offtopic
Vinogradov 2010 jún. 30. - 22:24:14 Előzmény Bigpapa
(59/139)
Úgy tûnik, így a középkorú korszakod felé közeledve is van még mit tanulnod az életrõl...

Thomas Mann-t vagy Dosztojevszkijt ajánlom figyelmedbe (elõbbi "Varázshegy" c. regénye kb. 1200-1800 oldalas - kiadása válogatja - és az EGÉSZ egy tüdõszanatórium zárt világában játszódik - neked kib*szott unalmas, nekem életem egyik meghatározó elõtte és utána élménye), de ha már ilyen deklaráltan ateista és sztoricentrikus vagy, akkor kezdj Vonnegut-tal... :)
3/10
jani-wan 2010 jún. 30. - 17:30:26 3/10
(58/139)
A hozzászólásod nagy része olyasmit taglal ami csak a te fejedben létezik.

Elõször is milyen Istenemmel? Mirõl beszélsz? Ki mondta hogy hiszek Istenben? Ki mondta hogy létezik? Mert én biztos hogy nem.
Össze-vissza zagyválsz mindenféle hülyeséget ahelyett hogy megpróbálnád értelmezni a mondatokat. Semmi olyasmit nem irtam amibõl erre kellene kellene bárkinek is következtetnie.
Személy szerint nem tudom létezik-e, de nem is érdekel. Hinni nem hiszek benne. Majd ha minden kétséget kizáróan bebizonyosodik hogy létezik, akkor majd hiszek és foglalkozok a dologgal. Addig nem. Ennyi.
De én nem vetem el a lehetõséget, hogy létezhet, nem dugom földbe a fejemet és állítok valamit hogy nincs és kész, bármiféle bizonyíték nélkül.
Ellentétben veled.
Óriási különbség.
És ezért bele kell venni a felsorolásba. Akár tetszik az ateista világnézetednek akár nem.

A másik dolog, hogy ha létezik Isten akkor szinte biztos hogy máshonnan származó értelmes életforma. Ez is evidens. És mielõtt ebbe is belekötnél, most mondom hogy nem feltétlenül a földi ember által tudomásul vett univerzum ez a hely.
Ha ez neked nem világos akkor nincs mirõl beszélni mert nem vagy elég értelmes, és hagylak tovább képzelegni a spagetti szörnyedrõl.

A többi istennel kapcsolatos õrjöngésedre nem reagálok mert nem érdekel a téma, legfeljebb annyit tennék még hozzá, hogy egy f@szság, hogy én adtam neki értelmezést.
Te értelmezted mint spagetti szörny.


Smafu. Ezt mire alapoztad?
Mert ami a földönkívüli értelmes élet matematikai valószínûséget illeti, azt egy amerikai csillagász elõadásán hallottam Dél-Afrikában. Nyilván bizonyítani nem tudom, de hinném hogy kell.
Aki nem akarja elhinni az úgysem hiszi el.
Az elõadás egyébként nagyod érdekes volt, és még laikusok számára is teljesen érthetõen levezette az egészet.
Amit én neked biztos nem teszek meg, mivel semmi kedvem hozzá, és abból amit eddig olvastam tõled, nem biztos hogy felfognád, és elkezdenél kötekedni.
Ha meg mégis kicsit több értelem szorult beléd mint amit az írásod tükröz, akkor utánanézel a neten. Amit egyébként megtehettél volna azelõtt is hogy hülyeségeket irogatsz.
De azért érdekelne hogy te kitõl hallottad hogy smafu? Vagy ez is a te agyad szüleménye mint a spagetti szörny?

Amirõl eszembe jut, hogy én a spagetti szörny létezését sem zárom ki, amíg nincs erre vonatkozó cáfolhatatlan bizonyíték. Legfeljebb azt mondom hogy létezése meglehetõsen valószínûtlen.
És mielõtt ezt is félreértelmezed mint eddig mindent, gyorsan hozzáteszem hogy nem hiszek a létezésében.
egy idevágó idézet:
"Ha kizársz mindent ami lehetetlen, akkor ami marad, bármilyen valószínûtlen is, az az igazság."
Ehhez én azt tenném hozzá, hogy ha kizársz olyamit is amire nincs bizonyíték, akkor lehetséges, hogy ami marad az nem az igazság.


Összefoglalva, a hozzászólásodban egy értelmes mondatod sem volt azzal kapcsoltban amit én írtam, csak megpróbáltál belekötni olyan dolgokba, amik a te fejedben születtek meg, így az egész egy értelmetlen vagdalkozás.
3/10
jani-wan 2010 jún. 30. - 07:34:01 3/10
(57/139)
itt kicsit önellentmondásba keveredtél. te magad is mondtad hogy egy idegen civilizáció milyen sokféle lehet, de kizártad annak lehetõségét hogy az általunk elk+rt bolygó nekik pont így felel meg.
3/10
jani-wan 2010 jún. 30. - 07:29:05 3/10
(56/139)
a spagetti szörny nem értelmezés hanem megjelenési mód.
a fogalmakkal tisztában kellene lenni, mielõtt hülyeségeket irogatsz.
meg érdemes lenne átgondolni, mielõtt hülyeségeket irogatsz, azt a lehetõséget hogy ha van Isten, és képes volt arra hogy megteremtett egy Univerzumot (nem a Sztágéteset) akkor úgy jelenik meg mindenkinek, ahogy akar.

kiegészítésként hozzátenném még hogy amennyiben figyelmesen olvasnál mielõtt hülyeségeket irogatsz, hogy nem isten megjelenésérõl volt szó, hanem máshonnan származó értelmes élettel való találkozásról.
Ez lehet Isten is, de szerintem ez a lehetõség a kevésbé valószínû, mivel létezése csak a teológia szemüvegén keresztül nézve áll stabilan, ugyanakkor kizárni a lehetõséget sem lehet.
4/10
offtopic
Bigpapa 2010 jún. 30. - 01:03:12 4/10 Előzmény stanmart
(55/139)
A BSG engem nem fogott meg. Összesen 3 részt láttam,azt is szerintem 7-8 részenként elosztva.

Régen a sci-fi-nek volt egy rétege.Mert régen mirõl szólt egy sci-fi? Vagy idejöttek a földönkívüliek és kiirtottak minket, vagy mi építettünk egy ûrhajót és vagy a holdon,vagy a marson belefutottunk valamibe,amibe nem kellett volna :))) Ez ugye rétegfilm. Mostanában, fõleg a csillagkapuval, hozzányúltak a mitológiához, a történelemhez,a valláshoz és ebbõl gyúrtak egy "akár" hihetõ sztorit is. Én ateista vagyok,így Istent hagyjuk ki a maga szakállas öregúr megjelenésével,hozzá a hárfázó,repkedõ angyalkákkal együtt.
Az, hogy lehet egy felsõbbrendû életorma (akár felemelkedett emberek is),ami esetleg más bolygóról jött,ki tudja?
Sokan kérdezik,ha élnek földönkívüliek,miért nem kommunikálnak velünk? Erre annyit mondok mindig: te is látod a hangyabolyt,ahogy rendezetten élnek,szorgosak,dolgoznak,de te sem guggolsz mellettük órákat és próbálod rávenni õket a kommunikációra és a tûz használatára. :) Nem vagyunk egy szinten. Az meg simán emberi faszság, hogy feltételezik, csak olyan forma lehet egy földönkívüli,mint mi. Miért? Lehet, hogy 10 méter magasak,vagy mikroszkopikus méretûek,de ugyan ilyen ,csak fejlettebb társadalmuk van.
Az pedig elég vicces,amikor azt mondják,ha idejönne egy idegen faj,akkor a nyersanyagunk miatt hazavágná a bolygónkat. Ezt? Mit lehet ezen még hazavágni? Ezt az elmúlt 100 évben mi basztuk el.elég rendesen. Ha ezt a bolygót akarják meghódítani,kb olyan,mint megdugni egy rothadó hullát :) egészségére annak,aki bevállalja :)
3/10
jani-wan 2010 jún. 29. - 10:32:10 3/10 Előzmény Bigpapa
(54/139)
Embereket felkészíteni? Arra csak akkor van szükség ha van bizonyíték és nyilvánosság elé akarják tárni, vagy kénytelenek nyilvánosság elé tárni.
De szerintem nem kell csomagolgatni, mert a dolog roppant egyszerû.

lehetõségek:
1. a csillagászok ugye azt állítják hogy matematikailag szinte biztos hogy van értelmes élet a földön kívül is.
Ez a leghihetõbb.

2. ha nincs máshol értelmes élet akkor az leginkább azzal magyarázható hogy van "Isten" és csak ide teremtett értelmes életet.
Na igen, csakhogy "Isten" is értelmes élet tehát ez így nem állja meg a helyét.

3. "Isten" teremthetett máshol is életet.
erre is van esély.

4. Nincs "Isten", és a matematikai valószínûség ellenére, nincs értelmes élet máshol. Oka lehet hogy kihaltak, vagy mi vagyunk az elsõk.

(megjegyzés: "Isten" értelmezése többféle lehet)

SZVSZ ennyit kell csak bemondani a hírekben. És kész. Mert amit a hírekben bemondanak az úgy van. A média hatalma. Így nem kell diploma ahhoz hogy felfogják hogy mégis nagy az esély rá hogy létezik az "ezmekkoraegyhülyeség-ilyennincsisigaziból-deszarhegyesfülevan".
Még a tök hülyék is elhiszik. Sõt, fõleg õk.
És ha már elhiszik hogy lehetséges és hozzászoknak a gondolathoz, akkor nem olyan trauma amikor a kapcsolatfelvétel bekövetkezik.
stanmart 2010 jún. 28. - 23:45:00 Előzmény Bigpapa
(53/139)
Vicces, jót röhögtem rajta, du ugye Te is tudod, hogy ez azért erõs sarkítás... Ezt az analógiát akár a BSG elsõ két évadra is ráhúzhatnád, mégis elég sokan végigseggelték. ;) Abban viszont sajnos egyet kell értenem, hogy a sorozat egy-két részénél/szereplõjénél tényleg ilyen érzésem volt.

Az pedig, hogy sci-fi-vel akarják felkészíteni az embereket az ilyesmi titkok felfedésére egy érdekes összeesküvés elmélet, de elég hihetetlen is. Nem hiszem, hogy pont azoknak kellene szélesíteni a látókörét, akik ilyen filmeket néznek, hanem inkább az ezmekkoraegyhülyeség-ilyennincsisigaziból-deszarhegyesfülevan-tábornak. Szóval röviden, ezzel nem a célcsoportot érnék el. :D
10/10
Roland Katarn 2010 jún. 26. - 19:07:45 10/10 Előzmény Bigpapa
(52/139)
Az én részemrõl inkább csak annyit mondok, hogy nekem tettszik, mert akármit mondok úgy leszólnak. A lényeg, ha nem tettszik ne nézd. Érdekes eddig nálam bevált... XD
4/10
Bigpapa 2010 jún. 24. - 15:17:00 4/10 Előzmény Roland Katarn
(51/139)
Nem akarok beletaposni a lelkivilágodba,de egy dolgot tisztázzunk. Az Univerzum is az SG világa. Mindkét sorozatra a változatosság a jellemzõ.Nagyon nehéz több millió nézõt a képernyõn tartani egy rozoga hajóval, egy ingerszegény környezettel és olyan bolygókkal, ahol nem lakik senki.20 rész lement és bizony nem kavart fel.

Azt mondod, másnak kell lennie? Oké. Képzeljük el, hogy a Rambo 5. részében Stallone egy építési vállalkozónál dolgozik és gipszkarton falakat épít,aztán üvegszövet tapétázza és lefesti.Mindezt 120 percben. Megtudjuk Rambo gondolatait, hogy mennyivel könnyebb volt egy dzsungelben lakni és néha embereket ölni,mint reggel 8tól délután 5ig robotolni az építkezésen.Látjuk Rambot, ahogy munka után beül sörözni,lát egy kocsifeltörést,de nem akadályozza meg,aztán hazamegy és pizzát zabálva nézi a TV-ben a hoki meccset,majd elalszik.Valóban tele lenne a valósággal,az emberi értékkel,na de szerinted ezt hány ember akarja látni?Mondjuk 5-6 percig poén szinten belenéznék,de valószínû, hogy két órát nem seggelnék elõtte.

Szóval elbacták,és ezt õk is tudják,mert még az SG1 ismétlését is többen nézik,mint az univerzumot.Remélem, hogy a 2.évadra kitalálnak valamit,mert hiába vagyok elvakult SG rajongó,de én sem fogom megnézni végig,ha szar lesz.

Abban 3d-vel egyetértek, hogy azért van mostanában ennyi ehhez hasonló sorozat,és azért támogatják,mert elõbb utóbb ki fog derülni valami "igazság".Túl nagy az univerzum,hogy csak egyedül legyünk.
3/10
jani-wan 2010 jún. 24. - 10:19:44 3/10
(50/139)
Na ez volt beszólás.
3/10
jani-wan 2010 jún. 24. - 10:19:02 3/10 Előzmény stanmart
(49/139)
Gondolom azok bölcsöde elõkészítõsök az õ olvasatában.
3/10
jani-wan 2010 jún. 24. - 10:17:15 3/10 Előzmény Roland Katarn
(48/139)
Nem beszólás.
Vélemény.
Az a véleményem hogy "NEM".
Bõvebben az a véleményem, hogy "nem így van", ami gyakorlatilag ugyanaz, de úgy tûnik szükséges, hogy a gyengébbek is képesek legyenek értelmezni.
Megmagyarázni nem kell, hogy miért. Az már nem vélemény hanem indoklás.
Szóval nagyon úgy néz ki, hogy te szóltál be már megint.
FEJEZD BE!

Oda nézek be ahová akarok, és akkor amikor akarok, amíg ezzel nem sértek szabályzatot.

Ha nem bírod a kritikát, akkor talán elmehetnél te.
Ha meg nem vagy rá képes, akkor legalább hagyd abba a sírás-rívást, hõbörgést.
De ez így szánalmas.

ui.:
a tetszik egy T-vel van írva!
offtopic
stanmart 2010 jún. 22. - 19:56:42
(47/139)
[OFF] Azért a Blade Runnert és a 2001-et ne hagyjuk ki :)
10/10
Roland Katarn 2010 jún. 22. - 17:59:29 10/10
(46/139)
Errõl beszéltem. Ez nem vélemény nyílvánítás, csak beszólsz másnak. Ha ennyire nem tettszik a sorozat akkor minek nézel vissza ide folyamatosan? Hogy beszólj? Mert el is mehetsz...
3/10
jani-wan 2010 jún. 22. - 15:42:17 3/10
(45/139)
"Bölcsõde: ET
Óvoda: Harmadik típusú találkozások
Általános iskola: Star Wars
Közép iskola : Matrix
Fõ iskola: Stargate

felvett plusz
órák :) doktori :)SG Atlantis
SG Universum "


Nem.
3/10
jani-wan 2010 jún. 22. - 15:27:05 3/10 Előzmény Roland Katarn
(44/139)
"Ez teljesen más lesz mint az eddigiek!"

Így is lehet fogalmazni :)
3d 2010 jún. 22. - 05:35:43
(43/139)
Azt tudtátok hogy a Csillagkapú sorozatok költségvetésének két nagy fõ szponzora van, az egyik a TUDATOSSÁG PROGRAM a másik pedig a NASA. Két szigorú költségvetésû szerv filmet készít. Hmmm. elgondolkodtató nem ?
Szóval hagyjuk csak rájuk a döntést hogy a következõ epizódok mirõl szóljanak, végül is az iskolában sem ugyanazt tanuljuk egész évben minden órán. :)
Gondolom mostanra már mindenki érti mit akartam ebbõl kihozni, vitatkozni nem kívánok inkább gondolkodjatok el ezen a pár soron.

Bölcsõde: ET
Óvoda: Harmadik típusú találkozások
Általános iskola: Star Wars
Közép iskola : Matrix
Fõ iskola: Stargate

felvett plusz
órák :) doktori :)SG Atlantis
SG Universum
---------------------------------
eredmény: egy felkészült tudat az igazságra ha el jön az idõ ;)
10/10
Roland Katarn 2010 jún. 21. - 16:27:19 10/10
(42/139)
Azt nem értem, hogy miért nem lehet, megérteni, hogy ez nem egy SG1. Épp az a lényeg, hogy más. Most mi értelme lett volna, egy sg1 klón létrehozni? Ez a sorozat más jellegû, de mégis csillagkapu. Éppen ezért persze nem jöhet be mindenkinek, de ne hasonlítgassuk más az elõzõ sorozatokhoz, hiszen a készítõk is megmondták. "Ez teljesen más lesz mint az eddigiek!"
4/10
Bigpapa 2010 jún. 21. - 15:24:44 4/10
(41/139)
pénteken kezdtem el nézni az Univerzumot és most értem a végére.,Sajna az utolsó részt orosz hangbemondással láttam,elcsúszó magyar felirattal....képzelhetitek :)))))
Valahogy ettõl nem vagyok oda.A Csillagkapu 1-9 évad nagyon jó volt, a 10.évadot szerintem iszonyat mód elcseszték.Ráadásul nekem végig hiányzik benne Richard Dean Anderson fanyar humora :) és hozzá a Szabó Sípos Barnabás szinkronja is zseniális. Az Atlantisz sorozat is jó volt, hellyel közzel voltak benne buta részek,meg unalmasak,de ott pl. az utolsó rész nem tetszett.Oké értem,miért így lett vége,de akkor sem jött be.Az igazság ládája egy kicsit gyenge, viszont a Continuum baromi jó volt. Ba'al figuráját valami olyan zseniálisan játssza a Cliff Simon, hogy én már a sorozatban is neki drukkoltam :)))))
Viszont ez az Univerzum egy alacsony költségvetéssel leforgatott "katasztrófa film",amiben az a feszültség tárgya, hogy utaznak valamin,amit nem lehet irányítani.Ha ez lett volna az elsõ a sorozatban,akkor azt mondom WOW,nem semmi. De basszus, 10 éven át elkényeztettek minket iszonyat jó csatákkal,fajokkal,feszültséggel...azok fényében ez kicsit ingerszegény sorozat.Amikor az Atlantisz 1.évadát letöltöttem,azt hiszem ugyan így júniban lehetett, alig vártam, hogy szeptember vége legyen és tudjam húzni a 2.évadot. Itt most nem érzem.
Kár.
10/10
Roland Katarn 2010 jún. 18. - 18:16:13 10/10
(40/139)
Nem, természetesen ez nem egy rajongói oldal. Én csak azt mondom, hogy ha neked nem tettszik a sorozat akkor minek jársz ide vissza folyton? És igen természetesen elmondhatod a véleményed, én nem is mondtam, hogy ne tedd. Én csak azt mondta, hogy ha nem tettszik akkor hagyd és ne erõltesd. Ennyi. Ha te ezt akkora sértésnek szántad akkor ez van...

Én hülyeségeket? Akkor te még nem láttad az itteni igazi iq fightereket...