2/10
jani-wan 2018 jan. 17. - 19:50:45 2/10
(454/594)
Elõször is semmi személyeskedés nem volt részemrõl.
Másodszor nem mondtam olyan hogy hibás filmértelmezés. Film egyes elemeinek értelmezésérõl van szó. Nem megy az egyszerû szövegértés. Pedig egyszerûbb mint egy film értelmezése.

"Aztán jöttek az Elõzmények, amiket akkor még szerettünk, de felnõttfejjel visszanézve rájuk egyszerûen nem voltak jók, sem a színészek, sem a karakterábrázolások, sem a rendezés, sem pedig a túlzásba vitt CGI"
Tényleg? Mégis mibõl állapítható meg hogy a színészek is rosszak meg a rendezés is egyszerre?
Jobbnál jobb, mai napig elismert színészek. De szerinted mind rossz volt. Indoklás viszont SEMMI. És mi a baj konkrétan a karakterábrázolásokkal? Miközben meg felmagasztalod a 8 tökéletesen idióta karaktereit.
És hogy lehet hogy szerinted PT-ben túlzásba lett vitték a CGI-t, míg a 7-ben nem, mikor a 7-ben több volt a CGI!
https://www.outerplaces.com/science-fiction/item/10918-star-wars-the-force-awakens-had-more-cgi-than-the-phantom-menace
"TFA had 2100 VFX shots, while Phantom Menace had 1900"
Persze ha az ember csak sározni akar valamit akkor megdobálja sárral anélkül hogy bárminek is utána nézne. Gratulálok.
B U K T A.
Különben mégis miért beszél valaki folyamatosan az elõzmény trilógiáról, itt a folytatásnak álcázott reboot/remake trilógia oldalán?
Mert ez akkor teszi valaki mikor nem arról akar beszélni ami problémás, és ezzel próbálja takargatni.

"Johnson úgy bánik a karakterekkel, ahogy senki más eddig a SW univerzumban"
Az biztos. Ki is borult tõle az Internet. Még akiknek a 7 tetszett, azok közül is rengetegen legszívesebben a vérét innák.
Szóval ez is csak egy pozitívumnak szánt érv, ami valójában negatív. Azaz a szándékos megtévesztés esete.

"Nem panaszkodhatunk Poe és Finn miatt sem, mindketten megkapták a leckéjüket a filmben az õ karaktereik is nagy kihívásokkal szembesülnek"
Valóban? A nagy kihívás, hogy Poe 'csodapilóta' önszántából odamegy tök egyedül egy csillagrombolóhoz és szivatja a birodalmi górét? Majd önszántából olyat csinál amiért normális helyen minimum 20 év villamosszéket kap? Ez a nagy kihívás?
FN-3PO nagy kihívása hogy a történet szempontjából tök fölöslegesen csinál valami teljesen értelmetlen dolgot?
Még hogy nem mellébeszélés.
Nem csupán számomra mellébeszélés, hanem minden értelmes ember számára az, ha valaki azt írja vagy mondja amiket írtál.
És nem csupán mellébeszélés, hanem ha elemeire bontja valaki, akkor egyszerûen összehordtál mindent aminek a fele sem igaz.

Végezetül pedig mindenki azt mond saját magáról amit akar, de megerõsítés nélkül ez a messzirõl jött ember esete. Nem ér semmit, és senki sem hiszi el.
Írhatod hogy akármi vagy, attól valójában még lehetsz valami segédugriburi is.
És senkit nem érdekel. A mondanivalód a tartalmától lesz hiteles.
9/10
GrRob 2018 jan. 17. - 12:56:28 9/10 Előzmény jani-wan
(453/594)
Azért elég erõs azt mondani, hogy valaki hibásan értelmez egy filmet.
Éppen az a filmmûvészet szépsége, hogy nem kell, hogy egy alkotás ugyanazt mondja mindenkinek.
Leírtam a véleményem, ha számodra mellébeszélés semmi baj, de nem értem miért kell ilyen módon belekötni?
Szavaidból úgy veszem ki, hogy neked tetszett az Elõzmény-trilógia, azzal semmi baj, lelked rajta, de nekem nem tetszett, hadd legyen már véleményem róla.
A személyeskedés pedig nevetséges, amúgy producerként dolgozom. ;)

Egy másik hozzászóló pedig azt mondta nem értem meg, hogy a jól megírt történet hiányzik. Értem én mit mondasz, csak azt nem tudom ennél a filmnél hogyan lehet ezt mondani, hiszen sokkal jobban megírták, mint bármelyik elõzményt. Ha nem tetszik a történet, vagy ami benne történik az nem egyenlõ a gyenge történetírással.
9/10
AMG68 2018 jan. 16. - 22:18:22 9/10
(452/594)
Én gyerekkorom óta Star Wars rajongó vagyok és maradtam így ötvenen túl is. Az elõzõ rész szerintem sem volt az igazi, ahogy már írtam, de ez az új tetszett a kisebb hibái ellenére.
Azért írok most újra, hogy a fanyalgók elgondolkozzanak. Ez a \"régen minden jobb volt\" szemlélet kezd unalmas lenni. A Star Wars a \'80-as években világújdonság volt, ma már egy beérett sorozat. Akkor fiatalok voltunk egy ingerszegény környezetben, minden sokkal jobban felvillanyozott, mint mostanság, amikor zárkózni kell az információ dömping elõl. Nem lehet ugyanazt az élményt elvárni.
Vannak új szereplõk, a mai korszellemnek megfelelõen. Nem várhatjuk, hogy kalandfilmet hetvenen túli tatákkal forgassanak. Az idõ eljárt felettük. Nem kell megvárni, hogy nevetségessé váljanak. Szerintem valamennyien méltósággal léptek ki. Egy új nemzedéket kell létrehozni, új arcokkal, a mai közízlés igényei szerint, errõl szólnak ezek a filmek.
9/10
kisma 2018 jan. 16. - 14:18:08 9/10
(451/594)
Kifejezetten tetszett a film. Az elõzõ epizód legtöbb kérdésére kielégítõ, a következõ részben tovább építhetõ választ kaptunk. A színészi játék remek volt, még Fisher is sokkal jobban játszik, mint gondoltam. A Praetorian Guards vs. Kylo, Rey, és a Holdo-féle jelenet talán az egyik legjobb az egész sagában. Várom a IX. részt. Összességében 10/8.5.
1/10
István Pityu Herczeg 2018 jan. 16. - 10:24:01 1/10
(450/594)
A 7. rész után azt hittem annál rosszabbat nem lehet csinálni, de ezzel sikerült. Akkor a 9. gondolom még ennél is fosabb lesz.
3/10
csincsilla72 2018 jan. 15. - 21:41:41 3/10
(449/594)
"Személy szerint, SW rajongóként nekem fáj, hogy belesz*rtak a kedvenc filmuniverzumomba.... immáron kétszer is. Kérdés, hogy a 9. résznél akarnak e végre tényleg megálmodni egy történetet, vagy hasonló lesz e a mentalitás, mint a 7., 8. résznél.... ezt a jövõ eldönti."

Nos, a jövõ sötét. Han halott, Luke halott, és sajnos szomorú okokból kifolyólag Leia sem éli meg a kilencedik részt. Thripio, Artu és Csubakka már eddig is csak biodíszlet volt. Tehát lesz egy Marvel Warsunk Rey-jel, Finn-nel, Poe-val, Rose-sal és Kylo Rennel. Szívmelengetõ.
Beleszartak, aztán utánadobtak egy kibiztosított gránátot is. Fröccsen mindenre és mindenkire.
Zsul 2018 jan. 15. - 19:19:42
(448/594)
A legalapvetõbb lényeg az, hogy különbséget kell tudni tenni a között, hogy valaki akar filmet csiniálni (ekkor vagy elbukik, vagy nem), ill. aközött, amikor valaki nem is akar filmet csinálni, csak összegányol valamit, majd felmarkolja a pénzt. Ha valaki nem látja ezt a lényegi különbséget, akkor elkezd írni/beszélni mindenféle másról, amely lehet érdekes, akár még igaz is, de nem a lényeg. Személy szerint, SW rajongóként nekem fáj, hogy belesz*rtak a kedvenc filmuniverzumomba.... immáron kétszer is. Kérdés, hogy a 9. résznél akarnak e végre tényleg megálmodni egy történetet, vagy hasonló lesz e a mentalitás, mint a 7., 8. résznél.... ezt a jövõ eldönti.
1/10
cellasto 2018 jan. 15. - 18:06:51 1/10
(447/594)
szilvia zabosfalvi :D
Towner 2018 jan. 15. - 17:40:50
(446/594)
Rájöttem honnan jött a jedik új képességei: Johnson túl sokat nézte a Dr Strange-t. Ha így van még sok filmbõl lehet kiollózni meglepõ fordulatokat. Javasolnám a Vissza a jövõbe klasszikust (ezek után) Történet: Õrszó egyik zseniális leszármazottja feltalálja az idõgépet ami Kiló Reni kezébe kerül. Visszamegy az idõben s segbe rúgja Dart Vadert mert kell neki a menõ sityak:)
Towner 2018 jan. 15. - 09:04:30
(445/594)
Tegnap megnéztük (3D volt az ûrjelenetek szépek voltak érdemes volt) elég sokára holott abba a generációba tartozom akik talán legnagyobb rajongói volta az SW-nek mivel harmadik osztályos fiúként láttam moziban a kezdeteknél (gyûjtöttünk mindent..),azonban a 7 rész borzalmai után nem volt rá érkezésem hogy most is fussak a moziba mint anno..
Spoiler: Jobb volt ez a rész (az ember nem unatkozik ha bosszankodik) nem unatkoztam voltak nagy jelenetek (a sós bolygón a Millenium Falkon nagy jelenete volt ahol megszólalt 3:45-kor ez: https://www.youtube.com/watch?v=YIIvAoHIsPQ vagy -mivel John Williams a legnagyobb kedvencem- Leia röppenése is nagyon tetszett a fantasztikus zenének köszönhetõen /holott óriási marhaság ha belegondolok/) de ugyanakkor sok ellentmondás logikai bukfenc és a vége sajnos el lett rontva. A birodalom visszavág jut az ember eszébe mikor a finálé kezdõdik. Luke aki leszámolt a Jedi rendel olyanokat tud amiket elõtte senki. Ha Palpatine és Mace Windu úgy tudott volna repkedni mint Luke és (az elvileg nem Jedi) Leia akkor még mindig élnének mert nem zuhantak volna a halálba. (sõt Anakin is csak elegánsan zuhant a Clónok támadásában).
Nem elég hogy az SW galaxisba megérkeztek a Kung-fuzó kinaiak (IP Man mester) Luke jógi lett.. törökülésben lebeg a szikla felett. Kina után Indiába is el kell adni a filmet? Indiai szinészek felbukkanására számítok. Luke a jógi..beszarás, ráadásul még bele is halt. Ez nagyon rossz. Persze van még: Luke nem látja ha Ren és Rey távbeszélnek de õ maga azt is tudja hogy nam csak Jediknek jelenik meg de mindenki másnak is. Akkor ott az üzemanyag probléma az SW-ben? Star-Trek pajzs az SW-ben? Miért?
Sokkal jobb lehetett volna, kár érte...
8/10
Szilvia Szamosfalvi 2018 jan. 14. - 22:21:57 8/10 Előzmény tintatomi
(444/594)
Miért olyan elképzelhetetlen, hogy sokaknak meg tetszik. Miért beszélsz te minden rajongó nevében? Szabad véleménynyilvánitás van, neked nem tetszett, másnak meg igen..ennyi.. tartsd tiszteletben!
Zsul 2018 jan. 14. - 06:46:00
(443/594)
Én még nem láttam a 8. részt. Annyira kiborított a 7. rész, és látva a teljesen érthetõ kritikákat... Nem tudom... megfogadtam magamnak, hogy megnézem a 7., 8, 9. részt. Valamikor lenyomom a torkomon. Rokonságot érzek a következõ filmek között: Star Wars 7, Terminátor 5, és persze Star Wars 8. A lényeg, hogy egyre többször próbálnak minimál munkával sok pénzt keresni. Ez átverés.:) Nem hiszem, hogy a korábban szépen kifejtett "internetes fiatal generációhoz" igazították volna a dolgokat. Szerintem egyszerûen csak a népek átizélésérõl van szó. Jelszó: "Ha következmények nélkül megtehetem, hogy sok pénzt keressek kevés munkával, akkor így is fogok filmet csinálni, jó lesz a nézõknek! Az ismert filmes világ - jelen esetben Star Wars - majd generálja az eladásokat." :) És akkor így lehet Star Wars filmvilágot méltatlanul folytatni, ill. folytatás helyett hozzáböfögni valamit. Készíteni olyan filemeket, amelyeknek NINCS történetük. Gépiesen összedobált szemét volt a 7. rész is... és hát olvasom h miket írtok a 8-ról.... :) A történet a film lelke. Ha az nincs, egy kalap szarvasgombát nem ér a többi!
Viszont a végére lenne egy javaslatom: nekem nagyon tetszett a Szárnyas fejvadász folytatása! Le a kalappal ama munka elõtt! Mi lenne, ha Denis Villeneuve-nek kéne csinálnia az újabb Star Wars filmet? Csak kár, hogy nem lehet kivágni a 7-et és a 8-at, mintha meg sem történt volna... és aztán elkészíteni egy elõdökhöz méltó folytatást, amiben választ kapunk arra, hogy mi történt a 30 évvel idõsebb szereplõkkel egy 30 évvel késõbbi Star Wars Univerzumban. Sajnos Carrie Fisher nélkül...
Nah ez volt az álmodozás szekció. :)
7/10
kukulec 2018 jan. 14. - 00:45:36 7/10
(442/594)
erõsen túlértékelt kritikákat kapott a sajtóban; star wars hangulatból nem sok van benne. ha mint önálló mûvet tekintem, akkor ez egy tisztes kalandfilm, kicsit gyáva történettel. spolier: Finn berepülése az ajtótörõ ágyúba lehetett volna az igazi megdicsõülés, ehelyett egy gyenge és erõltetett romantikus szál került elõ.
Palacsintaxx 2018 jan. 13. - 20:48:50
(441/594)
A Star Warst régóta nem nevezném mesének. Lukas alapvetõen 12-15 éves korosztálynak tervezte a Star Warst ,de ezt a Baljós Árnyak után azonnal elvetette.
Láthattad te magad is , egyre sötétebb lett a történet szál. Egyre jobban ért , felnõtt a közönség korához.

Logikai buktákat pedig nem kell keresni benne, szimplán kiveri a nézõ szemét. Szinte sértés az ember intelligenciájának ,az a sok butaság amit belesûrítettek ebbe a filmbe.
A forgatókönyv rémes volt. Persze kinek mi az igénye . Én ezt a "mesét" az unokaöcsémnek nem ajánlanám mivel õ nem bírná végig ülni a 2,5 órát. Egy felnõttnek pedig túlságosan is bugyuta volt a történet. Sõt megmerem kockáztatni ,hogy egy gyereknek is az.
10/10
kisvidra 2018 jan. 13. - 19:48:18 10/10 Előzmény tintatomi
(440/594)
Ez a film elképesztõen jó....messze a legjobb a sorozatban...aki logikai és egyéb buktatókat keres benne az elfelejti, hogy ez egy mese s akkor pedig felettébb ostobának esik ki nyavajgásaival...egyébként szuperintelligens vagyok, tehát a borsószemnél nagyobb...
Palacsintaxx 2018 jan. 13. - 18:26:19
(439/594)
Sziasztok!
Én is szeretném a véleményem megosztani a filmmel kapcsolatosan. Maga a film fogalmazzunk úgy, hogy látványos. A zenékkel sincs probléma . Sõt a színészek játéka is remek.
Alapvetõen ami élvezhetetlenné teszi a filmet a sokak által már korábban leírt rosszul megírt forgatókönyv. Maga a film egy politikai propaganda anyagként felfogható, ahol a modern feminizmust éltetik. Illetve a nyugaton Amerikában elterjedt SJW, PC és egyéb kultúra elemeit hozza magával.
A legrosszabb az ,hogy ez a történet rovására ment. Nincs egy konzisztens összefüggõ cselekmény szál. Rengeteg logikátlanságot találunk a filmben. Olyan szabályokat hág át, amelyeket korábban már felállítottak. Nem csak az elõzmény trilógiában,vagy az "eredetiben" hanem az ébredõ erõ, illetve Zsivány Egyes alap szabályait is megsemmisíti.
Az olyan bagatel dolgoktól kezdve, mint a pajzsok használata a filmben, egészen addig elmegy a film, hogy az erõt is kifricskázzák. A korábbi hõsöket rendre "megszüntetik".
A logikus döntéseket pedig amelyeket a karakterek hoznak negatív színben tüntetik fel.
Természetesen itt is kapunk egy mini halálcsillagot. Egy teljesen fölösleges kaszinós jelenetet amely alapvetõen egy különálló történetszál lenne az események sodrásában.
Szerintem teljesen megakasztja a film lendületét. A vágás rémes. Összevissza ugrálunk átkötés nélkül a jelenetek között.
Az új karakterek pedig teljesen fölöslegesek a történet számára. Rose karakterét érezhetõen azért hozták be, hogy meghódítsák a Kínai filmpiacot. (Megjegyzem annyira eszesek már nem voltak ,hogy egy kínai színésznõt bízzanak meg vele, a diverzitás jegyében, ennek hatására, és a pocsék történet miatt a nézõk általi értékelések 49% körül mozognak most, illetve Kínában hatalmas bukás lett a film. 92% esés az elvált értéktõl) .
Sokan vitatkoznak azzal, hogy a film hasznot termelt és lássuk csak az eladott jegyek számát. Ezeknek azzal vágnék vissza, hogy az eladott jegyek az elsõ hetekben voltak kimagaslóak. Pontosabban az elsõ héten, amikor a nézõknek még nem volt viszonyítási alapuk, és csak a fizetett kritikusok 99% 10/10 -es értékeléseit láthattuk

Lesznek olyan nézõk akiknek valóban szórakoztató lesz a film, alfája és omegája a modern filmkészítésnek . Itt csak annyit tudnék mondani, hogy manapság hatalmas összegekért kelnek el, olyan festmények amelyeket páviánok, és elefántok festettek, vagy az olyan modern mûvészeti alkotások amik nem mások mint egy tányéron lévõ kaka darab :) Mindenkinek más az ízlése, kinek mi jön be.

Summa szummárum:
-Színészi játék jó, zene jó , látvány elmegy.
-Az úgynevezett erõs nõi karakterek: Lásd Leila , vagy a lila haj tábornok, esetleg Rose. Ostoba döntéseket hoznak. Döntéseikkel halálos csapdába kergetik és a teljes pusztulással fenyegetik a lázadókat.
-Az ellen oldal negatív fõszereplõi 10 éves kisfiúk, szintén ostoba döntésekkel, olyan ostobaságokat követnek el a filmben ,hogy az ember már a fejét fogja, hogy jézus atya úr isten.
-Van benne egy látványos párbaj, természetesen az erõt itt egyáltalán nem használják.
-Fölösleges jelenetek sokasága, ami miatt túl hosszúra nyúlik a film .
-cselekménymentes a film. Nem jutunk el A-ból B pontba. A film ott fejezõdik be ahol elkezdõdött. Menekülés tovább az ûrben , csak egy kisebb hajóban kevesebb legénységgel.

Egyszerûen rémes volt a film számomra és a barátaim számára. A nézõk közül többen is felálltak és szimplán elhagyták a termet. Mi csak azért nem tudtuk mert középen ültünk, és a lábtámaszok miatt nem tudtunk volna kisétálni. Ez a film egy 5/10 es alkotás. Viszont az 5/10 hiába középkategóriás filmet sugall, erre nem adsz ki pénzt a moziban. Egyenesen rablásnak érzed. Nem fogod megvásárolni dvd-n vagy más formán. Egyszerûen egy feledhetõ Zs kategóriás alkotás amit nem bírsz még egyszer végig nézni.
2/10
jani-wan 2018 jan. 13. - 15:40:44 2/10
(438/594)
Bravó.
Újabb példája annak mikor úgy dicséri valaki a filmet, hogy egy konkrét dologról nem beszél, pláne nem azokról amikkel szemben komoly kifogások merültek fel, és kizárólag a szubjektív szemlélet jellemzi, ami sok esetben egyértelmûen a teljesen hibás értelmezés következtében alakult ki.
Az egész hozzászólás tele van üres frázisok pufogtatásával, kiválóan szemléltetve hogyan kell mellébeszélni.
És valamiért van néhány a valóságtól teljesen elrugaszkodott állítás annak érzékeltetésére, hogy milyen rossz volt a Prequel.

Majd a végére a sokak által gagyinak minõsített film védelmében a legfõbb érv: "tökéletes filmet lehetetlen készíteni"
És mindezt akkor lehet tudni, ha valaki a filmes szakmában dolgozik!
Na erre mondják hogy: Nem semmi.
Én ehhez azért hozzátenném, hogy a filmes szakmában van olyan állás hogy statiszta, világosító segéd, öltöztetõ, sminkes stb... , akik szakmai képzettségükbõl kifolyólag egyáltalán nem tekinthetõek filmszakértõknek, és semmivel sem tudnak jobban megítélni egy filmet mint egy átlag nézõ.
2/10
jani-wan 2018 jan. 13. - 15:19:42 2/10
(437/594)
A fõ kérdés még mindig ugyanaz.

"Egyébként meg mi az hogy Luke elvágja magát az erõtõl?
Mégis hogyan?"
7/10
Kaliff 2018 jan. 13. - 14:32:32 7/10 Előzmény JoeM
(436/594)
Ironizáltam, Joey.
filmsomnia.hu 2018 jan. 10. - 12:17:27
(435/594)
Szavazzatok az év legjobb és legrosszabb filmjeire: https://admin.typeform.com/form/8721351/fields/#/