1/10
Moriartii 2017 dec. 14. - 23:17:22 1/10
(74/594)
Sajnos egyet kell értsek Bama0605 kommentjével. Nagy csalódás az egész.
9/10
transylvanianmixedgrill 2017 dec. 14. - 23:17:01 9/10
(73/594)
Mert szerinted az a logikus, ha nem fogy el valamibõl az üzemanyag, hanem végtelenített üzemmódban cirkál az ûrben?! Te szerencsétlen! :D
10/10
dookugrof 2017 dec. 14. - 23:16:45 10/10
(72/594)
Hát...furcsa...alapvetõen én nyitott vagyok a változásokra az újításokra...nem játszottam star wars játékot nem olvastam könyveket...én vagyok a fapados star wars fan akinek csak a filmek és animációs sorozatok szolgálják az alapot...kövezzetek meg de a star wars törzse a filmek nem az x y író által kreált könyvek...az ébredö erõ megnyitotta az új kapukat az utolsó jedik pedig átlépett a kapun a 9.rész pedig tovább fog menni és lezárja a skywalker szálat de egyben új kapukat is megfog nyitni...szögezzük le hogy elég unalmas lenne mindig olyan filmeket nézni amik stílusa ugyanolyan mint a 4-5-6 amiknek szintén megvannak a hibái...persze nincs olyan hogy tökéletes. Nekem az 1 -2-3 is tetszett és a rogue one is...ez van...egyszerûen csak szeretem és nem a hibáit vagy a jóságait nézem...egy komplex sztori egy hatalmas valamiben nevezzük galaxisnak...annyi de annyi féle lehet és volt és lesz is...nem kell temetni a star warst a mai fiatal generáció ezek miatt fogja szeretni és amikor megnézik a 4 - 5 -6 -ot akkor sem fog változni a véleményük mert ez szippantotta be õket úgy mint anno engem az elõzmények...kitérve az ep8 -ra...látszik,hogy sok összecsapás van benne...pl.: Snoke és Phasma akit nem értem miért nem hagytak a csillagpusztító szemétzúzójában meg Leia ominózus jelenete is sz*r volt...Kylo a 9.részre végre fel fog nõni amit Rey már megtett azt gondolom...Poe,Finn és Rose pedig még mindig kiaknázatlanok ahogy Maz Kanata bár nem sokat tett a sztorihoz ...örültem a kis visszatérõnknek de én nem õt választottam volna erre a posztra hanem a nagypapit...Luke még biztos felfog tünni abban a bizonyos formájában...számomra úgy tünik nem sok nyitott kérdés marad...kvázi egy dupla részes filmduó lezárult a 9. pedig az összes rész lezárása lesz...ami nekem kérdéses...Leia hogy az ördögbe fog részt venni a 9.rész eseményeiben...nyilván Carrie halála váratlan volt de lett volna idejük elvarrni a sztoriját mégsem tették...na mind1 hosszú 2 év lesz és ugyanúgy várom a 9-et mint ezt vagy bármelyik részt...egy lelkes padawan voltam :) u.i: Spoiler* Snoke halála váratlan volt... és biztos hogy lesz valamilyen formában háttérsztori...de annyira mégsem lehetett hatalmas ha ebbe belehalt...Darth Mault is kettévágták plusz zuhant is nem keveset mégis a haragja miatt túlélte akkor az elsõ rend vezére a Ren lovagok mestere belehal csak úgy ?? (Tudom hogy Mault a rajongók miatt hozták vissza ) de így Snoke elvesztette az összes misztikumát...egy erõhasználó aki állítása szerint sok degeneráltal vette körbe magát ezért nagy és hatalmas ? Ez sántít...apropó ren lovagok ??? Hol vannak ? Remélem a 9.részben kapunk belõlük... Kylo mint legfõbb vezér viszont jó húzás volt...
Andrew8 2017 dec. 14. - 22:30:35
(71/594)
https://screenrant.com/mark-hamill-george-lucas-advice-disney-star-wars/

Ez érdekes akkor. Luke alakítója szerette volna ha meghallgatják Lucas tanácsait is ennél a trilógiánál. Õ ugyanis teljesen mást képzelt el s tetszett neki!
1/10
Bodellger 2017 dec. 14. - 22:24:45 1/10
(70/594)
Meg nem lattam a filmet, de beleneztem az Imdbs velemenyekbe csak nagyvobalakban, es ahogy gorgettem kb nem lattam 6ostol nagyobb pontszamot. Csak nagyon elvetve par jobbat, de azt is csak a sokadik hozzaszolas utan. Unalmas, szar, legrosszabb film, de foleg a csalodas kulcsszo a jellemzo. Mar megint, hogy allhat 8,2es pontszammal egy film, amire ilyen velemenyek erkeznek? A stab meg a holdudvar felpontozta vagy mi van? De legalabb nem igaz az, hogy csak a magyaroknak nem tetszik.
bama0605 2017 dec. 14. - 21:55:55
(69/594)
*SPOILERES*
A filmnek bár van pár tagadhatatlan erõs jelenete (Rey és Kylo vonala, Kamikaze Admirális mutatványa vagy a Luke - Yoda jelenet) de egy hatalmas elszalasztott lehetõség marad a franchise arcán örökre. Ezek miatt vagyok csalódott:
- Snoke halála. Nem azzal van a probléma, hogy meghalt, az egy kifejezetten merész húzás volt. A probléma, hogy két éve arról megy a vita ki Snoke erre a k*rva kreatív rendezõ és író válasza: egy senki. Valószínûleg jobbat nem tudott kitalálni. A Star Wars egyik legmisztikusabb karaktere egy töltelék senki akit egy feldúlt gyerek öl meg. Ez után persze kérdéses, hogy Snoke hogyan volt képes megalkotni az Elsõ Rendet ha benyelt egy ekkora fail-t egy kezdõtõl. Ha ehhez hozzáveszem, hogy Rey szüleire is a "senkik" volt a válasz akkor gyakorlatilag nulla háttérszál maradt a trilógiában ami kicsit is érdekesebb kontextusba rakná a fõ cselekményt.
- Finn meg nem halása. Az Ébredõ Erõ után már megfogalmazódott bennem amit most is tartok: Finn teljesen fölösleges karakter a Star Wars-ban. Semmivel nem viszi elõre a cselekményt, nincs egy olyan jelenete amit nem pótolhatott volna Poe-tó kezdve bármelyik lázadó. Finn a halála által végre nyerhetett volna valami értelmet, lehetett volna az ember aki teljes pálfordulás után nem csak duzzogva odaáll, de meg is hal Az Ügyért. De nem lett mert bejött a japán csajnak és szeretet és béke és "mi nem így harcolunk de a testvérem amúgy pont így halt meg a film elején a bombázóban". Hányinger.
- Leia okádék jelenete aminél majdnem kimentem a terembõl. Kylo jól felépített karakteréhez teljesen passzol, hogy a végsõ bûnt amit ember tehet, az anyagyilkosságot még õ sem képes elkövetni, viszont önhibáján kívül mégis felelõs lehetett volna az anyja haláláért ami tovább építette volna csak a karaktert, lökte volna jobban a mélybe. De nem mert Leia úgy gondolja, hogy õ 0 kelvinnél (-273,15 celsius foknál) nekiáll pro szinten bánni az Erõvel, de elõtte egy villát nem emelt meg vele. Ezután visszatér úgy a hajóba, hogy a többieket nem rántja ki azonnal a vákum nyitott ajtónál. Az elsõ másodpercben fagyott volna kristályosra a vére.
- Poe-ék zendülését amiben lázadó ölt lázadót elintézik egy "csibész ez a srác" megjegyzéssel.
- Luke fölösleges halála. Luke megcsinálja az ultimate trick-et amit még soha nem láttunk egy Jeditõl sem és ha ettõl eltekintek akkor kifejezetten jó csavarra sikerült. Igen itt vagyok, szembenéztünk, feszültség volt és mégis mindketten mehetünk a történet következõ fázisába mert neked is meg nekem is van ott dolgunk még. Ja nem, mert Luke elfáradt és inkább meghalt. Akkor már könyörgöm, ha kiírjátok legalább lett volna igazi harc. Luke Skywalker, az SW univerzum talán legikonikusabb karaktere egy sziklán hal meg egyedül, végkimerülésben miközben semmilyen szálat nem vart el érdemben maga után. Gratulálok, így kell megölni egy legendát is az emberrel együtt.
Ezt a listát csak elsõ felindultságomban írtam, a helyesírást sem ellenõriztem szóval elnézést érte! Valószínûleg vannak még apróságok és kimaradt dolgok de számomra ezek azok a fõ bûnök, elmulasztott lehetõségek amik nem csak a harmadik szériát vitték el véglegesen a kommerszbe de valahogy sikerült beszennyeznie az eredetit is.
A látványt meg pont leszarom, a Transformers is látványos de mivel kettõnél több agysejtem van az sem érdekel.
3/10
csincsilla72 2017 dec. 14. - 21:13:04 3/10
(68/594)
Mi újat lehetne kitalálni?
BÁRMIT. Az elõzmény-trilógiánál volt egy körülbelüli eseménysor, aminek be kellett következnie ahhoz, hogy eljussunk a klasszikus trilógiához. A hatodik rész után azonban üres volt a papír, azzal írhatták volna tele, amivel akarják. Eldobták a könyveket, új alapokra akarták helyezni az egészet. Erre mit csináltak? Írtak egy újabb Új Reményt, majd összehozták ezt, ahol a sztori fele értelmetlen, a szereplõk antipatikusak és mindeközben két lábbal szálltak bele a SW univerzum korábban lefektetett szabályaiba. Ez mire volt jó?
Ha ennyire nincs ötlet, akkor nem kell megcsinálni. Mi örülünk annak a hat résznek, ami koherens és értelmes, a Disney pedig szerez pénzt másból.
kk78 2017 dec. 14. - 20:53:44
(67/594)
Az összes hozzá értõ aki a mennybe magasztalta ezt a sz*rt elmehet a búsba. Soha többet nem nézek meg egy tet*es Disney filmet se. Azt a mítoszt amit ennek a történetnek képviselni kellene nincs többé. Bugyuta, összefüggéstelen kagyvasz, pont mint a Disney mostanában. Egy volt Star Wars fanatikus....
2/10
O.Endre 2017 dec. 14. - 20:40:23 2/10
(66/594)
Miért vagyok ennyire dühös....mert ilyen szinten, ahol ennek a filmnek állnia kellene, ilyen színészekkel, történelemmel ilyen elvárások mellet....szóval ezekhez képest egy szánalmas ostoba alkotást hoztak létre. Legalább a Zsivány Egyest elérték volna!
Olyan ez a film, mintha C Ronaldo felvenné az NB I. tempóját és elvárná az elismerést....pedig könnyedén felül tudná múlni az a színvonalat.

Bitang nagy csalódás....elfogadhatatlan
2/10
O.Endre 2017 dec. 14. - 20:35:47 2/10
(65/594)
nagyon gyenge....gyerekes...ostoba...logikátlan....manipulatív....idegesítõ....rossz-rossz-rossz

Megalázva érzem magam, hogy ennyire egyszerûnek és ostobának néznek azok, akik csak a bevételre utaznak, vagy azt hiszik ennyi elég egy nézõnek akinek agya is van. Nem tudom. Rohadtul bosszant.

Az õs 3 rész ehhez képest atomfizika, akkora a színvonalban a különbség.
Az Ûrgolyhók egy pompás életteli logikus és sziporkázó alkotás ehhez képest.

......bombázunk az ûrben.....
......elfogy az üzemanyag....
áááááááá


\"Mi nem azok ellen küzdünk, akiket gyûlölünk, hanem azokért, akiket szeretünk\" - igen, ez egy idézet a mû messze legkínosabb pillanatából.)
9/10
tibericus1 2017 dec. 14. - 20:25:49 9/10
(64/594)
Kicsit viccesnek tartom, hogy ennyire lepontozzák ezt a filmet. Tegnap este láttam, a 2,5 óra gyorsan elment. Persze voltak laposabb részek, de a többi kárpótolt érte. Könyörgöm: a SW-SAGÁ-ból 8 rész után, milyen új dolgot lehetne még kitalálni? Biztos vagyok benne, akik 2-3-4 csillagot adtak, azok valami olyan csodálatos érzést vártak, mint ami az elsõ (azaz a 4.) rész láttán fogta el anno az embert.
1/10
avsk 2017 dec. 14. - 19:18:39 1/10 Előzmény csincsilla72
(63/594)
Egyetértek veled. Az elõzmény trilógia sokkal inkább a toppon volt mint ez a borzadály. SOKKAL inkább tágította a Star Wars univerzumot mint emez. Lucas bátor ötletekkel fûszerezte meg trilogiáit akkor is ha esetleg nem jött be a nézõnek , de legalább a tetteivel rengeteg mindent megtudtunk a galaxisban folyó dolgokról. A disney meg nem mer lépni folyamatosan biztonsági játékot játszik ahol érzõdik hogy nagy tömeg fog menni a mozikba ott tutifix, hogy nem fog kreatív ötletekkel elõrukkolni. Mert azért mégiscsak a pénz beszél... De bezzeg a Zsivány egyesnél annál nem is gondolta, hogy tömeg lesz ezért volt is elég újdonság és rengeteg kellemes csalódás a filmben
1/10
amaurote 2017 dec. 14. - 18:58:47 1/10 Előzmény csincsilla72
(62/594)
errõl van szó.
az eredeti 6 filmnek volt mélysége, stílusa, szerkezete, vicces, megható, szomorú, drámai, izgalmas volt, nagyon jó kombinációban.

a disney sw részei pedig stílustalan, buta, sivár, sekélyes összefüggésû geghalmazok...
10/10
Boba88 2017 dec. 14. - 18:04:14 10/10
(61/594)
Gyermekkorom meghatározó film élménye volt a Star Wars trilógia. Még mosr 45 éves fejjel is azért várom az új epizódokat, hogy picit újra hatalmába kerítsen az a gyermekkori érzés. A film nézhetõ és látványos, a story gyenge, a szereplõk Mark Hamilt, leszámítva max. középszerûek. És a vége .... úgy éreztem, hogy meglopnak, ellopják még a halvány reményét is annak, hogy néhány percig, esetleg egy film erejéig megint az a kisfiú lehessek mint 82-ben.
Balu64 2017 dec. 14. - 16:50:11
(60/594)
Én tudom ám ki a gyilkos!
Megmondjam?... :))
3/10
csincsilla72 2017 dec. 14. - 14:16:41 3/10
(59/594)
Az a film, ami látványos és akciódús, de története egy blõdség: hulladék. Biztos lehetsz benne, hogy a 7. és 8. rész sztorijainál sokkal jobbat is lehet írni, sõt, van, akik írtak is.
Engem személy szerint nagyon zavar, hogy minden le van egyszerûsítve, nincsenek kidolgozott háttértörténetek, lóg az egész a levegõben, a karaterek teljesen kifordultak önmagukból. És erre nem válasz, hogy majd a harmadikban minden meg lesz magyarázva.
Ezért volt kiváló a prequel-trilógia, fantasztikusan felépített sztorit kaptunk, láttuk a köztársaság elbukását, Anakin bukását, politikai kavarást, bizonytalanságot. Kiváló volt, a sterilitása ellenére is.
De sajnos a mostani célközönség (azaz a fiatalabb generáció) sem végigülni, sem befogadni nem képest egy bonyolultabb történetet, pláne, ha nem kellõen akciódús és kétbitesnél összetettebb karakterek motivációját kell két pisilés között követni.
1/10
Tammii 2017 dec. 14. - 11:43:51 1/10
(58/594)
Hamill és Driver jó. A story gyenge. Nekem összességében csalódás volt.
9/10
Szelenas 2017 dec. 14. - 11:43:13 9/10
(57/594)
Tök jó film volt, erre vártunk már, 800-szor jobb mint az Ébredõ Érõ címû borzadály, igen nem tökéletes, volt pár felesleges rész meg szar poén, de összeségében kellemesen csalódtam, fordulatos, látványos. ÉS MÉG CSAK A MÁSODIK RÉSZ, persze hogy nem kapunk választ mindenre
bama0605 2017 dec. 14. - 11:16:02
(56/594)
Egy napja sincs még kint a film és már megjelentek a k*rva értelmes "ti jobbat csináltok?" kommentek :D nem, nem csinálok jobbat mivel nem vagyok rendezõ és nincs mögöttem egy 178 milliárd dollárt érõ cég (Disney) de megsúgom, hogy 12 év fölött az emberek többet várnak annál, hogy "látványos és akciós"...
5/10
B4lukapit4ny 2017 dec. 14. - 10:47:10 5/10
(55/594)
Szilvia! Igen látványos volt, akció dús. Mit akarunk még? Mondjuk tartalmasabb sztorit, válaszokat, logikus emberi magatartásokat, azt hogy ne nézzen minket teljesen hülyének a rendezõ. És nem én nem csinálnék jobbat, de nekem nem is ez a dolgom. Hozzáteszem, hogy nekem tetszett a VII., a Rogue One-t meg az egyik legjobb SW filmnek tartom, szóval nincs semmilyen Disney fóbiám.

SPOILERES VÉLEMÉNY:
Pozitív dolgok:
- a Yoda- Luke párbeszéd nagyon megható volt
-Luke a végén, amikor eltûnik a két nappal a háttérben
-a film zárójelenete a kisfiúval
- Rey- Kylo amikor Rey szüleirõl beszélgetnek
-Luke pár mondata Reyhez, amikor ül a sziklán
Negatívumok:
- Snokeról semmit nem tudtunk meg
- Snoke összekapcsolja két ember gondolatát, de azt nem látja, hogy mi fog vele történni
- Leia gyalázatos jelenete amikor visszalebeg az ûrbõl, ahol meg kellett volna halnia
- Luke megfeji azt a csúnya valamit, és megissza azt a g*cis tejet
- Chewie megsüti az a kis cukiságot, amit legyilkolt. Szerintem kibaszott morbid volt az egész. Engem azok a kis lények nem zavartak, de miért nem tudtak csak simán összehaverkodni?
- kínai csaj karaktere
-Finn bele akar repülni a halálcsillag lézer basz*sba, semmi baja nem lesz, mert nem lövi agyon közben a 10 db lépegetõ. A csajt se lövik le. Majd amikor lezuhannak a lépegetõk elõtt, akkor se lövi le õket senki. És amikor kilométereken keresztül végighúzza õt kurvagyorsan a Finn a földön , akkor se lövik le õket.
- az Ellenállók-Elsõ rend ûrcsatái
- Poe karaktere, maga a vicc. Azt hittem lesz belõle egy vagány pilóta egy Han Solo pótlék, de röhejes ez az erõltetett rosszfiúság.
- Luke , amikor leporolja magát..
- nagyon sok bugyuta párbeszéd

Tehát röviden ez egy buta, vontatott film volt, ami nyomokban Star Warst tartalmazott. Az új karakterek közül Finnt, meg Poet sikerült teljesen kiüresíteni, nem vagyok rájuk kíváncsi. Az a jelenet amikor Luke meghal, akkor úgy éreztem, hogy meghal vele együtt ez a messzi-messzi galaxys is. Sajnálom, mert nagyon vártam és lehetett volna ez nagyon jó is.