3/10
csincsilla72 2017 dec. 16. - 09:00:56 3/10
(134/594)
"fényéveken át küldött személyi kivetülések, online, amit nemcsak jedik, de mindenki LÁT !!!"
Engem ennél sokkal jobban zavar az, hogy - bár a hiperûrben-követés eddig lehetetlen volt, de MOST a a Birodalom, oppardon Elsõ Rend megcsinálta, a lázadók kényelmesen telefonálgatnak egymásnak a hipertérben. Amihez ugye tudni kell, hogy a másik fél.
Ha pedig a projekció ilyen gördülékenyen használható, faszé' nem tudta Obi-van átdobni az Alderaanra az üzenetet. Mit kellett itt neki szaladgálnia keresztül a galaxison, vén fejjel.
3/10
csincsilla72 2017 dec. 16. - 08:50:49 3/10
(133/594)
"Rey tanult már és tanulhat is. Tanulni szerintem még mindig lehet tanár nélkül, de ha szerinted nem, akkor ajánlom beszélj olyanokkal, akik akár nyelveket maguktól tanultak meg"

A SW világának egyik axiómája, hogy
1. az Erõ használatát csak erõérzékenyek tanulhatják meg.
2. A tanulás egyedül nem kivitelezhetõ, spontán pedig pláne nem lesz senkibõl jedi, vagy egy jedi kvalitásaival rendelkezõ személy.
3. Az erõhasználat két rendre korlátozódik: a jedikre és a sithekre. Mert mástól megtanulni nem lehet.

Rey nem tanult semmit. Luke-ot Ben kezdte el tanítgatni, majd Yoda befejezte. Reyt a hetesben konkrétan senki sem tanította, itt pedig kapott 3 "leckét".
Luke képességei más tészta, bár soha senkitõl nem láttunk eddig ilyen projekciót. Mondjuk, ha létezik a technika, akkor nem értem, miért nem használták ezt a megoldást a rend tagjai korábban, de sebaj, fogadjuk el, hogy ilyen is van. Végül is Luke ott ült egy csomó letehetetlen:-) könyv felett, hátha volt abban valami új.
Leia ûrsétája viszont egy elsajátított technika nélkül elképzelhetetlen (ha eltekintünk attól, hogy fizikailag is lehetetlen). Õ kitõl is tanult? Apu járt vissza tanítani?
3/10
csincsilla72 2017 dec. 16. - 08:30:12 3/10
(132/594)
Szerintem ez irónia volt :-)
1/10
cellasto 2017 dec. 16. - 07:26:11 1/10
(131/594)
6 epizod volt a "star wars"

(bocs a 3 hozzászólásért, megbokrosodott a gépem)
1/10
offtopic
cellasto 2017 dec. 16. - 07:25:10 1/10
(130/594)
nekem és még rengeteg fannak, a lucas által gyártott
1/10
offtopic
cellasto 2017 dec. 16. - 07:24:42 1/10
(129/594)
egszsegedre...
az uj dolgok jók egyébként, csak nem ebben a formában, ahogy a disney elõvezeti
az meg, hogy leszólod a régi klasszikus sw filmeket, egyenesen szánalmas

majd ha valaki más kezébe kerül, akkor esetleg megnézek még egy részt...de akkor sem biztos
nekem és még reng
1/10
Gronn 2017 dec. 16. - 02:35:19 1/10
(128/594)
Hát komolyan majdnem elsírtam magam a végén a felismeréstõl, hogy ez a legendás Csillagok háborújának a jövõje... :\'(
9/10
kismaczi 2017 dec. 16. - 00:44:47 9/10
(127/594)
Fogadjátok el SW mindig is értelmetlen volt és az is lesz. Minden egyes film arról szól, hogy az egyik oldal egy óriási fegyvert épít / hadsereget toboroz és amikor azt hiszik, hogy nyertek, akkor az ellenfél teljesen bugyuta módon, logikátlanul a mindent áthatoló "erõ" segítségével 100-os túlerõvel szemben simán gyõz, legyen az egy jedi hadsereg vagy egy mega csillagromboló.
Igen, minden rész pontosan ugyanaz.

Vagy talán ez még sem értelmetlen?... Az erõ minding kiegyensúlyozza a két oldalt,ezért nem tud egyik oldal sem tud felül kerekedni.

Disney szembe szállt a tipikus demagóg Jedi - Sith rivalizálással és új síkot vezetett be. Nem elég hogy Rey leugrott a fekete mélységbe, de egyenes összeköttetése van az új Supreme leaderrel, néha még kéz a kézben a tábortûznél diskurálnak... Csak ezért megbocsájtom az elõzõ 7 rész összes értelmetlen csatáját (és elég sok volt belõle).
Az a 5 perc miatt amikor rájönnek, hogy együtt mennyi mindent tudnak csinálni és tökéletes szinkronban táncolják végig a harcot az õrök ellen, akkor döntöttem el hogy a következõ részt is mindenképpen megnézem, végre valami új!
7/10
Beyond silence 2017 dec. 16. - 00:12:53 7/10
(126/594)
Ami az igazán lényeg A MAGYAR SZINKRONNAK VÉGE hogy lehet ilyen AAA kategóriás filmbe egy ilyen színészt berakni Yodának?! Versényi László nyugodjék békében.
10/10
dookugrof 2017 dec. 15. - 23:45:48 10/10
(125/594)
Azt hiszem mi már csak abban fogunk egyet érteni hogy Leia ürkalandja ûber gagyi volt... mindegy is. Neked nem tetszett a film szerinted minden logikátlan volt nyilván mert biztos óvodások rakták össze nem pedig a szakmához értõ egyének...megkíméllek nem kell kiragadnod a mondatom felét a válaszodhoz ha lesz egyáltalán... Szerencsésnek vallhatod magad nem kell soha többet megnézned ezt a logikátlan mozgóképekbõl csak úgy összerakott valamit de engedd meg nekem és sok más társamnak hogy élvezzük és megnézzükk még párszor.

VÉGSZÓ : ez egy FIKCIÓ EGY FILM NEM A VALÓSÁG...ne vedd komolyan és ne akard túlzottan megérteni mert akkor mindig csalódni fogsz ugyanis bármikor bárki a feje tetejére állíthatja az egészet ha odajut hogy beleszóljon lásd: Rian Johnson vagy J.J.Abrams és akár George Lucas
2/10
jani-wan 2017 dec. 15. - 23:20:28 2/10
(124/594)
"nem véletlenül lett szétválasztva a Star Wars univerzuma Kánonra, illetve Legendákra"
Véleményem szerint csak azért, hogy minél kevesebb legyen a Kánon, ami által több pénzt kereshet Disney, mert nem gátolja õket semmiféle korábban készült anyag a néhány szükségszerûen megtartott anyagon kívül.
2/10
jani-wan 2017 dec. 15. - 23:16:53 2/10
(123/594)
"Sajnálom, hogy nem lehet normális ember módjára értekezni a filmrõl."
De lehet. Mondjuk ha tartózkodtál volna személyes megállapításoktól, akkor én is. Persze ezt te nyilván észre sem vetted.

"Én minden felvetésemet alátámasztottam"
Csak nem értelmes érvvel, hanem valami kitalációval ami logikailag nem áll meg a lábán. És mivel az indoklásod nem létezõ alapokon áll, így a konklúziód is hibás.

"Szerintem az nem érv, hogy mert nem láttuk."
Jó, ez a te véleményed. De a tény meg az hogy abból amit megtudtunk Yodáról, gyakorlatilag bármire képes lehetett, és logikailag semmit sem lehet kizárni, ami nem ütközik valamibe ami megtörtént, vagy nem történt meg de azáltal ha egy bizonyos a képessége meg lett volna akkor valószínûleg megtörtént volna.
Tehát amíg nincs semmi ami az ellenkezõjét bizonyítaná addig lehetséges, illetve ha van valami ami az ellenkezõjét bizonyítja, akkor nem lehetséges.
Remélem érthetõ amit mondok.
de itt egy példa:
Feltételezés: Yoda a gondolatával meg tud ölni egy Sith-et bárhol legyen is a galaxisban
Tény: Yoda nem ölt meg egy Sith-et sem a gondolatával
Konklúzió: Yoda nyilvánvalóan nem volt képes erre, különben megtette volna
vagy
Feltételezés: Yoda meg tud jelenni bárhol, úgy mint Luke tette.
Tény: Fogalmunk sincs hogy megtette-e valaha, és semmi nem támasztja alá azt hogy erre nem lehetett képes.
Konklúzió: Yoda meg jelenhetett bárhol, úgy mint Luke tette.

Aki ezt nem érti hát sajnálom, de én ennyit tehetek. Így is már lassan többet írtam a hülye vádaskodásokra már mint a filmrõl.

"akik akár nyelveket maguktól tanultak meg"
Nincs rá szükség. Én tök egyedül tanultam meg angolul. Tanár nélkül. Iskola nélkül.
Mégis rengeteg segítségem volt.
A Jedi visszatér! Abból tanultam meg a nagyját. Film, hangkazetta, szótár, idegen nyelvû könyv, magyar nyelvû könyv.
És nyelvet sokkal könnyebb tanulni autodidakta módon, mint valamit amihez a hozzáértõ felügyelet, és folyamatos iránymutatás elengedhetetlen. Mint például az ERÕ használata, ahogy Lucas azt teljesen egyértelmûen felvázolta.
Rey-nek meg lófasz segítsége nem volt.
Úgyhogy teljesen rossz irányban mentél el itt a bizonygatásoddal.
5/10
caseyjones 2017 dec. 15. - 23:07:55 5/10
(122/594)
>> A legnagyobb hiba abban áll, hogy a Disney forgatókönyvírói léterhoztak egy párhuzamos univerzumot, ami ellentmond minden eddigi eseménynek, úgy en bloc a SW világának. <<

Van benne valami végül is. De nem véletlenül lett szétválasztva a Star Wars univerzuma Kánonra, illetve Legendákra. :)
Egyébként én sokkal inkább ragaszkodom a Legendák-beli folytatásokhoz, mint például a Jedi-akadémia trilógiához. Azok fényévekkel méltóbb folytatásai voltak A Jedi visszatérnek. Amikben nem Ben Solo volt, hanem Jacen meg Jaina.
2/10
jani-wan 2017 dec. 15. - 22:47:20 2/10
(121/594)
"Jani Wan miért gondolod hogy csak az az igaz amit te állítassz"
Mert átgondolt, logikus, vitathatatlan tényeken alapul, és addig amíg egy hasonló módon kialakult, de ellentétes vélemény nem cáfolja meg, addig nincs semmi okom arra hogy mást is gondolhassak.

"elképesztõ"
Téged elképeszt az átgondolt, tényeken alapuló logikus gondolkodás? Erre nem tudok mit mondani.

"de minden hozzászolásodban lenézed a másikat a véleménye miatt"
Ez nem igaz, csak te érzed ezt mert nincs igazad.

"de te csak degradálsz és kérdéseket teszel fel nem pedig megmagyarázod"
Ez is hazugság.
Pont hogy én magyaráztam el részletesebben dolgokat mint bárki más.
Azt sem tudom rosszindulatodban mit beszélsz.

"Nemtudom miféle felsõbbrendû lénynek képzeled magad"
Ha valakinek igaza van attól nem lesz felsõbbrendû. Ezt te csak beképzelted magadnak.

"úgy beszélsz mintha bármi közöd is lenne a készítési folyamatokhoz"
Nem is kell hogy köze legyen az embernek ahhoz, hogy logikusan tudjon gondolkozni, képes legyen az összehasonlítandó dolgokat felismerni és összehasonlítani, elemezni stb...

"aki nem képes elismerni a másik veled ugyanazon a szinten álló rajongót"
Újabb hülyeség.
Csincsilla72 nagyon értelmes dolgokat írt le, és nagyon jól átlát sok dolgot amikben a problémák gyökereznek ennél a filmnél.
Ja hogy nem ismertem el írásban is, mert te ezt olvasni akarod valamiért? Hát nem érdekel.

"Nagyon szépen megkérlek hogy fejtsd ki a véleményedet"
Azt hiszem kifejtettem. De mégis azért érdekelne hogy szerinted mi nem lett kifejtve.
Azt meg pláne nem látom Te mit fejtettél ki ebben a HSZ-ben, amiket hozzávágtál, mert gyakorlatilag csak vagdalkozol.

"vagy megdönti a te teóriáidat amik ugyanannyira alaptalanok mint bármelyikünké hiszen mi csak a fogyasztói vagyunk"
Senki nem dönt meg semmilyen teóriát egy teljesen logikátlan érveléssel. Egyébként a te meglátásod szerint, amit szintén nem sikerült leírnod egyetlen más konkrét példa említésének hiányával egyetemben, melyik "teóriám" lett megdöntve, és pontosan miért?
Az "teóriáim" tényeken alapulnak így nem lehetnek alaptalanok. Legfeljebb hibásak, de ahhoz meggyõzõen kellene ellenérvet, érveket felsorakoztatni. Ez eddig nem sikerült.
Az hogy csak fogyasztók vagyunk és ezért alaptalanok a teóriáim, az nem elfogadható értelmes indoklás, ezáltal a mondatod értelmetlen. Egy fogyasztó is lehet értelmes, akkor is ha te ezt a lehetõséget kizárod.
1/10
MaZsola_Megmondja 2017 dec. 15. - 22:38:13 1/10
(120/594)
SPOILER !!!!

Szóval, röviden összefoglalom, ami nem stimmel:
- Leia repül az ûrben, szkafander nélkül...
- fényéveken át küldött személyi kivetülések, online, amit nemcsak jedik, de mindenki LÁT !!!
- a négycsöcsû tengeri tehén teje
- Chewi mûanyag csirkéje
- a kaszinóváros, ahol a tiltott parkolásért börtön jár
- honnan tudták, hogy melyik fogollyal kell megállapodni, aki a siker küszöbén fogja elárulni a lázadókat?

Egyébként miért is harcolnak a lázadók, ha Leia szerint "mindenük megvan"?

Ki volt Snoke? Igazuk van a Reddit olvasóknak: Snoke halála nagyon gáz volt. Vetekszik Darth Maul halálával...
1/10
MaZsola_Megmondja 2017 dec. 15. - 22:21:41 1/10
(119/594)
Csalódás volt, mindjárt kibontom...
10/10
dookugrof 2017 dec. 15. - 21:51:35 10/10
(118/594)
Jani Wan miért gondolod hogy csak az az igaz amit te állítassz...elképesztõ... tök jó hogy van véleményed meg hogy kiállsz mellette de minden hozzászolásodban lenézed a másikat a véleménye miatt...értem én hogy azért van ez a topik hogy ütköztessük a véleményünket de te csak degradálsz és kérdéseket teszel fel nem pedig megmagyarázod a te igazadat ami nem feltétlenül valós és ezt fogadd el. Nemtudom miféle felsõbbrendû lénynek képzeled magad de úgy beszélsz mintha bármi közöd is lenne a készítési folyamatokhoz pedig nincs...te is csak egy rajongó vagy aki nem képes elismerni a másik veled ugyanazon a szinten álló rajongót. Nagyon szépen megkérlek hogy fejtsd ki a véleményedet a továbbiakban is hiszen minden jogod megvan hozzá de ne degradáld le a másikat azért mert mondjuk nem ért veled egyet vagy megdönti a te teóriáidat amik ugyanannyira alaptalanok mint bármelyikünké hiszen mi csak a fogyasztói vagyunk ennek és elmélkedünk és véleményt alkotunk akárcsak te.
1/10
nagyattilaferenc23@gmail. 2017 dec. 15. - 21:47:03 1/10
(117/594)
Ez a film egy nagy arcon köpés. Nem akarta melhinni hogy ennyire rossz de sajnos tényleg az. Néztem az arcokat kifelé menet és kivétel nélkül mindenki csalódott volt. Semmi nem maradt meg a Star Wars világból.
5/10
caseyjones 2017 dec. 15. - 21:34:27 5/10
(116/594)
SPOOOOOOOIIIIILLLLLEEEEEEEER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nos, az az igazság, hogy sikerült belefutnom egy-két spoilerbe a film megtekintése elõtt (Luke halála, Yoda felbukkanása). De nem ez volt a probléma, mert konkrétan semmit nem tudtam ezeknek a körülményeirõl, tehát azért tartogatott számomra meglepetéseket a film.
A legfõbb problémám az volt, hogy tele lett rakva a film olyan szereplõkkel, akiket én egyszerûen sehogyan sem tudtam beleilleszteni a Star Wars Univerzumba. Ezenfelül több olyan jelenettel is találkoztam, ami számomra totál szürreális volt. Például Rey és Kylo párbeszédei, Leia visszatérése az ûrbõl, a kaszinós jelenet, Luke leginkább békára hasonlító gondnokai a szigeten, Luke és Kylo párharca... Rey megsokszorozódása viszont kifejezetten tetszett, és jó jelenetnek tartom! Pedig ez is elég bizarr hatást keltett nálam, de tetszett.
A humort úgy gondolom, kissé túltolták a készítõk. Szerintem bõven elég lett volna humorfaktornak a porgok.
Snoke kinyírása abszolút ledöbbentett. Nem gondoltam volna, hogy õ ebben az epizódban meghal; teljesen biztos voltam benne, hogy õ még a 9. részben visszaköszön. Azonban még továbbra sem derült ki, ki is õ valójában, de bízom benne, hogy a következõ részben valahogy rávilágítanak erre.

Hogy ne csak a negatívumokat soroljam fel: Yoda szerepeltetése iszonyúan ötletes húzásnak bizonyult, az õ jelenete végén a Lázadók címerét mintázó rom megjelenítése szintén. A porgok nagyon találók voltak! Vicces, de mostantól õk a kedvenc fajom az univerzumon belül. :D Felettébb jópofára alkották meg õket, csak úgy dõltem a nevetéstõl, amikor Chewie agyát húzták. :lol: Nálam õk Az utolsó Jedik egyik fénypontja. Jóízûeket kacagtam rajtuk.
Rey továbbra is lenyûgöz, klassz figurának tartom. Végigment egy remek karakterfejlõdésen. Már az elõzõ felvonásban meggyõzött Daisy Ridley, itt még jobban. Oscar Isaac alakítása ugyancsak bejött. Már Az ébredõ Erõben is szimpatizáltam Poe-val. Ezúttal sokkal többet szerepelt, aminek nagyon örültem.
A látvánnyal semmi gond nincs, ezen téren szuper alkotás volt Az utolsó Jedik.

Õszintén szólva nem is Leia hercegnõ elsõ megjelenésén sírtam el magam majdnem (persze ott is kissé elérzékenyültem), hanem akkor, amikor Luke összezavartan azt kérdi: Hol van Han? Igazi érzelmi hullámvasút volt az egész film.
Hiányoltam egyébként nagyon Han Solót, igazán örültem volna, ha újra együtt láthattam volna a nagy triót (Luke-Han-Leia). De erre sajnos már nem lesz lehetõség. :( Azért még remélem, hogy Lando Calrissian felbukkan a következõ részben, mert õ szvsz sokat dobna az egészen.

Összességében nem volt rossz film, de én egyáltalán nem ilyenre számítottam. Az ébredõ Erõ teljesen magával ragadott, de ennél még a Zsivány Egyes is jobban tetszett. Ha sorrendbe kéne raknom az eddigi SW-filmeket, így nézne ki: 1. A Jedi visszatér 2. Egy új remény 3. A Birodalom visszavág 4. Az ébredõ Erõ 5. Baljós árnyak 6. A klónok támadása 7. A Sith-ek bosszúja 8. Zsivány Egyes 9. Az utolsó Jedik.

Nem tudom, miért nem jött be, pedig tényleg pozitívan álltam hozzá az egészhez. Lehet mondjuk, hogy meg kéne néznem még egyszer, de szerintem nem változtatna sokat az összképen. A Rogue One is csak talán 1-2 fokkal tetszett jobban második megnézésre.
2/10
jani-wan 2017 dec. 15. - 21:26:46 2/10
(115/594)
"A film üzenete alapján igen, hiszen arra amire Luke képes volt ebben a részben arra Yoda nem a korábbiakban."
Ez nem igaz.
Fogalmad sincs hogy mire volt képes, ugyanis nem feltétlenül kellett látni, hogy mit tudott, így ez egyszerûen kitaláltad hogy igazold a tarthatatlan álláspontodat.
Az biztos hogy õ és Obi-wan képes volt bárhol a galaxisban megjelenni mint Force ghost, amitõl nincs messze amit Luke csinált.
Tehát a film üzenete egy faszág?

"meg Yoda és Luke is segíthet neki"
Érdekes eddig azt állítottad hogy Rey tanult Luke-tól, most meg már ott vagy hogy majd fog tanulni. Ez a tipikus nincs kialakult álláspont hanem a majdcsak találok valamit amit nem tudnak megcáfolni. Hát ezt is buktad.

"anno Yoda sem tanított többet Luke-nak"
Mi van? Láttad te egyáltalán a filmet? Vagy csak úgy hazudtál megint valamit?

"Nem fogom megérteni a görcsös ragoszkodást"
Pedig te görcsösen ragaszkodsz a hülyeséghez amit elhitettél magaddal.

"a Jedi-Sith a tanulás minden alapja mondatokat" "A való életben is lehet autodidakta módon tanulni"
Amit nem fogsz fel hogy nem a "Jedi-Sith" a lényeg. Hanem az hogy a tanulási folyamat által lehet jól elsajátítani valamit. És ha nem segít aki tudja mit hogyan kell, akkor vagy szarul tanulod meg magadtól, és sose leszel elég jó, vagy esetleg megtanulod jól, de sokkal több idõ alatt. És az autodidakta is használ segítséget, ahol talál. Rey lófasz segítséget sem kapott sehonnan, mégis egy perc alatt helytállt Kylo ellen, és olyanokat tud néhány nap alatt, mert annyi telt el, amihez Luke-nak is évek kellettek.
És mégis mi a jó francnak volt akkor Jedi képzés, ha olyan kurva jól el lehet boldogulni autodidaktaként is.
Ez egy faszság, hiába ragaszkodsz hozzá. Mondjuk egy autodidakta sosem gyõz le egy jól képzett harcost.

" hiszen minden ami új az rossz is véleményed szerint"
Ez meg hazugság.
Szerinted jó a film, nem bírod a kritikát, és ilyen faszságokat hazudozol még magadnak is. Gratulálok.

"A film magyarázata érthetõ"
Azt értette mindenki, hiába próbálod elhitetni hogy az a gond. Hát nem az, hanem az amit leírtam csak úgy tûnik te nem fogtad föl.
De leírom ide neked, hogy felfogd.
Egy fölösleges, értelmetlen, és szarul kitalált, nem egy ilyen filmbe való legenda halála volt. Han Solo halála, akármilyen szar is volt, ezt fényévekkel überelte.
Még az elõzmény trilógia béna Jedik halála, akik Palpatine-t mentek letartóztatni is jobb ennél. Pedig eddig az volt a legalja.

Persze mindenkinek más az igénye. Az lehet hogy neked tök elfogadható a középszerû, meg a ZS kategória, mert neked ez kielégíti az igényeidet, de az igényesen és jól megalkotott mozikon nevelõdött embereknek ez akkor is csak egy szar marad.