eddie 2007 máj. 19. - 01:30:02
(76/296)
Sziasztok!
Most néztem meg másodszor a filmet mert jónak tartom. Egy filmet láttam. Egy filmet amiben voltak színészek játszottak tették a dolgukat, egyesek jobban mások kevésbé. Apró hibák, apró hülyeségek...átmennek a szitán. A film végén kijötten a moziból, és ott vagyok ahol történt mindez. Másnap bemegyek az egyetemre ugyanez. A film mondanivalója: üssünk vissza ha kell, és ami a legfontosabb, hogy össze kell tartanunk. De ez milyen dolog hogy itt is szívóztok egymással? Olyan nehéz elfogadni a másik véleményét? Ezek szubjektív dolgok. Ne bántsátok egymást! Ez a lényeg.
deadbeat 2007 ápr. 27. - 00:02:33
(75/296)
Helló, aki annyira "érzi" 56-ot miért nem néz inkább dokumentumfilmet?!Azok legalább értéket képviselnek 56-al szemben, illetve készültek már más olyan filmek is, amik ezt a korszakot (burkoltan) mutatják be!Azokból lehet idézni is...Bölcsen idézni!!!....("Így van!")
Brambilla 2007 ápr. 08. - 22:48:24
(74/296)
Vannak benne idegesítõ hibák, de vannak benne olyan jól eltalált részek is, amik kiváltják ezeket. Így összességében kapunk egy amcsi mintára felépített magyar történelmi romantikus drámát, ami mûfajában jónak számít.
8/10
Zolkó 2007 ápr. 08. - 22:13:59 8/10
(73/296)
A giccs nem baj, ha egy olyan témájú filmben van, és nem viszik túlzásba. Én nem a szerelmi szálra gondoltam, hanem pl. a zenei aláfestésre, ami a "kevesebb több" elv alapján sokkal jobb is lehetett volna. Idõnként úgy éreztem, hogy bizonyos részeknél csendben, zene nélkül, vagy csak egy egészen finom halk zenével nagyobb hatást lehetett volna elérni.
rapanui 2007 ápr. 08. - 21:28:54
(72/296)
Helló:-)

Ha "komolyan" nem érted, akkor nincs is mirôl beszélnünk:)

peace

rapanui
Emesee 2007 ápr. 08. - 21:02:45
(71/296)
most komolyan nem értem, hogy mibe akarsz belekötni!?
ismerem a magyar mozifilmeket, sokat láttam
mondj egyyet amiben nincs szerelmi szál!
ja, és ha it tartunk a magyar filmek egyre jobbak
rapanui 2007 ápr. 08. - 14:47:05
(70/296)
helló:-)

Eléggé elszomorító, hogy ez az egyetlen magyar film, amit ismersz Emesee:-)

@,,A GICCS'', ahogy mondjatok szerintem elengedhetetlen egy mai mozifilmbõl.

Ezt a mondatodat pedig elrettentésül befogom kereteztetni....
Csak azért nem minõsítem, mert ennek a fórumnak, (mint a többinek sem) nem az célja, hogy személyeskedésbe menjen át:)

peace

rapanui
Emesee 2007 ápr. 08. - 13:50:42
(69/296)
Ez az eddigi legjobb magyar film!
Emesee 2007 ápr. 08. - 13:49:16
(68/296)
Szerintem meg ez a film nagyon jó! ,,A GICCS'', ahogy mondjatok szerintem elengedhetetlen egy mai mozifilmbõl.
Ha nem lenne benne ez a szerelmi szál ,szerintem sokkal kevesebb nézõ lett volna. nem azt mondom, hogy én ezért néztem meg, és sajnálom is, hogy sokan igy gondolkodnak, de ez igy van! külömben történelmi film lett volna, az pedig....hát kevésbé vonzó
8/10
Zolkó 2007 ápr. 07. - 22:54:04 8/10
(67/296)
Azért annyira rossz nem volt. Eléggé Hollywoodi lett, amitõl látványos lett, ami jó volt, viszont giccses is, ami idõnként bántóan sok volt. Az alakításoknál csak a mellékszereplõket illeti dícséret, azok egytõl-egyig hitelesek voltak, de a föszereplõk közül egyedül Fenyõ Ivánnak voltak idõnként jó pillanatai.
Összességében nem volt rossz film, de a sok klisé sokat rontott rajta.
rapanui 2007 ápr. 07. - 20:41:12
(66/296)
helló:)

A filmnek egyetlen jó momentuma volt, mikor vége lett......
Hiteles alakítása egyedül egy ruszki tanknak volt a "filmben".
Több szót nem is érdemes vesztegetni rá!

peace

rapanui
babajaga 2007 ápr. 05. - 22:19:50 Előzmény szisz
(65/296)
vagyis nem mondhatom el a véleményemet, ha nem egyezik a tieddel? ez is jellegzetes magyar tulajdonság...
igazából az ég veled!-en és néhány szõke andrás filmen kívül a rendszerváltás óta nemigen láttam igazán jó magyar filmet.
Athelas 2007 márc. 26. - 00:56:26
(64/296)
Ez a film csodálatos, felemelõ, profi és csupa nagybetûvel: MÉLTÓ '56 emlékéhez. Akármennyire is gyanús sokaknak, ha valaki csak jót ír egy filmrõl, én errõl nem tudok negatívumot mondani. A történet végig ébren tartja a figyelmet, olyannyira, hogy nekem nem is tûnt két órának. A színészek fantasztikusak, Fenyõ Ivánt még sosem láttam, de itt meggyõzött. Egyszerûen egy volt a szerepével. Dobó Katáról nem írok, õt nagyon szeretem, úgyhogy véleményem talán elfogult. A kisebb, de kulcsszerepekben Haumann, Bánsági, Jordán, Gesztesi nagyon hitelesek, óriási színészek.
A díszlet, a látvány nagyon sokat adott, minden annyira profi, mint egy hollywoodi nagyfilmben, de nem giccses, nem hatásvadász és nem túlzó. A zene nagyon szép, annyira együttél a filmmel, hogy csak a DVD-hez kapott promó-kiadvány meghallgatásánál figyeltem fel rá tudatosan. Vagyis: a filmzene tökéletes.
Remekül van megkomponálva a befejezés, torokszorító érzés, a Márai-versidézet ezt már csak fokozza, és gyönyörûen zárja el.
Köszönet az alkotóknak, a színészeknek, Goda Krisztinának nagy gratula és tisztelet, nem kevésbé Andy Vajnának, Vic Armstrongnak, Demján Sándornak és mindenkinek, aki lehetõvé tette a film létrejöttét!
Azt, hogy nekem mennyire tetszett, mi sem bizonyítja jobban, hogy azonnal a film megnézése után a színészek audiokommentárját is megnéztem-maghallgattam.
10/10
rockdeni 2007 márc. 25. - 15:45:33 10/10 Előzmény Emesee
(63/296)
Most néztem meg a filmet.Nagyon ott van!Ajánlom mindenkinek aki magyarnak érzi magát!
Emesee 2007 márc. 02. - 22:40:52
(62/296)
Nagyon jó ez a film! Kellemesen csalódtam benne! Nem mindha rosszat vártam volna, mert már a szereplõgárda is sokat igér, de ez eddig a legjobb magyar film ami készült!
liliom17 2007 febr. 14. - 22:18:09 Előzmény szisz
(61/296)
hát, engem bizony érdekel az is, mit szólnak külföldön ehhez a filmhez. Ezért is kaptam az alkalmon, és ma elmentem a Berlináléra, mert vetítették. És jól fogadták, de nem is csodálom, mert tényleg nagyon jó. Én is most láttam elõször, és bizony elég nagy várakozásokkal néztem elébe, mert csak jó kritikákat olvastam róla. És egyébként is elfogult vagyok a vizílabda szeretetem miatt.:-) Nem maradt hiányérzetem, sõt bizony egyszer-kétszer el is sírtam magam, annyira együttéltem a filmmel, és ez jó!
A végén pedig megtapsolta a közönség. A vége feliratnál is tapintható volt a feszültség a teremben, szerintem a film elérte a célját.:-) És nagyon jó volt akkor magyarként ott lenni. Kár, hogy csak kétszer játszották. De ahogy hallottam, Vajna tett róla a fesztiválon, hogy a világban is minél szélesebb körben megismerjék ezt a történetet. Köszönet neki, és a többi alkotónak ezért a filmért!
Drina 2007 jan. 25. - 11:00:14
(60/296)
Nagyon jó film! Végre! :)
Emesee 2007 jan. 25. - 10:15:25
(59/296)
Csányi Sándor nagyon jó szinész! :-D
szisz 2006 dec. 25. - 14:47:19
(58/296)
:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Júúúj, ez nagyon nagy volt!!! :-D
szisz 2006 dec. 18. - 13:54:46
(57/296)
abszolút egyetértek, de azért, most ki a fenét érdekel, hogy az amerikaiak mit gondolnak errõl a filmrõl? az a lényeg, hogy mi magyarok végre beszélhetünk a történtekrõl, és hogy megcsináltunk egy ilyen filmet!