8/10
beo71 2009 júl. 23. - 15:39:14 8/10
(36/76)
Jó néha ebben a rohanó világban leülni és megnézni ilyen mozikat is.Az utóbbi idõkben akkora baromságokat néztem,hogy már nagyon vártam egy kis pihenést,nem kell az õrült vágások miatt meresztenem a szemem,csak hátra dõlni és élvezni egy egyszerû,de imádni való történetet,egyszerû,de imádni való színészekkel,egy rendezõvel,akivel nem tudok mit kezdeni,sõt fogalmazhatok így:nem kedvelem,mégis csinált egy ilyen kellemes filmet.8/10.
Gondolom sokan úgy vannak vele egy öregember utazása nem kifejezetten érdekes,de ha egy nyugis hangulatban leülnek elé nem bánják meg,ez is lehet olyan szórakoztató,mint egy blockbuster.Sõt!
albert_1988 2008 nov. 26. - 15:30:45
(35/76)
Gyönyörû film. Egyáltalán nem zavaró a lassúsága, kimondottan segít az átélésben. Szép képek és kellemes valamint, szomorú anekdoták tarkítják a méltán elismert filmet. Kár, hogy a fõszereplõ már nem él. A film a kitartásról, a vakmerõségrõl, az álmok megvalósításáról szól. Egy jámbor öregember kalandjai, aki csak a testvérét igyekszik meglátogatni, és számára nincs akadály. Nem engedi, hogy elvigyék, nem marad sehol sem sokáig. A vége pedig brilliáns. Nem is vártam el Lynch-tõl, hogy egy kimerítõ beszélgetéssel zárjon. Tökéletes.
6/10
grubesa 2008 nov. 11. - 14:32:02 6/10
(34/76)
Talán a hatalmas zene...
Talán, hogy meghaltak a nagyszüleim.... is....
Én ezen a filmen végig sírok....
35 éves férfi........
10/10
ELog 2008 júl. 25. - 08:51:06 10/10
(33/76)
Ja, privát üzenetben már megtettem, de itt is köszi az infót. :)
10/10
ELog 2008 júl. 25. - 08:49:01 10/10
(32/76)
Speciel nekünk jó, hogy meg lehet kapni 990 Ft-ért. A nem jó az, hogy nem véletlenül ennyi az ára. Nem jut el széles rétegekhez az üzenete. :( Pedig volna mit kihallani belõle.
10/10
Liquid 2008 júl. 24. - 23:25:13 10/10
(31/76)
Ez a film megerõsítette bennem annak az érzését, hogy az emberek büszkesége, erõn felüli és nyakas tartása milyen haszontalan és kicsinyes dolog. Bizonyára sokan bólogatnak erre a már-már közhelyes kijelentésre, de sok ilyet nyakasságot látni a világban.
A film számomra a megbocsátást, megbékélést és önfeláldozást jelent.

Richard Farnsworth utolsó és felejethetetlen alakítása. A sors fintora, hogy a forgatás után - ahogy .77. is írta - meghalt. Egészen pontosan öngyilkos lett magányos házában. Ha azzal a tudattal nézzük újra filmet, hogy Richard Farnsworth fejében ilyen gondolatok kavarogtak, talán még döbbenetesebb hatást vált ki...

ELog: azt hiszem a Tescoban vettem meg a filmet 990-ért DVD-n.
(Ilyenkor tudnék a világba rúgni egy nagyot, hogy a "Agyõ, nagy Õ" 3990, ez a film meg turiban található meg...pfff.)
8/10
Hörcsögg 2008 jún. 20. - 15:43:25 8/10
(30/76)
Kedves, aranyos kis film, 10/8as.
10/10
ELog 2008 jún. 08. - 02:46:11 10/10
(29/76)
Örülök, hogy elõkerült ez a topik, még jobban örülnék, ha leadnák újra a filmet. Akkor nem olyan kritikán aluli minõségben lenne meg, ahogy most rendelkezésemre áll. Nagy kedvencem. Sokan nagyon szépen elmondták mitõl szép (nem is akarok ennél többet hozzáfûzni), mégis talán a legtömörebben a következõ foglalja öszze a lényeget:

"Ez a film egy kis csoda. Nézed, és csak mosolyogsz:)" (Zolkó)

vagy a következõ:

"A nulla történet pazar megjelenítése, ami így élvezhetõ." (DP@i)

És igen, a filmnek azért kellett ilyen lassan hömpölygõnek lennie, mert ez által vált érzékelhetõvé az idõ, ami meghozta Alvinnek a változás lehetõségét haragból szeretetbe (ahogy .77. rámutatott)

Richard Farnswort minden szerepében (amiben láttam) EMBER-t játszott, így, csupa nagy betûvel, jól, talán mert maga is az volt.

A Lynch vitába nem akarok belefolyni, csak annyit, ha választani kell a Twin Peaks és eközt, százszor inkább ezt a stílust választanám. Nem a könnyebb érthetõsége, hanem a mélyen emberi tartalma miatt.
10/10
.77. 2008 jún. 07. - 22:39:11 10/10
(28/76)
Ez a film egy csoda. A fényképezés és a zene meseszép, a forgatókönyv vázát pedig az élet írta. Sissy Spacek és Richard Farnsworth mekkorát alakítottak... Azokkal értek egyet, akik szerint ez az út nem Iowa és Wisconsin közötti. Sokkal inkább egy belsõ utazás, harag és szeretet között.

Hátborzongató, mennyire megtalálta Lynch a fõszereplõt ehhez a filmhez. Alvin már túl van mindenen, látta, amit lát az ember az élete során. A kisöreget alakító színész ugyanígy lehetett ezzel. Filmes kaszkadõr volt egész életében, öregkorára lett színész. Ezzel a szerepével megcsinálta azt, amit nem lehetett volna már fokozni. Amikor a fûnyírójával Lyle-hoz odaér, két történet ér véget. Néhány hónappal késõbb halt meg, ez volt az utolsó filmje.
cuby 2008 jún. 06. - 22:33:04
(27/76)
Szerintem kiadja magából, amit úgy érez, hogy ki kell.

Az, hogy ezzel pénzt is keres, és utána röhög - esetleg - azon, hogy még õ se tudja a válasz, de más mégis megpróbálja kitalálni, az már egy más tészta.
Túrin 2008 máj. 13. - 21:12:02 Előzmény zee944
(26/76)
Mivel Lynch a tudattalanjából, álmaiból, öszönteibõl meríti az ötleteit a filmjei többségéhez, épp az ellenkezõjét mondanám, mint amit állítottál: a legõszintébb filmek közé tartoznak.
Egyébként van megoldása mind a Lost Highway-nek, mint a Mulholland Drive-nak, sõt, több is, amelyek egyszerre, és egymást kizáróan is igazak.
Lynch filmjei kirakójátékok, amelyekbõl mindig hiányzik egy darabka, amit keresgélsz, és ha véletlenül rátalálnál, akkor azt látod, hogy hiába illeszted be, már egy másik kirakóssal játszol. Ebbõl a szempontból a bûvészhasonlat nagyon is helytálló.

Ezek a filmek zsigeri dolgokkal foglalkoznak, melyek sötét ösztönvilágunk legmélyén kavarognak, valamiféle amorf, újra- és újra megszilárduló, alakot öltõ masszában.
zee944 2008 márc. 11. - 15:53:08
(25/76)
Nem mondtam, hogy rosszak, egyébként is csak a zavaros a filmjeirõl beszéltem, ami a munkásságának "csak" a fele. Nem kell mindenre szájbarágós magyarázat, de az nem árt, ha van valami mondanivalója is azzal, amit vászonra visz, és nem csak (profi) hatásvadászat az egész. Én meg pont ezt látom, hogy lefilmezi a sokszor nem is önkéntelen vízióit, és utána röhög a markába, amikor hallja a késhegyre menõ vitákat a filmjeirõl. Ez csak feltételezés, talán tényleg õszinte filmek ezek, de én mást érzek. A bûvésztrükkös hasonlat nem stimmel a filmekre, Lynch filmjeire sem, ezzel nem tudom, mit akartál.
Redfield 2008 márc. 11. - 15:45:53
(24/76)
Rendszeresen?! Most hoztam fel elõször, meg neked egyszer talán említettem még tavaly, év elején. De tegyük hozzá, hogy a 23 fõ-s osztályból voltunk kb: 2-en, vagy 3-an, akik nem kezdték el az elsõ novella után beüvöltözni, hogy "mekkora egy beteg fasz!"
Redfield 2008 márc. 11. - 15:30:50
(23/76)
Hé, akkor még komolyan gondoltam, és megfelelõ háttérismeret nélkül kellett dolgozatot írnunk! Egyébként nem állítottam szikla-szilárdan, csak egy felvetést tettem, amin a tanárnõ majdnem szívrohamot kapott. Mert annyira sötéten írt a gyermeki elmérõl, hogy nem tudtam: õ mennyire látta valósnak amiket papírra vetett.
Redfield 2008 márc. 11. - 15:27:25
(22/76)
Nézd... azt hiszem szerinted azért rosszak a Lynch filmek, mert hazudnak, és úgy teszik ezt, hogy nem adnak egyértelmû megoldást, választ. Ha lenne rájuk egyértelmû, kizárólagos magyarázat, akkor lehet, hogy értenéd, meg sokan mások is, de mitõl lenne Lynch? Ez is hülye érv, tudom, így is lehet nézni, de nem gondolod, hogy ez nem csak egy takaró a rendezõnek? Ez olyan, mint a bûvészkedés. Nem ugyanaz, ha úgy nézed végig a trükköt, hogy tudod: hogyan csinálja, vagy ha úgy, hogy fogalmad sincs, és befogadod a "varázslatot". És ha nem te írtad ezeket korábban, akkor vannak még rajtad kívül, akik ugyanazon a véleményen vannak, mint te: tehát nem értékelik tul képpen nagyjából semmire se Lynch filmjeit, mert nem értik õket, és szerintük ezért nincs is értelmûk.
zee944 2008 márc. 11. - 15:20:44
(21/76)
Hm. Ne haragudj, de ez nem érv semmihez. (Tudom, kérdés volt, de tudod, mirõl beszélek.) Általában el tudom dönteni, hogy amikor nem értek egy filmet, akkor van-e, lehet-e megoldás és csak én nem tudom összerakni a képet, vagy eleve kamu az egész. Ezért kérdeztem a Lost Highway-t, mert "csak" 95%-ig vagyok benne biztos, hogy blöff, és ha valaki kielégítõen meg tudná magyarázni a történteket, akkor belátnám, hogy én voltam buta hozzá.
Redfield 2008 márc. 11. - 15:01:05
(20/76)
Nem teljesen, és nem is tartom szükségesnek, de te most úgy érzed, hogy ha egy filmet nem tudsz megmagyarázni, akkor ott a filmmel van gond?
zee944 2008 márc. 11. - 14:51:07
(19/76)
Õszintén szólva nem emlékszem, hogy valaha írtam volna itt Lynchrõl, de ha mégis, bocs.
Az, hogy egyest kaptál, még nem jelenti, hogy nem volt igazad, sõt! :)

Szóval te pl. a Lost Highway-t úgy érzed, meg tudnád magyarázni?
Redfield 2008 márc. 11. - 14:47:59
(18/76)
Tudom, ezt mind már leírtad egyszer, hogy mennyire kamunak tartod az egész fickót, és igen, komolyan gondolom, hogy nem blöffök. Persze már nekem is megfordult a fejemben, de amikor hasonlót állítottam irodalom órán egy íróról, azonnal egyest kaptam.
zee944 2008 márc. 11. - 14:45:07 Előzmény Redfield
(17/76)
Azt akarod mondani, hogy Lynch filmjei nem blöffök? Szerintem azok... 1-2 motívumhoz bizonyára lehet tetszetõs értelmezést fûzni, de meg vagyok gyõzõdve róla, hogy a legtöbb ellentmondásra Lynchnek sincs magyarázata, csak leforgatta, aztán hagyta, a nézõi hadd verjék pépesre egymást a megfelelõ fórumokon.

És ezt úgy mondom, hogy szinte minden egyes filmje, amit láttam, tetszett, csak a blöff-filmek nem érdekelnek már. A Straight Story meg nem tetszett, untam, a felénél lekapcsoltam az egészet.