Redfield 2008 márc. 10. - 19:55:41
(16/76)
Egyébként szerintem érdekes, hogy ezek a bizonyos erõsen szürreális filmek, pl: Lynch bizonyos mûvei, vagy Jodorowski-éi, vagy a Pink Floyd: A Fal, és még lehetne sorolni, minél vadabb módon feszegetik a határokat, és húzódnak az ismeretlenbe, annál inkább felosztják a közönséget két táborra: a lelkes "kutatókra", és azokra, akik csak "blöff"-nek, egyszerû drogos vízionálásnak tartják õket.
Redfield 2008 márc. 10. - 19:49:46
(15/76)
Jó, megértem, hogy lesz*rod, és nem zaklatlak most tovább, mélyremenõbben. :) Az unokaöcsém is ilyen, legalábbis régebben ilyennek ismertem. Na nem pont ilyennek, de neki is volt egy beirányozódott érdeklõdése. Nem szerette az erõszakos filmeket, így akciót sem nézett, viszont minden létezõ mese és rajzfilm megvolt neki eredeti videokazettán. :) Vannak bizonyos film-félék amik meg engem vonzanak kevésbé, ez így van mindenkivel. Csak érdekel, hogy kinél miért? Elvégre az ízlés is egy kapu az ember személyíségéhez.
Redfield 2008 márc. 10. - 19:29:36
(14/76)
figyelj, fõnök. Nekem csak van egy képem arról, hogy milyen filmeket nem szeretsz, eszem ágában sincs bírálni az álláspontodat, vagy lefitymálni azt, de nem kell rögtön védekezésbe húzódnod, ha megkérdezem, hogy egy-egy alkotásnál egészen pontosan mi az, ami nem tetszik?
A másik meg: nem kell engem sem Lynch-õrültnek kezelni, bár sok filmje miatt igen nagyra tartom, de láttam tõle gyengébbeket is.
Ha tudjuk vita nélkül folytatni (hát persze, hogy nem is kezdõdött azzal) akkor esetleg elbeszélgethetnénk arról, hogy szerinted miért nem fognak meg téged azok a filmek, amik erõsen szürreálisak, esetleg tabu-döntögetõek, vagy az õrületet magát vesézik ki. Ha szerinted nem ide illik, privátban is érdekelne.
Redfield 2008 márc. 10. - 18:23:56
(13/76)
Még véletlenül sem kell elefántot csinálni belõle, nem kötekedni akarok, és örülök, hogy felismered a vadságát annak, amit megfogalmaztál. Szóval csak érdekelne, hogy miért rosszabbak azok a bizonyos filmjei, mint a Straight Story? Mert elvontak? Nem egyszerûek? Oké, a Straight Story tényleg egy lenyûgözõ film, egyszerû alappal, nincs rajta semmi, amiért 10 újra kéne nézni, hogy megértsd, vagy olyan képiek, amik még kísérteni fognak egy darabig. Nagyon komoly mû, minden elismerésem. De ez pont olyan, mint amikor azt mondják Jim Carrey-rõl, hogy "elpocsékolja" a karrierjét az idétlen vígjátékokkal, ahelyett, hogy drámázott volna végig. Ezzel Lynch (a másik esetben meg Carrey) azon tehetsége kérdõjelezõdik meg, ami híressé és különlegessé tette õt pályája gyakorlása során, egy-egy komolyabb üzenetû film érdekében.
Redfield 2008 márc. 10. - 17:45:26
(12/76)
Akkor szerinted hiába óriási alkotások az erõsen szürreális, nehezebb filmjei is, azokról le kéne állnia? :)
lilcsi 2007 nov. 02. - 16:50:17
(11/76)
Lynch zseniális. Akárcsak ez a film.

Ugyan lassan bonatkozik ki, de az utolsó mondat...abban benne van a világ...mindig elsírom magam... :(
DP@i 2007 aug. 26. - 16:36:53
(10/76)
Ó-ó... Aki a rendezõ miatt nézte meg ezt a filmet, az nagyot koppant, látom. Pedig ez a film hatalmas érték. A nulla történet pazar megjelenítése, ami így élvezhetõ.
blowup 2007 júl. 12. - 17:04:08
(9/76)
Hát ez sajnos nem jött be, valóban kedves meg jópofi, átlag rendezõ átlag mûvészfilmjének kiváló és nézhetõ, de az igazi Lynch-rajongók nem ezt várják a Mestertõl.....csalódás volt.....DE, hangsúlyozom csakis az elvárt Lynch-fíling hiánya miatt.
5/10
csirkecsaj 2007 jún. 02. - 18:26:33 Előzmény Zolkó
(8/76)
Édes a bácsi, a fûnyíró, Rosy, a hölgyemény, aki mindig balesetezik..mosolyogtam végig, valóban :)
Zolkó 2007 febr. 28. - 23:16:12
(7/76)
...meg a fûnyírójával:)))
10/10
anonymus75 2007 febr. 28. - 22:44:20 10/10
(6/76)
Azt hiszem, ez nem is "kis csoda"... hanem egy óriási film!
A mozi legjava... igaz, a jó filmeket sosem a díjakban mérjük, de ez a mozi mindent megérdemelne...
A történet egyszerû és mégis annyira összetett és bensõséges és másfelõl nyílt is, hogy könyvméretben lehetne méltatni a finomságait, a részletekben rejlõ zsenialitást! Végig azt éreztem, hogy hihetetlenül kiforrott alkotás... és azt hiszem, ha könyvben jelenne meg, egy mély lélektani regény lenne belõle. Olyan ez a film kicsit, mint Az öreg halász és a tenger... csak Straight nem egy zsinegre akasztott gigantikus hallal bírkózik, hanem kormányt rángatva a végtelennek tûnõ úttal.
Minden idõk egyik legelvarázsolóbb roadmovie-ja!
Zolkó 2007 febr. 28. - 20:18:52
(5/76)
Ez a film egy kis csoda. Nézed, és csak mosolyogsz:)
Redfield 2007 febr. 28. - 19:46:04
(4/76)
Én is a Kék bársony-ra voksolok, nálam az a Best.
A második helyezett döntetlen: Lost Highway és Mulholland dr. egyformán jók.
A dobogó harmadik fokán pedig... nem is tudom... Twin Peaks - Fire walk with me.
blowup 2007 febr. 28. - 19:19:22
(3/76)
Ha már szavazunk, én a Kék bársonyra voksolok, nálam második a Veszett a világ, Willem Dafoe azzal az i**óta de mégis vészjósló vigyorral valami elképesztõ volt.
9/10
real_madrid 2007 jan. 16. - 17:42:42 9/10
(2/76)
nagy film nem is kérdés... straight útján az egész élet nehézségeit kísérhetjük végig. õ is visszafordul, de újrakezdi... remek alkotás, és a zene is csodálatos. amúgy nem tudja valaki a zene címét?
x-tro 2006 nov. 04. - 08:17:31
(1/76)
Szerintem ez a legjobb Lynch film...:)) Valahogyan ezt érzem õszintének, a többiben érzek valami tettetett artisztikus modorosságot. De lehet, hogy csak unom a sejtelmes rettegést....:P