Sz. Péter jan. 02. 19:15:27 Előzmény tesz-vesz
(211/331)
Abrams épp azért tette bele azt a jelenetet, hogy kicsúfolja Johnson-t aki eldobatta Luke-kal a fénykardot. :)
1/10
tesz-vesz jan. 02. 18:51:31 1/10 Előzmény jani-wan
(210/331)
kiket végeztetett ki ryan johnson? senki nem halt meg az ő szemetében sem.
amúgy luke most már megtanulta tisztelni a fénykardot, az előző részben még hanyagul a háta mögé dobta ami a SW és a jedi-elvek megcsúfolása
1/10
offtopic
tesz-vesz jan. 02. 16:14:41 1/10 Előzmény Kovács kolléga
(209/331)
A hozzászólás moderálva lett.
1/10
tesz-vesz jan. 02. 15:09:25 1/10
(208/331)
A hozzászólás moderálva lett.
1/10
Hócipellő jan. 02. 13:32:26 1/10
(207/331)
Régi rajongója vagyok a filmeknek, főként az "eredeti" három résznek, így természetesen végignéztem az összes azóta született "alkotást". Azt hiszem sikerült olyan maradandót alkotniuk a IX. epizóddal, hogy személy szerint három napig kattogott rajta az agyam: Miért? Megölték, megbecsetelenítették és megalázták. Kiszívták az egész velejét, az esszenciáját és egy mai kornak megfelelő csicsás maskarát aggattak rá, csak azért, hogy eladható legyen. Szégyen, hogy egy 2,5 órás Disney-cukorpapírba csomagolt katyvaszt nyomtak le a torkomon. Szégyenlem magam saját magam előtt, de kétszer majdnem elaludtam rajta. Számomra érthetetlen történetvezetés, kapokodás, ugrálás a helyszínek között ide-oda, a karakterekről nem is szólva, kidolgozatlan vacak az egész. Direkt úgy mentem el a vetítésre, hogy előtte egyetlen előzetest néztem meg, nem olvastam véleményeket róla, mert a saját szememmel szerettem volna látni és fülemmel hallani. Elmentem, mert űzött a kíváncsiság, vajon végre sikerül-e valamiféle méltó befejezest kanyarítani - ha már az előzőekben ez nem sikerült. Az, hogy mi nem tetszett, inkább nem sorolom fel, mert előttem már jóegynehány rajongó megtette már.
Sajnos azt kell mondjam, ezzel a filmmel porba hullt a SW csillaga, végleg.
Egyben bízom: most, hogy így eltemették, hagyják békében nyugodni és nem ássák elő majd valamikor, valakik, hogy folytassák....
Sz. Péter jan. 01. 21:02:25 Előzmény scansat
(206/331)
Nem az űrben voltak.
SPOILER
Pont az volt a lényeg, hogy a csillagrombolók nem tudtak kijutni az űrbe.
Különben a lelövésük után, mégis miért zuhantak le?

Most tényleg a Földhöz hasonlítod egy kitalált világ, kitalált bolygóját? :)
Nem veszed ezt túl komolyan? Ez egy fantasy.

Mondjuk a fénykarddal - mint jelenség, hogy a lézer másik vége csak úgy van a levegőben - azzal nincs problémád? Ha már így belemegyünk tudományos dolgokba. ;)
1/10
scansat jan. 01. 20:40:41 1/10 Előzmény Sz. Péter
(205/331)
Ember....11km magas a föld légköre, de már 8km magasan hegytetőn..bárhol fulladsz oxigén maszk nélkül. A filmen nem az volt látható hogy egy bolygótól 1-2 km-re lett volna az a több száz csillagrombolóból álló flotta...meg az ellenség! Legalábbis ami filmet ÉN láttam! Tudod mennyi az a 8 km? És miért lettek volna a légkörben mikor egyértelműen az űrben volt a csata?
Szerintem nézz utána mert 1-1 bolygó légköre lehelet vékony. Nem egy II. világháborús légicsata volt amit pár kilométerre a felszín felett vívtak.
Sz. Péter jan. 01. 15:54:16 Előzmény scansat
(204/331)
"aki a nyílt űrben a birodalmi csillagrombolón kívül lovagol"

Senki nem lovagolt a nyílt űrben. Egy bolygó légkörében lévő hajón voltak.
1/10
capt.nemo jan. 01. 12:13:29 1/10
(203/331)
1/10
Kobaki jan. 01. 11:20:22 1/10 Előzmény Kovács kolléga
(202/331)
Látszik, hogy kezdő vagy, mert nagyon amatőr módon fikázod a jogos kritikát.
1/10
Kobaki jan. 01. 11:16:47 1/10
(201/331)
Bóvli. Nullát ér, de mert olyan nincs, 1 pont.
Kovács kolléga 2019 dec. 31. - 22:11:15 Előzmény scansat
(200/331)
Látszik, hogy kezdő vagy, mert nagyon amatőr módon fikázod a filmet.
1/10
scansat 2019 dec. 31. - 20:45:25 1/10
(199/331)
Hát megnéztük! És azt kell mondjam hogy ezzel véglegesen sikerült a Star Wars-t elpusztítani. A 70-es évek világsikerű Sci-Fi filmjét egy sokad-rangú Fantasy filmé zülleszteni.
Azt vártam, hogy az első részek bakijait helyreteszik és eltűnnek a rohamosztagosok műanyag , semmire sem jó "páncél"-jai. Ehelyett most feltűnt az afroamerikai Xena, aki a nyílt űrben a birodalmi csillagrombolón kívül lovagol és nyíllal lövöldözi le a Tie-vadászokat. Luke-ból egy Merlin a varázsló lett és megtudtuk az elején mikor két űrhajó találkozott, hogy egy kém 3 mondatos üzenetét egyik űrhajóról a másikra csak egy csukló vastag kábelen és Artu-ba bedugott fél kilós Harting csatlakozón lehet átküldeni. (két nyitott ajtón áthúzva a kábelt) Gondolom pár ezer év múlva ilyen lesz az új USB?
És Bluetooth meg wifi sem ismert.
Szerencsétlen leány az egész filmben azt a fehér térdnadrágot hordja, mintha más ruhája sem lenne. Azért anno Leila többször átöltözött egy részben, neki szegénynek ez az egy ruhája van. Mit hord ha mosásban van?
Aztán a képességek. Simán leszállnak egy birodalmi hajón és randalíroznak a folyosókon. Többször fordul úgy hátra Solo utódja egyenes folyosón, hogy mögötte már csak 2-3 méterre vannak a rohamosztagosok vagy öten de persze nem lőnek. Ha mégis csak megkarcolják a karját. A cicanadrágos fehér lány, leszálláskor profin használja a Ben Kenobi féle akarat átvitelt, de sem előtte sem utána. Jézus módjára sebeket forraszt be másodpercek alatt és halottat támaszt fel. Mikor a piramis alakú iránytűt keresi negyed órát mászik felfelé lépésről lépésre, hogy percek múlva kilométer magasból leugorjon sértetlenül, vagy éppen felfelé ugráljon vagy száz métert. Képességei teljesen rapszodikusak. Az egész film szánalmas Sci-Fi-nek. Mindent átleng a Fantasy ókorból és középkorból átvett misztikuma, mágikus kések, talizmánok, Merlinből ismert méteres karók aminek a végén egy kristály van (fegyverként). A végén Palpatine arra vár hogy a cicanadrágos lány megölje és az ereje átszálljon a lányba aki uralkodna. Persze megtagadja, de a végén csak megöli az öreget, és többedszerre a vén csont meghal. De mégsem száll át a Sith-ek ereje a lányba. Senki sem értette miért.
A helyszínek sivár kidolgozatlanok. A lázadók bázisa egy arborétum tanösvénye. A méterenkénti pálmabokrok közt rohangászik pár katona és száll le-fel 2-3 gép. Hihetetlen dilettantizmus ezt bázisnak hívni. Han Solo utódja egy ripacs. Fájdalom hallgatni ahogy próbálják eljátszani a fehér nadrágos kislánnyal a Solo-Leila féle civakodást.
Egy Sci-Fi lényege mindig a technikai és műszaki hitelesség. A tudományos fantasztikus ahogy a magyar mondja. Ez nem egy nézhetetlen film, de azoknak jelent valamit is akik a Gyűrűk Ura és Merli meg Xena féle filmek szerelmesei!
Ebben semmit nem sikerült technikailag hozzátenni a történethez. Az első Star Wars óta nem előre hanem visszafelé fejlődött a világ. Minden jármű a korábbi filmek terméke. Ha csak az nem fejlesztés hogy a Tie vadászok függőleges vezérsíkja most már csak háromszögletű, nem négy.
Sz. Péter 2019 dec. 31. - 11:48:33 Előzmény sogam
(198/331)
Igazából ennek van pár előzmény epizódja is.
Én a helyedben azzal kezdtem volna. Vagy azzal sem.
9/10
Hokunda 2019 dec. 31. - 09:46:38 9/10
(197/331)
Ez a film egy nagyon látványos, akciódús tündérmese lett. A most divatos filmvezetést követi. Nagyon sok benne az akciójelenet. Nagyon sok a közeli érzelmes jelenet. Mindenki megkapja a magáét, nem hagy hiányérzetet. Végig lekötött. Nagyon szépen megrajzolták. Kiváló látványos munka.
Ez végül is egy mese a Jediről, aki Sith akar lenni és a Sithről aki Jedi akar lenni. Mire mindenki megvívja saját lelki harcát és látványos csatáját, senkiből nem lesz senki és ezzel mindenki elégedett.
1/10
sogam 2019 dec. 30. - 23:42:16 1/10
(196/331)
Szar. Untam. Holywoodi baromsàg.
7/10
Towner 2019 dec. 30. - 13:45:41 7/10
(195/331)
Az hogy a filmek zeneszerzoje John Williams (a legnagyobb ...Lukas hanyszor emliti a kulombozo interjukban hogy a vele valo munka volt a kedvence) is kap egy pillanatot a filmben azon jot mosojogtam, tetszett. O tenyleg megerdemelte...
7/10
Zsolezs 2019 dec. 30. - 10:11:23 7/10
(194/331)
Értem a rajongók felháborodását, vannak benne érdekes és idegesítő dolgok (párszor egymásra néztünk a haverommal és felröhögtünk a moziban). Na de 1-est adni baromság, simán van 7-es ez a rész. Lehetett volna sokkal jobb is, persze, de alapvetően szórakoztató és látványos mozi.
7/10
Towner 2019 dec. 30. - 01:10:26 7/10
(193/331)
Megneztem, es a forum olvasgatasa utan az jutott eszembe hogy a 7 resz utan Kylo Ren mennyire a bogyeben volt mindenkinek -szidtak ahol ertek - most viszont Kylora meg azok sem panaszkodnak akik kiakadtak anno. Adam D. jo szinesz.
Ami a filmet illeti egy borzalomra szamitottam es ahoz kepest nem volt olyan rossz. A nagy fordulatok megleptek ugyan ,de nehez elfogadni oket. spoiler
(mellettem hangosan felrohogtek amikor Rey meggyogyitotta a kigyot, valamint rohogogorcsot kapott valaki amikor lovagolni kezdtek a csillagrombolon, igen nem birta abbahagyni . .) Hogy a meleglobbi ide is elert az azert melbevert. (menetkozben eszembe is jutott hogy az SW eddig meguszta...aztan tessek csattan a lanyos csok a vegen...de minek)
krampampuli 2019 dec. 29. - 23:22:13
(192/331)
Én csak annyit tennék hozzá, hogy korunk minden megfelelési baromsága bele van szőve mindennek és mindenkinek meg akar felelni, mint egy túl édes süti és mint ilyet a jó ízlésű ember kiköpi. Persze szája íze válogatja, van aki lenyeli. Menj el nézd meg felejtsd el alkotás, de ez meg kell tenni...