Téma: Swing

perry 2015 ápr. 19. - 22:55:43
(63/103)
Ugyan , ugyan:)

"
[hozzáadás kedvenc cikkeimhez]
Láttuk még
Azok a csodálatos Baker-fiúk

Gelencsér Gábor



Azok a csodálatos Baker-fiúk bárzongoristák. A testvérpár nemigen illik össze. (Eme meghökkentõ alapkonfliktus eredetiségét csak fokozza, hogy a két színész, Jeff és Beau Bridges, valóban testvérek.) Frank Baker tisztességes amerikai átlagpolgár: alkalmazottként ül a zongora mögött, mindig egyformán jópofa, a honoráriumot alázatosan, számolatlanul teszi zsebre. Élete célja, hogy kis családjával anyagi biztonságban élhessen. Öccse, Jack a valamikori vadnyugatról itt felejtett kevésszavú, titokzatos, rezzenéstelen arcú legény: az amerikai masculinum. Báva-tag mûsorukat frissítendõ Frank úgy dönt, felvesznek egy énekesnõt. Az ellenállhatatlanul humoros meghallgatáson egy sor rossz mozgású, hamisan éneklõ jelentkezõ után toppan be az igazi fõnyeremény. A szõke vadóc (Michelle Pfeiffer) gyönyörû és egész jól énekel. Hogy – hogy nem, a zongorista cowboyjal egymásba szeretnek. A csöpögõs érzelmek azonban szégyellni valók a kemény Amerikában. Nem vagyunk tiszták, nem vagyunk naivak. Múltunk megalkuvásokkal, árulásokkal terhes, most éppen meghasonlunk önmagunkkal. De azért marad egy kis remény... Szikáran, könnyek nélkül.

Dave Grusin zeneszerzõ élvezetes zongoraátiratokat komponált, Michael Ballhaus (Fassbinderék egykori operatõre) meleg fényû belsõket fényképezett – mindehhez azonban. Steve Kloves forgatókönyvíró-rendezõ filmjében nincsenek emberi párbeszédek. Jó dumákat hallunk, mint a moziban. Sydney Pollack, aki ezúttal producerként mûködött közre, elámult az „eredeti, nagyon tehetséges” forgatókönyvön. Irigylem érte.
perry 2015 ápr. 19. - 18:05:54
(62/103)
A gond csak , hogy azok a filmek amiket felsoroltál, -abban igazat adva, hogy jelentõs alkotások- egyik sem zenés táncos romantikus vígjáték mint mûfaj.
Már megint dobálódzol vádakkal mint az elõbbi megszólalásodban,ráadásul abból is meg lehetett volna érteni magyarul , ha újra forgatott film kifejezést használsz , szerintem egyedi a forgatókönyve és nem Meary, Lyland vagy Polly esete az xy tévésorozatból. Arról meg nem is beszélve, hogy ha nálad a felsoroltak zenés filmek akkor én meg Mary Poppins vagyok és mindjárt hármat koppantok az esernyõmmel.
Az , hogy vannak jó amerikai zenés filmek vagy kiváló musicalek azt nálad nélkül is tudom, tök felesleges a Swinget ezekhez hasonlítani mert akkor magam is összehasonlító elemzést írtam volna az meg nem ennek a fórumnak a feladata. A elvált nõk klubjában egy szám hangzik el 3xr illetve 2 és félszer és belátom ez is zene de nem zenés film. A Csodálatos Baker fiúk el kell ismerjem szintén "szakmázós" zenés film melynek erényeit nem is vitatom, de ezen az alapon fikázni a Swing filmjét számomra némi negatív álláspontot sejtet irányodból. Mivel a Csodálatos Baker fiúk sem más mint egy vándortörténet két testvérrõl aki egy nõt szeret valamint tényleg nagyon jó számok. Szóval igazán nem gyõztél meg arról miért mint írod mitõl "fércmû" a film.
Ezen felül hablatyolsz itt színészekrõl meg egy színészrõl míg elõtte kiemelsz 3 színészt most meg azt írod ha ez az egy nincs akkor végig sem tudtad volna nézni. Sajnálatos módon a saját ellentmondásaiddal én nem tudok mit kezdeni. Tiszteletben tartva véleményedet de pongyola érveidet el nem fogadva részemrõl ennyi.
offtopic
perry 2015 ápr. 16. - 20:23:46 Előzmény proklima
(61/103)
Kösz:) de mint az alanti "ábra" is mutatja nem érdemes általános következtetéseket levonni példának okáért fórumozókról, mert mindig lesz olyan aki ezáltal sértve érzi majd magát. Vagy magára veszi az általánosítást.
Persze, van olyan személy aki rendelkezik az alant felsorolt tévéjátékok forgatókönyvével, ideje is van több évadot átnyálazni és kiszemelgetni a plágiumgyanús mondatokat. Az én általam feltételezett igazság szerint nem is kell egyformán rajonganunk alkotásokért. Pontosan azért mert mindannyian egyediek vagyunk egyéni látásmóddal, maximum azonos mûvészeti termékeket ítélünk meg jónak vagy rossznak így aztán létre jöhetnek elutasító vagy dicsérõ táborok.
Persze itt könnyen lehet leírni alkotóról, színészrõl, rendezõrõl példának okáért, hogy dilettáns, rossz, vagy csak úgy úri kegybõl szabadjára engedni verbális indulatainkat. A névtelenség és az internet sok mindent elbír.
jollyjoker 2015 ápr. 16. - 14:39:30
(60/103)
Ez egy klisékbõl összeállított fércmû. A legtöbb poént az Agymenõk sorozatból vették, de találtam a Csengetett My Lordból is. A hangmérnököt meg seggbe kéne rúgni, mivel semmit nem lehetett hallani a zenék alatti párbeszédekbõl. A filmet Töröcsik Mari,Kulka János és Csákányi Eszter vitte el a hátán. A végén Angéláról ki kellett volna derülni, hogy micsoda tehetség, de ugyanolyan halvány maradt mint volt. Kedves Proklima. Minket fórumozókat nem kérdeztek meg semmilyen értekezleten a forgatókönyvrõl. Arról pedig nem tehetünk, ha dilettánsok ülnek a helyünkön. Maradunk "értõ" és fogyasztó közönség, aki nem mellesleg fizet, hogy az ilyen filmeket megnézze.
proklima 2015 ápr. 15. - 17:17:45
(59/103)
Végre egy (minden fraternizálás nélkül) értelmes hozzászólás.
Példa,a magyar mentalitásról:
Már több száz értekezleten vettem részt.
Mindenki ül, próbál értelmes arcot vágni, mint a hegyikecske.
Felét sem értik az elhangzottaknak.
Kreatív ötlet?
Nulla.
Azám, de akad egy "elvetemült", akinek teljesen jó meglátása/ötlete/javaslata van.
Erre kezek erdeje repül a magasba, s elmondják, hogy miért sz@r az ötlet, s mi miatt nem lehet megvalósítani.
Azt, hogy hogyan lehetne?
Vagy miért jó az ötlet?
Nulla.
Kb. ez a helyzet a Fórum esetében is....
perry 2015 ápr. 14. - 20:36:55
(58/103)
A Swing az én olvasatomban az egyik legjobban szerkesztett és dramaturgiailag minden ponton követhetõ alkotás.
Folyamatosan építkezik, nincsenek elvarratlan szálak és a film tagolása is logikusan következik egymásból.
Természetesen beszélhetünk arról ,hogy van-e új a nap alatt?
A vándortémák sajátjai azoknak a filmeknek amelyek a szórakoztatásra, humorra és romantikára plusz zenére épülnek.
A nem régen vetített Van aki forrón szereti Billy Wilder opus is olyan burleszk mesterségbeli fogásokra épül amelyek
Wider film elõtt is réges-régen létrehoztak.
A nagy dobás az, hogy mibe öltöztetjük ezeket a poénokat és kik azok a színészek akik eljátsszák azokat. Itt jön létre az a varázslat amit hívunk tehetségnek is. Mert ugye látunk újra gyártott régi filmet és olyan szedett-vedett poénokkal összefércelt filmeket is ahol az egyetlen "tovább vivõ" erõ az unalom.
A Swing rendelkezik olyan rendezõ-forgatókönyvíróval aki részletesen kidogozza a történetet, befogadható dialógusokat alkot és mint a jó karmester hagyja kibontakozni a színészi játékot, és ott nyesegeti a "túlhajtásokat" ahol azok szemben mennek a filmmel.
Jelen van a filmben a múlt a jelen és a jövõ is, itt szeretném leszögezni, hogy Törõcsik Mari játéka tényleg szuperlatívuszokat érdemel, apró kis gesztusok mimikákkal játszik és pont ettõl a visszafogottságtól lesz igazán élõ és összetett a szerepe. Át süt a vásznon, Emmije eszenciája az idõsödõ díva hattyúdalának és nagyvonalú jutalomjáték nekünk nézõknek. Nekem az alakítás kicsit drámaibb formában emlékeztet Kiss Manyi Mici néni két élete szerepére -persze ez csak az én ideám-.
A három grácia pedig Ónodi Eszter (Kati),Csákányi Eszter (Rita),Törõcsik Franciska (Angéla) amit ezekbõl a szerepekbõl ki lehet hozni azt meg is teszik drámával, vidámsággal és ha kell mélylélektani ábrázolással, már ami egy ilyen könnyed dolgozatba belefér. Az pedig már csak hab a tortán -akár a színésznõk énekelnek akár nem mint itt sokan állítják. Az ami a vászonról lejön masszívan díjazható szving éneklés és koreográfia.
Utoljára hagytam Kulka János Aliját a koránt sem tipikus transzvesztita alakítást. Az, a színész mértékadó ízlését tükrözi, hogy nem viszi el a szerepet nevetséges tucatalakítások "erdejébe". Fanyar és kissé érdes Alija rajongása Emmiért és a mûvészetért azt a színészi alázatot tükrözi amivel Kulka János a szerepihez nyúl.
A Swingtõl lehet , hogy van jobb filmvígjáték és sorolhatnám a nagy elõdök mozijait is melyek alapot teremtettek ennek az alkotásnak, számomra annyi bizonyos, hogy a Swing beilleszthetõ ebbe a sorba.
proklima 2015 ápr. 14. - 18:53:20
(57/103)
Nem állt szándékomban vitatkozni.
A hozzászólásra reagáltam.
Azért felvetõdött bennem a kérdés:
Te láttad a filmet?
(A Swing c. filmrõl van szó).
proklima 2015 ápr. 14. - 18:14:26
(56/103)
"Nem volt olyan jelenet a filmben, amit még ne láttunk volna korábban amerikai filmekben."
Könnyû dobálódzni a szavakkal, alaptalanul.
Ez pl. melyik amerikai filmben szerepelt?:
A menedzser, Miki (Mészáros Béla) beszélget az egyik énekesnõvek, Ritával (Csákányi Eszter):
-Rita, mikor van a születésnapod?
-Június 14-én.
-Melyik évben?
-Minden évben...
proklima 2015 ápr. 14. - 18:09:19 Előzmény pihes
(55/103)
"Vannak jó magyar filmek, és van ez..."
Annyiban helyesbítem, hogy Vannak jó magyar filmek, és ez is az...
proklima 2015 ápr. 08. - 15:32:26
(54/103)
Ez egy kedves, szerethetõ, szórakoztató film.
Az igaz, hogy klisékbõl (is) építkezik, de közel sem olyan giccsesen cukormázas, mint néhány amerikai "testvére".
Az is becsülendõ, hogy Fazekas Csaba önálló forgatókönyvet írt, nem pedig rebootot.
A történet elõre kiszámítható, meglepetés senkit sem érhet.
Az azonban a javára írható, hogy egészen valósághû.
A zenék is jók, bár a fiatal korosztály a számok többségét valószínûleg nem ismeri.
Ettõl meg tetszhet nekik.
A színészek (fõleg Töröcsik Mari és Kulka János) hozzák a szerepüket.
Összességében, úgy gondolom, hogy Magyarországon is tudnak legalább olyan jó filmet csinálni (legalábbis az adott mûfajban), mint külhonban.
A 10-es skálán 9 pont (ts:9)
6/10
pihes 2015 ápr. 06. - 16:17:31 6/10
(53/103)
Vannak jó magyar filmek, és van ez...
A táncos, énekes filmeket sokan nem szeretjük, én sem.
Azért, a végére, egy jó kis történet kerekedett ki!
9/10
allons 2015 ápr. 06. - 12:25:05 9/10
(52/103)
Nézhetõ magyar film, jeeee...! Ilyenkor jövök rá, hány tehetséges színész hever parlagon, és hogy mi mindent lehetne kihozni belõlük némi fantáziával, pénzzel és jó forgatókönyvekkel.
8/10
fsanya79 2015 jan. 29. - 07:24:34 8/10
(51/103)
Nagyon szórakoztató, jó film :)
10/10
CrazySpice 2015 jan. 28. - 11:36:07 10/10
(50/103)
Végre egy JÓ Magyar film!
Köszönöm az élményt! xx
10/10
JayCircus 2015 jan. 28. - 02:56:36 10/10 Előzmény Ruma
(49/103)
Olvastam pár "hivatalos" kritikát a filmrõl... Erre csak azt kérdezném: Miért kell leszólni azt, ami jó??? A magyar rosszindulat és negatív kritika határtalan...

A "Swing" az utóbbi évek -talán- legjobb magyar filmje. Zseniális dalok, jó humorok, NEM sablonos poénok! Csákányi Eszter meg egyszerûen zseni!!! Ahogy játszik, szerintem még mindig magával ragadó. Nagyon jót alakít! Le a kalappal. Törõcsik Mari elõtt is. Édes és szeretetreméltó. :) Kulka János meghát szintén tökéletes színész. Ahogy travit alakít, szerintem senki nem tud jobban a mostani magyar színészek közül. :)) A moziban sokat röhögtünk és beindultunk a jó dalokra! Ez a film magával visz.: Van bent egy csepp kis dráma is itt-ott, de épp ettõl lesz kiegyensúlyozva a sok móka és derülés. Csak ajánlani tudom a filmet! ;)

10/10 !
9/10
Ruma 2015 jan. 11. - 22:55:09 9/10
(48/103)
Nagyon szórakoztató film. Felhõtlen kikapcsolódást nyújt, imádnivaló színészekkel.
Ennyi.
port_man 2015 jan. 08. - 21:11:46 Előzmény Micorgó
(47/103)
Friderikusznál mondta (hazudta?) a három grácia, hogy õk énekelnek. Persze lehet a legelsõ jelenetre gondolt, amikor Törõcsik után tényleg õk énekelnek, abból viszont az állapítható meg, hogy a többi számot nem, mivel egész más a hangjuk, még egymáshoz képest is. Az se hiteles, hogy valaki

*** SPOILER ***

bezuhan az utcáról egy drága étterembe, és fel sem fogja, hogy az drága (Franciska). Az sem hiteles, hogy egy törõcsik-féle idõs díva próbál ott köhögni éneklés helyett, manapság, egy menõ helyen. Akinél kikapcsolják az áramot, annyira menõ volt - valaha.
10/10
voroskaktusz 2015 jan. 06. - 22:34:09 10/10 Előzmény Micorgó
(46/103)
Szerintem egy remek film nagyszerû (Törõcsik Mari), kiemelkedõ (Ónódi), jó (Kulka) és középszerû színészekkel. A film kikapcsol, én nagyon élveztem, több helyen nevetgéltem is. :) Törõcsik Franciska játékát éreztem néhol túljátszottnak. Nekem nagy élmény volt, igenis lehet jó magyar filmet készíteni. Mindenkinek tudom ajánlani.
Micorgó 2015 jan. 04. - 01:26:14 Előzmény hakapes
(45/103)
hakapes... egyet mondjon meg... mit jelent az "ellent" szó?
a film itt-ott elõre megjósolható, együtt mondtam a színészekkel.. pláne mikor ezer éves poénokat eregettek...
Micorgó 2015 jan. 04. - 01:23:43 Előzmény port_man
(44/103)
hehe.. persze, hogy nem õk énekelnek! neked nem tûnt fel?