Tebby21 2015 júl. 11. - 19:22:25 Előzmény caseyjones
(20/60)
SPOILER!

Sokkal jobb, mint az elsõ. :D
Rex nagy kedvencem volt a Clone Warsban és örülök, hogy benne lesz a Rebelsben. Gondolom a pár megmaradt klón kivetette az agyából a chipet így nem golyóztak be és fordultak a Jedik ellen. :D
A harc Vader, Ezra és Kanan között nagyon jó volt, de majd az Ashoka vs Vader lesz a jó. :D
Assa 2015 júl. 09. - 13:00:32 Előzmény caseyjones
(19/60)
Grafika: Néhány rész után már nem is zavart, megszoktam.
A szinkron: csak egy vagy két részt láttam úgy, azokat, se egészben. Nem is nagyon emlékszem, milyen volt, szívesebben nézem eredeti hanggal.
8/10
caseyjones 2015 júl. 09. - 12:23:30 8/10 Előzmény Tebby21
(18/60)
Megnéztem a második évad elõzetesét, és az alapján bombajó lesz a folytatás! :)

SPOILER

A klónok háborújából visszatérõ szereplõkön nagyon meglepõdtem. Hondo Ohnakán nem annyira, de Rexen annál inkább. Sikerült túlélnie a 66-os parancsot ezek szerint, kíváncsi vagyok, milyen módon.
Ezra és Vader harca egyébként nagyon ütõs volt a trailerben!

SPOILER vége

Azt hiszem, hamarosan belekezdek a második évadba, nagyon kíváncsi vagyok rá. :) Úgy hallottam jobb, mint az elsõ.
8/10
caseyjones 2015 júl. 07. - 14:31:33 8/10 Előzmény Assa
(17/60)
"A grafika viszont nekem se tetszik."

Nekem tetszik, szerintem semmi baj nincs vele. Szinte ugyanolyan, mint a Klónok háborújának utolsó 1-2 évadának grafikája. Ott az elsõ évadban volt nem túl jó a grafika, de évadról évadra fejlõdött, s szerintem ez a Rebelsnél is így lesz.
Én a magyar szinkront nem tudom még mindig megszokni. :/
8/10
caseyjones 2015 júl. 07. - 14:25:44 8/10 Előzmény Lillith Morgan
(16/60)
SPOILER

Én is reménykedem benne, hogy ez lesz.
A készítõk egyszer már eljátszották a Klónok háborújánál, hogy nem öletik meg Ahsokát. Most már mindenképpen meg kell halnia, kivéve, ha nem bukkan fel az Ep VII-ben. De szerintem erre elég kicsi az esély, bár nem tudom, egy togruta mennyi ideig él.
8/10
caseyjones 2015 júl. 05. - 15:02:44 8/10
(15/60)
Ma megnéztem a Rebels elsõ évadának utolsó részét, tehát második nekifutásra végeztem az évaddal.
Azt kell hogy mondjam, tetszett a sorozat. Elsõ megnézésre a negyedik epizód után abbahagytam, de adtam neki még egy esélyt, és elkezdtem nézni elölrõl, s most a végére is jutottam. Az elején egy kicsit komolytalanabb volt a sorozat, de ezt elnéztem a készítõknek, mivel valójában gyerekeknek szánták.
Az utolsó három rész nagyon jó volt, azokban már nagyon kevés komolytalankodás volt, szinte semmi. Ott éreztem igazán SW-hangulatot, amikor feltûntek a rég nem látott szereplõk (Ahsoka, Darth Vader, Lando...). Az például nagyon meglepett, amikor az évadzáróban feltûnt Vader és Ahsoka. Én úgy tudtam, csak a második évadban fognak feltûnni. De Lando szerepeltetése is jó ötlet volt, remélem, a késõbbiekben még több rég nem látott karaktert fogunk látni. :)
Szinkronosan néztem, szerintem szörnyû volt. Yoda és Lando hangja volt a legpocsékabb. Szerintem az Inkvizítor (aki nagyon jó karakter) és Hera hangját találták el a legjobban. Ezra és a többiek szinkronjáról ne is beszéljünk.
Összességében nem rossz sorozat, a Klónok háborújánál szerintem mindenképpen jobb. Kíváncsian várom a második évadot.
Tebby21 2015 jún. 21. - 13:38:52
(14/60)
Most néztem meg a 2. évad elsõ két részét elég jó lett. :D
jani-wan 2015 jún. 21. - 09:52:50
(13/60)
Na ez már igen.
A második évad dupla nyitórésze iszonyat ütõs lett.
Igazi Star Wars fíling.
jani-wan 2015 márc. 03. - 13:35:03
(12/60)
A szezonzáró elég jó lett

***SPOILER***
különösen a vége ígéretes :)
jani-wan 2015 márc. 03. - 13:34:05 Előzmény metan
(11/60)
"A Disney ezt mind kihajította .... Mentek vele a régi Sith Háborúk, meg a Köztársaság, no meg a Jedik hõskora is. Ez nagyjából a Star Wars univerzum 98%-át jelenti."
Na azokat egyet sem olvastam, így legalább nem leszek összezavarva.
A Han Solo könyveket is kidobták? Azokkal kapcsolatban nem tudok kontinuitási vagy egyéb problémáról.
És abban például kifejezetten jó ötlet volt, hogy azzal volt vége, hogy

***SPOILER***
Solo besétál a kantinba a Mos Eisley-ban és leül Luke-kal és Ben Kenobival szemben. :)
***SPOILER vége***

Illetve amit még olvastam, és a Csillagok Háborúja elõtt játszódik az a Death Star, és a Millenium Falcon c. könyvek és azok is rendben vannak.
metan 2014 nov. 08. - 02:26:03
(10/60)
Nem is arról beszélek, hogy a Stargate milyen módon volt sikeres, hanem hogy milyen mértékben van feldolgozva vásznon/képernyõn az adott univerzum. A Star Warsban rejlõ lehetõségek és a filmes megvalósítások még sehol nem tartanak az univerzum méretéhez képest, bár a Disney az idén jelentette be, hogy az Expanded Universe teljes anyagát kidobta az ablakon, az abban található minõségtõl függetlenül. Ebben némileg volt ráció, mert az évek során a minõségi, a kanonikus folytonosságra is ügyelõ mûvek mellett rengeteg fércmunka is megjelent. Csak jöttek és jöttek az újabbnál újabb sötét jedik vagy sithek, meg a különféle világpusztító fegyverek, öt évente valami pusztító háború, a Yuuzhan Vong förmedvényrõl nem is beszélve. A Disney ezt mind kihajította, viszont a vízzel kiborították a gyereket is. Mentek vele a régi Sith Háborúk, meg a Köztársaság, no meg a Jedik hõskora is.
Ez nagyjából a Star Wars univerzum 98%-át jelenti.

Én már visszafogottabban várom a hetedik részt mióta ez a tény napvilágot látott, és a sokak által várt Thrawn Trilógia megfilmesítése semmivé foszlott. Ráadásul elterjedt a várható forgatókönyv egy pletykaszintû változata, ami körülbelül a Kaptár legutóbbi fércmûveivel mozog egy szinten. Annyira ZS, hogy csak dezinformáció lehet. Ennél azért a Disney meg Abrams is többre lenne képes, bár utóbbi már nullázott egy univerzumot.
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 05. - 16:38:33
(9/60)
A Stargate-re? :)
A sorozat sikeresebb volt mint a film!
metan 2014 nov. 05. - 16:03:59
(8/60)
Haha.
Ezt mondd inkább a Stargate-re. A Kaptárról nem is beszélve.
Utóbbival ellentétben a SW-nek kiterjedt univerzuma van, két tucatnyi "bõr" is kijön belõle.
Assa 2014 okt. 18. - 15:17:45 Előzmény Bandres
(7/60)
"Meg amikor az a Kanan kijött a rejtekhelye mögül a fénykardjával elöször csak kerülgette a feléje lõtt lövedékeket --> wtf??? o.O"

Csak vele van az Erõ, amit érzekeltetni kellett valahogy. :-D Persze nekiállhatott volna hadonászni is a fénykarddal, de szerintem ez a nyugalom hatásosabb volt.

"Nem értem, hogy néhányan mit esznek ezen az új sorozaton."

Egyszerû: az igazi, klasszikus SW hangulatot. Mert az eddigi részek alapján a Rebels sokkal közelebb áll ahhoz, mint az új trilógia csili-vili, túl-mû világához. Nosztalgia és egy kis bizakodás, hogy a közelgõ film is jó lesz, jobb, mint az új trilógia volt.

A TCW-szal nem tudom összehasonlítani, egy-két rész(töredéke)t láttam csak belõle, az elég is volt. Ezt a korszakot jobban kedvelem.

A grafika viszont nekem se tetszik.
1/10
Bandres 2014 okt. 16. - 12:42:14 1/10
(6/60)
Nem értem, hogy néhányan mit esznek ezen az új sorozaton. Egyáltalán nem jobb, mint a klónok háborúja. A grafika se a legjobb, de ez majd idõvel fejlõdik :)
A csaták vmi borzasztóak voltak, a klónok olyan fogyatékosok lettek, hogy az már fizikai fájdalmat okozott. Kb. 5ször kellet vna a fõszereplõknek meghalniuk, de nem mert a klónok csak a dobozt tudják lõni ami mögött éppen elrejtõznek. Meg amikor az a Kanan kijött a rejtekhelye mögül a fénykardjával elöször csak kerülgette a feléje lõtt lövedékeket --> wtf??? o.O
A karakterek idegesítettek, kiv. a hologram obi-wan (köszönhetö a sz@r vicceknek és szinkronnak)
Eddig véleményem a Rebels-rõl: 10/2,5, értékelhetõ volt obi-wan üzenete és szinkronhangja, az egész filmet õ vitte hátán
Assa 2014 okt. 05. - 21:36:15
(5/60)
Kétlem, hogy innentõl kezdve számít még bármit, mi volt vagy mi nem volt a könyvekben - fõleg azokban, amik a Jedi visszatér után játszódnak. A készülõ film új idõvonalat nyit, amin azok a szereplõk és azok a események nem léteznek majd.

Amúgy jó kis indítás volt. A korábbi animációs sorozatokból csak egy-egy részt láttam, ezzel lehet, hogy megpróbálkozom.
robicsek2 2014 okt. 05. - 18:06:07
(4/60)
????
robicsek2 2014 okt. 05. - 10:17:56
(3/60)
Miért ? És a Gagyi H2O ról ? :)
dnbence@gmail.com 2014 okt. 03. - 15:24:18
(2/60)
azok az Ahsokás "promó" képek nem hivatalosak, nem is biztos, hogy benne lesz a sorozatban. (nem is lenne baj)
Lillith Morgan 2014 aug. 17. - 15:53:52
(1/60)
Én ezzel a csajjal már a másik rajzfilmsorozatban sem voltam kibékülve.
Tippre Vader végez majd vele.