3/10
csincsilla72 2017 dec. 15. - 14:35:28 3/10
(94/594)
Feltételezem, még iskolába jársz. Rémilk valami abból az irodalomórai feladatból, hogy "érvelés"?
Tudod, nem attól leszel SW rajongó, hogy kritika nélkül ajnározod a legújabb mûvet. A rajongásba belefér a nemtetszés is.
Engedd meg, hogy én kérjek elnézést, amiért elbasztuk a moziélményedet azzal, hogy rávilágítottunk a film azon momentumaira, amelyet gyengeségnek értékelünk. Javaslom, ne olvass véleményeket. Egyszerûbb lesz az életed.
9/10
transylvanianmixedgrill 2017 dec. 15. - 13:59:13 9/10
(93/594)
Egy rendezõ se képes szétbaszni úgy egy-egy jobban sikerült Star Wars epizód után az élményt, mint a mindenen picsogó, okoskodó, elvakult, agresszív "rajongók", akik már elõre eldöntötték, hogy szar az egész, és utólag meg ehhez a gombhoz varrják a kabátot.
Ebben tényleg ti vagytok a legjobbak, 10/10! :D
Az Erõ legyen veletek, okoskodjatok még, még, annyira jó olvasni titeket! :D
3/10
csincsilla72 2017 dec. 15. - 13:40:47 3/10
(92/594)
Csak a lényeget nem érti.
Nem az a baj, hogy tetszik neki. A film nem nézhetetlen, én tudtam röhögni a poénokon is, Hamill alakítása tetszett és volt egy-két kimagasló jelenet is. Az összkép, az inkoherencia és a logikai bukfencek miatt vagyok nagyon csalódott. De ettõl másnak még bejöhet. De akkor fogalmazza meg, hogy szerinte miért volt jó és ne rendezze már le annyival, hogy mindenki hülye, csak õ a helikopter.
Természetesen soha nem lesz olyan SW film, ami mindenkinek tetszik, hiszen a saga bennünk él, része a popkultúrának, sokan ezzel nõttünk fel. De vitázni csak érvekkel lehet.
Engem érdekel, hogy kinek miért jön vagy nem jön be a film. Attól nem lesz a hülye a másik, hogy különbözik a véleményünk.
bama0605 2017 dec. 15. - 12:17:17
(91/594)
De te nem vitatkozol, szimplán leszólsz mindenkit miközben magadból egy érvet nem tudtál kinyögni a film mellett csak annyit, hogy:"tízperttízzzzzz sztárvárszfaktorr!!". Szánalmas. Amúgy én láttam mindegyik filmet legalább 5-6x, végignéztem az animációs szériákat, elolvastam kb 15 SW könyvet és végigtoltam legalább 6-7 játékot; nekem szabad magamat "rajongónak" mondani? Megengeded? Nyomorult...
3/10
csincsilla72 2017 dec. 15. - 11:48:29 3/10
(90/594)
Az erõhasználat és az Erõnek magának a "mûködése" jól definiálva lett az elmúlt 6 részben. Még a midikloriánok sem tapostak bele. Leia jelenete teljesen érthetetlen, mert olyan képességekkel ruházta fel a nõt - laikus létére -, ami az eddigi szabályoknak, ismereteknek teljesen ellentmond. Ez nagyon zavaró és igazából nem értem, hogy mi volt ezzel a cél.
Az "elfogy az üzemanyag" is új gondolat, de még mindig kevéssé fájdalmas, mint az elõzõleg említett probléma.

Lucast azért kritizálták a prequel miatt, mert szar volt a rendezés, ostobák a párbeszédek és túltolta a CGI-t. Maguk a karakterek és a történetvezetés nagyon rendben volt, bár elismerem, a sok szálon futó cselekmény megzavarja az egyszerûbb mozilátogatót. De ezt muszáj volt meglépni. Anakin és a Jedi Tanács pont azért nem látott tisztán, mert senki sem tudta pontosan, mi történik. Bonyolult volt a politikai helyzet :-)
3/10
csincsilla72 2017 dec. 15. - 11:21:47 3/10
(89/594)
Értem. Szóval nincs érved.:-)
Igazad van, ignoráld a topikot, neked is jobb, ennél nagyobb arcvesztés már kínos.
9/10
transylvanianmixedgrill 2017 dec. 15. - 11:14:17 9/10
(88/594)
Látom, az olvasásértés nem az erõsséged, mint ahogy másoknak sem.
Na jó, aszem ignorálom ezt a topikot, nincs értelme ezekkel az önmagukat kurvanagy Star Wars szakértõknek kinevezõ hülyékkel bármin is vitatkozni.
3/10
csincsilla72 2017 dec. 15. - 11:05:24 3/10
(87/594)
Nem zavar, hogy magaddal kerülsz ellentmondásba?
Akkor most ki a szakértõ, nyuszika? Szerinted? A többmillió filmnézõ, beleértve a rajongókat, akik évtizedek óta követik a történetet, hülye, a kontrollálatlan véleményével. Ford (Hamill, Lucas...) hülye.
Várom, kinek a véleménye mérvadó szerinted. Érvekkel természetesen.
9/10
transylvanianmixedgrill 2017 dec. 15. - 11:00:59 9/10
(86/594)
Harrison Ford kimondottan utálta a Birodalom Visszavágot, õ azért elég jó szakértõ, nem? :D
(annyira nullák az érveid...)
3/10
csincsilla72 2017 dec. 15. - 10:39:37 3/10
(85/594)
Mark Hamillnak nagyon nem tetszett a folytatás, Lucas legpozitívabb jelzõje a "gyönyörû film" volt. Amit érts úgy, ahogy akarsz, gyanítom, a technikai megvalósításra gondolt. Õk vajon értenek a filmekhez? Elég hiteles SW-szakértõk?
9/10
transylvanianmixedgrill 2017 dec. 15. - 10:33:30 9/10
(84/594)
Az IMDB véleményrovata egy teljesen kontrollálatlan katyvasz, tele hülyékkel, ahogy itt is a port.hu-n is. Attól mert megnézted valahányszor a Star Wars-t és kinevezted magad rajongónak, még nem biztos, hogy értesz is a filmekhez. A Star Wars rajongó az olyasmi, mint a "zarándok". Egy csomó degenerált vallásos turista együtt elutazik valami kegyhelyre, és máris nem degenerált vallásos turista, hanem ZARÁNDOK, mint valami õsi rend tagja, és megy a hajbókolás elõttük, mintha õk szarták volna a spanyolviaszt. Hát a nagy büdös izét hajbókolok én idiótáknak itt is, akiknek fingjuk sincs a filmekhez, véleményük az van mi nem tetszik nekik, de másuk sincs.
1/10
István Pityu Herczeg 2017 dec. 15. - 10:22:47 1/10
(83/594)
Nem csalódtam ebben a filmben, nagyon rosszat vártam, és az is lett.
3/10
csincsilla72 2017 dec. 15. - 10:22:23 3/10
(82/594)
"A Star Wars-nak szerintem csak azok fejében vannak ilyen szabályai, akik ezt elképzelik."
Júj, ne már :-(
Minden fikciónak megvannak a maga szabályai. Ha ettõl látványosan eltérnek, az nagyon zavaró, mert akkor visszamenõlegesen válnak hamissá és hiteltelenné a régmúlt eseményei. A SW régi rajongói, akik jól ismerik az elõzõ két trilógiát, nem véletlenül háborognak.
3/10
Atis88 2017 dec. 15. - 09:37:44 3/10
(81/594)
Hatalmas csalódás ez a film. Egy része lemásolta a birodalom visszavágot, másik részben tele van logikai bukfencekkel vagy ha úgy tetszik felesleges idõkitöltõs dolgokkal. Például majd egy órán át nézzük, hogy egy cirkálót kerget az elsõ rend flottája, hogy aztán az jól leszívassa õket azzal hogy szembefordul velük és egy hiperûr ugrással nekik mennyen, ezáltal széthasítva a flottát. Ezzel egycsapásra értelmetlenné is vált, hogy elõtte szerencsétlenkedtek a fõhajó követõrendszerének kiiktatásával, még elõtte pedig a tolvaj programozó meggyõzésével, hogy segítsen nekik kiiktatni a nyomkövetõt. A Star Wars teret sem használták ki, fénysebességgel pikk pakk ott lehetnek sok helyen ennek ellenére van vagy 2-3 bolygó ahol járnak a két és fél óra alatt. A vége is csalódás keltõ, legalább ott lehetett volna egy komolyabb harc. Mondjuk Luke elkezdi aprítani a sok lépegetõt, hiszen láttunk már ilyet korábban más jediktõl és õ elvileg a nagy Legenda ugyebár. Ehhez képest, gyakorlatilag kivetítette magát eléjük, mint egy hologram és szórakozott velük, hogy idõt nyerjen a maroknyi ellenállónak a szökésre a hátsó ajtón a amúgy elvileg nem is volt xD. Bíztam benne, hogy legalább akkor Finn csinál egy nagy bummot a faltörõ kos ágyúval, vagy mivel, de a ferde szemû kis csaj még azt is elcseszte. Szóval vicc ez az egész. Kár volt moziban megnézni.
Istenigazából még a színészeket sem tudom nagyon dicsérni, persze a régi öregek hozzák a kötelezõt, de ennyi. A többiek sem mutatnak semmi emlékezetest.
Ez nekem nem ér többet 3/10-nél... Nem mondom, hogy rossz, de mivel majdcsak az egész egy copy paste film, ez így nagyon ziccer.
3/10
csincsilla72 2017 dec. 15. - 08:37:04 3/10
(80/594)
SPOILER!
"a Star Wars világa kitágult, sokkal többet tudunk arról, hogy mi az Erõ és mennyi mindenre lehet képes"
Tehát volt egy ezer évig fennálló köztársaság és egy sokezer éves Jedi Rend, (jedik tíz-százezreivel?), de hirtelen új dolgok derülnek ki az erõrõl. Ez vicc. Vagy majd jól kitaláljuk, hogy ez a sötét oldal ereje, ami ugye nagyon misztikus, és Leia is megy a levesbe. Mondjuk szegény kénytelen lesz, lévén a színésznõ már meghalt.

"találóak az üzenetek napjaink politikusainak"
Persze, ez ki ne maradjon :-(

"az elsõ trilógia, melyben szinte minden fõszereplõ színész valóban jól játszik"
Ez szubjektív, meglátásom szerint Mark Hamill és Adam Driver jól játszik. Itt a vége a sornak.

"Snoke: annak idején semmivel sem tudtunk többet az Uralkodóról a VI. rész végére, róla még a IX. részben hallhatunk akár, nem hiszem, hogy most láttuk utoljára"
Nono. Palpatine-ról tudtuk, hogy egy felkapaszkodott szenátor volt, aki ügyes lavírozással megragadta a hatalmat, kiirtotta a jediket, császárrá koronáztatta magát és mellesleg Sith lovag volt. Az elõzmény trilógiában pedig láttad ennek a hogyanját is. De Snoke-ról mi is derült ki pontosan? Tudom, majd a harmadikban.

"Finn: róla is annyit tudok mondani, hogy kellett a karakternek ez a rész, örülök, hogy nem halt meg, látom benne a potenciált "
A legfeleslegesebb karakter. Az egyetlen pozitívum, amit el lehet róla mondani, hogy lám, egy rohamosztagos is gondolkodó lény és lehet véleménye. És kábé ennyi. A kaszinó-jelenetnek mi is volt az értelme? Úgy általában?

"Leia: valóban nem ez volt a film legjobb jelenete, de hogy tudom, hogy Carrie nem szerepel többet, örülök, hogy Leia is használta az Erõt"
Értelmetlen, inkoherens, a SW saját szabályaival megy szembe. Leia nem jedi, márpedig gyakorlott Erõ-használó akkor lesz valaki, ha megtanulja ennek a technikáját. Már Rey-jel is volt gond a hetesben, de mindegy. Leia jelenete szájba rúgta az eddigi történetet. Ezzel az erõvel odaállhatott volna Luke mellé 30 évvel ezelõtt és segíthetett volna kinyírni Palpatine-t. Az ûrséta után mikor hajt végre hiperugrást? Csak érdekelne. :-(
Steel Peter 2017 dec. 15. - 03:08:16
(79/594)
Az imdb-n a szavazók 90%-a 18 és 45 éves kor közötti felnõtt és javában férfiak. Ezt úgy lehet megnézni, hogy az értékelés alatt ott van hogy hányan szavaztak és arra kattintva egy részletes statisztikát kapunk. Igazából tinik alig szavaznak. Úgy gondolom akik már tartják annyira a véleményüket, hogy pontszámokat osztogassanak meg kritikákat írjanak azok mögött már jócskán van filmélmény nem pedig félévente kétszer tévednek be a moziba és örülnek ha valamit látnak.
Persze ettõl még semmi baj azzal, hogy te jól szórakoztál csak nem kéne lekezelõ módon beszólni másoknak azért mert eltér a véleményük vagy az ízlésük mert ez nem csak primitív dolog de még a vita lehetõségét is megölöd. Amúgy amit írtál az messze nem kritika csupán egy vélemény, egy kritikában a véleményhez tartozik valamiféle érvelés is amivel megindoklod hogy miért gondolod azt amit. Mondjuk ha ehhez nincs meg a kellõ szellemi muníciód még mindig ott van a verbális agresszió kiapadhatatlan eszköztára.
1/10
Bodellger 2017 dec. 15. - 01:13:17 1/10
(78/594)
Most ne haragudj, de min is vitatkozol velem? Arrol, hogy az IMDb reszben egy velemenyforras felulet, vagy, hogy kit erdekelnek masok velemenyei? Mert elobbi egy teny, utobbi meg max a te, hat fogalmazzunk ugy velemenyed, vagy hozzaalllasod az oldalhoz. Egyebkent sem ugy van, ahogy irod, hiszen statisztika vezeti az ertekeleseket is, es nem csak 14 evesek pampognak, meg csillagoznak. De meg, ha ugy is volna, ez a Disneys vonalu SW nem a fiatalokat celozza be fokent? Tehat akkor pont, hogy nekik kene elsosorban elvezkedniuk, nem? Egyebkent meg engem igen is erdekel az Imdb, mert kivancsi vagyok az emberek reakcioira, es talan, de javitsatok ki, ha nem igy van ezen a feluleten fut be a legtobb ertekeles filmekre es mondom meg megnezhetem a korcsoportok velemenyet is. Most nyilvan van jo par film, aminek az ossz ertekevel nem ertek egyet, mert vagy tul magas, vagy tul alacsony a szamomra, meg biztosan elofordulhatnak manipulalt pontszamok is, de mindezeket leszamitva akkor is szeles a spektrum. De mondom ez nem azt jelenti, hogy ne szeretnek es ne neznek meg adott esetben 4 egesz koruli filmeket, vagy imadnam az osszes 8as felettit.
bama0605 2017 dec. 14. - 23:50:07
(77/594)
Mert a te "Az összes fanyalgó megnyálazhatja az izémet..." hozzászólásod sokkal értelmesebb mint a 13 éves gyerekeké IMDB-n :DDD imádom amikor valami barom elõttem rúgja ki a széket maga alól
9/10
transylvanianmixedgrill 2017 dec. 14. - 23:41:39 9/10
(76/594)
IMDB, ahol 13-14 éves gyerekek minden héten minden premierfilmre kiírják, hogy "best movie ever" vagy ellenkezõleg "epic fail". Édesjóistenem, te is valami olyasmi lehetsz, ha neked az IMDB véleményforrás...
9/10
transylvanianmixedgrill 2017 dec. 14. - 23:31:10 9/10
(75/594)
SPOILER mentes kritika:

Az összes fanyalgó megnyálazhatja az izémet...
Ez a film bizony a Birodalom Visszavág szintje.
Szórakozási faktor 10/10
Star Wars faktor 10/10

Összbenyomás: 9,8/10 (persze a Birodalom visszavág az örök 10/10)