szisz 2006 dec. 16. - 21:33:54
(56/296)
tipikus példája vagy azoknak az embereknek, akik ha már meghallják, hogy egy film magyar, akkor már rögtön lesz*rozzák. Egyáltalán nem "átlagos, köznapi vacak", szerintem a Sorstalanság óta a legjobb magyar történelmi film. És azt hiszem, a szereplõkkel sincs semmi gond, a magyar színészet krémje szerepel benne, és nem is akármiylen alakítást nyújtottak. Elfogadom, hogy neked nem tetszett, de azért gondolkodj el kicsit, mielõtt így lehúzol egy ilyen filmet.
babajaga 2006 dec. 16. - 20:37:34
(55/296)
sztem ez egy átlagos, felejthetõ köznapi vacak, semmitmondó szereplõkkel. kb. annyi történelmi alapja van, mint a Kádár-korszakbeli, 56-ról szóló alkotásoknak. csak fordítva.

a vajna nagyon szeretne magyar Hollywoodot építeni, betörni a magyar filmekkel a piacra. de ez nem megy neki. én csak a rendezõt becsülöm, hogy ilyen szürke alapanyagból egész tûrhetõre tudta gyúrni a filmet. csak elaludtam rajta.
zsoca4ever 2006 dec. 16. - 16:26:49
(54/296)
Nem volt rossz...De a szovjet csapatot nem a magyar válogatottnak kellett volna, alakítania,me engem kicsit zavart. A végén már nem,de az elején igen. Volt benne némi szarozás is,de szerintem nagyon jó film!
Sofy 2006 dec. 16. - 15:18:43
(53/296)
Stem jó volt! Csak a vége .....
Dance 2006 dec. 08. - 17:34:16
(52/296)
Sziasztok!!
Nekem nagyon tetszett a film! Tanulságos volt, és nagyon szupi, szerintem nem kell ennél több.
Én ajánlom mindenkinek aki kíváncsi arra, hogy mégis mit kellett átélni még akkor.....
akkor az mindenképpen nézze meg!!!!
Páhi_csaj 2006 dec. 08. - 15:38:49
(51/296)
Sziasztok!
Én nem túl rég láttam ezt a filmet a moziban. Bár még csak 8-os vagyok és még töribõl se vettük ezt az anyag részt nagyon magával ragadó és érthetõ volta film még nekem is, aki csak igen nagy vonalakban ismerem a történelmi háteret. Ennek köszönhetöen sok minden érthezõbbé vált elöttem. Dobó Kata alakitása néhol hagy kivetni valot maga után. Viszont Fenyõ Iván álltal megformállt Szabó Karcsin remekül érezhetõ ahogy arogáns vizilanbdásból egy szerelmes szabadságharcos lesz. Mindent összevettve voltak benne jó pohénok is. Goda Krisztina pedig remekül összepakolta ezt az alkotást fiatal kora elenéra, le a kalappal elötte. Akinek nem tetszik a film az hát istenem ilyen negativ kritikálnak is kell lennie. De fogadjátok el, hogy ez a mi történelmünk és ezen nem tudunk változtatni. Szereintem néhányatoknak ez nem tetszik.
Én több napig hatása alatt voltam a filmnek. Ez a szerény véleményem, köszönöm azoknak akik elolvasták.
GirlSaD 2006 dec. 08. - 11:28:18
(50/296)
Sziasztok!
Nekem végülis tetszett ez a film,mert jol van megoldva,a kamerák,a mozgások,király.
A bombák,a robbanások,olyan volt mintha nem is magayar film lenne...
Egyedül a nõvel vannak problémáim,nem tetszett,gáz volt,nameg ahogy megoldott dolgokat,nekem nagyon nem jött be,valami jobb csaj is lehetett volna...
Nameg a vége... igen el lehet képzelni hogy milett...
fura,de ahozképest,jó:)
nort 2006 dec. 07. - 19:58:10
(49/296)
Õszintén szolva nekem nagyon nagy csalódás volt a film, de legföképp Dobo Kata, egyszerüen katasztrófa ahogy játszott a hideg kirázott akárhányszor csak megszólalt eddig nem volt vele bajom de itt.. áhh Egyébként meg maga a történet a (romantikus vonal) irtózatosan gagyi 3 osztályu sablon, egyáltalán nem jött át a drámaiság, a szabadság viharát ajánlom és is mindekinek!
deadbeat 2006 dec. 05. - 11:36:40
(48/296)
Szerintem SZ.. kategóriás film.Próbáltam azonosúlni a szereplõkkel, de csak Dobó Katát és Fenyõ Ivánt láttam a vásznon egy szituációs gyakorlatban. "Így van" Na meg az a 301-es tank egy röhely!Inkább nézzétek meg: A szabadság vihara címû dok.filmet, sokkal többet ér!!!
Rozi 2006 nov. 26. - 12:39:43 Előzmény graniti
(47/296)
Iszonyú jó a film!De amit az Index írt róla...egyszerûen gusztustalan!!!(Vagy nincs érzékük az ilyesmihez, vagy nem adtak neki eleget)((inkább az utóbbi))
Szijuka 2006 nov. 23. - 20:06:53
(46/296)
Október 23-án láttam elõször a filmet...és hatalmas élmény! Holnap megint megnézem, a giminek köszönhetõen...és nagyon várom. Még nagyon sokszor meg tudnám nézni!
minore719 2006 nov. 20. - 15:17:30
(45/296)
nekem nagyon tetszett!! király volt az egséz!! nah meg az idézet is nagyon oda illõ volt sztem is!! pussz
marmyk 2006 nov. 20. - 07:50:30
(44/296)
Hát az index az egy érdekes állatfajta. Valahol olvastam, hogy ha valamit utálsz és akarod, hogy támogassanak, menj az indexre ott tutit találsz róla egy fikázó cikket. : ) De ha szereted, akkor kerüld messzire. A Broken Flowers - Hervadó virágok írásuknak, véleményüknek, (mert ami az indexen megjelenik kritika címen, az nem kritika, hanem egy vélemény és az van sok, kb. 6 milliárd a földön) már a címe is elég gagyi: Oszladó kúrás, bomló Sharon. Ennek az íróját csak sajnálni tudom. Egyébként az index amúgy is szarozik mindenre (gondolom kivéve aki fizet nekik, valószínûleg Andrew G. Vajna-ék nem akartak : ) ) ezért írtak egy ilyen szart a filmrõl.
9/10
graniti 2006 nov. 19. - 20:05:12 9/10
(43/296)
Tetszett a végén a Márai idézet is. Nagyon odaillõ.
9/10
graniti 2006 nov. 18. - 20:29:19 9/10
(42/296)
Egy kis negatívumnak én is teret adtam itt az elõbb, de összességében a film tetszett. Viszont most olvastam el az "Ajánlók és kritikák"-at. Felháborítónak tartom / szerintem sokadmagammal/ az Index-es SzabóZ írását. Én személy szerint sértve érzem magam miatta.
9/10
graniti 2006 nov. 18. - 19:54:03 9/10
(41/296)
Tényleg jó film, szépen meg van csinálva. Túlzásoktól, nagy hatásvadász részektõl mentesen. Végre, van ismét jó rendezõnk, Goda Krisztina. Meg még egy-két magyar tehetség. Tudom, ehhez nagyon kellett Vajna is. Nekem pont a két fõszereplõ lógott ki egy kicsit a sorból. Nem éreztem, hogy igazán vibrálna körülöttük a levegõ. /Nem csöpögõs romantikázást vártam, de akkor is kevésbé hiteles a szerelmük a vásznon/. Nekem Dobó Kata továbbra sem jó színésznõ, bár próbálta megoldani feladatát. Ellenben Jordán Tamás /a nagyapa/ egyszerre aggódó és reménykedõ tekintetétõl egybõl összeszorult a szívem.
krézimézi 2006 nov. 14. - 10:57:40 Előzmény x-tro
(40/296)
király volt nagyon és szép
x-tro 2006 nov. 09. - 11:05:33
(39/296)
Szép szám ez a majdnem negyedmillió, vagy már tán több is, fõleg magyar filmtõl. Az ma már csak legenda, hogy 20 éve az egymillió nézõ és csak csendes siker volt, és ha azt nézzük, hogy kb. ennyien vesznek egy hétköznap a Blikkbõl, már egészen más... Persze szezon, fazon, de akkor is...

Vagy ha valamelyik kertévén fõmûsoridõben ennyien ülnének le, akkor abban a pillanatban be is zárhatnáák a boltot...
Szóval csak óvatosan a számokkal, a mozi haldoklik. Ez van.
bbenjoe 2006 nov. 08. - 20:25:55
(38/296)
Most már biztos több...

Én is megnéztem, s nekem is nagyon tetszett.
-Pedig én aztán nem sok magyar filmet szeretek...

Jó a történet, jó a forgatókönyv, jók a színészek... mi kell még?
filmtekercs 2006 nov. 08. - 09:14:42
(37/296)