6/10
Mike088 2017 dec. 19. - 22:05:15 6/10
(234/594)
10/7 csak a neve miatt.
6/10
Mike088 2017 dec. 19. - 22:04:43 6/10
(233/594)
A film látványvilágára nem lehet panasz és akciókban sincs hiány, mégis hosszúnak éreztem a közel két és fél órát. Végig lehet ülni, élvezhetõ, de nekem a sztori miatt mégis csalódás volt. Ez már nem az a SW amit Lucas idején gyártottak.


*SPOILER*
Negatívumok:
-A fénykardos jelenetbõl alig kapunk valamit, gyakorlatilag igazi harc nincs is a filmben.
-Snooke vezérrõl most sem tudunk meg semmit, a nagy hatalmú Sith vezért könnyedén kicsinálja a tanítványa.
-A szigeten történt események feldolgozatlansága. A visszaemlékezésekre több idõt szánhattak volna. Érdekes lett volna látni mi vezetett Luke bizonytalanságához, milyenek voltak ott a mindennapok (padavanok képzése stb).
- Vannak olyan szereplõk akikre én mellékszereplõként tudok csak tekinteni, pedig ugyanolyan központi szereplõi a filmnek mint Rey, Luke, vagy Ren. Lehet az én hibám, de nekem sok volt belõlük. (FInn, Kínai, Pilóta)

-Luke számomra érthetetlen halála. Még mindig nem tiszta számomra, hogy a lépegetõk ölték meg, vagy õ döntött úgy hogy egyesül az erõvel. De ha az utóbbi akkor milyen alakban volt ott a bolygón? Már elõtte meghalt volna?

3/10
Bigpapa 2017 dec. 19. - 21:59:20 3/10
(232/594)
Hivatalosan ez volt az utolsó SW folytatás, amit moziban néztem meg. Ez mi a retkes f*szom volt már??? Ha ingyen nézem, egy mukkom nem lenne. Kijövök, köpök egy nagyot, hogy ezt is láttuk, aztán próbálok imádkozni egy gyors lefolyású amnéziáért ,ami kitörli a fejembõl ezt a mocskot. De fizettem érte, szóval jogom van leszarozni ezt a szart.
Komolyan ennyire nincs egy épkézláb ember Hollywoodban, aki megírna egy tetves SW forgatókönyvet, ami nem az V. rész újragondolása? Egyikük se látta a IV-V-VI részt? Nem kaptak kör emailt, hogy ez FOLYTATÁS és nem másolat,kis átdolgozással?
Ami tetszett a filmben:
- 0
SPOILER SPOILER SPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILERSPOILER SPOILER

Ami nem tetszett a filmben: Leginkább semmi, de SPOILER után sorolok párat,de ahogy látom, nagyjából a régi rajongók ugyan ezeket írták. Nem sorrendben.
- Azt régen se értettem, de most még inkább, hogy R2-D2 csipog és érti mindenki. Van valami galaktikus droid nyelviskola, hol csiripelést oktatnak? Ugyan ez Chewbacca. Grrrr ah Grrr és arra is válaszol mindenki. Jó, ezt még meg is értem, mert ki meri egy 2.3m -es Vukinak azt mondani, hogy mi van? :D :D
- a csaj 3 lecke után Jedi. WTF :D
- Joda jön megy mint a távirat. Eddig hol a tökömbe volt, ha villámot tud gerjeszteni?
- Leia kirobban az ûrbe, nem fagy meg, hanem vissza lebeg, nyitott szemmel. :D Tök logikus.
- ez a bombázás egy vicc volt, fõleg úgy, hogy ott van 3 csillagromboló, amin csak moziznak az Új rendesek, ahogy lebombázzák a a csatahajót. Ez is tök logikus. Mint a régi karate filmekben, amikor 6 ember küzd egy jóval, és amíg a jó az egyikkel küzd, addig a többi 5 ide oda ugrál :D :D
- Luke. Nem boncolgatom, mert csak felbaszom magam megint :D
- ide oda vetítik magukat a Jedik? Ha eddig is volt Jedi Skype, akkor szegény Kenobi miért nem ugrálta végig a bolygókat a IV. részben, hogy hahó, jön a halálcsillag, Fussatok,bolondok! :D Jöttömre 3 nap múlva számítsatok, az Olderan felõl :D
- feltûnik Snoke fõvezér, aki leginkább egy baltával pofán baszott Gollamra hasonlít (közben az is, mert eredetiben pont Andy Serkis játssza :D ) , ül a gyõzike arany rucijába a de sukár trónján, körbe a piros pizsis lovagok, mindenkit irányít erõvel,de a gyerek áthúzza rajta a kardot :D Jaaa, Ben megállít egy lézer nyalábot a VII. részben,meg ide oda dobál erõvel mindenkit,de alig bír el a piros pizsamásokkal.
- a csaj hogy került fel a Millennium falconra??? Majd látjuk a kimaradt jelenetekben?
- Holdo admirális nézi nézi, ahogy szépen lövik szét a lázadó hajókat, amikor a 30 ból már csak 3 van, eszébe jut, hogy hopp, megfordulok és átfénysebességezem magam a hajón. Persze a hiperûr sebesség még véletlenül sem téren kívül van. Addig ez nem jutott eszébe?
- már megint lépegetõk, megint árokba ásott lázadók, fehér bolygó.... Hol is volt ilyen? Eskü láttam már ilyet valahol...uuuu..., ja. Birodalom visszavág. Ott volt a sötét barlang, az X szárnyú a víz alatt, a bottal pofozkodó Joda is.
- finálé.....Na mondom lesz egy jó zúzás Luke-tól, erre kiderül, hogy Luke Fake :D :D ez nem tûnik fel senkinek, és úgy koncentrált, hogy agyvérzést kapott és kámforrá vált.

SPOILER SPOILER VÉGE

A végén abban reménykedtem, hogy ez valami Kész átverés volt és ha tapsolunk, akkor megkapjuk az igazi VIII. részt. Azon gondolkoztam hazafele, hogy George Lucas vajon nem okádott ettõl hupililát? Mert hogy a Disney pofán szarta a teljes klasszikus SW rajongói tábort. Ez csak azoknak készült, akik a Marvelen nevelkednek és mindegy hogy nulla sztori van, csak robbanjon valami. Én is nézek Marvelt,de nem hugyozom össze magam tõle.

3/10
Moldávia bánata 2017 dec. 19. - 21:42:20
(231/594)
Se füle, se farka…
2/10
jani-wan 2017 dec. 19. - 19:56:32 2/10
(230/594)
"Nyilván nem véletlenül csináltak "saját sztorit". Az eredeti karaktereket olyan gyorsan kiírják, amilyen gyorsan csak lehet, és mehet a saját Marvel-SW. :-("
Nekem is úgy tûnik.
gyereamozibabe 2017 dec. 19. - 19:56:15
(229/594)
Csak annyit mondok, hogy idén minden hasonló csalódás után megnéztem a Kincsemet, hogy gyorsan kitöröljem a negatív moziélményt. Most a ShitWars-nak köszönhetõen túllépem a 10. Kincsemnézést. (hálistennek még játsszák az Arénában) Tavaly a Liza a rókatündért, elõtte az Életrevalókat használtam hasonlóan kúraszerûen. -ennyi értelme van az ilyen amerikai agyhalott filmeknek :-( .... (tisztelet a nagyon kevés kivételnek)
2/10
jani-wan 2017 dec. 19. - 19:40:18 2/10
(228/594)
"A fénysebességes rombolás egy kiváló példája annak hogy a Disney tudatosan és tervezetten trollkodja szét az SW-t..."
Szerintem fogalmuk sincs az egészrõl. Egyszerûen nem is vették a fáradtságot. Fénysebesség oszt jó napot.
Ha utána néztek volna, akkor tudták volna, hogy a Star Wars-ban a Hiperûrbe lépést hívják fénysebességre kapcsolásnak.
Vagy kérdeztek meg volna valami rajongót legalább. 2 perc utánanézni:
http://www.imsdb.com/scripts/Star-Wars-The-Empire-Strikes-Back.html
(angolul van, de aki beszél annak egyértelmû)

LANDO
All right, Chewie. Ready for light-speed.
LEIA
If your people fixed the hyperdrive.

The Wookiee shrugs and pulls back on the light-speed throttle.

THREEPIO
Why don't we just go into light-speed?

Artoo beeps in response.

THREEPIO
We can't? How would you know the hyperdrive is deactivated?

Artoo moves a circuit on a control panel. Suddenly, the control panel
lights up.

INT. MILLENNIUM FALCON - COCKPIT

Leia and Lando are thrown into their seats as the Millennium Falcon
unexpectedly shoot into hyperspace.

***Spoiler***
És mint tudvalévõ, a hiperûr nem azonos tér a normálûrrel, így hiába ugrott az admirális, gyakorlatilag lófasznak sem ment neki.
10/10
Balta21 2017 dec. 19. - 18:58:33 10/10
(227/594)
Remek film, nagyon jó lett, élmény volt megnézni!!!
1/10
amaurote 2017 dec. 19. - 18:32:37 1/10
(226/594)
a bombázással az a baj hogy semmi szükség nem volt rá, egy jobb ötlettel kiváltható lett volna.
míg az ûrbeli hangok szükségesek egy szórakoztató filmhez, hiszen egy ûrben játszódó szórakoztató film élvezeti értékén sokat csökkentene ha tök csönd lenne...
a bombázás sima lustaság, lesz*romság a készítõk részérõl, sõt, inkább trollkodás
3/10
csincsilla72 2017 dec. 19. - 17:26:59 3/10
(225/594)
Szuperhõstörténetek :-)
Nincs limit, nincsenek szabályok, belefér bármi, mert nem mond ellen semminek. Lsd Leia ûrsétája, Rey spontán megjedisülése...
dzsonee 2017 dec. 19. - 15:43:06
(224/594)
Ahogy azt várni lehetett, megosztó a közönség véleménye a 8. részt illetõen :) Mivel nagyon szeretem a Star Wars-t, úgy gondoltam, én is leírom a magam véleményét...
...Spoiler minden mennyiségben...
Messzirõl futok neki. A 4-6 részt láttam elõször, lényegében még gyerekként. Nagyon megszerettem, mivel egy hihetetlen fantáziavilágba repített el, ahol ûrharcok, fénykardos Jedik, ûrlények tömkelege jött velem szembe. És szerintem ez a trilógia lényege. Lucas a képernyõre álmodott egy fantáziavilágot és egy többnyire egyszerû történetbe ágyazta. Mert maga a történet nem túl bonyolult, valljuk be :)
Az 1-3 rész nekem nagyon tetszett, szintén. Új volt a megközelítés, nagyon szerettem hogy aprólékosan ki volt dolgozva a filozófiai/pszichológiai része, még ha ez néha az akció kárára is ment.
Nekem az elsõ hat résszel kerek lett a Star Wars. A 7. részre kiváncsi voltam, mivel nagyon szeretem a Star Wars világát, így örültem, hogy újra beleélhetem magam ebbe a mesevilágba. A 7. viszont számomra nagyon nagy csalódás volt. Kylo taknyos EMO szerepköre, Rey hirtelen tudom használni az erõt karaktere, az új halálcsillag, az hogy hirtelen mintha a 4. rész remake-jét kellett volna néznem az nagyon elszomorított.
A 8. részt így már fenntartásokkal fogadtam. Viszont a sok negatív kritika ellenére a 7. után pozitív csalódás volt. Nem jobb mint az elsõ 6 rész, de kiváncsivá tett a folytatásra, ami a 7. részrõl nem mondható el.

Ami tetszett benne: kicsit sötétebb szerintem mint az eddigi részek, azzal hogy közelebb hozták az egyszerû lázadókat a nézõhöz és így jobban fáj a sok sok halál és az is ahogy emiatt Leia gyötrõdik.
Kylo és Rey fejlõdése. Örülök, hogy Kylo kezd kitörni a nyegle taknyos EMO szerepbõl és hogy a jó és a rossz oldalon egyaránt érezni hogy egyedül vannak és szükségük van/lehet egymásra. Ez szerintem egy elég mély része a filmnek, kiváncsi vagyok hogyan görgetik tovább a 9. részben.
Luke beérése - szerintem el van találva a szerepe a filmben.
Az erõ leírása. Szerintem szépen körbe van írva, tetszik ahogy Luke a szigeten magyarás Reynek és az is, ahogy Snoke ecseteli, hogy ha túlsúlyban van a sötét oldal, a természet ezt igyekszik kiegyenlíteni és megjelenik ellenpólusnak az "erõs jó" - ezzel legalább részben magyarázatot nyert Rey hirtelen ereje a 7. részbõl.

Ami nem tetszett: még mindig rengetek az átfedés az eredeti trilógiával. Bár ez egyben egy kissé pozitív is, hiszen egy percre sem kételkedem abban, hogy Luke visszatér a 9. részben, ugyanúgy ahogy Yoda most vagy Obi-Wan Kenobi az 5. és 6. részben.
Leia repülése az ûrben. Ezt igazán megoldhatták volna sci-fisebben is, mert ez így igencsak fantazys lett és ezért nagyon nem illett ebbe a részbe.
Bombázás az ûrben - bár ez inkább csak kissé zavaró, hiszen az egész SW univerzumban az ûrhajók hangosan röpködnek az ûrben, ami milyen már, de egye fene, hiszen ez egy fantáziavilág.
Finn és Rose jelenete a végén - ez nagyon diznis volt, ezért kár volt a végén :(

Amire kiváncsi vagyok a film után: Luke remélhetõ visszatérése - Rey-t ki kell képezni, egyedül nem fog neki menni, ha igen, az viszont csalódás lesz.
Snoke karaktere - nem hiszem, hogy ezzel lezárásra került a fõgonosz szerepe, kiváncsi vagoyk mit kezdenek vele...
Kylo és Rey kapcsolata - Kylo és Rey is inkább zavart mint tisztán jó vagy rossz, kiváncsi vagyok hogyan fogják ezt elvarrni.

Mindent összevetve, mivel nagyon szeretem a SW fantáziavilágát, örülök hogy a számomra borzasztó 7. rész után ez a rész reményt adhat egy értelmes 9. részre. És örülök, hogy tovább álmodhatom ezt a fantáziavilágot :)
1/10
István Pityu Herczeg 2017 dec. 19. - 14:25:46 1/10
(223/594)
Félelmetes belegondolni hogy ennyire könnyen lelehet fizetni a kritikusokat.
1/10
ardian 2017 dec. 19. - 14:20:06 1/10
(222/594)
Jáj, megnéztem... Pókember és tsi... a férjemnek való, õ szereti ezeket az egy bites sztorikat. Lehet, ezért tetszett neki a Last Jedi is?
Egyébként 3 napja próbálok magamba nézni, hátha velem van baj, nem vagyok nyitott az újra, az összetettebb válaszokra, karakterekre.. de az sem stimmel, mert a sci fi-ben kifejezetten a gondolkodtató mûfaj a kedvencem, meg az összetett karakterekben lubickoló Star Trek Iés nem az új mozifilmek, hanem Voyager, DS9)... szóval, nem a film úttörõ jellegével van bajom..
1/10
Bodellger 2017 dec. 19. - 14:14:55 1/10
(221/594)
Na, megnéztem a filmet. Be kell valljam nem annyira hulladék, mint amire számítottam, bár ettõl még jónak sem nevezném. Igazából az a bajom ezzel is meg a 7el is, hogy abszolút nem érzem Star Wars filmnek. Inkább olyan nyomokban Star Warst tartalmaz feelingem van, akármelyiket nézem. Az is annak köszönhetõ, hogy hallom Williams kiváló zenéjét, meg látok olyan gépeket, tárgyakat, képkockákat, amelyek benne voltak a régi Star Wars filmekben. De valahogy ezektõl függetlenül nincs meg az érzés. Egyszerûen nem érdekel mit kezd Ren meg Rey az erejükkel, hogyan lövöldözget az a pilóta, milyen kalandokba esik a néger fickó, szóval nem tud magával ragadni az erõ, hogy azt mondhassam izgat mi lesz a sorsuk, hogyan alakul a következõ jelenet. Hogy ez a cselekmény, az irodalmi forgatókönyv, a casting, vagy kompletten a rendezés hibája e, azt nem tudom. Inkább azt mondom, hogy ez kész, kifulladt, nincs már sokkal több benne ebben az eposzban. Most ilyen könyvekkel, játékokkal meg egyéb cuccokkal ne jöjjön senki nekem, mert azok számomra nem fontosak, engem önmagában csak a filmek érdekelnek.

SPOILER!!! - Talán két jelenet volt, ahol éreztem egy minimális bizsergést és azt, hogy ez Star Wars film, az egyik, amikor Yodát bevágták, a másik pedig, amikor Luke meghalt, és ahogyan meghalt. Ennyi. SPOILER vége!

Na, összességében nem volt annyira, hû de rossz, de igazából kissé érdektelen és felesleges filmnek tartom ezt is, mint, ahogy a 7.et, mivel nem értek el nálam extra hatást. A pontszám gyengítés miatt 1es, de amúgy olyan egy 4est megér.
1/10
ardian 2017 dec. 19. - 14:14:07 1/10
(220/594)
Mi az ördög az a Marvel? Mindenki azt emlegeti. Na, jó, megnézem má', a gugli a barátom...
1/10
stormtrooper88 2017 dec. 19. - 12:48:02 1/10
(219/594)
Azért nagyon beszédes, hogy rottentomatoes-on a kritikusok értékelései alapján 93%-on, a nézõi vélemények alapján 55%-on áll a film (ez az eddigi legrosszabb SW film a nézõi százalékok alapján). Metacritic.com-on 4.8 a film a nézõk szerint, 1535 negatív, 452 vegyes és 1353 pozitív véleménnyel. Én általában egyet szoktam érteni a kritikákkal, de itt nagyon kilóg a lóláb, olyan, mintha a forgalmazó zsebében lennének a filmet istenítõ oldalak. Az is furcsa, hogy a fb-on kiírt negatív posztomat törölték a saját falamról. Nem szeretem az összeesküvés elméleteket, de ez felb@sz.
3/10
csincsilla72 2017 dec. 19. - 11:29:46 3/10
(218/594)
Ebben teljesen biztos lehetsz.
Nyilván nem véletlenül csináltak "saját sztorit". Az eredeti karaktereket olyan gyorsan kiírják, amilyen gyorsan csak lehet, és mehet a saját Marvel-SW. :-(
3/10
csincsilla72 2017 dec. 19. - 11:28:29 3/10
(217/594)
Persze, értjük egymást. Jól mondja a kedves topiktárs: a Disney tisztességgel széttrollkodta a SW-ot. A klasszikus trilógia szereplõit "futottak még" mellékszereplõkké fokozta le, teljesen nevetséges szerepbe kényszerítve õket. Helyettük fõszerepbe állított felesleges és semmitmondó karatereket. Magyarán megalkotta a saját SW-univerzumát, saját szereplõkkel, saját szabályokkal, filozófiával. A történet ott tart, ahol az Új Remény elején, tulajdonképpen értelmetlenné téve az egész klasszikus trilógiát.
Nem értem, miért nem Luke-Leia-Han-Csubi és a két robot köré írtak történetet. Hiszen õk adottak, nem kell õket kitalálni, szerethetõek, szegény Carrie kivételével még élnek. Ben Solo még oké, hiszen természetes, hogy Hannak és Leiának idõvel gyermeke született, de a többiek....
1/10
ardian 2017 dec. 19. - 06:31:54 1/10
(216/594)
Szerintem ha 10 rajongót összeültettek volna 1 hétre jobb sztorit találtak volna ki.
iolesz 2017 dec. 19. - 06:31:42
(215/594)
Hagyjuk már ezt. Nyilván nem a bonyolultságára gondoltam. Az "érteni" szót idézõjelbe kellett volna tennem, ha így jobb. Vagy azt is írhattam volna, hogy "nem akarja érteni". Nyilván nem hülyék ülnek a Disneynél, de a pénz nem minden. Gyalázat az új trilógia - eddig. Azt vettem észre, hogy a kritikusok is kesztyûs kézzel bánnak az új részekkel, olyanok is, akik ennél kisebb hibák végett is a WC-n húznak le filmeket. Számomra Luke és Rey történetszála volt egyedül befogadható, de abból sem hozták ki a maximumot. Nagyon nem.