3/10
csincsilla72 2018 jan. 04. - 21:15:33 3/10
(394/594)
"Hamill csak egy színész, akinek szintén meg lehet a véleménye, ellentétei Lucasszal is voltak. Ám de, ha rendesen meghallgatjuk az összes interjúban (ami nincs megvágva) azt állítja, hogy az elején nem értett egyet a rendezõvel, de végül belátta, hogy az irány logikus és ésszerû a karakter fejlõdése céljából."

Szólt a Disney, hogy tõlük kapja a fizetését, úgyhogy a kritikai megjegyzéseit megtarthatja magának. Szóval "belátta", hogy az irány logikus és ésszerû.:-)
2/10
jani-wan 2018 jan. 04. - 13:07:49 2/10
(393/594)
1. A Hipertér az egy másik tér, és az átlépéshez nem kell gyorsulni semennyit sem. És nem is a "normál" hajtómûvet használod hozzá. Ha megvannak a szükséges adatok a "navi computerben" csak megnyomod a gombot és másik térben vagy. Amit látsz az csupán egy látványelem a filmvásznon.
8. Az jó poén volt, jót röhögtem. De az egésznek semmi értelme nem volt a történet szempontjából.
2/10
jani-wan 2018 jan. 04. - 12:58:22 2/10
(392/594)
"Azzal nem értek egyet, hogy Rey semmit nem tanult. A filmekben eddig inkább a harcos oldalát mutatják be..."
A 7-ben semmi képzéssel az ERÕ segítségével elvette a fénykardot az univerzum második legerõsebb 'Sith' lovagjától! Innentõl nem igán van mirõl beszélni ez ügyben.

"Ugyanez Luke-ra is igaz volt a TESB-ban hiszen Vaderrel"
Luke az X-szárnyúval sem tudott mit kezdeni, sõt sok tanulás kellett néhány kisebb kõhöz is. Rey meg egy mondatnyi "tanítás" után sziklákat reptet.
Azért ez jelentõs különbség.

"ezzel indul be újra a dinamikájuk"
Gondolom te nem voltál 10, 20 stb... éves osztálytalálkozón, vagy hasonlón.
Ha mikor megismertem, már tudtam hogy csak bohóckodott, akkor most is azt fogom gondolni. Nincs semmiféle 'reset'. És ettõl ez hiteltelen.
Egyáltalán mit tesztel Luke-on? Hiszen semmi sem akadályozta hogy figyelje az elmúlt x évben, vagy hogy kommunikáljon vele.
Miért hagyta egyáltalán hogy idáig fajuljon bármi is? Hozzátenném teljesen hiteltelen indokból. Még Mark Hamill sem képes ezt elhinni, és eljátszani ,ezért kellett elhitetnie magával hogy Luke gyereke, aki nem volt, "fejbelézerkardozza" magát, hogy képes legyen eljátszani ezt a nonszenszet amit ráerõltettek a karakterre.
https://geektyrant.com/news/mark-hamill-came-up-with-his-own-backstory-for-luke-skywalker-after-return-of-the-jedi
OFF érdekes az utolsó mondat:
"When it comes down to it, Star Wars fans will learn what really happened to Luke in the years before The Force Awakens when The Last Jedi hits theaters"
Vagy mégsem.
Szóval visszatérve, Yoda és Obi-wan hogy hagyhatja egyáltalán, hogy az utolsó Jedi odáig fajuljon hogy meg akarja semmisíteni a Jedi rend minden maradványát is? Õk Jedi lovagok, akiknek az életük a Köztársaság, a Demokrácia és a Jedi rend védelme.
És ha ezeket a tényezõket számításba veszem akkor az egész Disney sztori ezer sebbõl vérzik.
Igaza volt annak az IMDB-s hozzászólónak aki azt mondta, hogy ha nem veszem figyelembe a IV-VI-ot akkor nem rossz a 8.
2/10
jani-wan 2018 jan. 04. - 12:31:25 2/10
(391/594)
Nagyon jól megfogalmaztad.
Roberto DiCapribogyó 2018 jan. 04. - 10:02:44
(390/594)
Szerintem érdemes volt megnézned és SZereted az új epizódot, mivel:

- Tizenkét jelenetet is felsoroltál, ami maximálisan tetszett.
- A többi jelenetre nem írtad, hogy milyennek találtad, ezért azt feltételezem, hogy azok olyan átlagosak voltak számodra.
- Tehát tul.képpen úgy is nézhetjük,hogy egy olyan átlagos filmet néztél, amiben volt tizenkét szuper jelenet, vagy ha úgy tetszik olyan filmet ,amiben átlagosan ~10 percenként voltak bombasztikus jelenetek (szerinted).

Ezért jutottam arra a következtetésre, hogy SZERETED a filmet..bár gyanítom, nem ezt akartad sugallni :).
3/10
csincsilla72 2018 jan. 03. - 22:07:23 3/10
(389/594)
"Nagyon sok kánon könyv foglalkozik Leia-val és az õ fejlõdésével."

Látod, ez a legnagyobb problémám. A filmeknek önmagukban kellene koherensnek lenniük. Leia természetesen fejlõdhetett az elmúlt évtizedekben, de akkor ezt tudjuk meg! Legalább két mondat erejéig legyen megemlítve! És ne egy mekdöncis poháron, kánon-könyvben vagy egy bennfentes interjúban, hanem a filmben. Luke-ot sem láttuk az Ep5 és Ep6 között visszatérni Yodához és tanulni, de hallottuk Csubitól, amikor beszámolt róla Hannak, hogy Luke Jedi-mester lett. Az átlag nézõ nem olvas kánon-könyveket. A filmekbõl kell kiderülnie minden fontos információnak.
domo.robi 2018 jan. 03. - 21:42:45
(388/594)
*** SPOILER ***

Megy a vita a fórumon, nem baj. Megpróbálom azzal színesíteni a képet, hogy leírom, melyik részek TETSZETTEK NEKEM. Próbálok minden egyes szereplõhöz találni ilyen momentumot:
1. Jó volt a hipersebességre gyorsulva öngyilkos cirkálópusztítás. Eddig nem mondták meg, hogy hány métert kell gyorsulni a valós ûrben, mielõtt a hiperûrbe belépnél, ezért akár konzisztensnek is tekinthetõ az eddigi filmekkel. 10/10.
2. Poe gyerek X-winges csatája tetszett. A manõverek. 10/10
3. Leia mint búskomor admirális általában nem tetszett. A posztmenopauzális viselkedést két helyen vetkõzte le: amikor Poe-t lesokkolta, és amikor Luke-kal tréfálkozott. Ezek tetszettek. 10/10
4. A kínai csaj vagány volt, amikor lesokkolta Finnt. 10/10
5. Finn iszonyú menõ volt, amikor öngyilkos ütközést akart elkövetni a nagyágyúval. 10/10.
6. Luke-nak akár az összes rezignált vén rókás jelenete bejön. 10/10
7. Rey és Kylo Ren (Rey Ben) közös harci jelenete a vörösingesek ellen ütõs, mint állat. 10/10
8. A kaszinóban BB8 és az õt pénzzel tömõ lény jelenete is bejön, majd a pénzek kilövöldözése. 10/10
9. Snoke csúfosan alázta Kylot a sisakfétise miatt. 10/10
10. A sósbolygó több része is tetszett: kristályróka csilingelve - bármikor, felsorakozott lépegetõk - még, még, vörös talaj a só alatt - woah, milyen jók a színek. 10/10
11. Yoda visszatérése. 10/10
12. Luke és Ben vívása, amíg ki nem derül, hogy... 10/10

Ez 12-szer kb. fél-egy-kettõ perc, amirõl biztosan állíthatom, hogy élveztem.

Ezek után mindenki döntse el magában, hogy SZERINTE érdemes volt-e megnéznem ezt a 2,5 órás filmet, és VAJON MIÉRT szeretem, vagy nem szeretem ezt az epizódot.
2/10
jani-wan 2018 jan. 03. - 21:15:51 2/10
(387/594)
Végre.
Na ugye hogy lehet értelmesen érvelni. :)

Az elsõ ponttal nem értek egyet, mivel az csupán megérzés volt Leia részérõl, nem pedig tudatos kommunikáció. Aki kommunikált az Luke. Leia csak vette az adást, de azt sem irányította.
Anakinnál már valamennyire más mert õ bizony látatlanban megmondta a Mace Windu elõtt feltûnõ képekrõl hogy mik azok. De ha nem kellene tanulnia, mint Rey-nek, akkor simán nyerte volna a versenyeket, márpedig korábban még csak be sem fejezett egyet sem.
Ez az ami a gond itt is, hogy vannak fejlõdési szintek, ami a tanulási folyamat során lesz egyre magasabb. Mint amit jól szemléltet hogy Luke képes volt megmozdítani az X-szárnyút de nem tudta kiemelni, Yoda meg könnyedén kiemelte.
És legalábbis úgy tûnik, hogy egy ilyen mutatványhoz amit Leia elõadott, már komoly tudás szükségeltetik.

És miért teszteli Luke-ot? És Luke ismeri Yodát, tehát akkor tudja hogy ez bohóckodás. Az egésznek nem látom értelmét.

Így érthetõ, bár nem látszik a filmben. És ezek szerint kicsit túlbonyolították, mert sokaknak ez nagyon nem jött át. Egyszerûbb lett volna valami szerkezettel kilökni a bombákat.
2/10
jani-wan 2018 jan. 03. - 19:46:55 2/10
(386/594)
"Szerintem Leia Erõhasználata az SW világában teljesen elfogadható ..."
Ez megint olyan hogy figyelmen kívül hagyod, hogy Leia-nak nem volt Jedi képzése a filmek szerint. Tehát erre nem lehet képes, a teljes Star Wars világot figyelembe véve, csupán ebben a Disney világban. És itt van egy alapvetõ szakadék a két tábor között.

"Az az egy nevetõs jelenete számomra visszahozta a TESB Yoda mesterének bohókásságát"
olvasd el a 382. HSZ-t.
Világos hogy te így érzed, csak mi többiek akik ezt nem így ítélik meg, nem értjük, hogy miért nem veszed figyelembe azt ami ott le van írva.

"a bomba kérdését ... remekül megmagyaráz(za)"
Legalább osztanád meg mindenkivel, hogy mások is megértsék. De nem.
3/10
csincsilla72 2018 jan. 03. - 19:30:46 3/10
(385/594)
Ez egy filmes fórum, ahol laikus is, fizetett kritikus is véleményt nyilváníthat. Van, aki csak annyi ír: szar volt. Vagy éppen azt, hogy tetszett. Neki ennyi a véleménye. És ez rendben is van. A másik hosszan érvel, bõven kifejti a mondandóját. A harmadik reagál rá, jönnek az érvek-ellenérvek. Vannak, akik szeretik kivesézni, tõlük sokszor és sokat olvasol. De ezzel nincs baj, mert egy fórum így mûködik. Annak, aki sûrûbben szól hozzá, gyakrabban olvasod a véleményét. Ettõl te érezheted úgy, hogy egyoldalúak a vélemények, de mások helyett érvelni senki sem tud. Olvasnék sok-sok pozitív véleményt, ha lenne, de nem nagyon akad. Mivel a csalódottabbak jobban érzik annak kényszerét, hogy nemtetszésüket kiírják magukból. :-)

"Szintén szomorú, hogy olyan apróságokba kötünk bele csak azért, hogy bizonyítsuk, hogy márpedig ez rossz film, ami legtöbb SW film sajátja."
Engem a legkevésbé sem az apróságok zavartak. Hanem nagyon fundamentális dolgok. A jelek szerint ezek csak nekünk voltak ennyire meghatározóak. Szar nekünk, de ez van.

"Remélem a jövõben lehetõség lesz a pozitív véleményt is azonnali ellentámadás nélkül kifejteni."
Szerintem ezt most is megteheted. Én is leírtam, hogy nem volt nézhetetlen, voltak benne jó pillanatok. Nem hülyézett le érte senki. De az ne legyen már érv, hogy egy igazi rajongó nem fikázza egyik filmet sem. Különben is, csináljon jobbat.

"Amit pedig befejezésül megjegyeznék az az, hogy ezek a filmek gyerekeknek készülnek, aki beül egy gyerekkel, gyerek mellé a moziba az látja az igazi áhítatot, lelkesedést a szemükben és új SW rajongók születnek meg az új filmek által. Nem errõl kellene, hogy szóljon?"
Nem. Nem gyerekeknek készül elsõsorban, hanem inkább kiskamaszkortól felfelé. De igazad van, a Disney számára a Marvel-generáció a célközönség. Ami azért nagyon elszomorít. Mert valamiért nem is tartják fontosnak, hogy az idõsebb generációt megszólítsák.
mozitekercs 2018 jan. 03. - 18:51:14
(384/594)
Leia repkedése, pingvin szárnnyal anti gravitáció szerûen repkedõ kacsák, 100% élethû projekció.
Arról kéne szólni, hogy egy színvonalas folytatást csinálnak, egy szuper szórakozást.
Ez a film soha nem gyerekeknek készült, egyik rész sem.
Melyik gyereknek tett jót az ûrben repkedõ Leia, vagy az idióta Joda?
2/10
offtopic
jani-wan 2018 jan. 03. - 18:28:48 2/10
(383/594)
OFF

"Szerintem azt próbálja kiemelni (szerintem jogosan), hogy bárki pozitívan nyilvánul meg a filmrõl szinte azonnal van valaki, aki lehordja"
Hogy Markos-Nádast idézzem "Ez ebben a formában nem igaz". Legalábbis én nagyon sok esetben kértem választ kérdéseimre. Egyetlen egyre nem érkezett értékelhetõ válasz, csak a mellébeszélés, a hazugság stb...
például a 377-ben pontokba szedve magyarázom el mi a hiba abban amit ír az ember, hogy mitõl nyilvánvalón rosszindulatú a szerzõ, és erre a mi a válasz?
"Izzadságszagú". Hogy miért arról szó nincs. Csak mert!
"Nem beszélsz angolul". Az hogy hol nem sikerült jól lefordítani arról szó nincs. Se akkor se késõbb. Soha. Csak így van és punktum!
"...érezhetõen jóindulatú humoros hangvétel" Jóindulatú? Az hogy sározza a 30 éves filmet, mikor nem arról van szó, és minek rángatja elõ egyáltalán? Mert jóindulatból lehet negatívan beállítani valamit? Ráadásul minden állítása vagy hazugság, vagy tudatlanság szüleménye. Ez a jóindulatú humoros? Mert szerintem szánalmas és rosszindulatú.
"Próbálod elijeszteni az embereket a filmtõl, de a mocskolódásaid nincsenek alátámasztva." Tényleg van ember akit elijeszt ha valaki más ír valamit? Vagy hogy nincs alátámasztva, mikor mást sem tettem mint tételesen mindent indokoltam. Erre az hogy gátlástalanul hazudozik, az normális?
stb...
Mégis az ilyen emberrel hogy kellene beszélni? Na az ilyenek vannak lehordva. Nem az aki azt írja "nekem tetszett".

"Ha valaki negatív kritikaként csak annyit ír, hogy csalódtam, rossz vagy ennél trágárabb módon fogalmaz azzal pedig semmi baj."
És miért nem kérdez rá senki? Egyébként valószínûleg ugyanazért nem tetszett neki mint a többi embernek.
Viszont akiknek tetszett egyetlen egy darab magyarázatot nem adtak a felmerült kritikákra, sem magyar, sem külföldi fórumokon amit olvastam. És olvastam egy párat,ahogy itt is leírtam korábban. Mind mellébeszél, vagy elvont dolgokat ismételget, gondosan kerülve a felemlegetett problémákat.
"This film is a revolution in the star wars universe"
"The Last Jedi is FAR from a reboot of Empire Strikes Back"
"A lot of people seemed upset by the movies failure to answer some of the questions left in TFA, but really that is what made it interesting and unexpected!"
... és így tovább.
Elõször jönnek az elvont dolgok, majd némi hazudozás, majd a totális hülyeség (attól érdekes hogy nem válaszolja meg a kérdéseket?).
Ezeket nem lehet komolyan venni.
És hogy az ilyenek aztán kapják aztán a hideg-meleget, azon mit van mit csodálkozni?

"Szintén szomorú, hogy olyan apróságokba kötünk bele csak azért, hogy bizonyítsuk, hogy márpedig ez rossz film, ami legtöbb SW film sajátja."
Na ez tipikusan jellemzõ azokra akik nem tudják elmondani miért nincs gond azzal amit kifogásolnak a kritizálók, helyette van valamit, ami teljesen elvont.
Viszont konkrétum nélkül ez üres vádaskodás. Le kell írni pontosan milyen apróságok azok amikrõl beszélsz. Legalább néhány példa.

"Ezek mellett szintén egyetértek azzal, hogy néhány hozzászóló adja az itt leírt vélemények 60-70%-át"
Ez a legtöbb ilyen kiemelt topikra igaz, vagy nem. Akiknek azonos az érdeklõdése, azok beszélnek róla többet, néhányan meg csak benéznek.

"ezek a filmek gyerekeknek készülnek"
A régi Star Wars rajongók, ami talán a legnépesebb filmrajongó tábor a világon, mára felnõttek. Nekik nem készült?
A gyerek úgysem vágja a különbséget, neki mindegy.
Nem. Azt a filmet a gyerekeknek hívják máshogy, és ne tegyenek bele Star Wars elemeket, és meg is van oldva. Még kevesebb pénzbõl is ki lehetett volna hozni ugyanezt a történetet a gyerekeknek. A rajongók meg nem lesznek pofán vágva.
Csak ugye akkor nem hozna ennyi pénzt, szóval véleményem szerint egyértelmûen nem, nem a gyerekeknek szól.
Roberto DiCapribogyó 2018 jan. 03. - 15:01:33
(382/594)
Igazad van, a negatív vélemények is fontosak. Szerintem itt a többieknek -érthetõen- nem önmagában a negatív véleményekkel van bajuk, hanem a stílussal (~fröcsögéssel).

Egyébként az én esetemben pl. nem érvényes az a tanulság, amit leszûrtél az itteni kommentekbõl, mert:

- az eredeti trilógiából a IV. és V. rész nagy kedvencem, a VI. részt viszont a kis ewok macik számomra tönkrevágják
- a második, plasztiktrükkös trilógiából az I. rész számomra nézhetetlen, a II. már fejlõdõ tendenciát mutat, a III. meg egyenesen a kedvencem a Birodalom..után
- a Disney Wars esetén pedig mindkét részt néhány bosszantó dologgal együtt kellemesnek találom (~10/7-8)

Viszont az igaz szerintem, hogy akinek a VII. rész nem jött be, annak a VIII. se fog (illetve fordítva, akinek tetszett..), úgyhogy számodra valóban (jogos) pénz spórolás, ha nem nézed meg moziban.
piszkosfred77 2018 jan. 03. - 11:33:52
(381/594)
Pontosan! A negativ vélemények is hasznosak. Én pl. az összes vélemény alapján tudtam eldönteni, hogy nem pazarolok el erre idõt és pénzt. Mert nagyon jól látható, hogy akiknek tetszett az elõzmény trilógia, azoknak az újak (ezt is beleértve) nem tetszenek, akik meg fikázzák az ekõzmény filmeket, azok odavannak a disney-wars filmekért. Szóval minden vélemény fontos, hogy kiadjon egy átfogóbb képet.
Viszont azért ennyire nem kellene ölni egymást. Ez \"csak\" egy film, még ha a Star Wars is. Meggyõzni pedig úgysem fogjátok egymást. Ennyi erõvel azon is ölre mehetnétek, hogy a töltött káposzta vagy a rakott krumpli a jobb kaja :)
Én sem akarok meggyõzni senkit, hogy ne nézze ezt a szerintem jóval gagyibb új sw-t. Nézze aki csak akarja, és ha tetszett neki nézze meg sokszor, meg üljön majd be a következõ részre is. Nekem ettõl nem lesz se rosszabb se jobb. Ha pedig én Star Warsra vágyom, majd újranézem az eredeti, valódi I-VI részeket.
3/10
csincsilla72 2018 jan. 03. - 10:37:15 3/10
(380/594)
Ez egy filmes fórum, ahol véleményt cserélünk. Ne legyen már kritika tárgya, ha valaki negatív véleményt fogalmaz meg! Ha nem tetszik, átugrod a hozzászólását.

"Én csak jöttem képviselni a rajongásom és hálám a filmet készítõk iránt."
Õ is azért jött, hogy elmondja: megnézte, neki nem tetszett. Részletesen leírta, miért.
Értelmes emberek el tudják dönteni ez alapján, akarnak-e egy filmért pénzt kiadni, vagy sem. Szerintem bízd rájuk.
7/10
fanaf1@vipmail.hu 2018 jan. 02. - 23:31:21 7/10
(379/594)
Az újabb rész során végig a remény volt bennem, és a várakozás valami fordulatra, valami eseményre. Helyette kaptam 1-2 apró meglepetést, amibõl 1 csalódás volt, és gyanítom, h késõbb megcáfolják. Tényleg nem értem, miért jutottunk el az utolsó jedik kifejezésig - nekem valami indok még hiányzik. Összességében megint nem történt semmi, ismét a remény volt a rész üzenete. Csak fanatikusoknak!
2/10
jani-wan 2018 jan. 02. - 22:25:49 2/10
(378/594)
És ismét, mind eddig az összes hozzászólásodban, egy elcseszett betû annyi nincs a hozzászólásodban arról, amit mások mint hibát említenek. Helyette idehánytad ezt a szemétkedést.
Az biztos, hogy fárasztó.
Kurvára fárasztó a folyamatos mellébeszélésedet, a szánalmas álszent hazugságaidat, a bunkó féreg személyeskedésedet olvasni, az értelmes érvelés helyett, amire egyértelmûen nem vagy képes.
Ha bárki itt sötétséget érez, az a te fejedbõl jön.
10/10
arianrhod5 2018 jan. 02. - 20:55:07 10/10 Előzmény jani-wan
(377/594)
Ez már régen kinõtte a fárasztó kategóriát. Érvek érvek hátán, a legtöbb nem visz semerre.
Ehhez tehetség kell. Azt csinálsz amit akarsz, semmi közöm hozzá, csak nem értem, hogy miért nem azokon a fórumokon mutatod meg az érvelõ tehetségedet, amelyik filmek tetszenek neked?
Leírtad h neked nem tetszik az új Star Wars. Felfogtuk! De miért veled van tele a fórum?
Lihegve várod te és az ál nickjeid, hogy bele tudj kötni bárkibe, aki erre téved. Szép hobbi.
Kipróbáltad már a blog írást? Talán a vérmérsékleteden is segítene. Sõt indíts oldalt "Miért rosszak az új SW filmek" címen. DE ne majmozd le azt az embert, aki ugyan ezt csinálja(persze õ érezhetõen jóindulatú humoros hangvételben lásd #372-es csatolt kép) a te istenített SW részeiddel. Ha akkor 1977-ben létezett volna ez a fórum, lehet hogy te lennél az én és a többi fan helyében, akiket most "csodálatos" stílusodban kivesézel.
EZ az ami miatt a Yoda idézetet írtam. Az álszent viselkedésed miatt. Egyszerûbb mocskolódni.
De egyben az erre tévedõknek is címeztem, h ne féljenek megnézni a filmet, 1 ember véleményére alapozva döntésüket. (nehéz melletted a többi ember véleményére rábukkanni a fórumon. Ezt szerettem volna kifejteni.) De folytatsd csak. Minden embernek más hoz boldogságot az életébe.

Én csak jöttem képviselni a rajongásom és hálám a filmet készítõk iránt.
Jöttem örülni h olyan emberek kaparintották meg a film folytatásának jogait, akik maguk is alázatos rajongók az eredeti mû iránt és közben még fene tehetségesek is mellé.

És jöttem h buzdítsam azokat, akik erre tévednek:

Akinek tetszett a film ne féljen megosztani azt másokkal, csak azért mert sötét erõket érez! ;)
További jó fórumozást mindenkinek.
2/10
jani-wan 2018 jan. 02. - 20:33:28 2/10
(376/594)
:DDDD
1/10
cellasto 2018 jan. 02. - 19:42:54 1/10
(375/594)
:)))