1/10
tesz-vesz jan. 07. 20:03:44 1/10 Előzmény Omega12
(271/331)
először én is röhejes beleerőltetésnek gondoltam, de van benne valami, tény hogy ellene biztos nem dolgozik, és tény, hogy simán mondhatják egymásnak azt az inkriminált mondatot is akár, amit én is írtam a mostani gyerekek, tinik és gyengeelméjűek
8/10
Omega12 jan. 07. 09:24:32 8/10 Előzmény tesz-vesz
(270/331)
Provokáció ez a részedről és nem több.
kybuck jan. 07. 00:03:21
(269/331)
Ehhez a részhez inkább az illenene: Star Wars: Nagyfater elszabadul! :D
1/10
offtopic
tesz-vesz jan. 06. 21:20:34 1/10 Előzmény Omega12
(268/331)
hát biztos hogy nem ellene dolgozik. előző kommentem neked is szól, atömegbunyók se olyan gyakoriak, mint a párkapcsolaton belüli erőszak.
1/10
offtopic
tesz-vesz jan. 06. 21:19:11 1/10 Előzmény Kovács kolléga
(267/331)
nem mondhatja egy pofon után egy most felnövő párkapcsolatban egyik a másiknak, kylo ren is megütötte réjt? azért az nem gakori hogy egy apa levágja a fia kezét, a párkapcsolaton belüli veszekedés, verekedés, bántalmazás sokkal gyakoribb. és a film pont nem az ellen tesz, hogy ez változzon.
filoszemitabéluska jan. 06. 16:53:13
(266/331)
A Star Wars lassan felveszi a versenyt a Szabó családdal a folytatások számát illetően. Színvonalban viszont nem éri el a Szabó családot. Boldogok a lelki szegények! Azt azért meg kell hagyni, a popcorn gyártók üzletmenetének használ.
8/10
Omega12 jan. 06. 09:54:18 8/10 Előzmény tesz-vesz
(265/331)
Sok mindennel lehet ezt a filmet vádolni. Ilyenek a miért hozták vissza Palpatine-t, mikor képezték ki Leiát, miért kellett egy újabb családi kapcsolatot beleszőni ( Rey Palpi unokája) stb... De még ezt is ráhúzni, hogy a családon belüli erőszakot valaki ezzel támogatja. Hogy is mondjam.... Inkább nem mondok semmit, mert ismét sértődés lenne a vége. Javaslom a Bud Spencer, Terence Hill filmeket se játssza ezentúl egy televízió sem, mert abban is túlteng az erőszak. Minden egyes filmben legalább kivernek egy fogat, amit még mutatnak is.
Kovács kolléga jan. 06. 06:19:48 Előzmény tesz-vesz
(264/331)
Ezzel az erővel a klasszikus trilógia darabjai is mérhetetlenül károsak, hiszen valamennyi epizód tobzódik a családon belüli erőszakban (előbb pl. az apa vágja le a fia kezét, aztán meg az utóbbi teszi ugyanezt). Szintén káros hatást gyakorolhat a gyermekek leki fejlődésére az a tény, hogy a filmek köztörvényes bűnözőket népszerűsítenek (pl. csempészkedés). De roppant aggályosnak tűnnek az erőszakos plüssmacik is! Vajon miképpen deformálhatja gyermekeink lelki fejlődését az a tény, hogy a kis szőrös műanyag állatkák embereket öldösnek?

Tilcsák be a Csillagok háborúját!
kybuck jan. 05. 23:09:00
(263/331)
Na, én is túl vagyok rajta! Szóval: tényleg ez a legjobb SW-film, legalábbis a mostani trilógiából, vagy legalábbis ebben volt a legtöbb olyan mozzanat, ami szórakoztató, értékelhető volt, de ezzel együtt is tökéletesen megértem, akiknek Thrawn admirális az "igazi" folytatás, vagy egy saját elképzelést dédelgetnek, de ezek a filmek alulteljesítettek az elvárásaiknál. Bevallom nekem sem tetszik ez a trilógia, Az ébredő erő merő csalódás, Az utolsó jedik már sokkal szórakoztatóbb, ez a rész pedig beletesz mindent, hogy lezárja, amit elkezdett - vagyis folytatott. De teljesen esélytelen a klasszikus trilógiával szemben: túl sok idő telt el, azóta a világ teljesen más (nem utólsósorban a SW-tól is), emiatt pedig mintha megint csak a profitmaximalizálás lenne az elsődleges, rittyentünk valamit, aztan hadd szóljon, csak dőljön a della! Rey, bár szimpi sose lesz Luke, Ren sose lesz Vader (mintha csak Snoke mondaná!):), Poe sose lesz Han, Fin meg igazából egy senki. Lehetett volna jobb, a nézőket vagy rajongókat értelmesebb lényként kezelő folytatásokat is alkotni (persze azt is a filmkészítés alapvető szabályait betartva), de ehelyett itt vannak ezek a valamik, ami néhol jó, néhol nem, néhol látványos, néhol csapong, néhol buta, néhol meg uncsi. Az biztos, hogy a klasszikus trilógia hatását soha nem lesz képes megismételni, és valahol méltatlan ez a trilógia folytatásnak! A Skywalker kora annyiban jobb az elődeinél, hogy itt a legtöbb a nézőt szórakoztató jelenet, fordulat, szomorú, hogy már ez is eredmény, és nem ez a természetes. Palpatine-ről eddig nem volt ismeretes, hogy csaladja lett volna, de miután muszáj volt valami vérségi fordulatot beleírni Reynek nem lepett meg nagyon, csak egy kicsit, de ez sincs sehol az "Én vagyok az apád"-hoz képest. Viszont ha a felrobbantott Halálcsillagot is túl lehet élni, akkor bármi lehetséges, remélem azért nem kerül elő a negyedizigleni unokabáty volt szobatársa, mint új Palpatin-pótlek, mert az már a méltatlan ötlettelenség csimborasszója lenne! A lényeg: ez a rész szórakoztatott eddig legjobban az újak közül, de összeségében alulteljesített a trilógia, talán egy igazi rajongónak kellett volna ezt irányítania, és nem pénzembereknek!
1/10
tesz-vesz jan. 05. 23:07:04 1/10
(262/331)

a néger Finnnél én azt hittem azt akarta mondani folyamatosan, hogy szerelmes Réjbe, ugyanis mindig halál árnyékában akarta mondani a hülyeségeit, amit végül soha nem mondd el a filmben! utólag (!) mondja a rendező hogy azt akarta mondani, hogy erőérzékeny, utólag! igaza van a port podcastjében megszólalónak, ez a film rossz! rosszul van megszerkesztve! a forgatóköny ROSSZ hogyha utólag kell nyilatkoznia, olyan momentumról, ami többször elhangzik a filmben, mégis mit képzel a rendező!? a film önmagában kell hogy érthető legyen, értékelhetetlen így! alap ismeret egy filmnél, én nem tudom hogy csak a vágáskor került-e ki, vagy alapból gyengeelméjűek voltak a filmkészítők.

Kylo Rennek meg el kellett volna mondani, hogy a példakép gyerekgyilkos (a Jedik elfejtik ezt? mikor ajnározzák amikor megjelenik szentlélekként?) nagyapja végül átált a jó oldalára.

"sose becsüld le a droikoat" - Coelho

viszont de, a Disney támogatja a bántalmazó kapcsolatokat, a csókkal a végén. hiszen Réj elnézi Kylónak hogy az korábban megkínozta, megverte, megsebestette. Egy romantikus csók a végén ezt jelenti. Réj megbocsájtja, mint a bántalmazó kapcsolatok nagyrészében, ez az üzenet a kisgyerekeknek. beépülhet. majd egy pofon után mondhatja egy most felnövő párkapcsolatban egyik a másikank, kylo ren is megütötte réjt, és utána romantikusan smároltak.

8/10
Omega12 jan. 05. 11:45:11 8/10
(261/331)
Ez a 6,9 kerekítve 7, ami megfelel a valóságnak. Mert ha abból indulunk ki, hogy az eredeti trilógia, annak is főleg az első és második része 10 pont, akkor ez a különbség megvan a filmek között.
8/10
Omega12 jan. 05. 09:49:09 8/10 Előzmény jani-wan
(260/331)
Mi az FF nem csak a SW-vel van bajod, hanem a JKA Karate szövetséggel is? Mit vétettek ők számodra? Valamelyik színészt netán ők képezték ki a film harci jeleneteire? :))
1/10
jani-wan jan. 05. 08:17:22 1/10 Előzmény Omega12
(259/331)
F.F. a J.K.A. ;)
1/10
offtopic
tesz-vesz jan. 05. 01:12:11 1/10 Előzmény Sz. Péter
(258/331)
én tudom, te úgy látszik nem, és azt se tudod milyen kérdésre válaszolsz. komoly problémák vannak a gondolkodásoddal, még nem mondta senki? offtopikot használd
8/10
Omega12 jan. 04. 19:54:58 8/10 Előzmény jani-wan
(257/331)
Te FF abba fogsz beledögleni, hogy azt figyeled kinek tetszik a legújabb trilógia összességében vagy valamelyik része. :))
6/10
AdiRicka jan. 04. 19:45:14 6/10
(256/331)
Súlytalan és felszínes az egész, teletömve kétszavas megmondásokkal és felesleges CGI-al. Tulajdonképpen akciójelenetekből áll a film, röpködnek az egyik bolygóról a másikra különböző indokokkal. A történetet egy félórás rövid filmmel le lehet zárni. A karaktereknek nincs mélységük, szinte nem is ismerjük őket, de az biztos, hogy röviden és velősen meg tudják mondani mindig a frankót, és hogy van fekete férfi, meg fekete nő, meg fehér férfi, fehér nő, ázsiai szereplő és leszbikus pár is egy pillanatra. Ezek a legfontosabb dolgok az aktuálisan baloldali beállítotságú Disneynek. Olyan volt az egész mint egy klasszikus Star Wars film, aminek vesszük csak a külsőségeit és megszorozzuk hússzal.

Erre sok példa van, egy közülük, a "Look, én vagyok az apád"-ból itt Kylo Ren és Ray rokoni kapcsolatai lettek, a Skywalker és a Palpatin családban.

Az eredmény egy pörgős lövöldözős, űrhajózós, kardozós űrlényes dömping, amit egyszer meg lehet nézni, de csak, azért, mert Star Wars.

A drámától teljesen mentesítették, a halálnak semmi súlya sincs. Egy kis időre azt hisszük, hogy meghal Csuvi, de a Disney színvonalából kiindulva számíthatunk rá, hogy nemsokára megjelenik és természetesen Ray halálának sincs semmi jelentősége hiszen előre borítékolható, hogy felélesztik. Csak a 70 éves Leiát és Kylo Rent, aki csak a végén tért jó útra, merik megölni.

Nem csalódtam, mert kb ezt vártam, szerintem Ez lett a legrosszabb epizód a Disney-től. 5,5 pont a tízből.
Sz. Péter jan. 04. 19:26:46 Előzmény tesz-vesz
(255/331)
Ugye tudod mi a különbség felszíni járművek és űrhajók között?
Sz. Péter jan. 04. 19:25:49 Előzmény tesz-vesz
(254/331)
"aki az új filmekért rajong de Lucas Star Warsát utálja?"

A képzelgéseidre szedhetnél valami gyógyszert.
Sehol nem írtam olyat amiből ilyenre lehetne következtetni. :)
1/10
jani-wan jan. 04. 18:44:29 1/10
(253/331)
És újabb mélységekbe volt képes süllyedni a TLJ - Ryan Johnson rajongótábor néhány eleme.
Rise of Skywalker Director J. J. Abrams Gets DE@TH THRE@TS from Disney Star Wars Fans:
https://www.youtube.com/watch?v=q3q0fUMsO-A

És ruin johnson még azt üzengette twitteren hogy azok az igazi Star Wars ranongók akik az ő filmjét szeretik.
Hát nem.
1/10
jani-wan jan. 04. 18:40:36 1/10 Előzmény tesz-vesz
(252/331)
Igen már láttam ezeket.
Az Index.hu Star Wars fórumában be is linkeltem néhány napja.