1/10
cellasto 2017 dec. 30. - 13:51:15 1/10
(334/594)
Az utolsó két hozzászóló fizetett kommentelõ? :D
10/10
CsMatyas 2017 dec. 30. - 13:17:56 10/10
(333/594)
Óriási lelke van a filmnek, lenyûgözõ látványvilága és izgalmas, kiszámíthatatlan történetvezetése. Méltó végállomása Carrie Fisher színmûvésznõ életmûvének. IMAX 3D-ben nézve lebilincselõ élményként hatott rám, legalább egyszer újra nézem moziban. 10/10.
10/10
ValeriAnn 2017 dec. 30. - 13:12:50 10/10
(332/594)
Én még egy Star Wars filmet sem láttam e fil kivételével, így féltem, hogy nem fog tetszeni és nem fogok érteni semmit. A szereplõk összefüggésein kívül mindent értettem és nagyon-nagyon tetszett a film, abszolút élvezhetõ volt, újra megnézném. 10/10
8/10
JoeM 2017 dec. 30. - 12:36:48 8/10
(331/594)
Star Sarc VIII
Eljött ismét az ideje, hogy kicsengessük az SW Univerzum ránk kirótt ez évi sarcát. Mit is kapunk cserébe? Egy érdekes, de megosztó filmet. A kritika pajzsára emeli, a nézõk pedig fele-fele arányban szeretik/gyûlölik. A probléma gyökere egyrészt a túltolt humoros betétekben, a nem túl illeszkedõ sztori vezetésben és az elnagyolt karakterekben keresendõ. És akkor még nem beszéltünk a fizika durva megcsúfolásáról, ami alapvetõen nem lenne baj, mivel "ûrmesérõl" van szó, de egy határt azért illene meghúzni. Pl. Leia "ûrsétája" szkafander nélkül már sem science, sem fiction, hanem brain-tricktion. Az tudvalevõ, hogy a 3K hõmérséklet és a kb. nulla vákuum túlélhetõ egy egész rövid ideig, de itt mintha a forgatókönyvíró fejébõl kifogyott volna az elmenázsi. Jó lenne, ha a mindent átható erõ alkalmazhatósága kapcsán visszatérnének a harchoz, spec. mozgásokhoz és az elmélkedéshez, az orvosbiológia vonatkozásokat pedig elfelejtenék, mert ez (sem) illik bele a képbe.
Nálam többször kiakadt a moziban a baromságjelzõ, viszont érdekes, hogy az elõzõ folytatásokkal szemben, most minden alkalommal hajlandó voltam túltenni magam ezen és nézni tovább az elõadást, mert a film egyébként - furcsa mód - nézhetõ lett. Persze a trendhõbörgõkkel nem tud jót tenni a film, de gondolom sokaknak leesett már, hogy az új szériák már nem a régi fanoknak készülnek elsõsorban, hanem az új fogyasztóknak, hiszen õk lesznek egyre többen, míg a régiek kihalnak lassan, mint a jedik. Az új nézõgenerációnak meg simán lehet egy jedi pesszimista, dobálhatja a lézerkardot (sic!) és akár fel is adhatja. És ezen új jelenségek miatt nincs is nagyon értelme ízekre szedni a filmet, mert továbbra is egy mese, amit csak meg kell tanulni másképp nézni, vagy egyszerûen nem nézni. Adódik a kérdés amúgy, hogy a szériát egyáltalán vissza lehet-e még terelni a régi kerékvágásba? Pesszimista vagyok ez ügyben, mivel manapság az igényt a pénztárakban mérik. És ott a film sikeres.
A végsõ konklúzióm minden negatívum ellenére egyébként az, hogy az esetleg kialakult elõítéleteket félretéve nyugodtan be lehet ülni a moziba, mert a film, ha korlátozásokkal is, de nézhetõ, fogyasztható, élvezhetõ. Vérfanok viszont kerüljék.
piszkosfred77 2017 dec. 30. - 12:29:13
(330/594)
Én nem néztem meg a filmet és még tévében sem fogom, mert hála a sok kommentnek (nem csak ezen az oldalon) az egyértelmû lett számomra, hogy ez a film azoknak az sw fanoknak tetszik, akik utálták az elõzmény trilógiát. Én pedig azt szerettem, ellentétben a borzalmas 7. résszel. El kell fogadni, hogy a kalsszikus Star Wars az 1-6 résszel véget ért. Ez már valami egészen más, másoknak is szánva. Ettõl persze ez még sokaknak tetszhet és tetszik is. Viszont aki hidegrázást kapott az új iránytól, annak kár beülni az újabb részekre, mert csak házhoz megy a csalódásért.
jn 2017 dec. 30. - 03:28:33
(329/594)
Jövök ellenpólusként a sok negatív kommenthez. Leszögezném, nem vagyok nagy Star Wars rajongó, a legtöbb részt nem is láttam, amit igen, azt sem teljesen önszántamból (és ez most sem volt másként :D). Már elõre vert a víz, mert tavaly a Zsivány egyesen egyenesen bealudtam, annyira untam, de ez a rész végül minden kis furcsasága és sablonos jelenete ellenére teljesen élvezhetõ volt, végig lekötött, a vicces részek is feldobtak. Nekem full pozitív csalódás volt, nem nézném újra, de kikapcsolódtam pár órára. A társaságomban egyébként voltak kifejezett rajongók is, az elõzõ generációból is, és õk sem rossz szájízzel jöttek el. Kinek a pap, kinek a papné :)
5/10
grebel 2017 dec. 30. - 01:10:03 5/10
(328/594)
Az eredeti trilógia részleteinek remake-je. Persze a Walt Disney üzletpolitika miatt garantált a nagy bevétel, de ez részben saját érdem. Az egyik legfõbb zavaró tényezõ, hogy a birodalmiak bénasága szinte paródia. Korábban Darth Wader láttán mindenki megborzongott. Hát most a hihetetlen dolgokon szinte felszisszentem. Példákat nem írok a spoiler miatt. Nem mondanám hogy a film hatása alatt vagyok.
2/10
jani-wan 2017 dec. 29. - 19:59:43 2/10
(327/594)
Roppant ésszerû. Ne adj annyi pontot amennyit szerinted ér, hanem adj sokkal többet mert mások szerinted hülye módon alulpontozták. De te majd megmutatod.
Gratulálok.
2/10
jani-wan 2017 dec. 29. - 19:56:31 2/10
(326/594)
Már miért tennék?
Sokunk számára ez volt a temetés.
2/10
jani-wan 2017 dec. 29. - 19:54:17 2/10
(325/594)
"Gyerekek! Mit vártok?"
Jó filmet! Vagy szerinted az a valóságtól teljesen elrugaszkodott elképzelés. Van valami oka hogy lehetetlen elkészíteni?

"Aki a Baljós árnyak után még várakozva ül be a moziba, az meg is érdemli!"
Na ehhez képest a II már sokat javított a helyzeten, és a III meglehetõsen jóra sikerült. Na azt meg is érdemeltük. Ezt a szemetet most nem.

"De hogy ennél az I-III. jobb lenne, hát öregem!!"
Annak legalább volt értelmes története, jól megírt karakterekkel. Ebben se jó történet, se jó karakter. Persze van akinél ez nem szempont. És nem zavarja ha ugyanazt nézi megint, csak szarul megcsinálva.

"De mi ha nékünk SW univerzum lebontása: midikloriádok!"
Ezt Lucas a 70-es években találta ki, de végül a IV-ben nem lett kifejtve.

"Aki nem így, gondolja írjon meg egy történetet!"
Nem.
Aki úgy gondolja ahogy te, írjon az jobbat mint Lucas!

"E helyen rendkívül negatívan megnyilvánuló emberek ... ide fik*znak"
Itt te vagy az aki a Baljós Árnyakat és másokat fikáz. Meglehetõsen undorító. És attól hogy fikázod a Baljós árnyakat, még nem lesz jó ez a hulladék.

"... azt Hollywoodban letojják"
Akkor te mit foglalkozol vele?
3/10
ProfM 2017 dec. 29. - 19:17:11 3/10
(324/594)
Filmimádóként kaptam egy Hollywoodi tucat filmet nevetséges látványelemekkel .
Sajnos számomra nem üti a \"Lucasféle\" szintet alulról sem.
Szerintem 4-5/10 bõl. Ezért adok hármat ,mert szerintem felülértékelt a 6,3 al.
A film olyan nevetséges mint 1-2 kommentelõ aki nem képes elfogadni mások nézõpontját ill. véleményét.
10/10
mudibarát 2017 dec. 29. - 19:16:52 10/10
(323/594)
Hál' istennek csak a szokásos pocskondiázás megy a kommentek közt, és nem a film volt rossz, huh.
Nagyon jó, karakter és idea orientált film (haláli, hogy semmi nem jön össze a lázadóknak, és csak a film levégén lobban fel a remény szikrája- aki azt mondja, Finn és Rose szála felesleges volt, mert "nem vitt sehova", szerintem téved; ez is csak hozzáad ahhoz, hogy van, amikor semmi sem sikerül, de küzdeni kell akkor is). Szépen le lehet írni Kylo Ren egy idézetével: "Let the past die. Kill it, if you have to. That's the only way to become what you were meant to be."
Kimondottan tetszett, ahogy leromboltak egy csomó ideát és felesleges spekulációt, és biztos vagyok benne, hogy ez az, ami fájt rengeteg nézõnek.
Néha egy lány aroncsteleprõl csak az, ami: egy lány a roncsteleprõl.
Nagyon várom a következõ részt.
1/10
offtopic
amaurote 2017 dec. 29. - 17:37:33 1/10
(322/594)
az elõzmény trilógia szerintem majdnem olyan jó mint az eredeti.
aki nem így gondolja vonuljon számüzetésbe XD
és troll XD
Roberto DiCapribogyó 2017 dec. 29. - 16:54:55
(321/594)
Visszaolvasva a hozzászólásokat, megdöbbentett, hogy ezt a fórumot hogy szétpi**ogják a kommentelõk (tisztelet a kivételnek)...mintha ötéves kislányok hisztipartijába csöppentem volna....

...tényleg nem tudom elképzelni, hogy ezek az emberek 1999 és 2017 között hol voltak, esetleg egy párhuzamos univerzumban éltek, ahol az I., II. és VII. rész egyaránt olyan kiválóra sikerült, mint a IV. és V. rész ?!? (a kis ewok macis VI. részt azt most inkább hagyjuk; a Sithek bosszúja meg ugye hál isten meglepõen kiválóra sikerült.)

Az elõzmények után mégis mire számitottak, mire ez a nagy meglepõdés?? Komolyan ez a szint már-már megközeliti azt, amikor két éve néhányan ki voltak bukva, hogy a Han Solo-t játszó Harrison Ford szinészembernek volt mersze ~30 év alatt ~30 évet öregednie és már nem úgy néz ki, mint anno...

Magam részérõl olyasmi szinvonalra számitva ültem be a moziba, mint amit az Ébredõ erõ képviselt és azt a szintet hozta a film (nekem mindkettõ ~10/7-8).

u.i.:
Aki tényleg úgy érzi, hogy ez a mostani rész rosszabb, mint az I. vagy a II. rész, az... - törekszem rá, hogy úgy fogalmazzam meg, hogy biztos átmenjen az üzenet - vonuljon számüzetésbe és vegye át Luke helyét a szigeten :-).
10/10
Babar33 2017 dec. 29. - 15:44:44 10/10
(320/594)
Igazi Star Wars feeling! 12 és 13 éves gyermekeimmel néztem IMAX 3D-ben. Olyan meghatározó volt nekik is mint nálam a Birodalom visszavág annak idején. Mivel irreálisan alacsony a jelenlegi 6,3 pont, ezért 10/10 -et adok.
wazzap 2017 dec. 29. - 13:39:35
(319/594)
[SPOILER VESZÉLY]

Amilyen jól kezdõdött a film, olyan rossz lett a vége. A Star Wars feeling jobban érzõdött ebben a részben, mint az elõzõben, de messze-messze meg sem közelíti az elsõ 3, illetve 6 részt. Nagyon rövid idõ alatt zajlódtak az események, ami önmagában megkérdõjelez pár dolgot, mint pl: hogyan lehet Jedivé kiképezni pár nap alatt Rey-t? Nekem túl sok volt az éles váltás, a drámai jelenetek rövidek voltak, és gyakran elmaradt a meghökkenés. Szerintem Snoke megölésével belehetett volna fejezni ezt a részt, és az azt megelõzõ részeket fellehetett volna tölteni értékesebb tartalommal. Persze akkor kimaradt volna a legdrámaibb jelenet, a Kylo Ren vs. Luke Skywalker párharc, de én amúgy is átmentettem volna még Skywalkert a következõ részig. Viszont gondolom Rey-bõl akarnak majd hõst csinálni az utolsó etapban. Meglátjuk mit hoznak ki belõle, azonban megérdemelne ez az új trilógia egy jó, igazi SW-s befejezést, mert eddig eléggé nagy csalódás számomra.
4anyreg 2017 dec. 29. - 00:09:04
(318/594)
Fordulatokban ugyan gazdag film, ugyanakkor úgy éreztem, hogy történetben és látványvilágban is bele-sekélyesedett a film a bármilyen-sci-fi világába. Hangokban semmilyen újítást nem hozott, egyszer nem lettem libabõrös - pedig ez korábban minden rész sajátossága volt. Az új ûrhajók is: mintha egy másik sci-fi-bõl csöppentek volna ide. Nem egyszerûen kár érte: ez giga gáz.

Másrészrõl ez az egész történet nem realisztikus az egész eddigi SW történeteket, könyveket alapul véve, és már elõre félek a következõ résztõl. --- SPOILER ----
1. Snoke meglepõen magas szinten uralta az erõt, belelátott a gondolatokba, manipulálta mindkét oldalt. Az igen-csak kezdõ erõ-használó tanítványa pedig simán kivégezte olyan helyzetben, amikor Snoke mindenre fel volt készülve... Abszurd: olyan szinten eltért kettõjük között az erõ-használat ismerete, hogy ez így óriási baki lett. Értem, klassz fordulat egy bármilyen más sci-fi-ben, de ez itt, így...
2. elveszett a nagy tudású, bölcs és igen ellenszenves fõ-gonosz. A 9. részben egy kezdõ erõ-használó, hisztis tanonc lesz, aki hozza a sötét oldal stratégiáját, ahogy az a nagy Sith/Ren urakhoz méltó....? Az egész izgalomnak lõttek innentõl fogva: néhány padavan fogja megvívni a gyerekes harcát. Ki fogja õket magasabb szintre képezni a következõ 2 évben - a forgatókönyv író? :)))
1/10
csakesz 2017 dec. 28. - 20:39:38 1/10
(317/594)
Szerintem ez a film egy borzalom és még azt sem éri meg hogy valaki otthon nézze meg ingyen nem hogy moziban. Én IMAX moziban néztem az Arénában de a film végéig még így sem bírtam ki ezért ki jöttem a vége elõtt. Én egy régi Star Wars rajongó vagyok és fõleg az IV-VI rész azaz az elsõ trilógia az ami úgy ahogy van még a hibáival együtt is remekmû. Jó karakterekkel és színészekkel és természetesen nagyon jó fantázia világgal és történettel írták és rendezték meg akkoriban és mind a három rész egy egységet alkot együtt.
Az utolsó jedik film a korábbi részek értékeit és gondolat menetét teljesen le nullázta és a tucat gagyi szuperhõs filmek kategóriájába süllyesztette a filmet. Ezáltal az értékek és a mondani való amit a korábbi részek közvetítettek ebben a részben padlóra küldte. Ezen kívül nagyon sok gagyi értéktelen már szinte röhejes jelenet volt a filmben ami a korábbi részek logikájával szembe megy. Teljesen nyilván való hogy ez a rész a mostani fiatal generációnak készült akik a tucat szuperhõs filmeken nõttek fel, ahol csak a látvány számít. És természetesen a színészi teljesítmények is messze alul maradnak a korábbi részekhez képest.
10/10
eniko123 2017 dec. 28. - 18:46:44 10/10
(316/594)
Olvasgattam a kommenteket. Akik most lehúzzák a filmet, meg fogják nézni a IX. részt is. :D Nekem tetszett.
9/10
beo71 2017 dec. 28. - 15:27:52 9/10
(315/594)
Vegyes érzésein vannak.
Jó volt újra elmerülni a STAR WARS világban, de valami hiányzott. Úgy éreztem a történet megint csak ismétli önmagát, a Disney megbízhatósági játékot játszik. A párom másfél órát aludt rajta, a körülöttem zabálók pedig inkább a kajára koncentráltak, mint a filmre. Én próbáltam újra gyerekké válni, ami sikerült is, jó szórakozás volt, de tényleg én sem emlékszem sok "megmaradós" jelenetre. Dobok egy 9/10-et, a Star Warsw feeling miatt, de most a hiányérzet erõsebb bennem.