K0C1 2020 júl. 15. - 01:57:49
(316/356)
Úgy gondolom, hogy a záródarab komment szekciójában jól megfér egy átfogó vélemény az SW filmekről és az univerzumról, de mint ilyen természetesen nem csak a fenti filmről fog szólni és nem lesz rövid!
Amikor az SW filmek pontszámait nézem IMDb-n vagy Rotten Tomatoes-on, akkor mindig azt érzem, hogy tényleg mindenki ennyire leadta vagy csak én hiszem magamról, hogy a rács jó oldalán állok?! A Port-ot nézve azért kicsit megnyugodtam! :D Nagyjából tükrözi a véleményem, bár vannak dolgok amikkel nem értek teljesen egyet, de ettől csak hitelesebb.
Anno sok kritikát nem értettem az előzmény filmekkel kapcsolatban, amikor is jól lelettek húzva miközben az eredeti filmeket magasztalták. A fájdalmasan nyálasra sikerült romantikus szállal egyetértettem. De ez egyrészt a kínos és bugyuta párbeszédek miatt sikerült így, másrészt a gyenge színészi játék miatt ami valahol összefügg, mert ha ostoba szöveget adnak a szádba, akkor azt elég nehéz színészettel pótolni. Ez az összes Lucas által készített SW filmre igaz! Az eredeti trilógia is szenvedett ettől. Ott gyakorlatilag Harrison Ford tudott ezen felülemelkedni egyedül, az előzményekben meg Ewan Mcgregor.
A másik a gyerekesség. Ez megint olyasmi, ami sajátja volt az original trilogy-nak is, sztem egyébként sokkal inkább. Ez az egész SW-re jellemző, a 4-től a 40 évesen keresztül minden korosztálynak való görcsös megfelelési kényszer. Én is utáltam Jar Jar-t, de ha már itt tartunk akkor C3PO-t is főleg a Jedi visszatérben betöltött eröltetett szerepéért, ő és az Ewok-ok totál hiteltelenné teszik a végső űtközet felszíni törénéseit. Azt gondolom, hogy ha mindenáron ki kell szolgálni a 7 éveseket, azt is lehet jobban kivitelezni! Az meg, hogy a rohamosztagosok kezdettől fogva degenerált pancser ágyútöltelékké vannak degradálva és ebben a droidok sem különböznek, csak azt az értetlenséget kelti az emberben, hogy akkor itt most mi is a fenyegetés? Egyszerűen hiteltelenné teszi a filmek antagonistáit és így elég nehéz aggódni a főhősökért, amikor feltűnik egy század fehér pácélos katona. Ha úgy veszem ebben az előzmény trilógia megint kicsit jobb, mert a jelenetek grandiózusabbak és így ha nem is túl potensek a droidok, de érzékelhető a masszív számbeli és tűzerőbeli fölényük, ez egyedül a Birodalom visszavág Hoth-i űtközetében jön át az eredeti filmekben.
Másik: milyen borzalmas a CGI a Baljós árnyakban! Ja, az. De mondok valamit: csak attól, hogy Lucas filmtörténeti jelentőségű megoldásokat vezetett be az eredeti filmek látványvilágának létrehozásával, meg bevezette a komolyzenei zenekarok hangzását a filmes szakmába még önmagában nem lettek volna kult filmek!
Amitől kult filmek lettek az az, hogy elhintették a magvát egy hatalmas univerzumnak, ami tele van különféle élő és élettelen lényekkel, változatos helyszínekkel. Része egy ilyen megfoghatatlan, misztikus dolog (erő) és annak szintén misztikus ismerői, akik a segítségével rendkívüli dolgokra képesek, de leginkább rendkívül nagy hatással vannak ennek az univerzumnak a történéseire.
Azonban ez az egész "messzi, messzi galaxis" az eredeti filmekben csak lógott a levegőben. Nem tudtad, hogy az aktuális hatalmi/politikai viszony mért úgy van, mióta van úgy, volt-e más előtte, ha igen mi volt az, akik ezt a hatalmat birtokolják kicsodák, honnan jöttek, akik ellenük harcolnak kicsodák, honnan jöttek, mért harcolnak?
Azt tudod, hogy van egy hatalom ami uralja a világot és az rossz, meg vannak a jók akik harcolnak ellene, mert ezt teszik a jók, meg van kb. két utalás rá, hogy volt régen egy másik rendszer ami jó volt! Amúgy meg van egy parasztgyerek, aki állítólag különleges és a rosszak ellen akar harcolni, így hát egyik nap még a szemetet viszi ki otthon másnap meg fénykarddal hadonászik és Hold méretű űrállomásokat durrant le egyetlen lövéssel. Mert ugye például az idő múlása, hogy Luke-ból hogyan lesz ász pilóta az egyáltalán nem jön át, egyáltalán nincs kibontva. Igazából az egész történet, az egész narratíva az ő Jedivé válását követi végig némi kitérővel főleg, mert Han egyszer elszórt némi csempészárút. Mindeközben egy-két családi titokra fény derül és mellesleg megdöntik a Birodalmat.
Nem tudom érzitek-e, hogy ehhez képest az előzmény trilógia Anakin tragédiája, karakterfejlődése mennyivel mélyebb, összetettebb és átfogóbb hisz kis gyerekkorában ismerjük meg és kb. olyan idős korában bukik el, mint nagyjából Luke amikor megváltja a világot. Emellett fajsúlyos események láncolata megy végbe a világban Palpatine által, akinek a "karrierjét" szintén végig követjük szenátori megbizatásától kezdve, megtudjuk honna származik, utalások vannak a múltjára. Mindeneközben végig járunk egy sokkal változatosabb, sokkal élőbb galaxist az eredeti trilógia helyszíneinek sokszorosán keresztül. Kapunk némi magyarázatot az erő mibenlétére. Megismerjük a Jedi rendet. Először hallunk a Sith-ekről. Bepillatást nyerünk a vágyott Köztársaság rendszerének visszáságaiba. Megtudjuk, hogy a Tatooine-on az emberek nagyrésze rabszolga. Részt veszünk fogatversenyen...stb.
Az SW univerzumot a vásznon az előzmény trilógia teszi helyre, teszi UNIVERZUM méretűvé! Nem beszélve arról, hogy nem egy két bit komplexitású karakterfejlődést követ végig, hanem egy jóval mélyebbet egy sokkal komolyabb történetben, nem kevés drámával. Ami a filmek hibájának felróható az meg többnyire felróható a 4-5-6-nak is!
Ezek után nem titok, hogy nekem mint trilógia az előzmény jobban bejön, mint az eredeti! Ha külön-külön nézem a filmeket, akkor kicsit árnyaltabb a helyzet, mert a Birodalom visszavág előkelő helyen szerepel. Megértem persze a nosztalgiát, meg azt hogy az eredeti volt a kezdet. Ezzel nincs is semmi bajom a 6 film együtt kerek egész életműve Lucas-nak, amit egy-két sorozat meg film ügyesen kiegészít. Egyszerűen csak az előzmények mély lehúzását nem értem, pláne amikor olyasmivel jönnek ami semmivel sem volt jobb az original-ban.
És akkor elérkeztük az új filmekhez. Eeeegen... ez az amit végképp nem értek, ha az egyes trilógiák pontszámait nézem, egyes helyeken.
Azt előre kell bocsájtanom, hogy nálam a 7-8 úgy kiütötte a biztosítékot, hogy eldöntöttem hogy a 9-et nem nézem meg... SOHA! Úgyhogy azt nem láttam, nem is mondok róla semmit. A többiről sem fogok sokat, mert nem érdemes.
Amit a 7-el kapcsolatban nem szoktam érteni, hogy hogyan jöhet bárki azzal, hogy Abrams mekkorát újított vele, mikor a film eredendően legnagyobb bűne, hogy alapjaiban és egészében egy pofátlan remake, egy ötlet nélküli másolat! Még a főbb karakterek sémái is! Egy új Birodalom új Halálcsillaga elpusztítja az Új Köztársaságot. Miközben egy új Jedi/pilóta jelölt senyved egy új sivatag bolygón. Ami nem a New Hope-ból van az meg máshonnan, mint pl. Kylo Ren az új vívódó sötét tanítvány. Lehetne még sorolni a hibáit, de ennyi BŐVEN elég a bukáshoz és így indul az "ÚJ" történetünk, az új trilógiánk aminek tovább kéne vinni egy 6 részes sztorit, meg annak minden egyéb kiegészítését! Ehelyett elkezdi mesélni ugyanazt, gyengébben, látványosabban és számomra valahogy az SW-től idegenül.
A 8-ra csak azért mentem el, mert kíváncsi voltam, hogy megcsinálják-e mégegyszer vagy esetleg vesz-e a sztori egy izgalmas új irányt? Hát a sztori nem vett igazából semmilyen irányt, nem haladtunk semerre, feltünt a főgonosz, aztán... letünt. Amúgy meg kaptunk egy kicsit bújtatott, majdnem Birodalom visszavág remaket. Ott mi volt az alapfelállás? Szétlőttük a Halálcsillagot, de mégi szívás van, mert a Birodalom erősebb és még ránk is talált úgyhogy futni kell. Itt mi van? Szétlőttük a Remake Halálcsillagot, de mégis menekülnünk kell a Remake Birodalom elől. Vannak Remake lépegetők a Remake hósiklók/sósiklók ellen csak nem a film elején hanem a végén. Van űrben menekülés győzelemmel felérő vereség és Falcon-nal menekülés csak a sorrend van megkeverve. Mindeközben pedig a Remake padawan néha külön utakat jár mentort keresve, mint ahogyan az egy SW trilógia második részében lenni szokott! Várjunk már! A Klónok Támadásában ilyen nem volt! Ja, hogy az még egy EREDETI történet volt! A tróntermi jelenet egyébként egész ütős volt, csakhát megint volt egy ilyen érzésem, hogy a Jedi visszatér Uralkodó-Luke szembesítése lett alaposan megcsavarva és feltúrbózva, megaztán erős kérdőjel számomra, hogy egy látványos jelenet kedvéért írtuk a sztoriba Snoke-ot, hogy aztán semmi más szerepe ne legyen és ne is tudjunk meg
róla semmit?
Ekkor helyeztem én magamban az Új trilógiát kánon kívül és döntöttem el, hogy számomra a Csillagokháborúja univerzuma véget ért ott, ahol a 7. film elkezdődött!
8/10
eniko123 2020 jún. 03. - 19:13:58 8/10
(315/356)
Lehet, hogy nem ez volt a legjobb SW film, de a teljes történetet egyben nézve, 1-9-ig, számomra a legjobb sorozat.
Amikor először láttam a 4. részt egy mozi lépcsőjén ülve (nem volt ülőhely), már tudtam, hogy ez a film örök kedvenc lesz.
Sz. Péter 2020 máj. 25. - 17:32:00 Előzmény tom55
(314/356)
Pedig nem fogják abbahagyni amíg pénz jön belőle.
Most csináltak egy új évadot a "The Clone Wars"-nak és a "Rebels"-t is folytatják ősszel.
1/10
Balu86 2020 máj. 25. - 11:46:11 1/10
(313/356)
Nézhetetlen.Vállalhatatlan.Felháborító.Elkeserítő.😢
1/10
Trevor Belmont 2020 máj. 16. - 17:01:55 1/10
(312/356)
Még a Szellem lovas 2 is jobb volt ennél, pedig az nagy szar.
1/10
Trevor Belmont 2020 máj. 16. - 17:01:14 1/10
(311/356)
Hulladék
1/10
tom55 2020 máj. 16. - 14:31:33 1/10
(310/356)
Most jött meg az erőm és a "kedvem" hogy megnézzem. Ez egy közhelycunami, kliséhalmaz film. (szokásos kardozós cgi jelenet, erő így meg úgy, gyere a sötét oldara-nemmenek-degyere-nemmenek, jajajbárcsaak segítene valaki, stb. stb.)
CGI orrbaszájba jelenetek, semmitmondó karakterek, stb.
A főhősnőbewn abszolút semmi szerethető nincs. A legjobb szereplők az unalomig ismert robotok, amiket nem nagyon értem minek cipelnek mindenhova. Chewbacca karaktere is totál semmilyen, értelmetlen szereplő, persze népszerű karakter, ezért kell. Leia tulajdonképpen mi a p1csát csinál, minek van ott?
A kövi részben mi lesz? Jön vissza Darth Vader vagy mi?
hagyni kellen már ezt a pénzgyár Starwarsot a fenébe elhalálozni.
1/10
Fango209 2020 máj. 11. - 20:05:00 1/10
(309/356)
Ez a film értékelhetetlen. 20 percig bírtam, pedig klasszikus Star Wars fan vagyok...
1/10
Kaliff 2020 máj. 09. - 18:28:28 1/10
(308/356)
Életemben nem láttam még ennyire megaszarultrafos filmet mint ez. J.J. Abrams sokadszorra bebizonyította, hogy csak ahhoz ért, hogy szanaszéjjel csesszen mindent amihez hozzányúl.
1/10
GreenBay 2020 máj. 03. - 08:38:16 1/10
(307/356)
Ez a Star Wars rész olyan mint a foghúzás előtti szájpadlás injekció. Fájdalmas, kellemetlen és rossz!
5/10
stoti8 2020 máj. 02. - 09:34:40 5/10
(306/356)
A végén azt hittem nem látok jól vissza is tekertem ...szégyen
1/10
sawyerx 2020 ápr. 28. - 18:13:56 1/10
(305/356)
Az előző részeknél mind objektívan kifejtettem a véleményem, erre nem fogok időt pazarolni, ez egy szánalmas szar, minden tekintetben megbukik. Sokszor nem tudtam, sírjak vagy nevessek kínomban. Szánalom.
1/10
1/10
hiuuz 2020 ápr. 27. - 18:08:03 1/10
(304/356)
Voltak pillanatai, de azt nézve, hogy ez egy Star Wars... Nem gondoltam, hogy a "csak legyen már vége" hangulat felüti a fejét a nappaliban... Ja és akik elég szemfülesek azok itt is kiszúrhatták a végső ünneplésnél a kötelező jellegű... Profit és tolerancia mindenek felett! Na de ne fejtegessük tovább...

Lassan a moziban is be lehetne vezetni a pénzvisszafizetési garanciát! Vagy legalizálni a filmes warezt

Én azt nem értem, hogy ha képesek voltak letenni az asztalra egy "Zsivány egyes" szintű úgymond töltelékfilmet, akkor hogy a pics@ba tudták a triologiát így elb@szni?!?! Kb. az ep1 szintjén van az egész, az ep2, ep3 simán veri!

Ha George Lucast egy kicsit is érdekelné még az univerzuma, akkor olyat nyilatkozhatna, hogy a Dízni nem állna meg a lábán. Mondjuk ha egy kicsit is érdekelné, akkor el se adta volna...
4/10
Findzs 2020 ápr. 26. - 15:19:45 4/10
(303/356)
A 3 új rész közül még ez az ami válalható.
De sajnos így is csak 4/10.
SW fanoknak nem ajánlott de mint akciófilm nézhető.
9/10
Wena 2020 ápr. 24. - 12:32:28 9/10 Előzmény sawyerx
(302/356)
átlaghúzásnak csak.
1/10
sawyerx 2020 ápr. 23. - 12:41:21 1/10 Előzmény Wena
(301/356)
A filmhez még nem tudok hozzászólni, de ha ez a véleményed róla, mire ez a 9/10-es pontozás?
6/10
Mr.Green 2020 ápr. 23. - 09:42:05 6/10
(300/356)
Az előző két rész alapján rosszabbra számítottam.
1/10
Owl 2020 ápr. 22. - 13:31:21 1/10
(299/356)
Ezt az alja munkát csak a marveles bambuldákhoz lehet hasonlítani. Van ez a hányingert keltő stílus, a történettelenség, de legalább meg van szórva a polkorrektség és multikulti minden árnyalatával. Amikor beteszik a kötelező négert a filmbe, aztán a következő epizódban rádöbbennek, hogy ezen kívül nincs semmi szerepe. Hasonló a film végén a leszbikus örömködés, azon kívül, hogy megjelenítik, semmiben nem kapcsolódik a történethez. Aztán divat lett a "ló"háton rohamozó, nyíllal lövöldöző afroamerikai törzs, ez volt a Marvelnél is, és itt se tudták kihagyni. Értelmes helyet nem találtak ugyan a történetben, de úgy voltak, aki ezt az igénytelenséget megeszi, annak jó lesz a csillagromboló tetején, az űrben levezényelt "lovas"roham is.
Sikerült bambulda szintre zülleszteni a Star Wars univerzumot, ahol se életnek, se halálnak, se az erőnek, se semminek semmi értelme. Egy hét múlva arra se fogok emlékezni, hogy láttam.
9/10
Wena 2020 ápr. 22. - 12:08:15 9/10
(298/356)
Nekem a SW filmek azóta nem tetszenek annyira amióta a Disney kezébe kerültek, de ez a rész amennyire le van pontozva annyira azért nem rossz. Teljesen nézhető kategória. Zsivány egyes és a Solo története nekem sokkalta semmitmondóbb. A George Lucas rendezte 6 rész viszont messze magasabb lécet ugrott meg, amit a Disnyenek nem sikerült.
5/10
3,14159 2020 ápr. 22. - 08:40:55 5/10
(297/356)
A végére már nagyon idegesítően pátoszos, nyálas , már már élvezhetetlenné teszi az egészet. Hangulatában lehangolóan semmitmondó a régi SW filmekhez képest. Nulla hangulat, nulla történet, számtalan logikai kudarc...
Számomra az egész film nem szól másról, mint hogy "vegyünk ki pénzt abból a mítoszból amit az eredeti SW felépített, és egyúttal fussuk le a kötelező köröket, teljesítve a gender propagandát és a színesbőrű kvótát.
Ha elvonatkoztatok a régebbi SW filmektől, akkor 5 pont. Ha azokhoz hasonlítom, akkor 3 !