perry 2008 márc. 04. - 16:05:13
(206/646)
De nem csak a zenénél, a maszkoknál a negatív szereplõk mintha a "bányából" jöttek volna rengeteg fekete festékkel. A pozitív szereplõknél
alig van smink. A képek elvileg feketében és jobb estben tinta kékben játszanak , és igazából a megközelítõen "színes film" élményt a lány , kisfiú, és az emlékekben látjuk. A zene "õsét" pedig Kurt Weigl már az 1900-s évek elején alkalmazta Brecht rendezésinél. A volós musical világ helyett "songokat" kapunk. Bár én sem vagyok zene történyész .:)
9/10
Sarolt 2008 márc. 04. - 15:46:38 9/10
(205/646)
OFF:
Hú, amit írsz, az már sztem zeneelmélet... :D Én nem vagyok zenész (csak táncos :P), de azért leírom, amit gondolok (lehet javítani, ha valaki nagyobb szagértõ a témában):
Nekem úgy tûnt, hogy a mû "hamiskás hangjai" (ahogy fogalmaztál) direkt ilyenek, vagyis kissé eltér a klasszikus zene szabályaitól. Hasonló pl. a metalzene is tudtommal, amiben olyan dallamívek vannak, amelyeket a klasszikus zenében nem ajánlatos komponálni, mert nem annak szabályain kívül esõ dologról van szó. (A középkor folyamán, ha jól tudom, az ilyen hangsorokat "ördögtõl valónak" tartották.)
Szóval szerintem itt a Sweeney Todd-ban is ilyen hangsorokat találni, ettõl lesz ez olyan furcsa hangzású, "morbid" stb.
Ettõl eltérõ volt S. T. lányának és udvarlójának a szólama (és sztem a kisfiúé is), ami - ha egy kicsit mûértelmezésbe is akarok bocsátkozni - kifejezheti a szólamok-személyek által megformált karakter szépségét, tisztaságát, ártatlanságát stb.
(Ja, nemcsak táncos vagyok, bölcsész is... XD)

Zenetörténészek, zenetudósok, írjatok! :)
Dius 2008 márc. 04. - 12:41:20
(204/646)
Oké, köszönöm!
Szerintem nem poéngyilkos a megfogalmazás, de talán elfogult vagyok.
Ezentúl majd használom a spoiler kifejezést.

Köszi még1x!
Hesztia 2008 márc. 03. - 22:51:28 Előzmény Sarolt
(203/646)
Érdekes, engem egyátalán nem zavartak az itt-ott felcsendülõ hamiskás hangok, mert valahogy illettek a film morbid hangulatához.:) Néha jobban idegesített ST lányának meg az udvarlónak a tiszta hangja.:P
A produkció szerintem nem is igazán musical, mert nem a tiszta éneklésen, hanem a színjátszáson van a hangsúly...a zene mellékes.
Tenebra Mors 2008 márc. 03. - 20:38:09
(202/646)
OFF:
Gondolom, a moderátorok rakták a hozzászólásodba, mert a végén pont lelõtted a film egyik poénját XD. Bár túlzott konkrétumokba nem bocsátkoztál, de azért azok számára, akik még nem látták, erõsen poéngyilkos legyen.
Szerintem használd, ha valami, történet szempontjából fontos eseményt írnál le, mert fõleg ilyen filmes fórumokon nem nagyon szeretik. Meg amúgy is: aki még nem látta, annak elronthatja az élményét.

Úgyhogy szerintem használd, más filmeknél is. Csak annyit kell leírni, hogy "SPOILER", hogy látszon, hogy éppen a történetrõl írsz. Bár a moderátorok kirakják utánad, ha észreveszik, de gondolom, egy idõ után itt is megunják.
Meg a Szabályzatban is benne van, hogy nem szabad "spoilerezni".
OFF
Dius 2008 márc. 03. - 18:34:20
(201/646)
MI ez a SPOILER?????????
perry 2008 márc. 03. - 18:24:08 Előzmény Vinogradov
(200/646)
Tudnál olyan dramaturgiai megoldást mely erre vonatkozik?
Dius 2008 márc. 03. - 15:28:44
(199/646)
Tegnap néztem meg a filmet, és úgy döntöttem, a Tim Burton-rendezésû filmek közül jó nekem a Charlie és a csokigyár.
Ez a film nagyon egyedi - akár az ábrázolás, akár a történetet illetõleg - de nekem nagyon sok volt. Sok kegyetlenség, sok gonoszság, sok vér, sok sötétség. Borzasztó belegondolni, mennyi minden lakozik egy emberben, amely egy tragédia hatására a felszínre kerülhet. Ijesztõ.

***SPOILER***

A kisfiút nagyon sajnáltam a végén, mert szereteténél vezérelve követte el azt a tettet, amit nem szabadna soha senkinek. Nagyon szomorú és lehangoló, tragikus történet, - és bár remek színészek remekül játszottak a filmben - nem nézem meg többet.
9/10
Sarolt 2008 márc. 03. - 13:57:30 9/10
(198/646)
Én is örömmel állapítottam meg, hogy J. Depp énekhangja szuper. Igazság szerint nincs ebben semmi meglepõ, hiszen zenész is a csóka. :)
Nekem tetszett H. B. Carter is a filmben, szerintem nagyon érdekes, musicalbe való hangja van.
A többiek teljesítménye vegyes szerintem (pl. A. Rickman énekhangja nem valami nagy szám, a kisfiú remek gyermekénekes, de színészi alakítása elég gyengécske stb.)
waterdrag 2008 márc. 03. - 00:12:52
(197/646)
nos rendezésért nem vayok oda8bár burtonért sem,szóval nem meglepõ) a sztori semmi hûde,viszont a szereplõk igazán nagyot alakítottak még úgyis h volt aki hamiskás volt,vagy csak egyszerûen nincs nagy hanggal megáldva.annó nagyon jó kis zenét szereztek,és nekem még így is jobban tetszik mint az eredeti.(a zenéjét azót is megállás nélkül hallgatom) és depp meglepõen jól énekelt,nem akartam elhinni.szerencséje h olyan musical amiben nem kell táncolni:D
waterdrag 2008 márc. 03. - 00:09:52 Előzmény tobywong
(196/646)
április 1.amerika,de sztem onnan már nem sok h itthon legyen
Tenebra Mors 2008 márc. 02. - 19:35:39
(195/646)
Tegnap végre megnéztem! (Illetve khm. ma éjjel 2 körül khm. XD. )

Isteni film! Nem azt mondom, hogy örök klasszikus, vagy, hogy az év legjobbja, de szerintem nagyon ott volt, és jó, izgalmas film volt, annak ellenére, hogy musical XD. Mert én annyira nem szeretem a musical-eket. A Mindhalálig zene a kivétel, de az ugye annyira nem is musical (meg az Óz a csodák csodája, de az sem annyira musical XD).

Elsõsorban a nagyon sötét atmoszféra és a viszonylag izgalmas történet taglóztak le, s elõbbibõl következõen a képi világ. Kár, hogy nem vitték el teljesen a Sin City képi világának irányába (pedig Tim Burton-éknek tervbe volt véve, ahogy olvastam), de így is egészen kiválóan mutatott a kicsit grafika-szerû vér pl. A vérrel tényleg gyönyörûen bántak, mûvészi képek bontakoztak ki néha a vörös nedû és a rendkívül "fémes" környezet összegébõl.

Musical-hez képest szerintem elég koherens és jól összerakott története volt. Igaz, az alapséma adott: bosszút kell állni, de mégis ad valami pluszt az egészhez, hogy ***SPOILER*** Todd "belejön" a gyilkolásba, s egy személyes bosszúból bosszúhadjárat lesz.***SPOILER****
Kárnak tartottam viszont, hogy Sweeney Todd "pszichója" nem tárulkozott elénk, pedig engem nagyon érdekelt volna. De ez egy musical, nem pedig pszichothriller, meg kellett értenem XD.

A szereplõk nagyon jók voltak, és még jól is énekeltek! Igaz, Depp néha erõsen berezonált, illetve a "pités csaj" (nem emlékszem már a nevére) is olykor hamisan énekel. A "gyerekük" pedig elég LOL volt, szerintem... Legalábbis õ nem énekelt valami jól. De az összes többi rendben volt, tisztességesen elénekelték a szerepüket.
Annyi bajom volt csak, hogy a vége felé kicsit ellaposodott a dalok száma, s inkább csak darálták a szöveget (meg a húst XD). Pedig musical-eknél ugye azt szokta meg az ember, hogy kiénekelik a nézõt a világból a nagy fináléban. Itt ez nem volt meg, pedig a Sweeney Todd dalai nagyon tetszettek (1-2 atmoszférához nem illeszkedõt leszámítva), tehát szívesen megnéztem volna egy sokkal gigantikusabb finálét.

Nem váltotta meg a világot, persze, de nekem nagyon tetszett, és akár többször is megnézem! Persze musical-rajongó nem lettem, de ez tulajdonképpen nem is igazi musical. Vagy csak olyan, ami kivétel és erõsíti a szabályt.

8/10
10/10
virginiaWoolf 2008 márc. 02. - 14:39:13 10/10
(194/646)
a film parádés!!!! szívem szerint 12-est adtam volna rá!!!:)
10/10
tobywong 2008 márc. 01. - 21:40:41 10/10
(193/646)
Esetleg nem tudja valaki, hogy mikor jelenik meg dvd-n?
10/10
de Niro 2008 márc. 01. - 21:28:37 10/10
(192/646)
Nagyon jóóóó!Eddig a Nagy hal volt a kedvencem, de most már nem is tudom....:) Élmény volt!!!
10/10
tobywong 2008 márc. 01. - 21:23:31 10/10
(191/646)
Szenzációs!!!! Ma néztem meg. Bár a végét szerintem kicsit elkapkodták. Na mindegy... Mindenkinek csak ajánlani tudom.
Johnny Depp nagyot alakít benne. Az összes szereplõt eltalálták. Fantasztikus!!!! Kíváncsi lennék, hogy vajon leszinkronizálják-e? Bár szerintem tényleg felesleges azért a pár mondatért.
10/10
titok 2008 márc. 01. - 16:12:40 10/10
(190/646)
NAGYON JÓÓÓÓ
ennyi:)
Natalie000 2008 febr. 29. - 20:44:55
(189/646)
ÚÚÚÚÚÚÚ ma láttam .Annyira jó volt !!!!!!
9/10
Sarolt 2008 febr. 29. - 16:42:58 9/10
(188/646)
Aki még nem látta, ízelítõ a filmbõl és a hangulatából:
http://www.youtube.com/watch?v=RIDIvSrjc3Y&feature=related
10/10
bree-gee 2008 febr. 29. - 16:10:34 10/10
(187/646)
Szinte nem is beszélnek benne, csak énekelnek, azt a pár mondatot felesleges lenne leszinkronizálni...