domo.robi 2017 dec. 16. - 15:11:54
(154/594)
*** SPOILER ***

- Te baljós árny, most meghalsz! - kiáltotta az egyik lézerkardos
- Te utolsó Jedi, leváglak! - kiáltotta a másik sugárpallosos
- Te háborús klón, keresztüldöflek! - replikázott az elõbbi

A rendezõknek olyannyira megtetszett ez a gagyi párbeszéd, hogy az összes filmbéli párbeszédet hasonló minõségben alkották meg, illetve pluszban még a filmek címeit is innen lopták. Már csak egy mondat volt szabad, így lett a film címe: dö laszt csetáj.

Szereplõk:
Luk Szkájvóker - mivel ez a tri-trilógia a Szkájvókerek családi drámáját mutatja be, nem meglepõ, hogy ennyire átjárja a Szkájvókerek saga
Kajla Renátó - a babonás unoka, aki a végén azért ledobja a mascot
Ré - A hétfokú hangsor egyik hangja, aki kiválóan rezonál Ré-nátóval, ezért meghitt beszélgetéseket nyomnak fullkreténben a film alatt, VR sisak nélkül.
Pót Haverom - önjelölt admirális, és forrófejû ferrofiú, aki tûzzel-vassal akarja megoldani a problémákat
Finn - a sivatag védelmezõje, a dezert-õr, akit sokkolnak az õt körülvevõ események (és emberek)
HókuSznók - a gonosz tesitanár, aki addig szívatja a tanítványát, amíg az meg nem dobálja medicinlabdával
Csubakka- Comedy Relief #1
BB8 - Comedy Relief #2
Porgok (vicces madarak) - Comedy Relief #3
Artúr Detour - Comedy Relief #4
Szipirtyó - Comedy Relief #5

Történet:
Azt még nem döntöttem el, hogy ez egy tré történet, vagy egy trétör-történet. Nyilván a film készítõi szeretnék az utóbbit sugallni, de ez a Plazma kapitány - Finn ellentét tulajdonképpen nem is létezik, annyira gyenge a dramaturgiai megtámasztása. Azt már az elõzõ részbõl is tudtuk, hogy Kajla Renátó elárulta Luk mestert, és lerombolta aziskoláját neki! De most azt is megtudjuk, hogy Luk is elárulta az erõt, Pót Haverom az admirálist, a helyettes admirális pedig az Ellenállást. Vagy mégsem. Ennyi sok árulásnak csak egy lehet a vége: vevés. A nézõk majd megvesznek mindent. A nézõk majd megvesznek mindentõl.

Mert azért lássuk be, a karakterek elég vékony szállal kötõdnek a gyenge történethez.
- Csubakka mit csinál? Õ akkor volt jó, amikor Han Solo sidekickje volt. Egyedül csak Solo szólózhat, kap is majd egy filmet, az artikulációban nehézségekkel küszködõ szõrmókra nem vár saját spin-off.
- Luk miért öregedett körszakállas Tyrionná? Néha már azt hittem, hogy a Trónok Harca megy a vásznon. Értem én, hogy csalódott az öreg, mert a bivalyerõs fiatal tehetségek képzésük közben rendszeresen átállnak a sötét oldalra, bezzeg HókuSznók nem bosszankodik, hogy mennyi tanítványa világosodik meg... A végén Jóga mester megjelenése megmutatja a kiutat, ha a szenilis zöld manó képes a dzsedimenyországból fejbe kólintani Lukat a botjával, akkor mire lehet vajon képes egy élõ Jedi? Bingo. Visszatért Holo-Luk a Luke Nukem címû FPS játékból
- Ezt a vonalat Leia is követi, aki ahelyett, hogy tisztességesen szétfagyna az ûrben, supermanként bejetpackezik az ûrhajóba.
- Pót Haverom némiképp diszkalkuliás, mivel neki nem számít, hogy egy csatában az ellenállás 50 embere hal meg vs. az Elsõ Rend 50 embere hal meg, az hány százalékot jelent. Az ellenállásnál az emberek 10%-át, az Elsõ Rendnél ez kb. 0,00001%. A lényeg az, hogy menjen a csata, és legyen sok robbanás. Pót Haverom, egy videotéka vezetését rád bíznám, de egy háború bizony addig tart, amíg meg nem öleted a saját embereidet. Talán a túlerõltetett Halálcsillag mítosz a hibás: "Ha hõsies önfeláldozással segíted a Kiválasztott Jedi pilótát, akkor megsemmisítjük a Birodalom (Elsõ Rend) egyetlen Halálcsillagát, és akkor hurrá!!!!." Persze, a többi 500-50000 rombolóhajót nem semmisítettük meg, csak magunkat hitettük el, hogy ilyen könnyû a végsõ gyõzelem.

Ezen túl erõs bizonyítékaim vannak arra, hogy nem csupán az Ébredõ erõ volt a New Hope klónja, hanem az ep. VIII. is az ep. V. (Birodalom visszavág) másolata, kis változtatással. Néhány Ep V. - Ep. VIII összehasonlítás:
- Én vagyok az apád / Tudom ki az apád
- Furcsa öreg egy elhagyatott helyen, aki majd kitanít / Furcsa öreg egy elhagyatott helyen, aki majd kitanít
- Erõ sötét oldalát gyárilag tartalmazó üreg / Erõ sötét oldalát gyárilag tartalmazó üreg
- Jaj, jön a sötét erõ, de én ellenállok! / Jaj, jön a sötét erõ, de én az ellenállók küldtek. Tanítson kérem!
- Haha, jól elkapunk benneteket, mert van egy áruló / Haha, jól elkapunk benneteket, mert van egy áruló. Jean, kérem karbonizálja Morgan Freemant és introvertált Lucy Liut!
- És még számos más epizód...

Értékelés: 11/10
Soha nem láttam még ilyen ütõs Star Wars filmet életemben, 2017. decemberben.
2/10
Norhytm 2017 dec. 16. - 13:24:31 2/10
(153/594)
Egy ujabb semmitmondó, üres, parodia hulladék. Történet nulla, ami komolyabb dolog lenne el van viccelve, az egesz nem vezet sehová. Egy ötlettelen gagyi szenvedés... melto társa az elozo két borzalomnak...
2/10
jani-wan 2017 dec. 16. - 12:45:26 2/10
(152/594)
Minek? Hogy õt is megöljék?
Hiszen Disney mást sem csinál, csak szisztematikusan kiirtja azokat akik a régiben szerepeltek, mert a fiataloknak láthatóan egyetlen feltételük a jó és szórakoztató film megítéléséhez, hogy valami új legyen és látványos. Tök mindegy hogy az új az értelmes-e vagy nem, mert úgyis kitalálnak maguknak valami faszságot amivel meggyõzik magukat, ahogy itt a topikban és már a 7-ben is egyértelmûen megfigyelhetõ.
2/10
jani-wan 2017 dec. 16. - 12:36:51 2/10
(151/594)
"Ha pedig a projekció ilyen gördülékenyen használható, faszé' nem tudta Obi-van átdobni az Alderaanra az üzenetet."
1. Valószínûleg azért ezt nem könnyû használni
2. Elképzelhetõ hogy Obi-wan ezt nem sajátította el, és habár Rey-nek biztos menni fog kb 8 másodperc alatt, ez a tanulás dolog a "Jedi õskorban" még komoly kihívást jelentett
3. Végül de nem utolsó sorban, nem Obi-wannak kellett az Alderaanra mennie hanem Artunak. Obi-wan csak vitte, de ha projektál de Artu meg a Tatuinon dekkol az adatokkal, akkor ugyebár lótúrót sem ér vele.
2/10
jani-wan 2017 dec. 16. - 12:20:05 2/10
(150/594)
"szerinted minden logikátlan volt nyilván mert biztos óvodások rakták össze"
Ez a te érvelésed.
Hogy rám fogod hogy valami hülyeséget gondolok.
Szánalmas.

"FIKCIÓ EGY FILM NEM A VALÓSÁG"
A FIKCIÓK IS KIZÁRÓLAG AZ ÁLTALUK LÉTREHOZOTT LOGIKUS KERETEK KÖZÖTT MÛKÖDNEK! ÉS HA EZEKET A KERETEKET SEMMIBE VESZIK, AKKOR AZ EGÉSZ EGY NAGY SZAR LESZ.

"ne vedd komolyan és ne akard túlzottan megérteni mert"
Miért? Mert téged az is szórakoztat ami értelmetlen, és úgy véled az totál értelmes elképzelés, hogy az a megoldás hogy mindenki elégedjen meg a ZS kategóriával, és nem az hogy csináljanak jobb filmeket amiket meg lehet érteni gond nélkül? Mint az eredeti Star Wars? Szóval nem kell olyan film szerinted?
Hát nekünk, akik kritikusan a szarral azoknak meg kell.
5/10
caseyjones 2017 dec. 16. - 12:04:58 5/10
(149/594)
Szerintem az lenne igazán ügyes húzás, ha az utolsó epizódban a régi szereplõk közül Landót tennék bele. Iszonyúan sokat dobna a filmen.

(Amúgy Leia, nem Leila. ;) )
8/10
Stillnes 2017 dec. 16. - 12:04:41 8/10
(148/594)
Ízlések és pofonok. Vannak hibák a filmben, de melyikbe nincsenek. Sokan mást vártak és ezért pontozzák le a filmet. Van akinek nem tetszik van akinek igen. Nekem tetszett. Az elõzõ rész 10-bõl egy gyengébb 6-os volt, ez pedig egy erõs 7-es.
7/10
10/10
gandalf1 2017 dec. 16. - 11:58:14 10/10
(147/594)
SPOILER

Így, hogy Leila max már csak CGI-ként szerepelhet, ha valakit meg akarnak tartani a régi idõkbõl is, esélyes mág az is, hogy valahogy kitalálják mégsem halt meg :)
5/10
caseyjones 2017 dec. 16. - 11:57:52 5/10
(146/594)
Igen, de nekik elsõsorban a humor is volt a feladatuk (amit mellesleg jól tálaltak a készítõk), nem az, hogy sokatmondóak legyenek. :)
10/10
gandalf1 2017 dec. 16. - 11:40:37 10/10
(145/594)
Ok aranyosak de
SPOILER
Amikor csuvi ott filózik, hogy megegye e a megsütõtt társukat, no az inkább vicces volt mint sokatmondó :)
5/10
caseyjones 2017 dec. 16. - 11:35:09 5/10
(144/594)
"Az elõttem felemlegetett irdatlan baromásgok tényleg gázok.
Ld: Leila, a porgok és még lehetne egy két dolgot mondani."

Ne már! A porgok annyira jópofák voltak. :D Szerintem bõven elég lett volna az a néhány porg humorfaktornak a filmben, mert kicsit túltolták a filmben a vicces jelenetek számát.
1/10
cellasto 2017 dec. 16. - 11:30:19 1/10
(143/594)
hihi
10/10
gandalf1 2017 dec. 16. - 11:23:20 10/10
(142/594)
A film szerintem nagyon jó.
Vannak benne oltári nagy f@szságok, de mutassatok nekem egy filmet amiben nincsennek.
Ja, hogy nem a '77-es Star Wars ? Eltelt negyven év, te sem úgy nézel ki, megöregedtél lehet a járás sem úgy megy, a gondolkodás pedig végképp nem.
Lehet nem az a film amit vártál ? Lehet. Ahogyan az is, nem a filmben van a hiba.
Lássuk be, ha úgy lenne megcsinálva ahogy az elégedetlenkedõk elvárnák, akkor biza esélyes lenne egy jó nagy bukta, mert nem én adom a bevétel nagy részét, azt az a fiatalabb generáció adja, aki hozzászokott a patika mérlegen adagolt akcióhoz, feszültségkeltéshez, na õket pont nem érdekli Yoda és Luke párbeszéde a Dagobah rendszerben.
Igen itt is volt ilyen, viccesre véve " szórakoztatóra ".

SPOILER
Az elõttem felemlegetett irdatlan baromásgok tényleg gázok.
Ld: Leila, a porgok és még lehetne egy két dolgot mondani.
Személy szerint engem jobban idegesített, hogy az 7.-ik részben megismert köztársaság/lázadás a végén egy Millenium Falcon-nyi emberré avanzsált ebbõl így hogy lesz lázadás ? Jó tudom a külsõ kerületekben a " segítõkész " barátok ott várnak a hívó szóra :)
SPOILER vége

Én jónak tartom a filmet a mindenki által nagyra tartott Birodalom visszavágnál, jobbnak éreztem és/vagy jobban szórakoztatott.
Persze én kikapcsolni megyek a moziba 2-3 órára egy másik világba kerülni élvezni az elmém korlátlanságát vagy egyszerûen a mesét amit elém tárnak.
Tehetném, hogy keresem a kákán is a csomót, de engem ez a Magyar mentalítás egyre kevésbé érdekel, lehet ezért is élvezem annyira a filmet.
Én 10-et adtam a filmre 9-et akartam de látva a " csakazértis " leértékeléseket inkább adtam 10-et.

UI: Aki 5-nél kevesebbet adott rá ajánlom figyelmébe Arronafsky Anyám címû filmjét annak jóval jobb az értékelése, biztosan mert klasszisokkal jobb mû :)
5/10
caseyjones 2017 dec. 16. - 11:09:30 5/10
(141/594)
Nekem Luke karaktere kifejezetten tetszett a TLJ-ben. Már a kezdetektõl fogva tudtam, hogy ebben a mûben egy teljesen más Luke Skywalkert ismerünk majd meg. Így is lett. Úgy gondolom, pompás karakterfejlõdésen ment át.
Míg az eredeti trilógiában egy kissé türelmetlen, már-már irritáló figuraként ismerhettük meg, itt egy hóbortos öregemberre emlékeztetett engem. :) Egy Erõben jártas, tapasztalt, lelkileg némileg tönkrement Jedi mester volt ebben a részben.

Remélem, látjuk még õt a 9. epizódban. Tudom, meghalt a film végén, de úgy szerintem visszahozhatnák õt, mint annak idején a ROJ-ban Yodát meg Obi-want (tehát szellemként).
5/10
caseyjones 2017 dec. 16. - 10:57:25 5/10
(140/594)
Yoda szinkronjával szerintem semmi baj nem volt. Akinek a szinkronja nekem nem jött be, az C3PO-é volt...
1/10
stormtrooper88 2017 dec. 16. - 10:47:16 1/10
(139/594)
„Luke karaktere az egyik legnagyobb pozitívuma a filmnek, a kudarca ezt tette vele, ami teljesen érthetõ hiszen a testvére gyerekének nevelését rontotta el.”

Teljesen igazad van! Már a Birodalom visszavágban meg kellett volna lépnie ezt, amikor kudarcot vallott a barátai megmentésénél. Amikor megtudta, hogy Vader az apja. Már akkor el kellett volna bujkálnia. Most, hogy az unokaöccse nevelését rontotta el, végre megtette, amit kell, menekülõre fogta. Végre belátta, hogy tûnjenek csak el a Jedik, a hiba amit vétett az unokaöccsével, az pedig szökkenjen szárba és burjánzzon el, de véletlenül se legyen jóvátéve, szenvedjen a galaxis és szenvedjenek a régi barátai most már örökké, a rossz döntése miatt, ez így helyes, így kerek. Hihetetlen, ahogy megoldották, ettõl ért be Luke karaktere, egyszerûen zseniális, a legnagyobb pozítivuma a filmnek valóban, ahogy írod.
1/10
cellasto 2017 dec. 16. - 09:29:53 1/10
(138/594)
igazad lehet, még nagyon reggel volt amikor beleolvastam a topicba :D
mea culpa!
3/10
csincsilla72 2017 dec. 16. - 09:24:11 3/10
(137/594)
"Snoke miért ne lehetne erõsebb õ nem Sith, azt meg hallgattuk eleget korábban is (!!!), hogy mind a Sith, mind a Jedi látásmód egy leszûkítése az Erõnek, akkor az, aki ezeken kívül áll miért is ne lehetne erõsebb?!"

A SW világa - eddigi - egyik legfontosabb filozófiai tétele az volt, hogy az erõhasználat egyensúlyban van. A jedik és a sithek használják, illetve érzékelik, ha belép valaki a rendszerbe. A Snoke Drágaszág nem ma született, márpedig elég öreg volt, és ha évtizedek óta használta az Erõt, akkor hogy lehet az, hogy sem Palpatine, sem Vader, sem Yoda nem érzékeltek zavart az Erõben? Õk azért elég nagyformátumú felhasználók voltak. A késõbbiekben Luke-ról már nem is beszélve.
A SW nem a szuperhõsök világa, ahol a betmen mellett a szpájdörmen, meg az amerikakapitány,meg az összes többi szánalmas figura is elfér, sõt feltûnhetnek újak is.
Bár az látható, hogy a filmet annak a generációnak készítették, akik ezeket is fogyasztják:-(
1/10
Trevor Belmont 2017 dec. 16. - 09:13:38 1/10
(136/594)
Engem a folytonos sírás zavart. Mindig valamelyik szereplõ sírt (vagy a pilóta vagy a csaj vagy a néger vagy a kínai ... de még a lóarcú is többször picsogott). Azokat a filmeket utálom, ezért csak 5 pont!
3/10
csincsilla72 2017 dec. 16. - 09:02:24 3/10
(135/594)
"Amihez ugye tudni kell, hogy a másik fél" hol tartózkodik. A vége lemaradt.