön-külön, de egy dolgot említenék amit pont a hétvégén, egy barátom, aki egyáltalán nem Star Wars fan említett meg, és nagyon igaz:
"Jar Jar lehet, hogy sokak szerint ûbergáz volt, de legalább egy karakter volt ami új volt és rendelkezett egy csomó tulajdonsággal, valamint egyedi volt. Ettõl még lehet utálni persze. Ebben a filmben(SW7) viszont, a szereplõk (újak-régiek), a poénok, "jarjari mélységbe süllyedtek."
Tökéletesen igaz szerintem, és mindez úgy történik, hogy ez egy komoly, önmagát is komolynak vevõ SW folytatásként került a mozikba! Na ez így, sokkal gázabb mint Jar-Jar!
eIemes 2016 márc. 30. - 10:34:08 Előzmény Csigatilov polgártárs
(2418/2837)
Nekem az SW1 / baljós árnyak eléggé bejött. Kicsit túltolták a podrace-t, de egyébként meglehetõsen jól és gyorsan felépítette a "régi köztársaság" hangulatát: bürokratikus szervezet, ahol a jedik egyfajta "megoldóemberek", és a fiatal obi-wan révén az elsõ perctõl kezdve kapcsolódott az eredeti trilógiához.

az SW7-ben a rohamosztagosok jellegzetes pajzsa lett volna ez a kapcsolódási pont, de a bevezetõ csatajelenet (a nézõtérrõl nézve) káoszba fulladt, kylo ren maszkján pedig inkább felröhögtem, mint megijedtem.