5/10
caseyjones 2017 dec. 15. - 20:58:08 5/10
(114/594)
Te mindig nagyon kritizálod a TFA-t és úgy összességében az új Star Wars-filmeket. Nem gondoltam volna, hogy valaha egyet fogok érteni veled... Szerintem ez Az utolsó Jedik nem lett nagy durranás, nem kicsit csalódtam benne.
10/10
dookugrof 2017 dec. 15. - 20:57:28 10/10
(113/594)
Luke: Vadert megtéríti -> elkezd kitanítani egy új generációt köztük Bent -> Bent elkezdi megfertõzni Snoke -> Luke ezt megérzi és egy pillanatban úgy érzi meg kell ölnie bent de rögtön rájön hogy ez hiba és a sötét oldal felé sodorná -> Ben elhiszi hogy luke végegni akar vele ezért maga mellé állít pár tanítványt és elsöpri az új jedi rendet -> Luke számüzetésbe vonul mert kudarcot vallot és mert evy pillanatra eluralkodott rajta a sötét oldal. Azért tehette mert ha továbbra is részt vesz azbeseményekben lehet hogy bármikor elborul az agya mint az apjának és felemészti a sötét oldal. Reynek is elmondja hogy nem képezi ki jedinek csupán ad neki 3 leckét hogy tudjon valamelyest bánni az erõvel. Amiért Snoke összekapcsolta Reyt és Kylot nem tudta befejezni a 3 lecke átadását. Luke elmondja Leianak hogy nem tudja megmenteni Kylot. Elvonja a figyelmet a menekülõ lázadókról majd eggyé válik az erõvel. A 9 ben erõszellemként biztosan visszatér hiszen azt mondja Kylonak utoljára hogy Találkozunk még... szerintem szép kerek lezárása a karakternek mint hús vér ember...erõ szellemként pedig pont annyit fog hozzá tenni a sztorihoz amennyit kell
10/10
tik1 2017 dec. 15. - 20:32:49 10/10
(112/594)
Több Snoke vezér elfért volna, tul hamar kiürült a karakter
Leila ûrsétája na az nem kellet volna.....
1/10
amaurote 2017 dec. 15. - 20:06:40 1/10
(111/594)
az mondjuk elég szomorú hogy lucas nem tudta elõre hogy striciknek adja el a jogokat. õ ebben a világban él, tuti hogy ismeri ezeket a pszichopata (üzlet)embereket. most meg elõadja naívan hogy nem tudta...
vagy tényleg ennyire naív lehet? :D
1/10
amaurote 2017 dec. 15. - 20:01:41 1/10
(110/594)
"Az, hogy mit vártak a "rajongók "csak egy dolog. A filmkészítés, a mûvészet nem arról szól, hogy azt adom, amit vársz, akkor ennyi erõvel menjünk rendeljünk a McDonald's-ban és azt adja a csaj amit kérsz. "

hahaha, a disney ipari termékgyárral kapcsolatban egy ilyen érvelés meglehetõsen nevetséges.
ezeket a filmeket marketingesek és pszichológusok hada tervezi meg... illetve sok esetben a rendezõ van erre a pszichopatizmusra kondicionálva.
2/10
jani-wan 2017 dec. 15. - 19:40:54 2/10
(109/594)
"Luke Yoda tanítványa."
Ja. És arról volt szó hogy a mesteren túlnõ a tanítványa. Luke túlnõtt Yodán? Nem. Egyébként itt már nem tanítvány hanem mester.

"Rey szintén tanult Luke-tól. "
Mit? Kb. három mondatot mondott neki. Abból az egyik kb. így hangzott hogy "amit most mondtál abból egy szó sem igaz".
A másik meg olyasmi volt hogy "próbáld érezni az ERÕ-t".
És ezzel kb. le is tudta a tanulást.
Bárcsak így mûködne mindenhol a tanulás.

"Pont ez a film egyik újítása"
Az az újítás hogy hagyjuk a picsába azt ahogy tudvalévõen mûködik valami, és csináljunk úgy hogy inkább varázsütésre is mûködik ugyanaz?
Hát jó nagy szar egy újítás. Olyan Asylum szintû Zs kategória.

"Kylo egy nagyon erõs karakter"
Na ez ki lett beszélve a 7. topikban, hogy mekkora egy szánalmas nulla. Ott kardozgatott a négerrel és az egy perce még senki csaj elvette tõle a kardot :D

"ha meg nem volna semmi új ebben, akkor az lett volna a baj.
1/10
cellasto 2017 dec. 15. - 19:17:44 1/10
(108/594)
azért lucas hadd kritizáljon már :D

a legjobb szövege ez volt az ébredõ idióták után:
"a starwars a gyerekem és egy stricinek adtam el"

messzemenõkig egyetértek, de az õ döntése volt
2/10
jani-wan 2017 dec. 15. - 19:08:43 2/10
(107/594)
" túlnõnek rajta a tanítványok"
Ja csak ebben nincs tanítvány az egy Kylo kivételével, aki tanult mindkét oldalon, mégis egy balfasz.

"Snoke miért ne lehetne erõsebb õ nem Sith"
Mert a Sith több ezer esztendõn át volt a Sötét Erõ-t ismerõk szektája, akik a tudást folyamatosan adták át egymásnak, míg Snoke meg egy semmibõl jött senki.

"Finn ... nem hiszem, hogy 3PO-t akarja helyettesíteni"
Pedig ez egy közismert tény. És mindenki pro és kontra Disney Wars egyetért ebben. Õ a "comic relief", ami korábban Thripio volt.

"Azért nézik el Poe-nak"
Nincs olyan értelmes világ ahol elnézik amit mûvelt.
"de anno az OT karakterei sem voltak mások"
Egy példát mondanál?
Senki nem ugatta le Dodonnát, Leia-t, Riekkan-t vagy Ackbart. Pláne nem vette át tõlük az irányítást.

"Luke Skywalker a legnagyobb Jedi trükköt, illetve Erõ használatot hajtja végre"
És? Miért kellett ebbe belehalni?

"Az, hogy mit vártak a "rajongók "csak egy dolog. A filmkészítés, a mûvészet nem arról szól"
Nos ebbõl a mûvészet teljes mértékben hiányzott. Az ég világon nem hoztak létre semmi mûvészit. Disney másolata kb. olyan a mint Mr. Bean másolata Whistler anyjáról.
10/10
dookugrof 2017 dec. 15. - 19:03:03 10/10
(106/594)
És folytatja...elég érvet leírtam szerintem...õ az atyja az egésznek de túl adott rajta kvázi rábízta másokra ezen mit nem lehet felfogni ??? Ha te eladsz valamit, átruházod a jogot másra utána nincs beleszólásod...elmondhatod az ötleteidet hogy te hogy csinálnád ezt vagy azt de ha ezt kukázzák és nem fogadják el akkor ez van és a továbbiakban nem kampányolhatsz érte mert önszántadból átadtad a jogot és a döntéshozatalt és a véglegesítést...ha pedig nem értetted az iróniát a "szólj neki"-be akkor ne haragudj de te vagy hülye... részemrõl ez a téma lezárva. Az utolsó jedik pedig akkor is a kánon része és akkor is tetszik, másnak meg nem ez van.
2/10
jani-wan 2017 dec. 15. - 18:55:01 2/10
(105/594)
"ha lettek volna igazi elképzelései akkor nem adja el a jogokat és nem ruházza fel Katleen Kennedyt a Lucasfilm Ltd. igazgatói posztjával hanem megvalósítja õket nem ???"
Nem.
Egyszerûen nem akart újabb 10 évet rászánni, amennyit egy ilyen projekt megkíván. Sõt még az is kevés volt, ami a sok hibából látszik az elõzmény trilógiánál, sõt az originálnál is.
"Lucas ... da ha egyszer túladott rajta önszántából utána ne kritizáljon"
Minden joga megvan kritizálni mindenkinek aki megvette a jegyet, csak annak nincs aki az egészet megalkotta? Nálad teljesen elmentek otthonról?

"ha Lucas nem tekintette volna lezártnak akkor ezt nem hagyja"
Ha lezártnak tekintette volna akkor nem lettek volna elképzelései, tervei a folytatással kapcsolatban. És benne szeretett volna lenni, de csupán tanácsadó ötletelõ szerepkörben.

"szóval lehet hitegetni magad hogy hazugság a Lucast ért vádak részemrõl de inkább nézz a dolgok mögé és ha nem tetszik szólj neki ... "
Sajnos az tények azt mutatják hogy te hitegeted magad hazugságokkal.
Szóljak neki? Ez az érvelésed? Te hülye vagy?
10/10
dookugrof 2017 dec. 15. - 18:41:09 10/10
(104/594)
Lucasnak voltak elképzelései csak a disney kidobta....ha lettek volna igazi elképzelései akkor nem adja el a jogokat és nem ruházza fel Katleen Kennedyt a Lucasfilm Ltd. igazgatói posztjával hanem megvalósítja õket nem ??? Már bocsánat minden tiszteletem Lucast da ha egyszer túladott rajta önszántából utána ne kritizáljon, az meg hogy mert beszélt pl. Hamillel az elképzeléseirõl az nem jelenti azt hogy azt akarta hogy úgy is legyen szimplán csak ötletelt. Egyébként a disney csak forgalmazó illetve a pénzt adja a projekthez...a filmekrõl a Lucasfilm ltd. dönt és õk úgy döntöttek legendává avanzsálják az eddig megjelent folytatás könyveket és a régi köztársaságot...ha Lucas nem tekintette volna lezártnak akkor ezt nem hagyja...amúgy meg azok a könyvek meg az olyan karakterek mint Mara Jade...semmi közük Lucashoz nem is tekintette magáénak azokat a sztorikat mert akkor 1. Nem legendalizálják 2. Lucasnak nem lettek volna új elképzelései amiket az új tulajok kukáztak hanem megtartja és megfilmesíti ezeket a sztorikat...de nem ez történt....szóval lehet hitegetni magad hogy hazugság a Lucast ért vádak részemrõl de inkább nézz a dolgok mögé és ha nem tetszik szólj neki hogy vásárolja vissza mert az õ ismeretlen bulvárban megjelent elképzelései biztos jobbak mint amik megvalósultak...
2/10
jani-wan 2017 dec. 15. - 18:14:21 2/10
(103/594)
Néhány hozzászólásra reagálás:
"a sok negatív kritika, de ez is bizonyítja, hogy a rajongóknak nem lehet megfelelni"
Kivéve ha a kritikát megfogalmazók valós problémákat írnak le, mint ebben az esetben is. Akkor azt bizonyítja, hogy amit kritizálnak azzal gond van.
"- a Star Wars világa kitágult, sokkal többet tudunk arról, hogy mi az Erõ és mennyi mindenre lehet képes"
Normális esetben, ha valaki hosszú ideig tanul amire mások elõtte sokkal hosszabb idõ alatt jöttek rá, tanultak meg, akkor tovább lehet lépni, és kitágítani az ismereteket. Ha valaki a semmibõl jön és lófaszt sem tanul korábbról akkor az a normális hogy lófaszt sem fog tudni hozzátenni ahhoz amit korábban tudtak.
Snoke a semmibõl jött és nagyobb ereje van mint a Császárnak volt? Nem valóságszerû, ezért szar.
Rey a semmibõl jött, és pikk-pakk legyõzi Luke-ot? Mi a faszom ez?
"ez már a Sithek bosszújában Qui-Gon-nál is megjelent"
És ott is hiba volt! Yodának kellett volna erre rájönnie a 900 éve alatt. De a hibákból tanulni kellene, nem pedig nagyobb hibákat elkövetni. És nem hibával próbálni elfogadtatni egy másik hibát.
"- Finn: róla is annyit tudok mondani, hogy kellett a karakternek ez a rész"
Miért? Lófaszt sem adott hozzá. Továbbra is egy tök fölösleges, sõt idegesítõ karakter, akivel Thripiót akarták helyettesíteni, valamilyen teljesen érthetetlen okból. Jó persze mert kellett egy néger "fõszereplõ", de rohadtul nem sikerült. Miközben a Star Wars két legkedvelhetõbb karaktere Thripio és Artu teljesen háttérbe szorult. Gyakorlatilag mintha nem is lennének.
"- Poe: ... de a végére beérett a karaktere"
Aki így viselkedik azt kivágják a picsába mindenhonnan. A katonaságnál meg megy a fogdába pillanatok alatt. És akkor még csak nem is a zendülésrõl beszélek, ami nonszensz. Elment az esze aki ezt így megírta. Aki a harc közepén zendül azt ott helyben agyonlövik. Ehelyett itt valamiért az a normális hogy erre azt mondja Leia és az Admirális, "azért kedveljük"? Mi a faszom ez a baromság? Ilyen a világon nincs!
" - A történetvezetés logikusan volt felépítve"
Kivéve azt az apróságot, hogy NEM.
Tele van hibákkal és hülyeségekkel. Egy V-VI-ból merítõ gagyi kópia, ami értelmetlen zagyvalékká állt össze, és aminek egyetlen célja hogy kiöljék a régi gárdát.
Ebben a filmben szinte semmi sem volt logikusan felépítve. Az egész egy nagy katyvasz, amibe igyekeztek minél többet beleerõltetni az eredeti V-Vi-ból, csak katasztrofálisan gyenge kivitelezésben.

"Lucas … Az õ elképzeléseit és történeteit az elõzmény trilógiával lezártnak tekinthetjük" "Ezek után fogta magát úgy gondolta, hogy lezártnak tekinti Õ már nemtud és nem is akar hozzáadni"
Nem.
Lucas nem tekintette lezártnak, megvolt az elképzelése, csak Disney kidobta az egészet. Hagyjuk a hazudozást ha lehet.
"azt senki nem mondhatja hogy a Disney nem tesz meg mindent a rajongókért"
De igen. Sõt, pont hogy leszarja õket, ezekkel az ócska remake-ekkel.
"és úgysem lehet mindent úgy csinálni hogy mindenkinek tetszen"
Ez a létezõ legszánalmasabb érvelés egy hulladék megvédésére. Aki ilyet leír annak nincs valós érve, és azt onnantól nem lehet komolyan venni.
"A lázadók új erõre kapnak"
Ja, és egy teljesen más történettel, mondjuk egy olyannal ami nem másolat, és szerethetõk a szereplõk, nem lettek volna erre képesek, esetleg ennél sokkal jobban, szórakoztatóbban?

"elfogy az üzemanyag"
Jellemzõ a fantáziátlan, és az értelemtõl teljesen elszakadt forgatókönyvírásra. A birodalmi hajók egy része miért nem ugrik hiperûrbe és onnan egy olyan koordinátára ami a Lázadó "flotta" elõtt van? Mert logikus lenne?

Majd a hab a tortán, Luke Skywalker meghal. Mert elfárad abban hogy megjeleníti magát valahol máshol? Ebben már mi a logikus azon kívül hogy Disney azt akarta haljon meg? Legalább harcolt volna vagy valami. De nem bazmeg. ELFÁRADT! És egy ilyen elcseszett antiklimaktikus halált kiosztani a legjobban várt ikonikus szereplõnek nem brutálisan eszement faszság?
Nesze nekünk történetvezetés. Ez kb. egy szinten van azzal hogy Padmé meghalt mert megszakadt a szíve, ami az egyik legjobban kritizált elem az elõzmény trilógiában. Még jó hogy az öreg nyomorult nem a WC-n kapott szívinfarktust a sok zsírós löttytõl amit azokból az izékbõl kifejt.

White slavers
2/10
jani-wan 2017 dec. 15. - 18:07:36 2/10
(102/594)
Na rábeszéltek hogy nézzük meg. Megnéztem.
Az biztos hogy méltó folytatása lett az elõzõ résznek.
Pedig jól kezdõdött és reménykedtem. Majd úgy a második perc környékén jött a nagypofájú seggfej pilóta bohóckodása és a teljesen hiteltelen birodalmi töketlenkedés. Na onnantól szar lett az egész.
A nagy magyarázatok amiket a 7 rajongói irogattak egyáltalán nem lettek a várakozásnak megfelelõen megmagyarázva. Sõt, amit megtudtunk az maga a nagy nulla.
Illetve egy dolog azért kiderült: A jó forgatókönyvírás halott.
Sok elem a Birodalom visszavágból vagy a Jedi visszatérbõl köszön vissza, mindenféle pozitív hatás nélkül. Az Új reménybõl meg egy az egyben lehúztak jó néhány zenét. Mint pl. a Trench Run zenét. Hát ez sem a nosztalgiát hozta hanem szánalmas volt.
Néhány elem meg teljesen tök fölösleges. A film elejétõl a végig zéró feszültség. Sok helyen meg kifejezetten dög unalom.
Ráadásul az egész történet egy értelmetlen hülyeség. Az összes szál ahogy van egy rosszul kidolgozott baromság. Ahhoz képest hogy egy nagyon jót másoltak.
A másik legnagyobb hiba hogy a szereplõk egyáltalán nem úgy viselkednek ahogy adott szituációkban normális, vagy elvárható lenne.
És egyik szereplõt sem lehet kedvelni. Egyszerûen nem érdekel ha valamelyik meghal, sõt némelyik pozitívnak szánt fõhõs esetében alig várja az ember hogy végre megnyúvadjon.
Még Luke Skywalkert is képesek voltak tönkrevágni. Persze nyilván ehhez is kell tudás.
Az egész ahogy van egy hulladék.

A Disney a 7-tel megölte az ERÕ-t, ezzel meg eltemette a Star Wars-ot.
White slavers

*** Spoilert tartalmaz***
Gyakorlatilag a film fõ vonalakban a Birodalom visszavág és a Jedi visszatér keveréke.
Birodalom visszavág / Az utolsó Jedi: A lázadókat kergetik, vadásszák a birodalmiak, miközben az ifjú tanonc elmegy tanulni a mesterhez. Közben a fõhõsök találkoznak egy svindlerrel, aki elárulja õket.
A Jedi visszatér / Az utolsó Jedi: a fiatal Jedi az uralkodó elé kerül ahol az Uralkodó tanítványa megöli az Uralkodót. A csatában megsemmisítik a lázadók az ellenfél nagy részét. Illetve a Jedi mester meghal.
Azaz ez is remake.
Egy hulladék remake.

White slavers


CGI 9 pont
történet 0 pont
karakterek 1 pont
összhatás 2 pont
8/10
kenadra 2017 dec. 15. - 17:52:57 8/10
(101/594)
Én elég nagy rajongója vagyok a Star Wars univerzumnak, de az Ébredõ Erõ után úgy gondoltam, hogy ha sorozat következõ része is ilyen lesz, nem követem tovább a franchise-t. Szerencsére most pozitívan csalódtam, minden hibájával együtt is kifejezetten tetszett a film. 8/10

*SPOILERMENTES értékelés*
Pozitívumok: Végre ismét van normális sztori, sõt mondanivaló! A fõszereplõk színészi játéka remek (Rey is fejlõdött, pedig õ az elõzõ részben szerintem nagyon gyenge volt), van érdemi karakterfejlõdés, ami a SW filmekben gyakorlatilag új elem (a SW univerzumban azért messze nem :)). A történetben tényleg váratlan fordulatok vannak, ami a koppintott Ébredõ Erõ és az elképesztõ sablonos és kiszámítható Rogue One után határozott felüdülés volt, vizuálisan kifogástalan a kivitelezés, és még értelmes mondanivaló is került a filmbe, ami sem az elõzménytrilógiáról, se az Ébredõ erõrõl nem volt elmondható. Itt is volt sok jelenet, amit egy az egyben a korábbi részekbõl vettek át, de itt ez most nem volt zavaró, épp azért, mert volt saját sztori. A zene a John Williamstõl megszokott színvonal.
Negatívumok: volt 2-3 nagyon kínosan rossz jelenet (lsd. spoileres rész), aminél fogtam a fejem. A mellékszereplõk terén szerintem még az elõzménytrilógiát is alulmúlja a két új rész, Finn a mélypont, de sajnos a többiek se sokkal jobbak. A párbeszédek még mindig nagyon gázosak tudnak lenni (kéne egy rendes szövegíró), sõt helyenként a nyálas és a szájbarágós egy különösen taszító keverékét sikerült e téren összedobni. Szerencsére nem ez dominált, de az élménybe néha belerondított. A vicceskedés nekem néha már sok volt, bár a poénok többségén azért én is jókat derültem.

*SPOILERES értékelés:*
- A legnagyobb gáz szerintem a Leia visszarepül az ûrhajóba címû jelenet volt. Nekem nem is azzal van bajom, hogy az Erõt használta, mert a SW univerzumba bõven belefér, hogy egy képzetlen ember használja az Erõt (pl. Luke is megröptette anno a Hoth-on a saját kardját úgy, hogy elõtte még sosem csinált olyat). A probléma egyrészt az volt, hogy teljesen irreális ennyi ideig életben maradni az ûrben, ráadásul komolyabb sérülés nélkül. Persze a SW mindig hadilábon állt a fizikával (pl. szonikus gránát hogy a túróba mûködik az ûrben), de ezért ez nagyon durva hiba. De ami talán még jobban zavar, hogy dramaturgiailag az a jelent úgy lett volna tökéletes, ha Leia ott és akkor meghal. Így viszont teljesen súlytalan lett az egész. Ha csak ki akarták iktatni a karaktert egy idõre cselekménybõl, azt valahogy értelmesen is meg lehetett volna oldani.
- Hasonlóan gázos volt Finn majdnem-halála, ami ismét csak teljesen értelmetlenül lett elvágva, ráadásul a legrosszabb fajta nyálas-szájbarágós "Az a fontos, hogy a szeretet vezessen minket, ne a gyûlölet. Szeretlek te butus! *csók-ájulás*" jelentbe torkollt, ráadásul a két legidegesítõbben sz*r színésztõl.
- Hatalmas pozitívum viszont a fõszereplõk alakítása. Kylo Ren, amilyen idegesítõ kis hisztis p*** volt az elõzõ részben, olyan durván jó fejlõdésen ment keresztül ebben a filmben, hogy csak néztem, és közben ráadásul teljesen koherens tudott maradni a korábbi karakterrel. Le a kalappal az írók és Adam Driver elõtt is. Mark Hamill szerintem jobb volt mint bármelyik korábbi részben (mégiscsak egy egész életnyi színház van azóta mögötte no:)). Külön poén volt, hogy szemmel láthatóan teljes átéléssel hozta a ''mostmár tényleg mindenki hagyjon békén a p**ába ezzel jedis-kardozós-világmegmentõs f*szsággal'' attitûdöt. :D És tényleg, a film hál' Istennek végre visszatért a bullshiteket puffogtató pattogatott-kukorica Yodától és a midikloriánoktól az eredeti trilógia sokkal mélyebb, zen buddhista típusú, tanítványával trollkodó, nagybetûs Mester karakteréhez.
- Összességében tetszett, hogy a fillm egyszerre adózik tisztelettel a régi szériáknak és az Ébredõ Erõnek (akár a zenével, akár az átvett jelenetekkel, utalásokkal), és tol néha egy-egy fricskát nekik (pl. Rey szüleinek "leleplezése", az "Erõ nem kövek röptetésérõl és hadonászásról szól" stb.).
- Még mindig zseniálisan kreatív a lényeket megalkotó stáb. Nem tudom mit szívnak, de nekem is adhatnának belõle. :D
1/10
stormtrooper88 2017 dec. 15. - 17:37:26 1/10
(100/594)
Uramatyám, ezmivolt? Mark Hamill elmondása szerint semmiben sem értett egyet a rendezõvel a karakterének továbbgondolását illetõen, ez után a film után megértem, mert amit tettek, az egy fan számára vérlázító.
Nem is akarok belemenni a rengeteg logikai bukfenc és plothole elemzésébe. Csak térjük vissza ahhoz, hogy mit tettek Luke karakterével. :O
Azzal a Luke-kal, aki életét is kész lett volna adni azért, hogy a galaxis legnagyobb gonosztevõjét, az apját, aki már jócskán kiérdemelte a gyûlöletet, visszahozza a jó oldalra, mert még érezte, hogy van benne jóság. Erre mi történik? Kiderül, hogy ezután meg akar ölni egy gyereket, a tanítványát, az unokaöccsét, HAN ÉS LEIA fiát, és miért? Mert megérzi benne a rosszat. Szentséges Isten!!! Ez nem Luke, nagyon-nagyon nem. Ez egy gusztustalan erõltetett csavar a Disney-tõl, csak azért, hogy azt mutathassák, amire senkire nem számít. Van értelme? Kurvára nincs, azon kívül, hogy na most aztán tátsátok a szátokat! És mi következik ebbõl? Elmenekül, elbujdokol, mint egy gyáva féreg. Nem akarja, hogy megtalálják, de azért készít galaktikus kincskeresõ játékot térképdarabokkal, huuhh. Oh Jesus. :O Mindegy is. Elmenekül, és azt akarja, hogy legyen vége a Jediknek. Miért is? Mert a világ és az Erõ része nem csak a világosság, hanem a sötétség is. Ez elméletileg tök OK. De azzal, amit õ csinál, hogy bújkál, mint egy kibaszott gyáva, várva a halált, mert még ahhoz is gyáva, hogy megölje magát, hagyja a sötét oldalt randalírozni. Ez aztán a kibaszott egyensúly? Hogy hagyjuk csak meg a sötét oldalt? Miközben õ undorító tejet fej a gyíkcsöcsökbõl és várja, hogy szánalmas kis élete véget érjen, elárulva ezzel Yodát, az apját, a jediket és legfõképp a saját karakterét?
Ja bocs, a fentiek mind csak akkor igazak, ha komolyan vesszük ezt a fost, amit a Disney kiöklendett nekünk. Én nem fogom, kiszálltam. Az én Star Wars világomra nem fognak rászarni.
10/10
dookugrof 2017 dec. 15. - 15:56:22 10/10
(99/594)
Én az utálkozásra és az egymás köpködésére értettem azt hogy be kéne fejezni nem a véleményütköztetésre.
Egyébként nemtudom mi megy szembe a SW vel ebben a filmben...na jó Leia visszatérése röhej volt azt aláírom de pl.: azt egyáltalán nem találom szembemenõnek hogy egy hajónak kifogy az üzemanyaga vagy hogy leáll a rendszere hiszen valaminek mûködtetnie kell és emlékezzünk vissza hogy Obi Wan is azzal az ürüggyel szállt le az utapaun hogy üzemanyagot kér és megis tankolják a kis utapaui benzinkutasok... és pedig az Lucas féle SW ben volt. A másik amit többszór olvastam Luke halála... Luke egy ember aki idõs és egy nagyon különleges technikát hajtott végre ami kimerítette és ahogy Obi wan elmondta Vadernek és most Luke is Kylonak ha haragból okozod a halálom örökre veled maradok illetve hatalmasabb erõm lesz mint valaha...ez történt Luke eggyé vált at erõvel végelgyengülés által akárcsak Yoda csak Yoda egy olyan fajhoz tartozott akik megélhetik a 900 éves kort...Luke pedig ember és simán belehalhat végelgyengülésben akár jedi akár nem. Szóval mi is megy szembe a star wars mitológiával ?
3/10
csincsilla72 2017 dec. 15. - 15:19:05 3/10
(98/594)
"tudnunk kell nyitni az új felé és nem begyöpösödni a múltba."

Ennek a filmnek nem az a legnagyobb hibája, hogy a történet arra kunkorodik, amerre. Jó, legyen így. A nemtetszésem szubjektív vélemény. A legnagyobb hiba abban áll, hogy a Disney forgatókönyvírói léterhoztak egy párhuzamos univerzumot, ami ellentmond minden eddigi eseménynek, úgy en bloc a SW világának. Erre oda kellett volna figyelni.
A fórum pedig vitára való. Azért vagyunk itt, hogy véleményeket ütköztessünk. Már miért kellene ezt befejezni?
10/10
dookugrof 2017 dec. 15. - 15:02:00 10/10
(97/594)
Felesleges vitatkozni. Emberek vagyunk más és más véleménnyel. Senkit sem lehet a véleménye miatt kritizálni. Azt tartom és kikérem magamnak hogy magukat törzsgyökeres fannak tartó egyének mondják meg nekem vagy másnak hogy én fan vagyok e vagy sem... Az remélem mindenkinek megvan a fejében hogy a star wars nem a valóság hanem egy fikció ami 40 évvel ezelõtt kipattant George Lucas fejébõl...nem Timothy Zahn fejébõl nem J.J. Abrams vagy Rian Johnson fejébõl...Lucas sem hitte hogy ekkora franchise lesz ebbõl. Az õ elképzeléseit és történeteit az elõzmény triológiával lezártnak tekinthetjük. A neve alatt futó cég még elkészítette a Clone Warst, hogy kerek egész legyen. Ezek után fogta magát úgy gondolta, hogy lezártnak tekinti Õ már nemtud és nem is akar hozzáadni és eladta az egészet a Disneynek...nyilván komoly titkos megállapodások születtek például hogy az eddigi megjelent képi anyagok Star Wars 1-6 és a Clone Wars továbbra is a kánont képezzék és itt jön az amit a törzsgyökeresek nem vettek számításba...ha az egésznek az atyja George ilyan jónak tartotta volna az ep 6 után könyvek formájában megjelent sztorikat vagy egyéb formátumokat biztos nem engedte volna hogy töröljék a kánonból és legendává avanzsálják márpedig biztos tudta hogy ez fog történni különben talán nem adja el. Az Old Republicot direkt nem hoztam fel mert az a régmúlt és csak adalék ( tudom ezért most utálni fogtok ) de nincs köze ahhoz amit Lucas megálmodott...hiszen ha lenne akkor nem a baljós árnyakkal kezd hanem az old republiccal és csak utánna kezd bele a fõ sztoriba...Nyilván ezek az én gondolataim de ezt tartom logikusnak. Visszatérve eladta a jogokat mondván itt van folytassátok vagy tegyetek hozzá ( lásd Rebels, Zsivány egyes, Solo, ep7, ep8 ) azt senki nem mondhatja hogy a Disney nem tesz meg mindent a rajongókért nyilván benne van a pénz is de sajnos ebbõl áll a világ mindent a pénz mozgat és úgysem lehet mindent úgy csinálni hogy mindenkinek tetszen. Az utolsó jedik így sikerült.Nekem tetszik ez is egy perspektíva ebbõl a szemszögbõl is lehet nézni amit Rian Johnson gondolt. Igen valóban inkább beszûkítette a sztorit. Kiiktatta Snoke ot,Phasmát,Luke-ot és Rey szüleit ( bár szerintem ez csak kamu volt Kylo részérõl ) . A film vége pedig teljesen azt sugallta és el is mondja hogy figyu skacok itt a vége valaminek a sitheknek a jediknek az ellenállásnak a köztársaságnak a snoke vezette elsõ rendnek. A galaxis sorsa adott. A lázadók új erõre kapnak és face to face kiállnak a Kylo vezette Elsõ renddel szemben és aki gyõz az állítja fel az új rendet a galaxisban. Elfogják szépen varrni az összes szálat és tudnunk kell nyitni az új felé és nem begyöpösödni a múltba. A sztorinak is ez adja az esszenciáját...az Erõ hatalmas és van két oldala ez a két oldal mindig jelen lesz még akkor is hamár soha többé nem készül Star Wars. De ami a legfontosabb hogy szeretjük ezt az egészet de akkor is csak fikció nem utálkozhatunk egymásra egy kitaláció miatt. Fejezzétek be a vitát és fogadjuk el egymás véleményét és akinek nem tetszett mondja el de ne próbálja megmagyarázni hogy én se szeressem. Ha nem tetszett ne nézze meg többet és akkor nem lesz tõle idegbajos ennyi. Sajnálom azt aki csalódott de ne legyetek féltékenyek azokra akiknek tetszett és nem mond le a további disney féle star warsokról. Köszi a figyelmet. :)
1/10
amaurote 2017 dec. 15. - 14:46:44 1/10
(96/594)
az "elfogy az üzemanyag" egy epic fail és totális rombolása az sw mítosznak. ugyanis az sw egyik lényege volt hogy az embereket és lényeket a szupertechnológia (robotok stb) teljesen kiszolgálnak. ez az sw hangulatának egyik nagyon nagy ereje. ad egy olyan hangulatot, hogy a jövõben tök jó lesz, kényelmes, csak a "kalandoknak" lehet élni, és még egy utolsó kis sivatagos bolygón is elég jól lehet élni, szuper robotok segítenek, mindig van energia és üzemanyag. a kalandozás a lényeg!

a disney ezt is lerombolja, és ez még üzleti szempontból is hatalmas és EPIC fail...
Kovács kolléga 2017 dec. 15. - 14:39:13
(95/594)
Eddig védtem a Disney SW-filmjeit, mert nálam mind Az ébredõ Erõ, mind pedig a Zsivány Egyes nyerõ volt. Ezúttal sajnos gyengébb filmet kaptam, amelynek a hibáit csak azért nem taglalom, mert nem spoilerezek.

7/10

Szerintem valamivel jobb, mint A függetlenség napja 2, nagyjából egy szinten teljesített a Batman Superman ellen címû filmmel, de elmaradt a Jurassic World színvonalától. Nem feszengtem rajta és nem volt menekülhetnékem, mint mondjuk A Karib-tenger kalózai 3 vagy a Transformers 2 esetében, de nem is éreztem a vágyat arra, hogy újra megnézzem, ahogyan pl. a Kincsemrõl kijöttem.
Sok szempontból rokonítható az Indiana Jones-széria negyedik filmjével, amelyik sajnos nem lett annyira jó, mint amilyen lehetett volna, és amelyben néha zseniális jelenetek peregtek, néha pedig elzsibbadt az ember agya.