domo.robi 2018 jan. 02. - 19:20:28
(374/594)
"ja, hogy ovi van és az megy ki kezdte?"

Ovi Van mestere Kóválygó Dzsinn volt, az övé pedig Doku gróf. Így már gondolom érthetõ a dolog
1/10
dolgosember 2018 jan. 02. - 19:18:52 1/10
(373/594)
Hát igen, ezt a kérdést a fanboy egylet sem fogja tudni megmagyarázni.
Annyira gáz az az egész jelenet, jellemezi az egész film buta egyszerûségét. Illetve azt, hogy mennyire hozzá nem értõk kezébe került az egész Star Wars.
domo.robi 2018 jan. 02. - 19:04:12
(372/594)
"Szerintem szõrszálhasogatás az amikor valaki azt írja/mondja például, hogy Vader azt mondta Luke-nak: 'Luke, én vagyok az apád', és erre valaki kijavítja, hogy nem ezt mondta, hanem azt hogy: "Nem. Én vagyok az apád.""

Hát igen. Pedig néha az ember csak szimplán rosszul emlékszik. Hogy is van az a vers...
"Ég a napmelegtõl a kopasz sith sarja,
Tikkadt fénynyalábok elenyésznek rajta;"

vagy a másik:

"Tüzesen süt le a kettõ nap sugára,
Az ég tetejérõl Szkájvóker Lukácsra"

:)
2/10
offtopic
jani-wan 2018 jan. 02. - 18:07:58 2/10
(371/594)
OFF

Nem, nem az. És nem tudom.
Én elvárom a pontos fogalmazást, mikor ez szükséges, és ha valaki nem úgy fogalmaz az az õ hibája, mivel vannak akik pontosan azt gondolják amit leírnak, és nem az én feladatom kideríteni, hogy most éppen melyik eset áll fenn. És elhiheted vannak emberek akik azonnal általánosítanak, és úgy érzik sõt meg vannak gyõzõdve róla, hogy az õket ért sérelem az mindenkire vonatkozik. Tehát nem hinném hogy ez szõrszálhasogatás.
Szerintem szõrszálhasogatás az amikor valaki azt írja/mondja például, hogy Vader azt mondta Luke-nak: 'Luke, én vagyok az apád', és erre valaki kijavítja, hogy nem ezt mondta, hanem azt hogy: "Nem. Én vagyok az apád."

"Bár nem értem, hogy ezzel kit minõsítek"
Mindenkit, aki negatívan nyilvánult meg, de a helyesbítéssel egy elfogadható mondat lett. Habár nem hinném, hogy bárki is azt szereti olvasgatni hogy mások kéretlen tanácsokkal látják el.
Bérelhetõreklámfelügyelet 2018 jan. 02. - 17:35:28
(370/594)
" "Ha mindenkit leundorítózol, ezt a topicot is bezárják."
Hazugság, mert nem mindenkit. A rosszindulatú hazudozás undorító. Tehát az hogy ezt írtad undorító. "

Ezt hívják szõrszálhasogatásnak! Nagyon jól tudod, mire gondolok!

Megpróbáltam békülékeny hangot felütni, és átfogalmazni ami provokatívra sikeredett,
mert semmi értelme néhány film miatt egymás torkának esni, árkokat ásni, de úgy látszik ezt is hiába.

Akkor essünk neki még egyszer. Talán téged ez zavar 331-bõl közül:

"És még valamit! E helyen rendkívül negatívan megnyilvánuló emberek tényleg ne menjenek a következõ részre a moziba, mert ha ide fik*znak, azt Hollywoodban letojják, ott csak a pénzt számolják, amit a mozijegyre költött!"

Bár nem értem, hogy ezzel kit minõsítek és te mért találod undorítónak ahhoz képest fõleg hogy egyesek hogyan nyilvánulnak meg, de mégis azért mindenkitõl elnézést kérek, és a fik*znak helyére ezt írnám: írják kritikus véleményüket. Ez így már végkép jó tanácsnak tûnik, ahogy eredetileg is szántam.

Így már jó lesz?

Sajnos Darth Asszony elszólítá és nem tom folytatni.
1/10
cellasto 2018 jan. 02. - 17:28:24 1/10
(369/594)
ja, hogy ovi van és az megy ki kezdte?
én kérek elnézést :D

még regelj pár nicket és oszd a nem létezõ eszedet :)
Bérelhetõreklámfelügyelet 2018 jan. 02. - 17:13:11
(368/594)
Akkor mé' kezdted!

"bármelyik dizni szarwarsznál jobb a baljós árnyak...
ezt bizony sokan így látják kedves bérkommentelõ barátom :)"
2/10
jani-wan 2018 jan. 02. - 17:05:16 2/10
(367/594)
"Ha mindenkit leundorítózol, ezt a topicot is bezárják."
Hazugság, mert nem mindenkit. A rosszindulatú hazudozás undorító. Tehát az hogy ezt írtad undorító.
Ellenõrizhetõ tény + Ténymegállapítás = Végkövetkeztetés.
Ennyi. Az egyetlen megkérdõjelezhetõ részlet, hogy a rosszindulatú hazudozás az undorító-e. Szerinted nem az? És ha nem az akkor miért?

"E helyen rendkívül negatívan megnyilvánuló emberek ... ide fik*znak"
Tiszteletlen módon minõsítesz MINDENKIT aki negatívan ír a filmrõl. Ez szerinted nem undorító, hanem normális? Nos szerintem undorító.

"Én hoztam fel neked ész érveket"
HAHAHA
Most szórakozol?
Volt egy HSZ-ed (331) amivel kapcsolatban komoly kétségeim merültek fel
Ezt írtad:
"Hát ennyit a Baljós Árnyakról!"
és egy link ami túrt nem ért.
Na erre kérdeztem néhány dolgot, amire NEM válaszoltál, és a link meg sima sárdobálás, ahogy ÉN azt nagy részletességgel leírtam, hogy miért is az.
Szóval hol vannak az észérveid?
Szerintem ha esetleg rámutatnál hogy melyik nickeden, és melyik topikba írtad eme észérveket amiket neked kellene tulajdonítani, az sokat segítene. ;)
De tudod mit, erre válaszodban írjad már le az észérveidet, EZZEL a filmmel kapcsolatban, úgy hogy nem beszélsz a Baljós Árnyakról, vagy Lucas-ról, csupán azt ami konkrétan kapcsolódik ehhez a filmhez, mint például hogy a Jedik iskolában, hosszú idõ alatt sajátítják el képességeiket stb... Azaz olyasmit ami az univerzum olyan eleme aminek szervesen kapcsolódnia kell ehhez a filmhez.
Például Jar-Jar-nak nem kell.

"De a Jedi visszatér óta ez az elsõ film, aminek lelke van, amiben emberi érzelmek vannak, hús vér karakterekkel."
A TFA-ban is voltak érzelmek. Ebben például tök jó volt ahogy Kylo nem lõtt a hajóra, mert érezte hogy ott az anyja, stb... Nem akarom sorolni, de volt a TFA-ban is jó részlet. Ettõl nem lett jó sem az a film sem ez, és egyáltalán nem érinti azokat a dolgokat amiket az emberek kritizálnak, és ami miatt láthatóan a nézõk túlnyomó többsége szerint rossz.

Hiába sorolod a pozitívumokat, egyik sem válasz a sok hibára ami miatt sokak szerint nagyon rossz lett a film. És amíg nem arról beszélsz, addig sosem fogsz senkit sem meggyõzni.

"Ezt leszámítva nézhetõ filmnek tartom, jobbnak, mint az I_III, mert azok dög unalmas karakterekkel teli, feszültség és hiteles érzelmek nélküli eseményfolyamok"
???
1/10
cellasto 2018 jan. 02. - 16:42:06 1/10 Előzmény Bérelhetõreklámfelügyelet
(366/594)
az én gondolkodásom bebaszna, ha orbánista lenne..
a személyeskedést meg befejezhetitek egész nyugodtan

kezdtek kurva unalmasak lenni :)
1/10
amaurote 2018 jan. 02. - 15:24:18 1/10
(365/594)
azért mert a disney primitív világába ez illett bele :(
Bérelhetõreklámfelügyelet 2018 jan. 02. - 15:20:58 Előzmény jani-wan
(364/594)
Janikám!

Ha mindenkit leundorítózol, ezt a topicot is bezárják.
Én hoztam fel neked ész érveket, de nem nagyon hatottak rád, ezért sem folytattam, mert nincs értelme.
Érdekes, téged csak az zavar, ha a film mellett érvel valaki, a pozitívan megnyilvánulók sértõ leszólását nem érzed undorítónak.
Én is mosolygok azon, akik 10 pontot adnak erre a filmre, mert sok ordító hiba van benne(sajnos). De a Jedi visszatér óta ez az elsõ film, aminek lelke van, amiben emberi érzelmek vannak, hús vér karakterekkel. Persze itt nem Finnre gondolok( teljes szívembõl szurkoltam, hogy szálljon bele abba a faltörõ kosba, vagy mibe), de Rey egy érdekes, érzelemdús karakter, és Kylo/Ben is nagyon rendben volt már ebben a részben. Õt pont a labilitása, kiszámíthatatlansága teszi érdekessé. Ráadásul a két szereplõ közt tényleg van valami vibrálás, valami (nem szeretem ezt a szót ebben az értelemben) kémia. A harmadik jó karakter Luke volt. Mark Hamill alakításától féltem, mert sosem tartották jó színésznek, és a New Hope-ban tényleg van egy-két gyenge játéka, de ma már úgy gondolom, hogy az inkább a rendezõi utasításokat mellõzõ Lucas-nak köszönhetõ. A birodalom visszavág végén a "Nagy jelenetben" Hamill játéka nagyon hiteles (-No, no, no!), az Utolsó Jedi után azt mondom, méltatlanul mellõzött színész volt.
Sokaknak nem tetszik a kiábrándult, visszavonult öreg Luke. Viszont ez a karakter több konfliktust, feszültséget teremt, mit egy Jabajvanmegyeknagyjedimestervagyok villámokatszórok sznúkotkájlót segberugom osztvége. (Persze mást is i lehetett volna hozni ebbõl, de mit?)
Szerintem a három karakter nagyon vitte a filmet, ilyet a az I_III-ban nem nagyon éreztem.
Sajnos itt vége is, mert a többi bár ne lett volna. Teljesen igazad van, a kaszinó bolygós rész Benicio del Torrostúl kivágható a pékbe...
Finnrõl már gondolom sejted mi a véleményem, és akkor még ott a kínai kis csaj. Ne má...........
Engem amúgy a porgok nem zavarnak (az ewokokat 14 évesen kifejezetten bírtam), meg a csöcsfejõs jelenttõl se mentem a falnak. Leia ûrsétája, meg az ûrbombázás viszont engem rettentõen zavar, mint fizikához némiképp értõ embert. Bár a modellek, meg a lövöldözõsdi nagyon látványos, a csatajeleneteknek nincs igazi dinamikája csak a vadászok repkednek ácsorgó csatahajók, meg lépegetõk körül.
Ezt leszámítva nézhetõ filmnek tartom, jobbnak, mint az I_III, mert azok dög unalmas karakterekkel teli, feszültség és hiteles érzelmek nélküli eseményfolyamok.
A VII-rész egész jól indult de aztán belerothadt a nosztalgiába. Han Solo reneszánsza elképesztõen szánalmas lett, nem is értem Harrison Fordot, hogy vállalhatta el.
A Zsivány egyes se lett egy nagy szám, ott viszont legalább a nosztalgia jól sikerült, a végén a csatajelent úgy éreztem kárpótolt az unalmas, semmitmodnó karakterek, és a gyenge dialógusok után.
Persze jó lenne egy felnõtt fejjel is élvezhetõ Star Wars filmet megnézni, de sajnos naiv dolog lenne ezt Hollywoodtól elvárni, úgy, hogy ráadásul a történetbõl már amit lehet, kiírtak. Ha mindenki az ellenérzései/tapasztalatai ellenére újra elmegy a moziba, és leperkálja a lóvét a pénztárnál, befolynak a milliárdok, a Disney meg elégedett.
Most másodjára írom le ezt neked ezt a két mondatot, talán már nem olyan félreérthetõ és provokatív mint, az elsõ hozzászólásomban.

És hogy nem legyek igazságtalan veled: jó lenne, ha a minõsítéseket vica versa mindenki mellõzné, és nem egymást szapulnánk, hanem csak a tényeknél, meg a feilmeknél maradnánk.

Üdv!
1/10
István Pityu Herczeg 2018 jan. 02. - 14:44:18 1/10
(363/594)
Egyébként Yoda miért viselkedett úgy a filmben mint a Birodalom Visszavág elején? A kedves rendezõ Rian Johnson egyáltalán látta az eredeti Star Warsot? Ott Yoda azért viselkedett úgy mint egy idióta, mert ezzel akarta letesztelni Luke-ot. Ám amint felfedte magát mint Jedi mester, már sokkal komolyabb volt. Tehát Yodának ebben a filmben a valós, komoly énjét kellett volna adnia, nem ezt a bohócot. Csak egy a sok logikai hiba közül, szerintem Rian Johnson egyszerûen nem is érti a Star Wars-ot.
2/10
jani-wan 2018 jan. 02. - 13:27:04 2/10
(362/594)
Az "izzadságszagú" és hasonló semmit semmi mondó kötekedés a lúzerek érvelése. Bûzlik.
Azt sem írod hogy mi az ami nem jól lett angolból fordítva, így csupán hazudozol valamit, ami egyszerûen szánalmas, és érvelésnek nulla.
Te azt képzeled állítasz valamit az már érvelés? Ha nincs róla konkrét példával bizonyítva, alátámasztva, akkor egy nagy lótúró.

Az egyszerûen hülyeség hogy csak az írhat valamirõl akinek tetszett. Mindenki oda ír ahová akar, akkor is ha ez téged idegesít, mert neked tetszett, de képtelen vagy értelmesen érvelni a felsorakoztatott tényekkel szemben, ahogy a fenti példa is jól illusztrálja.

Csak egy hülye vagy egy rosszindulatú hazudozó mondhat olyat hogy nincs valami alátámasztva amikor pont az ellenkezõje igaz, ráadásul pontokba szedve, és ezt mindenki látja. De ez jellemzi a te fajtádat, akik képtelenek érvelni, és szánalmas hazudozással próbálnak értelmesnek tûnni.

Én próbálom elijeszteni? Pedig soha egyszer nem mondtam hogy ne nézze meg senki. Sõt azt írtam, hogy megértem azt akinek tetszik ha nem látott még Star Wars-ot. Ebben mi az elijesztés? Undorító ocsmány hazudozásod nem ismer határokat.

A szánalmas és undorítóan nagyképû javasolgatás is jellemzõ a lúzerek érvelésére, miközben egy konkrét értelmes érvet nem hoznak fel.
A Yoda idézet az ég világon nem bizonyít semmit semmivel kapcsolatban amirõl itt szó volt, így tök értelmetlen alkalmazni.
A sötét oldalt te képviseled. Szép napot
10/10
arianrhod5 2018 jan. 02. - 12:54:16 10/10
(361/594)
Na pont errõl az izzadságszagról beszélek, aminek még most sem tudom honnan jön a szaga. Azért remélem sokan látják, hogy a kommented nagyon viszket.
Vagy az angolod gyér vagy a sorok között nem tudsz olvasni.

"Persze, sokkal nagyobb igazság, hogy mindenben bele lehet kötni, vagy felmagasztalni, úgy hogy közben eltorzítom a valóságot, és elhitetem másokkal."

Kb. pont ezt csinálod itt annak a filmnek a fórumán, ahová - ha ennyire nem tetszett - a közelébe sem kéne tolni a nózidat. Nem hogy fürödni benne.
Próbálod elijeszteni az embereket a filmtõl, de a mocskolódásaid nincsenek alátámasztva.
Akinek esze van átlát rajta és nem miattad mond le egy remek filmrõl.

"Ha a rövidebb utat választod, a gonosz kezébe kerülsz. A sötét oldal nem hatalmasabb, de simább, könnyebben járható." -Yoda

Javaslom nézd még meg párszor az õstrilógiát, hátha Yoda bölcsessége eljut hozzád is.
Ne engedj a sötét oldalnak! ;) Szép napot.
1/10
István Pityu Herczeg 2018 jan. 02. - 12:19:57 1/10
(360/594)
A Disney jól megvette kilóra a kritikusokat. Markukban tartják a szenátust.
Metacriticen csak 4.6/10 a user score de persze a critics score az 8.6.
2/10
jani-wan 2018 jan. 02. - 11:01:05 2/10
(359/594)
Hiba mindenben van. És akkor figyelembe kell venni a körülményeket.
De amiket felsorolt az egy sem hiba.

Persze, sokkal nagyobb igazság, hogy mindenben bele lehet kötni, vagy felmagasztalni, úgy hogy közben eltorzítom a valóságot, és elhitetem másokkal.
2/10
jani-wan 2018 jan. 02. - 10:56:14 2/10
(358/594)
Szánalmas ahogy megpróbálja a majom a történetet beállítani. De ez két okból sem sikerül neki. Nincs igaza, ráadásul túl hülye, hogy bármit is megértsen.
1. Az a szellem Obi-wan Kenobi, Luke tanítómestere. Aki korábban is beszélt Luke-kal nemegyszer mint szellem. És amennyire tudjuk egyetlen rossz dolgot sem mondott.
2. Luke nem hagyja el a barátait. Ugyanúgy harcol tovább a jó ügyért azzal hogy elmegy tanulni. A féreg hiába próbálja itt rossz fényben beállítani, nem sikerült.
3. Tök nyilvánvaló hogy a kis twitterbuzi még retardált is. Még hogy tök értelmetlen Felhõváros. A történethez nagyon sokat ad hozzá. Látjuk hogy mennyit fejlõdött Luke. Megtudjuk valójában mennyire fontos Luke. Megtudjuk hogy mit akar Vader. Han és Leia összejön. Míg a 8-ban lófaszt sem tesz hozzá a kaszinó.
4. Vader-rel az a baja a tetûnek hogy nem eléggé humoros. Ez hülye!
5. Mert NEM kell ismerni az uralkodó háttértörténet azon a ponton, ahol még mindig csak megismerjük az univerzumot. De ezt a szerencsétlen retardált nem képes felfogni, és szánalmas próbálkozása csak az õ hülyeségét bizonyítja az értelmes olvasó számára.

Gratulálok, hogy a saját gondolataid helyett, egy retardált idióta rosszindulatú gondolataival próbálsz érvelni.
Bérelhetõreklámfelügyelet 2018 jan. 02. - 10:23:46
(357/594)
"na már fideszes is vagyok, de jó nekem :)))"

Nem biztos!

De a gondolkodásmódod ugyanolyan.
Nekem is eszembe jutott, de nem akartam idepolitizáni.

Amúgy ha már politika, a II. III. rész ettõl lehetett volna erõs, de sajnos túl gyermeteg lett.
Pedig fontos lenne a nípeknek, hogy felismerjék idõben a Palpatin szenátorokat.
Roberto DiCapribogyó 2018 jan. 02. - 10:15:21
(356/594)
Ó te jó ég , ez zseniális, de jó hogy csatoltad :))! Istenien bemutatja, hogy ha keresel, akkor bárhol, bármiben lehet hibát találni...
Roberto DiCapribogyó 2018 jan. 02. - 10:11:47
(355/594)
Érdekes gondolat, hogy azok, akiknek tetszett/nem utálják az új részt, azok Hollywoodból pénzelt bérkommentelõk...

...meggyõzõdésem, hogy akik bérkommentelést emlegetnek, azok tisztában vannak vele, hogy szó sincs itt semmi féle fizetésrõl, és mértéktartó gondolkodásukkal pontosan tudják, hogy az új rész itt feltûnt kedvelõi csak simán gyíkemberek, ahogy a Disney vezetõi is, és õk mindannyian az új Disney Star Wars-on keresztül próbálják manipulálni, agymosni és uralmuk alá hajtani az emberiséget:). Hjajj, visszasírom a 70-es évek végét, 80-as évek elejét, amikor a gyíkemberek még csak útban voltak bolygónk felé...:).