5/10
AYGOOO 2017 dec. 18. - 23:28:20 5/10
(214/594)
Most láttam, és 3/4-ig telt moziterembõl kijõve a következõt tapasztaltam: 0 kommunikáció az emberek között! (pedig több 4+ fõs társaság is volt) Ez mindent elmond az új részrõl. 2,5 óra játékidõbõl bõ 2 óra(!) töltelék, és csak 20 perc+ az akció. A történet faék, a fõhõsök súlytalanok, senki nem tudta a hátán vinni a filmet, a kevéske poén pedig képtelen ellensúlyozni a 2 óra semmit. Az ismerõsöm (szerintem) jól összefoglalta milyen lett Az utolsó jedik: \"otthon, vasárnao netezés közben mehet a háttérben a tv-n, és ha történik valami, esetleg odapillantok\"
Pont ilyen az új rész. 5/10
1/10
amaurote 2017 dec. 18. - 23:21:39 1/10
(213/594)
jó látni hogy sokak rájönnek hogy a disney szét-trollkodta az SW-t.
semmilyenné tette. disney-féle sablonos semmilyenné. ez volt cél.
végül minden semmilyen lesz. mindent dekonstruál a szórakoztatóipar...
3/10
kid joe 2017 dec. 18. - 23:07:11 3/10
(212/594)
meddig, ó, meddig erõszakolják még ezt a csodálatosan megteremtett univerzumot és történetet?
SPOILER!!
Ostoba humor, túltolt minyon-szerû lények a cukiságfaktorért, repülõ Leila (wtf???)
A Star Wars NEM egy vidám történet, nem kellenek bele az erõltetett poénok. Az elsõ hat filmben (fõleg az eredeti trilógiában) annyira ízléses és tökéletesen elhelyezett poénok voltak... Ez a film csak külsõleg Star Wars, belsõleg egy bugyuta, scifi köntösbe bújtatott vígjáték :(
1/10
sawyerx 2017 dec. 18. - 22:54:54 1/10
(211/594)
Nem láttam a filmet, csak pár részbe pörgettem MOZIS változatban, bõven elég is volt belõle, de nagyon élvezem itt olvasgatni a hozzászólásokat.

Egy kérdéshez szólnék hozzá: " Egyébként meg Anakin miben volt más a múltját, eredetét tekintve, mint Rey?"

A 3. rész kimaradt jelenetei közt van egy jelenet, mikor Palpatine elmondja Aninak, hogy Darth Pledis tanítványa õ maga volt (Palpi), és az õ tudásával rá tudta venni a midiclorianokat, hogy teremtsenek életet, így bszta valahogy teherbe Shmi Skywalkert, és így született meg Anakin, mint valami jézuskrisztus. Lényegében Shmi egy galaktikus szûz mária volt.

OFF vége, köszönöm :D
7/10
Hegyirabló 2017 dec. 18. - 21:56:38 7/10
(210/594)
Tényleg ezen akadsz fent, hogy miért lehet az ûrben bombázni? Na és lézersugár miért lehet az ûrben? Meg város nagyságú ûrhajók? Édes Istenem...
7/10
Hegyirabló 2017 dec. 18. - 21:53:51 7/10
(209/594)
De sokan rinyálnak itt, hogy "Így nem lett jó a film!" meg "Úgy nem lett jó a film!". Komolyan, mit vártatok Rian Johnsontól? Nem egy Irvin Kershner szegény, de még csak nem is egy Richard Marquand!
Ljerk 2017 dec. 18. - 21:13:59
(208/594)
Inkább Kuroszava filmjei voltak nagy hatással Lucasra, Kuroszavánál az akció majdnem hogy másodlagos, mert a történetvezetésre és a szereplõk egymás közti kapcsolataira helyezte a hangsúlyt.

A rejtett erõd - Star Wars
A hét szamuráj - A hét mesterlövész
Yojimbo - Egy maréknyi dollárért

Persze A hét szamuráj elejét szépen megvágták a A hét mesterlövészben, mert túl hosszúnak találták az amerikaiaknak - nyilván kellettek azért jó rendezõk, akik felismerték Kuroszava zsenialitását és a saját közönségük igényeihez tudták igazítani, vagy tovább tudták bõvíteni. A képen a vagy több tucat átvett átvett jelenet egyike (lézerkard párbaj, lovas üldözés, a hercegnõ makacs jelleme, kocsmajelenet, a két fontos mellékszereplõ (robotként a Star Warsban))
3/10
csincsilla72 2017 dec. 18. - 20:32:05 3/10
(207/594)
Születnek jó sztorik ma is, de nagyon kevés. Nem is értem, miért nem nyúlnak könyves alapanyaghoz, ha egyszer nincs önálló ötlet. A befogadó közönség viszont sajnos megváltozott. Tisztelet a kivételnek, de õk tényleg inkább kivétel.
3/10
csincsilla72 2017 dec. 18. - 20:30:10 3/10
(206/594)
"Elsõ blikkre furcsa lesz, amit írok, de szerintem a Disney nem érti a Star Warst. Tud filmeket, meséket készíteni, sokszor nagyon jókat, de a SW nem megy nekik."

Ugyan, a SW-on nincs sok megértenivaló. Persze, hogy értik õk is, csak éppen ez nem szempont. A Disney megvette a jogokat, és egyetlen célja van: annyi pénzt kiszedni a sztoriból, amennyit lehet. Õt kizárólag a befektetésének megtérülése érdekli. Lucas motivációja más volt, természetes, hogy õ a koherens történetre helyezte a hangsúlyt. A Disneynek ez nyilván nem annyira fontos, lényeg, hogy fizessenek érte.
iolesz 2017 dec. 18. - 18:55:43
(205/594)
SPOILER ALERT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Elsõ blikkre furcsa lesz, amit írok, de szerintem a Disney nem érti a Star Warst. Tud filmeket, meséket készíteni, sokszor nagyon jókat, de a SW nem megy nekik. Én azt érzem, hogy már végképp kiveszett belõle az, ami az elsõ 6 részben még benne volt, és itt nem csak a színészekre gondolok. Még a nagyon lenézett elõzmény trilógiában is megvan az az atmoszféra, még akkor is, ha kínos párbeszédek, "megmagyarázások" is vannak bennük. A VII. rész egy gagyi Új Remény koppintás, megspékelve ezzel-azzal, hogy ne hasonlítson elsõ látásra annyira a két film egymásra. Az eredeti trilógiában is voltak hibák, de minden jelenet a helyén volt, öncélú viccek egyikben sem voltak. Ha az új trilógia szellemében állnak neki a jövõbeli trilógiának, nagy baj lehet belõle. Domhnall Gleesont nagyon kedvelem, jó színésznek tartom, láttam már tõle nagyon jó filmeket, de attól még nem lesz valakibõl filmbéli gonosz, hogy nagyon mérgesen néz. Az még mindig nagyon tud fájni, hogy az egész galaxisban van 3-400 lázadó összesen, akiknek van kb. 15 vadászgépük. Bombát ledobni az ûrben? B@szki! Na, ez a nem semmi! Az ellenállás központi cirkálóját 5 perc alatt teljesen megsemmisíthette volna az Elsõ Rend. De akkor a film egy része mirõl szólt volna? De, hogy jót is írjak, nagyon jó volt Luke-ot újra látni, remek színész Mark Hamill.
1/10
ardian 2017 dec. 18. - 18:45:11 1/10
(204/594)
Lucas saját bevallása szerint sok ihletet merített az amerikai képregényekbõl, az sem a magas irodalom... Mégis sikerült neki (lehet, véletlenül) legendát teremteni.
Az meg nem magyarázat, hogy ma mindenki ilyen vagy olyan. Most is születnek jó filmek, jó sztorik, a mai generációnak is, pl. az Éhezõk viadala.
Itt viszont gyengécske lett a sztori, ezért SW háttér nélkül ki nézné meg ezt a filmet?
3/10
csincsilla72 2017 dec. 18. - 17:40:10 3/10
(203/594)
A kánon mindössze a hét korábbi filmet tartalmazza, és soha nem volt szó arról, hogy nem születhetnek random erõérzékeny gyerekek. Más kérdés, hogy random módon senki sem válhat Jedi-lovaggá, fõleg nem néhány nap alatt.
3/10
csincsilla72 2017 dec. 18. - 17:34:00 3/10
(202/594)
Egy ötvenéves pasi miért ne lehetne egy hatvanévesnek a szinkronhangja?
10/10
Bionika 2017 dec. 18. - 13:36:51 10/10
(201/594)
Jobb lett, mint az Ébredõ erõ.
1/10
tesz-vesz 2017 dec. 18. - 13:30:17 1/10
(200/594)
csak nõk a parancsokok :D az ezüst rohamosztagos a rémálmom, a halálom, olyan jó kis férfi fõgonosz lehetett volna belõle, de így csak komikus basszus! kínos csak, röhejes.
és a multikulti is mindent visz, néger, sárga, indián v. puerto ricoi, mexikói, fehér, minden van a filmben. interracial is.
1/10
tesz-vesz 2017 dec. 18. - 13:22:08 1/10
(199/594)
ja és ki volt az az idióta aki stohl andrást adta Luke magyar hangjának?
jó hang, a Toy Storyba! de nem Luke-nak! aki egy idõs ember, lásd Csernákot és Han Solot
1/10
amaurote 2017 dec. 18. - 13:13:20 1/10
(198/594)
az hogy nem nekünk készül hanem az új generációknak, nem mentség arra hogy igénytelen, sivár, buta film...
a szuperhõsfilmek is súlyosan sivár, fantázia, ötlet nélküli filmek.
1/10
tesz-vesz 2017 dec. 18. - 13:12:38 1/10
(197/594)
Nem volt bajom a kis cuki dögökkel, nem értettem a kristályrókákat, de nem volt bajom velük se, de azzal rohadtul bajom van, hogy a történet lapos, és hogy semmi nem derül ki, mert ez ugyanaz mint a középsõ három rész! az is probléma hogy Luke emós, meg hogy nem derül ki hogy kicsoda Snooke, úgy látszik nem is érdekes ez az alkotók szerint!

SPOILER - RONTÓC!

de mondom, jó, a végén Luke végre lemészárolja egyedül az összes lépegetõt, kapunk egy igazi Jedi harcot, amilyet Yoda csinált többször is, amilyet Obi meg Anakin csinált, minden meg van bocsátva, mondom akkor magamban, mikor megjelenik Leilának a végén, csak ez legyen látványos, és még ez sincs benne. csak hologram volt, amibe ráadásul belehal!!!! könyörgöm EZ MI?! ez lenne egy film? ki a fenét érdekel így a harmadik rész? írjak emailt az alkotóknak hogy derüljön ki kicsoda snooke, mert maguktól olyan ostobák, hogy azt se tudják mi érdekli a nézõt? hát elmondom, hogyha ide-oda megy fénysebességgel a cirkáló, az nem érdekel senkit!

de még a közepén is volt egy mentõkötél, mert már annyira unom ezt a jó-rossz dolgot, mondom milyen érdekes lenne a szürke, hogyha összeáll Han solo fia, meg daisy együtt uralni a galaxist, mennyire érdekes lett volna, de nem merték meglépni ezt sem, ez a film egy nulla. nem volt elég idõ kidolgozni egy alapos történetet?! ostoba retardáltak.
5/10
caseyjones 2017 dec. 18. - 12:31:22 5/10
(196/594)
SPOILER

"Rey eredetét így magyarázni, na az volt a legnagyobb csalódás, márpedig Jedi csak úgy nem lehet akárkibõl."

Az, hogy így magyarázták az eredetét, nekem sem tetszett. Arra számítottam, hogy õ valamelyik nagy figura (Obi-wan, Palpatine stb.) leszármazottja.
De Jedi miért nem lehet akárkibõl? Emlékeim szerint A klónok háborúja animációs sorozatban szerepeltek a holokronok, amelyek a galaxis összes Erõ-érzékeny csemetéjének a listáját tartalmazzák. És azt hiszem, sok olyan volt közülük, akik teljesen átlagos családokból származtak, mint Rey.
Egyébként meg Anakin miben volt más a múltját, eredetét tekintve, mint Rey?

SPOILER VÉGE

Egyébként én is jóval többet vártam.
3/10
csincsilla72 2017 dec. 18. - 12:09:19 3/10
(195/594)
Luke mennyi idõs lehetett ebben a részben? Max 60 éves, nem több. Hol volt õ még a végelgyengüléstõl!