offtopic
MrBaltom 2010 dec. 09. - 07:06:27
(29/129)
Nekem is nagyon tetszett.Pedig nem szeretem a katasztrófafilmeket.De ezt meg lehet nézni.Jó film,mint minden Denzel Washingtontól.
3/10
Bigpapa 2010 dec. 05. - 14:43:20 3/10 Előzmény Bigpapa
(28/129)
Most látom,hogy elírtam.Szóval a cseppet sem unalmas, az idézõjeles,csak az lemaradt:szóval kibaszott unalmas,kiszámítható szar fim.:))))
10/10
reni21 2010 dec. 01. - 12:26:42 10/10
(27/129)
Nekem tetszett,nem unatkoztam egy percig sem alatta,és izgi is volt:D.Imádom Denzelt:DD!!!
3/10
Bigpapa 2010 nov. 28. - 14:11:16 3/10
(26/129)
Múlt héten láttuk a filmet,de csak most jutottam el a véleményezésig.

Szerintem ez a film borzalmas.Ha nem Denzel Washingtonnal reklámozzák,meg nem nézem.
Pedig tényleg tele rakták jó karakterszínészekkel (Rosario Dawson,Kevin Dunn,Ethan Suplee (Head&Shoulders az evolúcióból),ennek ellenére borzalmas a film.
Sajna Denzel túljátssza a karaktert,az utóbbi idõben ez jellemzõ is rá,pedig imádom a mukit,de néha a kevesebb több lenne.Maga a vonatos részen nem egy MÁV alkalmazott,de minden gondolkodó ember kiakad.
**************************************SPOILER*******************************
Amikor ugye elindul a vonat magától,nincs a földön olyan vasutas,aki fel ne ugrana a vonatra,amikor még lassan megy.Aztán ez a kötélen leengedem az embert dolog.Az amcsik által használt Hughes 300-as,vagy 500-as helikoptert pont a gyors reagálású erõk (tûzoltóktól kezdve a rendõrökig)használják arra,hogy nehezen megközelíthetõ helyekre,vagy mozgó célpontokra emberek szálljanak át.Vagyis,a helikopter a mozdony tetejére ereszkedik,alig pár centire magasságban,majd onnan simán átugrálnak a rendõrök,katonák,bárki.Ahhoz meg nem kell sok,hogy egy kommandós,ha bejut a vonatba a rádión kapott utasítás alapján leállítsa a vonatot.
De ugyan ezt meg lehetett volna csinálni akkor,amikor a vonat elé mentek a másikkal.Csak akkor nem lehet ezt a szart 99 percig húzni.
************************************SPOILER VÉGE**************************
Végig kiszámítható,cseppet sem unalmas,fõleg,hogy belefértek a 12-es karikába.Így semmi halál nem volt(kivéve azt az egy barmot)
Ami pozitívum a filmben az a Denzel két lánya.Azokat csapágyasra hajtottam volna.:)))))))))))))

3/10
9/10
wisti 2010 nov. 23. - 21:30:26 9/10
(25/129)
Szuper csak ennyit tudok én hozzá szólni. Nekem tetszett!
kis_csavo 2010 nov. 21. - 19:35:59
(24/129)
Hello
Nagyon vártam ezt a filmet!!
Ma fogom megnézni apukámmal.
A kommentárok alapján jó film!!
Majd irok még véleményt.
addig is hello
Kakaduka 2010 nov. 21. - 13:47:55 Előzmény MaszlagMorton
(23/129)
Igen, pont az benne a jó, hogy nem hülye csavarokkal operál, hanem eleve jól csinálta meg az alapsztori kibontását.

http://www.kabalasziget.hu/index.php?rovat=kultura&id=704
8/10
MaszlagMorton 2010 nov. 20. - 20:28:15 8/10
(22/129)
Ma láttam a filmet, nagyon tetszett, nálam 8/10.

A történet valóban nem tartalmaz sok csavart vagy meglepetést, ami nálam sokszor problémát szokott okozni akciófilmeknél. De ezúttal mégis másképp történt. Maga az út, ahogy a valószínûsített célt a film eléri, valamint annak megjelenítése, beleértve a vasutasok életébe való apró, de közeli bekukkantást, az akár csak rövid ideig felbukkanó érdekes karaktereket (pl. a hibázó kövér srác a flegmaságával, vagy a hegesztõ pofa a piros kocsival), a képi megjelenítést, igazán magával ragadott. Annak ellenére, hogy sok más alkotástól eltérõen laikus véleményem szerint sokkal inkább törekedett az életszerûségre is.

++++SPOILER++++
(Például, amerikai filmeken edzõdvén pár perc után "felróttam" a film készítõinek: ugyan már, miért nem próbálkoznak meg egy olyan "triviális" megoldással, hogy helikopterrõl valakit átugrasztanak a mozdonyra, aki könnyedén megfékezi a szerelvényt és a mûbalhének vége. Lám, késõbb mégiscsak felbukkant ez az elem, viszont éppenhogy nem jártak ezzel a módszerrel sikerrel.)
++++SPOILER VÉGE++++

A fentebb említett okokból például a Bruce Willis-féle Die Hard sorozat egyik-másik epizódjához hasonlítanám: ott is várható a végkifejlet, de az egyéb szempontok miatt számomra a nagyon is nézhetõ produkciók közé sorolódtak be.

Szóval az agytekervények megdolgoztatására senki se számítson, de ez talán nem is volt célja ennek a filmnek.

Igaz, Denzel Washington egyike az általam kedvelt jónéhány hollywoodi színésznek, meg a vasutas történetek is bejönnek úgy általában, de remélem nem beszéltem túlságosan haza. A filmet, ha nem is moziban, de biztos újra megnézem majd.
8/10
palmaizs 2010 nov. 20. - 12:48:12 8/10
(21/129)
A filmet penteken, munka utani levezeteskeppen neztem meg. A sztori egyszeru, de megsem kiszamithato, a film uteme pedig jol eltalat volt. A ket ferfi foszereplo kozott kialakulo bajtarsiassag ertheto ilyen helyzetben, a filmben szerencsere realis (nem eltulzott) abrazolasban jelent meg. Szamomra lenyugozo volt Pennsylvania allam szepsege, a vonatos sztori (mint a sracok kiskorukban, en is nagy vonatrajongo voltam) kulon erdekesse tette a filmet. Nagyon tetszett - a nyilvanvalo szakmai baki ellenere eloallt alaphelyzettol fuggetlenul - az amerikai vasut szervezettsege es infrastukrturaja. A film, bar ketsegkivul magaval ragadta az embert, mely nyomot nem hagyott bennem, a szineszek alakitasat jonak, de atlagosnak mondanam. Az amerikai vasut, az bezzeg eljen sokaig! :)
10/10
ati1313 2010 nov. 19. - 20:30:49 10/10 Előzmény SpencerBarnes
(20/129)
Szuper film, szuper szereplõkkel.
Végig izgultam a film alatt!
Az ilyen filmeket szeretem!
SpencerBarnes 2010 nov. 18. - 21:23:28
(19/129)
Megnéztem ma moziban,az össze jó jelenet benne van sajna a bemutatóban, Denzel nélkül nem sok sz...t érne, de így se egy elgondolkodtató mû
10/10
offtopic
Kendy 2010 nov. 18. - 00:13:32 10/10
(18/129)
Igazad van a szakmaiságot illetõen abban amit leírtál.
:)
Pl a plasztikai-sebészek is kiakadhattak pl az Ál/Arcon.
:)
az utolso szamuráj 2010 nov. 17. - 23:58:47
(17/129)
Az igazság az,hogy az a megtörtént eset inkább csak ötlet volt jelen a moziban,a valós dolgokat jól kiszinezték.
Azon meg kár vergõdni,hogy egy profi--khm,szakmabéli-esetleg megmosolyogja a filmet,az Ál/Arcot aki valaha is lövöldözött nincs ki komolyan venné,a zsaruk vagy képzettebb katonai egységek tagjai nem kevés akciófilm hihetõségére rálegyintenek,de nézik,mert kikapcsolja õket esetleg.Hiteles piff-puffnak meg ott a Heat.
Mindenesetre a hírek szerint 85 százalék vagy mennyi nem röhög a filmen,egész jó nyitóhétvégét tudhat magáénak,és a kritikák se szapulják csak.Persze,ebbe bejátszhat az is,többeknek a vonat annyi,mozdony van az elején vagy a végén,sínen fut és állomásokon tudnak az emberek le-fel szállni:))
10/10
offtopic
Kendy 2010 nov. 17. - 23:36:38 10/10 Előzmény Ford Mustang
(16/129)
Remélem neked is legalább annyira fog tetszeni mint nekem!

Nagyon jó film!
:)
10/10
Kendy 2010 nov. 17. - 23:34:03 10/10
(15/129)
Ma néztem meg a filmet!
Hála az égnek nyertem jegyet rá és így ingyen és premier elötti vetítésen sikerûlt megnéznem.
:)
Ennek nagyon nagyon örültem mivel a film szuper!

Nagyon jó a story és igaz történet alapján készûlt.
Nem fogok elárulni belõle dolgokat mert akit érdekel úgyis megnézi.

Talán annyit,hogy
SPOILER SPOILER SPOILER!
A gyerekekkel teli vonat alig van benne a filmben!
Az elõzetes kicsit megtévesztõ!
SPOILER SPOILER VÉGE!

Vagy moziban vagy a neten vagy letölti stb......

Tény nem vagyok szakmabeli de szerintem a story hihetõ.
Meg a tagok akiket játszanak a színészek ma is élnek.

Denzel Washington zseniális most is mint mindig!
Imádom a tagot!
Chris Pine is nagyon jól hozza a figurát.

Nekem tetszett még Ethan Suplee által megformált karakter is a filmben.
A tag teljesen jól hozza a hyperlúzer figurát!
A Nevem Earl-ben is hasonlóan szánalmas marharépa csak ott "mulatságos" a karakter.

Ami még nekem nagyon tetszett a storyban /és ezzel semmilyen titkot nem lövök le/,hogy végre nem valami idióta-terrorista vagy bankrabló story hanem teljesen hétköznapi emberek a hõsök a filmben.
Vasutasok,forgalomirányítók,múszakiak, a fõhõsök.
10/10
Ford Mustang 2010 nov. 17. - 17:17:19 10/10 Előzmény Kendy
(14/129)
Én is várom már, holnap országos premier!
dud996 2010 nov. 14. - 09:54:33
(13/129)
:) Hogy Te mekkora nyomi vagy...

Dereng Neked olyan kifejezés, hogy "sci-fi"? Csak mert a Star Wars pl. az... És mint ilyen, még jó, hogy nincs is baj azzal, ha elrugaszkodik a valóságtól.

Ez nem egy sci-fi, hanem akció film. Ha egy, a II. világháború idején játszódó akció filmtõl is szívesen veszed, hogy minden valósághûen van megalkotva, akkor nem értem, ettõl miért ne lehetne elvárni. Magyarán mondjuk kitalálhattak volna olyan sztorit is, aminek a megoldása kitesz másfél órát, nem kell bele Stohl Buci sem és még szarrá is izgulja magát a paraszt míg nézi. De nem tették. És láss csodát, valószínû, hogy nem is lesz akkora kasszasiker, mint a Ryan közlegény megmentése és még jól le is égetik magukat, azzal, hogy ezt Õk hót komolyan gondolták.

Tök jó dolgokat feccöltek bele egy sokadik kategóriás filmbe. Sokkal vagányabb filmet tudtak volna forgatni, ha az alapsztorin nem röhögne az emberek 85%-a.
andris00 2010 nov. 14. - 00:43:04 Előzmény dud996
(12/129)
ha szakértõket vonnának be akkor ahogyan te fogalmazol"gyorsan és egyszerüen meg lehetne oldani"!tehát a film kb.30prces lenne akcio,látvány nélkül,és valoszinü Stohl Buci is el tudná játszani!ez a mozi!erre ül be az ember!de remélem a king-kongon,a világok harcán a star wars-on vagy a gyûrûk urán stb. nem lepõdtél meg!?mindenki tudja hogy nem életszerü sem ez a film se a többi sok ezer amit a mozik vetitenek,ez nyilvánvalo!de ha ez neked uj akkor akkor nézd a thomas a gõzmozdonyt(ha már szakmabeli vagy)!:-)
Második Mancika 2010 nov. 11. - 17:54:56
(11/129)
Ki volt az az eszement aki beleírt kicsi gyerekeket ebbe a sztoriba ?
dud996 2010 nov. 11. - 00:44:43 Előzmény de Niro
(10/129)
Nevetve sírok a kíntól... Ha nem lennék szakmabeli, bizonyára baromira élvezném... De így minden akaratom ellenére sem vagyok képes beleélni magam... Totál szürreális és a valós életben "összehozhatatlan" helyzetet sikerült (megint) elõállítani egy 5416412545212-ször lerágott csont sztorival. A valós életben elenyészõen apró az esélye, hogy ilyen helyzet keletkezhessen, de ha mégis, azt is nagyjából percek alatt és egyszerûen lehet kezelni.

Oké, tök jó dolgokat pumpoltak bele, tetszenek a hatások, amiket a trailerben látni lehet és a két fõszereplõ közti hangulat is szimpi, mert úgy-ahogy közelíti az élet hasonló szituációit, de az alapsztori számomra mindent elront.

Élveznék már egy olyan hasonló filmet, aminek a forgatókönyv írásába szakértõket is bevonnának.