1/10
Beyond silence 2009 szept. 16. - 01:19:04 1/10
(66/126)
A történet nem túl bonyolult, ellenben kissé bugyuta, bár aranyos kíván lenni (a kacsás-tavas sztori már pl. irritáló volt). A végére már elég unalmas is a hosszú múltban játszódó részek - felüdülést csak Jessica Tandy játéka nyújt az öreg néni szerepében, nem utolsó sorban az isteni magyar hangjával.
encsii 2009 aug. 29. - 22:30:35
(65/126)
köszönöm! :)
10/10
MrsMaverick 2009 aug. 29. - 20:15:56 10/10 Előzmény encsii
(64/126)
Bozai József
ezustangyalka 2009 aug. 29. - 20:00:09 Előzmény encsii
(63/126)
rá én is kiváncsi lennék :)))) az egész ország ismeri a hangját, de szerintem senki nem tudja, hogy ki lehet õ :)) szinkron anonimus :)))))))) régen azt hittem õ szinkronizálja zordont is, de nem ... :/ él még egyáltalán? .... :P
encsii 2009 aug. 28. - 17:13:50
(62/126)
Nem tudja esetleg valaki hogy hogy hívják azt a férfit aki az elején a címet és a szereplõk nevét bemondja?Már nagyon régóta keresem,egyszerûen odavagyok a hangjáért :)
10/10
MrsMaverick 2009 aug. 27. - 20:41:41 10/10
(61/126)
Én tegnap láttam elõször, és nagyon tetszett, még ma is többször eszembe jutott. CSodálatos volt a két nõ barátsága, ritkán látunk ilyet filmen (férfibarátságról már inkább).
10/10
localhero 2009 aug. 27. - 17:45:47 10/10
(60/126)
Talán a "kedvenc" filmem. Minden benne van. "Talán tudod már, hogy a földön élnek embernek öltözött angyalok..."
10/10
Sir Spangi 2009 aug. 27. - 16:45:19 10/10
(59/126)
Imádom ezt a filmet! Kellemes szórakozást nyújt.
offtopic
feketevipera 2009 aug. 27. - 07:32:16 Előzmény Poohikan
(58/126)
Elhiszem, hogy nehéz ügy lehet ez a fordítás dolog. Engem az zavart, hogy a Kis Megálló nevet használták, ami nem éppen a legkifejezõbb, ha mindenféleképpen le akarjuk fordítani az elnevezést. A Fütty Megálló viszont tényleg hülyén hangzott volna. Szóval talán az lett volna a legjobb, ha meghagyják az eredeti nevet, még ha beszélõ név is, és van/lenne is értelme lefordítani. Szerintem nem sokat vesztettünk volna azzal, ha megmarad Whistle Stopnak. Aki tud angolul, az úgyis össze tudja kapcsolni egymással a dolgokat, aki meg nem, annak marad ez a variáció.
10/10
erdling 2009 aug. 26. - 22:29:40 10/10
(57/126)
huh, jó film. nagyon szép képek, a történet éppúgy megnevettet, mint ahogy megríkat... a szereplõk nagyszerûek. minden kicsit is szentimentális, érett embernek ajánlom :)
10/10
szuszszatmari 2009 aug. 26. - 21:57:46 10/10
(56/126)
nálam ez a film tízes. már legalább százszor láttam, de nem tudok vele betelni
Poohikan 2009 aug. 26. - 14:26:51 Előzmény feketevipera
(55/126)
Hmm, mint fordító (is) mondom neked, elég nagy dilemma, hogy a BESZÉDES NEVEKET meghagyja-e az ember eredeti formájában, vagy sem, és ha lefordítja, hogyan a legjobb. Szerintem ennél a filmnél szerepet játszott, hogy 1991-es gyártmányú, ergo sokkal kevesebben beszéltek "idegenül". Nekem spec -de csak személyes- a Fütty Megálló kicsit tán eröltett lett volna, mert neházkes kimondani.
ezustangyalka 2009 aug. 19. - 06:41:12
(54/126)
felüdülés volt végigolvasni a hsz-eket. egyiken-másikon nagyon jót nevettem :DD kellemes érzéssel tölt el, hogy ilyen sokan rajonganak ezért a történetért, és nem a véget nem érõ fikázós beszólással rontották el a 'beszélgetést'. rajongani, és kivesézni a filmet szerintem nagyon jó. egymással megosztani, hogy kinek mi tetszett, és mi nem, mit rakott volna hozzá valaki, és mit vett el volna belõle.

én is úgy szereztem meg a filmet, hogy pesten az egyik plázában (esküszön már nem emlékszem melyikben) bementem dvd üzletbe .. vagy könyves kisbolt volt? ... :/ a fene emlékszik már :P aztán egyszercsak szemet szúrt a dvd borítója és a címe. egybõl akkora lett a szemem, mint egy kistányérnak :) az a kevés kis pénzem másra kellett, de tudtam, hogy ha nem veszem meg abban a pillanatban, akkor többet nem fogok rábukkanni. megvettem. megérte :))) azelõtt én is gyerekként láttam, de csak halvány jelenetek maradtak meg bennem, de igazából fogalmam sem volt, hogy mirõl is szólt, csak néztem (mint sok más filmet, csakhogy ne kelljen a külvilágra koncentrálnom ... ). szóval megnéztem, bár úgy éreztem nem egy nagy durranás :( megvan az üzenete a történtetnek, nem vitatom.

megsúgom azért, hogy nemcsak a barátságról szól :)) a nõk egyenjogúságát boncolja, a faji megkülönböztetéseket, az összetartást. idge egy picit ellenszenves a flegmaságával, a szókimondásával és a lázadozásával, de ahogy azt már korábban is írta valaki, egyszerre szeretni is lehet, mert erõsen kitart azok mellett, akiket szeret. egy rendkívül büszke és érzékeny lélek, aki a durvaságával védi magát. ruth tényleg egy tûrõ, türelmes, törékeny alkat, aki mindig alkalmazkodik, udvarias, helyesen viselkedik. abban a korban megszokott volt, hogy a feleség mindent eltûrjön. még a verést is .... és nem volt szokás felrúgni egy házasságot, de õ megtette. mert miért ne? .. érdeks volt, mikor ruth azt mondta, hogy mikor az anyja haldoklott, imádkozott. mikor a férje verte, hálát adott, hogy az aznapi adagját is ki tudta bírni, mert engedelmes volt. de ha valaki a gyerekét akarja bántani, nem gondolkozik, hanem kitöri a nyakát az illetõnek. szóval ... szerintem nem mindig helyes lépés úgy viselkedni, ahogy azt elvárják. evelyn: õ is egy kellemes, engedelmes háziasszony, akinek semmi önbizalma nincs, és nem ismeri a módját, hogy hogy tudná feldobni az életét, de végül sikerül neki:) sikerül felhívnia a férje figyelmét. ninny: egy nagyon helyes néni. nekem annyira jól esik hallgatni az aranyos becézgetéseit :) olyan, mintha egyenesen nekem mondaná :)) tele van életbölcsességekkel (tolnai igazán passzol hozzá). igazából sok mindent nem tudok mondani róla .. :/
szerintem kell a modern kor is a filmben, hogy bátorítsa a bizonytalan nõi nézõket, hogy igenis szóljanak, keltsék fel a figyelmet, hogy érvényesüljenek. ne függjenek egyvalakitõl, mert az nagy önbecsapás. ki is az a tovanda? mit is jelent az amazon szó? nézzetek utána :) írtó muris, mikor evelyn a kocsiban ül, és belészáll az amazon :) az a rész hihetetlen erõs, amikor bemegy a kórházba, és nagy energiától duzzadva mondja el, hogy a világban mit változtatna meg :)))) tök jó, ahogy a hátrányokat sorolja, amiket elõtérbe helyezne. ezek tényleg fontos dolgok. vicces volt, ahogy evelyn a jóneveltségérõl beszélt, és elfojtott mindent, mert ezt várták el tõle. nem kell elfojtani! ne legyél nyomás alatt, csakmert állítólag így lett kitalálva!

úgyhogy ... TOVANDA!!!! :D
feketevipera 2009 jún. 29. - 14:52:42
(53/126)
Csodák csodájára elejétõl a végéig lekötött a történet (ami nálam nagy szó), pedig tényleg semmi különös nem volt benne. Talán éppen azért köti le a nézõ figyelmét, mert könnyen tudunk azonosulni a szereplõkkel, a cselekményvezetés egészen hihetõ, és a filmet nézve úgy érezzük, hogy mi is ott élünk a szereplõk között. Engem egy kicsit idegesített az, hogy néhány nevet "magyarosítottak", pl. Whistle Stopból valami Kis Megálló lett (nem mintha a Fütty Megálló megnevezés jobban hangzott volna magyarul, mindenesetre talán érthetõbb lett volna). De nyugodtan megmaradhatott volna Whistle Stopnak, egyszerûbb is lett volna úgy.
Vince Vega 2009 márc. 29. - 20:02:23
(52/126)
A címe már sokmindent elárul...
9/10
zee944 2009 márc. 29. - 09:10:34 9/10
(51/126)
Akkor nem ugyanazért szurkoltunk.
9/10
zee944 2009 márc. 28. - 09:12:27 9/10
(50/126)
Visszautalnék a korábbi hozzászólásomra: a karakterek és a miliõrajz aprólékossága miatt. Nagyon valódinak tûnik az egész, hús-vér emberek igaz történetének.

Két jelenetet azért furcsának találtam most is: az elsõ, hogy amikor x.-nek beszorul a lába a vonatsínbe, most is azt hittem, hogy még ki tudta húzni idejében, mivel sem a vonat, sem a vonat árnyéka nem volt látható, amikor a bakancsot mutatták. Ezt már annak idején sem értettem. Idióta megoldás.
A másik, amikor a kaját dobálják a vonatról. Csórikáim ott futnak a vonat mellett a gyerekkel, és várják, mikor kapja õket telibe egy hatkilós löncshúskonzerv, hogy az agyvelejük is kiloccsan.
offtopic
damienisback 2009 márc. 26. - 17:56:19
(49/126)
9/10
zee944 2009 márc. 26. - 17:53:22 9/10
(48/126)
Elmeséljük :D
9/10
zee944 2009 márc. 17. - 20:02:09 9/10
(47/126)
Pedig ez annak a vendéglõnek a neve, tényleg, hidd el, nézd meg a filmet, és te is látni fogod!