Téma: Steve Jobs

Mikkamakkamocska 2016 márc. 15. - 12:23:20
(34/54)
jobb lett a világ, hogy meghalt és remélem a sok hasonló szociopata is követi , még van remény
Commodus 2016 márc. 15. - 08:10:52
(33/54)
Halottakról is lehet "rosszat" írni..., az igazságot mindenképp.A tény, hogy többet már nem vesz levegõt, nem változtat azon az emberi mínõségen, amit életében képviselt.Mondjuk az, hogy LSD mámorban szövi a céggel kapcsolatos terveit, számomra nem releváns értékmérõ, tõlem aztán Jobs fellegelhetett volna egy egész cannabis ültetvényt, ha ennek hatására olyat alkot, amitõl többek leszünk, amitõl a világ elõre megy, ami nagy haszonnal bír az úgynevezett "emberiség" számára - legyen ez mégoly elcsépelt kitétel is - én azt gyanítom, nem alkotott olyat.Én az almát, még mindig inkább a "Nagy Almával" azonosítom be - gyengébbek kedvéért New York - és nem azzal a sznob idiótáknak készült elektronikai szeméttel, amit Jobs a világra zúdított.
9/10
vászonpeti 2016 márc. 15. - 00:21:30 9/10
(32/54)
Nem dokumentum film, akit a részletes tények érdekelnek, másik filmet kell keressen. Ugyanakkor - szerintem - azok fogják élvezni , akiknek nem ismeretlen az Apple és Steve Jobs története, sok életrajzi eseményre van benne utalás, vagy arról szól anélkül, hogy érthetõen ki lenne fejtve. Jobs néhány személyes konfliktusa van a fókuszban, elhelyezve az Apple történének egy szakaszában. Az emberiség töténete sokszor múlott öntörvényû , a többséggel, akár a többség jóérzésével, szimpátiájával szembemenõ konok embereken, hol jó, hol rossz irányba. Akárcsak Steve Jobs, aki mint ilyen, mégis szerethetõ. Ha valakit érdekel az életrajz ajánlom ezt a köynvet: https://www.hvgkonyvek.hu/steve-jobs-eletrajza
1/10
Findzs 2016 márc. 14. - 15:10:36 1/10
(31/54)
Steve Wozniak elektromérnök nélkül sehol se lett volna az apple.
Steve Jobs "csak" igazgatta az Apple dolgait nélküle is megvolt a cég 1985-1996 -ig.

Láttam pár doku filmet az ügyben ahol még Wozniak is szerepet vállalt és amit ott is bemutatnak Jobs -ról hát nem igazán volt szimpatikus.
Pl.: LSD mámorban találta ki a céggel kapcsolatos dolgokat.

Szóval túl van egy kicsit misztifikálva ez az ember.
De halottakról jót vagy semmit.

Az apple termékek is túlárazott divattermékek sem mint valódi használati értékkel rendelkezõ eszközök.
Egy 20 ezer forintos lg telefonnal is ugyanazokat meg lehet csinálni.
10/10
beszelo86 2016 márc. 03. - 08:42:37 10/10 Előzmény keysme
(30/54)
Az Oscar számomra nem mindig mérvadó, méghozzá azért nem, mert elsõdlegesen politika, azután minõség. A díjazásokban közrejátszó elemek:

- közönségsiker;
- promóció;
- internetes követések száma, imdb-pontok;
- egyéb fesztiválokon való szereplés;
- téma aktualitása;
- adott színész esetében a vásznon való szenvedés hányada, illetve az Oscar-mellõzések száma.

Számomra DiCaprio bukása abban áll, hogy díj ide vagy oda, nem egy komplett karaktert, hanem egy élethelyzetet láttam tõle, és azt sem teljesen hihetõ módon megjelenítve.
eIemes 2016 febr. 29. - 09:26:59
(29/54)
Igen, valaki biztosan érti.

Lehetséges magyarázat: kevesen nézték.
Talán ha a Magyar Filmcímkitaláló Intézetnek van vér a pucájában, és "István dolgozik" címmel vetítik, többet hozott volna.
timaco 2016 febr. 29. - 08:44:26
(28/54)
Január közepén mutatták be a filmet, ma február 29.-én szerettem volna megnézni. De már nem adják. Érti valaki ezt?
keysme 2016 febr. 27. - 12:21:17
(27/54)
Az az USA opening bevételtben legyõzte. Összesítésben jó, hogy nem... de a hozzászólásom lényegén nem változtat.
eIemes 2016 febr. 26. - 12:31:42
(26/54)
"A bevétel lehagyta a Star Warsot is..."

???
keysme 2016 febr. 26. - 12:23:18
(25/54)
"DiCaprioék elbuktak..."

Ne haragudj, de te mi a fenérõl beszélsz?
The Revenant
- Legjobb film jelölés
- Legjobb színész jelölés
- Legjobb rendezõ‘ jelölés
- IMDB 8,2
- A bevétel lehagyta a Star Warsot is...

Valószínû Leo az Oscart is megkapja. Ha nálad ezt jelenti az "elbukás", akkor még annyit sem ér a véleményed, mint a Steve Jobs port értékelése. Nem mondok véleményt a filmrõl, direkt nem kontráztam, mert még nem láttam, de erre a nevetséges kijelentésre muszáj volt reagálnom.
keysme 2016 febr. 26. - 12:16:41 Előzmény beszelo86
(24/54)
"DiCaprioék elbuktak..."

Ne haragudj, de te mi a fenéről beszélsz?
The Revenant
- Legjobb film jelölés
- Legjobb színész jelölés
- Legjobb rendező jelölés
- IMDB 8,2
- A bevétel ütötte a Star Warsot is...

Valószínű Leo az Oscart is megkapja. Ha nálad ezt jelenti az "elbukás", akkor még annyit sem ér a véleményed, mint a Steve Jobs port értékelése. Nem mondok véleményt a filmről, direkt nem kontráztam, mert még nem láttam, de erre a nevetséges kijelentésre muszáj volt reagálnom.
1/10
offtopic
cellasto 2016 febr. 25. - 12:39:13 1/10
(23/54)
te azért jársz ide,hogy diCapriot savazd minden topicban?
egyébként tiszta szerencse,hogy Leo visszamondta ezt a szerepet és inkább a visszatérõt választotta...
10/10
beszelo86 2016 febr. 25. - 12:18:27 10/10 Előzmény benvenuto1
(22/54)
Nem értünk egyet. Kiváló film, kiváló jellemábrázolásokkal. Egyediségét adja, hogy elsõsorban nem csavaros történeti síkokon keresztül, hanem a nagy volumenû dialógusok és monológok által teremt háromdimenziós karaktereket. Ez a film mutatja meg azt, ahol DiCaprióék idén elbuktak, hogy nem szükséges látványos szenvedés és fordulat ahhoz, hogy egy ember teljes személyiségrajza a maga bonyolultságában a nézõk elé táruljon. Michael Fassbendernek járna az Oscar. Egyszerûen káprázatos, amit ez a színész mûvel a vásznon. Jobs szerepében abszolút hitelesen hozza a maga megalomániájától félrészeg zsenit, aki másokon keresztülgyalogolva érte el a maga sikereit. egy tipikusan hamleti figura õ, akinek jellemét rendkívüli módon képes árnyalni az a rengeteg többértelmû kifejezés és beszédfordulat, amellyel a forgatókönyv szolgál. Bár nem ez az év legjobb filmje, a top 10-es listámban ott a helye!
Bayla 2016 febr. 19. - 17:25:20
(21/54)
Ismét egy filmnek látszó valami a pszichopata, mizantróp, agresszív, valódi érzelmek nélküli gyökérrõl. Átvert, megalázott, kihasznált embereken átgázolva érte el mindazt, amiért most sokan rajonganak.
Nem értem, hogy egy ilyen embernek nem nevezhetõ véglényre hogyan tudnak egyesek felnézni.
Szerintem semmiben nem különbözik a közremûködésével elõállított apple termékek tömkelege azoktól a termékektõl amiket két marék rizsért gyerekmunkával állítanak elõ a távol keleten, a különbség mindössze annyi, hogy itt komoly végzettségekkel rendelkezõ szakemberek hada lett kihasználva, átverve, szociális környezetük tönkretéve...
7/10
Viktor6665 2016 febr. 13. - 00:31:08 7/10
(20/54)
Se Steve Jobsot, se az Applet nem szeretem, de nekem a film tetszett.
eIemes 2016 febr. 02. - 21:44:33
(19/54)
Már nem sztárolják, meghalt.
8/10
cperger 2016 febr. 02. - 21:01:24 8/10
(18/54)
Maga a dráma az tetszett, azt azonban továbbra sem értem, hogy miért sztárolják ezt a gyökér Jobsot ennyire!
1/10
benvenuto1 2016 jan. 31. - 22:13:10 1/10
(17/54)
A dialógusok ebben a filmben veszekedések. Zárt térben forgatták, egy stúdió kamaradarabja. Hogy milyen a film, és kirõl szól, az nem minõségi szempont. Ez a film nagyon rossz.
kollarkriszti 2016 jan. 30. - 21:20:31
(16/54)
Steve Jobs-ról szóló film bárkirõl szólhatna, aki azt szeretné, hogy az élete ne szóljon semmirõl. A fantáziátlanság mesterfoka, hogy az apple-látomásból egy szót se tudott megragadni. Ez igazi (jó mulatság nélküli) férfimunka volt (Rendezõ: Danny Boyle, író: Walter Isaacson, forgatókönyvíró: Aaron Sorkin, mind fickó, csak mondom...).
https://www.youtube.com/watch?v=aEr6K1bwIVs
teatea 2016 jan. 24. - 20:44:51
(15/54)
Nagyon tetszett, szerintem jó film. Ezeket a szilikonvölgyes filmeket nehéz megunni, elvégre az orrunk elõtt zajlik le a legmeghatározóbb és legintezívebb technikai fejlõdés, ami elképzelhetõ… én legalábbis annak érzékelem azt, hogy házi szerkesztésû fadobozzal kezdték valamikor a gyerekkoromban, ma pedig már lázas Apple-Samsung háború zajlik, hogy csak egyet említsek. Maga a film nem sokat tett hozzá Steve Jobs történetéhez a már ismerteknél, még csak más megvilágításba sem helyezte vagy árnyalta a karakterét, inkább csak a történetmesélés mikéntje volt új és ötletes. Sorkin kétségkívül nagy szöveggyáros, ami ha jó, akkor nagyon lehet élvezni, és itt jó szövegek és szöveges fordulatok vannak, talán ez a film legnagyobb érdeme. Aztán ott van az a drága Fassbender, aki ha megpusztul sem tud olyan zsigeri ellenszenvet kiváltani, mint amilyen valójában Jobs lehetett, ennek ellenére szerintem egyszerûen lenyûgözõ volt. Akárcsak Kate Winslet, õt például még sosem láttam ilyen jól játszani, ilyen jó szerepben. Jeff Daniels is, a többi „kisebb” kocka is óriási. Jobsról még annyit, hogy bár rugdosnivalóan irritáló fickó lehetett szegényes érzelmi skálával, én nagyon nagyra becsülöm a forma iránti elkötelezettségét. Ha már ennyi ótvar kütyü van körülöttünk, akkor azok nézzenek már ki valahogy, de tényleg. Mégha nekem nem is tetszik az iPhone plö.