10/10
tesz-vesz júl. 06. 10:48:32 10/10
(86/86)
első két évad tett le egy nosztalgikus hangulatot, elképesztő színészi játékokat (Harbour és Winona), és szerethető, érdekfeszítő történetet, a többi rész és évad csak a pénzkaszálásról meg a lehúzásról szól. nyugodtan át lehet tekerni minden irreleváns beszélgetést a 3-4-5-6-7-8 évadban is majd.
Mike088 júl. 05. 22:54:56 Előzmény Yoshi-Hashi
(85/86)
*SPOILER*

Eddie karaktere telitalálat. Vicces és jó érzésű srác nagyon sajnáltam őt a végén. Egyetértek veled, ebben az évadban Jonathannak, Willnek és Mike-nak amolyan töltelékszerepe volt, a pizzás gyerek inkább idétlen volt mint vicces, viszont a többi karakter rendben volt a sztori szempontjából is.
Szegény Maxnek minden végtagja eltört és valószínűleg meg is vakult, kiváncsi leszek az 5-ik évadban hogyan akarják folytatni vele. A vége ütős volt nekem azért tetszett ez az évad is.
8/10
Yoshi-Hashi júl. 05. 14:27:36 8/10
(84/86)
A negyedik évad nekem csalódás lett. A látvány még mindig profi, és megvan a '80-as évek életérzés, de a dramaturgia kezd önismétlő lenni, és a készítők mintha veszítettek volna a bátorságukból.
Nem egy szereplőnél éreztem, hogy nem tudnak neki funkciót adni a Duffer tesók, csak úgy ott teng-leng a színen.

Jonathan, Erica, a pizzás srác, Mike, Will igazából ki is maradhattak volna a fő konfliktusból. Viszont hiába feleslegesek egyes szereplők, kiírni nem merték őket, inkább azt az Eddie-t csinálták ki, akiben még lett volna egy csomó potenciál (pl. a későbbiekben hogyan bizonyíthatta volna az ártatlanságát a városiak előtt, hogy nem ő volt a sorozatgyilkos.)

Kár, hogy nem ér fel az első két évadhoz.
8/10
Démétér456 júl. 04. 14:04:12 8/10
(83/86)
A negyedik évad utolsó része számomra csalódás volt. Bár az évad alapvetően tetszett, sőt a záró epizódnak is voltak nagy jelenetei, alapvetően egy pokoli hosszú és érzelmes felvezetőt kaptunk az ötödik évadhoz. Néztem volna én azt akkor is, ha most kapok egy önmagában megálló, pörgős epizódot...
8/10
fanaf1@vipmail.hu júl. 02. 22:13:15 8/10
(82/86)
A negyedik évad nekem nagy csalódás, mint mikor várod, várod, várod a nagy durranást, a pokoli végjátékot, az apokalipszist, de végül nem jön el.

Az orosz vonal túl hangsúlyos, de nincs túl sok értelme. Sokáig nem kapcsolódik a történethez, mint egy külön sztori, majd a vége fele bedobnak egy demogorgont meg pár kutyát 10 percre... Elvonták ezen szál szereplőit a fő történésektől, mintha nem lett volna már ötletük az íróknak. El elkülönítése is túlságosan el van nyújtva. Az egész évad olyan, mintha az ötödiket vezetné fel, mert ebben kb. nem történik semmi komoly. Az is csalódás, hogy a nagy misztikum, gonoszok mögött valójában egy ember áll. Vecna, mint nagyon ijesztő főgonosz sem rémített meg. Főleg, hogy csak az van veszélyben, akinek beférkőzött az elméjébe, nem támad meg/öl meg váratlanul embereket. A nagy veszélyt is a szereplők saját maguk hozzák önnön magukra, hogy átmennek (2szer is) a fordított világba. Amikor vége lett az utolsó résznek, azt hittem viccelnek, mert nem volt se egy izgalmas harc, se egy apokaliptikus mészárlás, ahogy az előre volt vetítve, ha Vecnának sikerül a négy áldozat, és kinyitja a kaput. Sikerült, kinyitotta, majd lezárták annyival, hogy Vecna gyenge, de él, és tuti visszajön. Szóval ez egy felvezető volt csak a lezáró, 5. évadhoz. Ráadásul nem tudom, mivel fogják megmagyarázni, hogy évekig nem történik semmi, miután nyitva van a kapu, simán visszajöhetnének a demogorgonok, kutyák. stb. még akkor is, ha Vecna gyenge, hogy irányítani tudja őket. Mert azt már tudni, hogy az írók várni akarnak a sztorival is pár évet, hogy behozzák az időközben gyereknek már nem eladható felnőtté vált karaktereket.

Egy dolgot elértek, így mindenkit fog érdekelni az 5. évad is.
10/10
Port-A-sy jún. 21. 15:49:20 10/10
(81/86)
A Netflix egyik legjobb sorozata!
8/10
Démétér456 jún. 20. 10:29:34 8/10
(80/86)
Az első évad remek, majdnem tökéletes, 10/10. A második még mindig nagyon jó, bár nyilván a titokzatosság és a meglepetés nem tud akkora szerepet játszani. A harmadik évadhoz hangulat kell... Tinivígjáték némi gusztustalan horrorelemmel, viszont fun. Lehet rajta jól szórakozni és szemet forgatni is bőven. A negyedik évad megint jobban tetszik, bár az orosz szál unalmas is, észszerűtlen is, de még így is kedvelem. Szórakoztató potenciálban a sorozat még így is bőven kiemelkedik a kínálatból.
10/10
nikato jún. 10. 15:40:43 10/10
(79/86)
A 4. évad egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet! SPOILER: Túl sok a börtön és a laborkísérletezős jelenet, visszaemlékezésekkel tarkítva. Talán 2 résznél nem spóroltak a '80-as évek slágereinek jogdíjainak megvásárlásán, de aztán abba is maradt sajnos. SPOILER VÉGE Az 1. évadot mondanám abszolút 10 pontosra, az zseniális volt! A másik 2 évadból kb. annyira emlékszem mikor megérkezett Max és Billy, az egyáltalán nem szimpatikus testvérpár. Max. szinkronhangja egyébként borzalmas!!!
10/10
Csak a filmek jún. 01. 14:43:26 10/10
(78/86)
Áhhhh,áhhhh,áhhhh ezt nem lehet felülmulniiiii!!!!!!!!!! 10/10
F79 máj. 31. 12:05:37 Előzmény Andriska07
(77/86)
A 3. évad után érthetőek az aggályok. De megérdemel egy esélyt a 4. széria. Persze az 1. évad újszerűségével és hangulatával nem versenyezhet (de nem is akar), viszont a 3. sorozat bárgyú agymenéseit sikerült elkerülni. Vannak hibái a 4. évadnak is, viszont ügyesen veszi fel a korábbi elvarratlan szálakat. Olykor önreflexív, de nem lépi át a határt, nem válik önmaga paródiájává (bár az új fiatal szereplők esetén rezeg a léc). Szóval érdemes tenni egy próbát.
10/10
Anna Dé máj. 30. 19:16:33 10/10 Előzmény User Friendly
(76/86)
Ja, az jó. :) Én mintha úgy olvastam volna hogy ez volt az utolsó évad. De annak csak örülök ha folytatják.. Aztan majd egyszer ledarálom teljesen az elejéről, mert az első évadra már alig emlékszem.
10/10
User Friendly máj. 30. 18:17:12 10/10 Előzmény Anna Dé
(75/86)
Nincs vége! Július elején jön az évad másik fele 2 hosszabb résszel, aztán valamikor még lesz egy 5. évad. Állítólag az lesz az utolsó.
10/10
Anna Dé máj. 30. 15:24:06 10/10
(74/86)
Ez lett a legjobb mind közül. Marmint évad szempontjából. Méltó utoda lett tényleg az elsőnek. Nekem nagyon tetszett. A szereplők, az újak is, az orosz munkatabor :D, a poénok, a történet, a kellékek(rubik kocka, 2 soros görkori, jesszum pepi olyanom még nekem is volt! :D) a videótéka, édes istenem ❤️, ja es az izlandi időjaras is nagyon bejott. :D
Kar hogy vége, hianyozni fognak a skacok. Erre meg nyomok egy jó nagy 10-est.
10/10
User Friendly máj. 30. 14:20:06 10/10
(73/86)
Végre, végre! A 4. évad visszahozta azt a fílinget, atmoszférát amiért annyira bírtam az első évadot.
A kicsit már uncsi demogorgonok helyett kaptunk egy para főgonoszt. Áthallások a Rémálom az Elm utcábanból, A bárányok hallgatnakból, a Nyolcadik utasból és még egy pár másik filmből.
A hangulat, a látvány, a feszültség nagyon ott van. A humor sem erőltetett ( csak Argyle-t és Murray-t tudnám feledni! :), és végre mélyebben bemerészkedünk az upside down izgalmas világába.
Részemről ezzel meg van bocsátva az elcseszett 3. évad.
10/10
Minniemousee máj. 26. 20:41:04 10/10
(72/86)
Ebben a sorozatban minden műfaj össze van gyúrva. Horror és misztikus de egy kicsit vígjáték és romantikus is, ez így együtt pedig szuper jól működik.
A szereplők nagyon szerethetőek, szépen ki vannak alakítva, mindenkinek jut egy kis főszerep. A 80-as évek feeling is dob rajta sokat, illetve, hogy nagyon izgalmas minden epizód.
Az is tetszett, hogy a meleg szálat most visszább vették, nem olyan erőltetett, mint a legtöbb netflixes sorozatban.
Andriska07 febr. 13. 08:32:58
(71/86)
10-7-4
Az első misztikussága, ami szerintem majdnem mindenkit levett a lábáról, már a második évadban elpárolgott, nálam legalábbis ott fordult le a grafikon. Már nem volt talány, feszültség, csak szörnyek. A harmadik miatt pedig már nem is vagyok kíváncsi a negyedikre. Azért ezek a szovjetek nem semmik: az egyenruháikat és a fegyvereiket is átcsempészve a határon építebek egy több km kiterjedésű labort meg mindent ami kell hozzá 200 emelet mélyen egy amerikai kisvárosban, ami fel sem tűnik a nagy hazafi amerikaiaknak. Lassan itt is minden szereplőről kiderül, hogy egyedülálló zseni, legyen az akár a nyávogós 10 éves néger kislány, vagy épp Dusty. Végre van leszbikus szereplő és Will kapcsán is finoman érzékeltették már a buzi-vonalat. Már a kameraállásból lehet tudni a jelenet legelején, hogy itt bizony több perces lelikzés fog következni, a 2m-re levő szörny is majd kénytelen lesz kivárni a sorát. A szörny a szokásos: ha mellékszereplővel találkozik, akkor egy pillanat alatt elintézi, de a főszeteplő esetén meg kell állnia, méregetnie kell és vicsorítani, hogy legyen idő a többieknek odaérni és kellően odacsapni neki. A gyerekek pedig felnőtteket megszégyenítően képesek beszélni azokról az érzelmeikről, amiket még csak most tapasztalnak meg. Az egyediségből egy 100%-os közhelygyűjtemény lett.
7/10
Timy38 febr. 13. 00:27:16 7/10
(70/86)
Én nagyon nem szeretem az ilyen misztikus, földönkívüli, elvonatkoztatott sorozatokat. De az első évadot, kettő nap alatt végig néztem. A többi évadot bevallom őszintén már nem volt energiám végignézni, annyira azért nem volt szuper. De az első évad nagyon is érdekes, és érdekfeszítő volt. Szerintem egy próbálkozást mindenképpen megér annak, aki szereti az ilyen misztikus, thriller sorozatot.
10/10
Bigpapa jan. 20. 19:41:17 10/10
(69/86)
Nagyon jó sorozat, teljesen rabul ejtett és ledaráltam pár nap alatt a 3 évadot. :) Baromi jó ,hogy a 80-as években játszódik. " Jaj de aranyosak vagytok,mind rovarirtóknak öltöztetek" :D :D Alig várom a folytatást
10/10
kolbászka08 jan. 11. 15:30:32 10/10
(68/86)
Nagyszerű sorozat!
10/10
DoMo 2021 dec. 24. - 08:42:19 10/10
(67/86)
Nagyon szeretem, egyik kedvenc sorozatom.