Téma: Számkivetett

fuzz9 2009 jan. 03. - 00:37:18
(38/278)
Ha jól emlékszem le-nem-vágott véggel úgy fejezõdik be, hogy: SPOILER


visszamegy a hegesztõ nõhöz...:)
Anteris 2009 jan. 02. - 23:55:50
(37/278)
egy lelkileg sérült nõ könynen behálózható. Gondolom így tett a fogorvos is.
idõjós1010 2009 jan. 02. - 23:25:56
(36/278)
A problémád érthetõ.
Ha minden igaz, mikor én néztem ezt a filmet legutóbb (jó rég) én is fel voltam akadva a dolgon egy kicsit.
idõjós1010 2009 jan. 02. - 23:19:54
(35/278)
Mindenki isteníti ezt a filmet, de nem értem mért.
Én annyira egyhangúnak láttam a velõsebb részét.
Az eleje lapos, a vége érdektelen. (számomra)
Azt kíváncsian vártam, végül hogyan alakul a sorsa emberünknek a szigeten, de kb ennyi.
Xeor 2009 jan. 02. - 22:26:22
(34/278)
Hasonló véleményen vagyok, mint a legtöbb elõttem szóló. Szerintem is egész jó a film, nálam 10/8. Tom Hanks alakítása szenzációs itt is.
* ! INENNTÕL SPOILER !*
Amelyik jelenet a leginkább megfogott, az az, amikor már visszatérve a végén újra kapcsolgatja a villanyt és nézegeti a zsebórában lévõ képet a kemény földön fekve ahogy megszokta és nem az ágyban.
Viszont van egy kis bökkenõ, ami nem hagy nyugodni:
Namármost...
Chuck nagyjából 4 évet volt távol.
A nõ már házas és van egy nagyjából 14-15 hónapos gyereke (megállítottam a képet, mikor mutatták, én annyinak saccolom kb.)
Ugyebár ehhez hozzájön még, hogy 9 hónapig terhes volt. Ez kapásból 2 év. Tehát az eredmény: 2 évvel az után, hogy "élete szerelme" valószínûleg meghalt, már összeházasodott a csókával és teherbe esett tõle. Ja, és úgy, hogy valószínûleg jegygyûrût kapott Chucktól az utolsó találkozásukkor a kocsiban. Nem azt mondom, hogy örökre vonuljon zárdába, de azért elég hamar sikerült túltennie magát a dolgon, mégha mást is állít. Ha az én nemlétezõ szerelmem biztosan meghalna (tehát nem úgy, mint a filmben, hogy nem is volt tuti), akkor is kellene 2-3 év, mire egyáltalán komolyan szóba állok valakivel. Plusz kiderült, hogy Chuck fogorvosával szûrte össze a levet. Tehát a nõ egy cafka :) Ezzel azért elég nehéz lehet szembesülni, mert elvégre kár volt túlélni az egész kalandot olyanért, aki talán sose volt igazán az övé. A hegesztõ tyúk viszont egész jó buli lehet, én a végén a helyében visszafordultam volna :)
mimoza777 2008 dec. 30. - 22:10:55
(33/278)
Imádom Tom Hanks fimjeit.
Ez is nagyon jó volt, csak kár, hogy szomorú volt a vége. :-)
fuzz9 2008 dec. 29. - 19:12:07
(32/278)
Ez a film az egyik legjobb, amit valaha láttam. Hihetetlenül jól el van találva az egyes jeleneteknél, hogy mennyi érzelmet, drámát stb vigyenek bele, és a zenéje is nagyon bejött.
SPOILER
azon a jeleneten, mikor hazafele sodródik a tengeren, és Wilson leszakad, akárhányszor is néztem meg, mindig sírva fakadtam. Zseniálisan vágták ezt össze, hogy véget ért az a 4 év, elment az a barát, aki megóvta a megõrüléstõl, mert vissza kell térnie a hétköznapokba, ahol soha, senki nem fogja megérteni, mint ment keresztül...áááá...iszonyú jó!
2/10
negyven2 2008 dec. 27. - 13:05:47 2/10
(31/278)
mondjuk azt valaki elárulhatná, hogy miért küld el valaki gyorspostán egy mezei röplabdát a világ másik felére, amikor olyat bármelyik sportboltban meg lehetne venni...
Mókusfiú 2008 nov. 21. - 21:11:29
(30/278)
"Nincs reménytelen helyzet. Nincs örökké legyõzött ember." Ez a film úgy ahogy van nagyon jó. Tom Hanks, a rendezés, a fényképezés minden nagyon rendben van. Bár a film közepe akár túlélõ doumentumfilmnek is elmenne, valójában egy drámáról van szó (hûûû ezt senki se sejtette volna mi?!!!), ahol Chuck maga az a "megkésett küldemény". Hisz miközben a túléléséért küzd, a Kellyrõl készült fénykép tartja benne a reményt(fõleg), s mikor végre hazajut kénytelen szembesülni azzal: elkésett. Ugyanakkor mi a reménytelen helyzet? Az hogy egyedül van egy lakatlan szigeten, vagy az hogy a rohanó világban kénytelen lemondani szerettérõl, s arról ami eddig a reményt tartotta benne? Mindenesetre a választás ott van (utolsó jelenet), beletörõdsz e a sorsodba vagy elhiszed hogy tudsz rajta változtatni?
Remek tanulmány a film, fõleg a mai világban ismerhetünk magunkra ( vagy tanulhatunk ) Chucktól, aki a legreménytelenebb helyzetben sem hagyja hogy az élet tizet számoljon rá.
!!!WILSON!!
10/10
MsAnnie 2008 aug. 24. - 00:12:30 10/10
(29/278)
Tom Hanks nagyot alakit ebben a filmjében is! Ez az egyik nagy kedvencem!
Nagy színész ez kétségtelen, de fõleg a "drámában" van otthon.
Wilson(L)
10/10
zsó93 2008 aug. 07. - 11:24:10
(28/278)
ahányszor megnézem ezt a filmet azon gondolkozom hogy én mit tennék.szerintem nagyon elgondolkodtató film tom hanks itt is nagyot alakít.csak az veszít, aki feladja!és õ nyert:-)
10/10
k11zoltan 2007 nov. 18. - 19:06:41 10/10
(27/278)
A végén az útkeresztezõdésre én is kiváncsi lennék, hogy mit szimbolizál, a film kiindulópontja is asszem' ez. (mindenesetre szerintem ez a legszebb táj a filmben)

Egyébként jó filmnek tartom, érdemes megnézni.
7/10
bayswater 2007 nov. 18. - 18:59:55 7/10
(26/278)
Tudom, hogy nyert már Oscart, de az rég volt. Mindegy, jelölést azért kapott.
Egyébként Tomot én is nagy formátumú színésznek tartom. Mégis ez volt az érzésem a filmet nézvén, hogy nem a színész szolgálta alakításával a filmet, hanem a film Tomot.
De mielõtt szétszedtek: nem volt rossz film, ennél azért sokkal igénytelenebbek is születnek Tinseltownban.
5/10
zszoltan 2007 nov. 18. - 18:45:28 5/10
(25/278)
Én sem találom egy kiemelkedõ alkotásnak. Csak én tudom magamról, hogy az ilyen típusú filmeket többnyire alulértékelni szoktam. Ezért nem akarom azt mondani, hogy felejtõs, bár tényleg alig emlékszem pár részletre.

Azt viszont nem tudom, mire értetted, hogy "hozzunk mán össze Tomnak egy Oscart". Tom Hanks már ugyancsak bizonyított addigra. Ha jól tudom, a 'Forrest Gump'-ra és a 'Philadelphia'-ra meg is kapta a szobrocskát, és ezen kívül volt két másik jelölése is a film elkészültéig. Hogy a tucatnyi díjazásra nem jelölt, de nem kevésbé remek alakításáról már ne is beszéljünk.
Kamossz 2007 nov. 18. - 18:30:15
(24/278)
hú igen ez a film sztem egyszeren tökéletes:) Tom jól alakítja ezt a szerepet is..és sztem meg el lehet gondolkodni a film után azon pl. h a magányban az egyedüllétben a tehetetlenségben azért mikre nem képes egy ember..vmi ilyesmin gondolkodok én is mikor megnézem a filmet..mindenesetre én NEM tudom megunni..jó film;)höhö
7/10
bayswater 2007 nov. 18. - 17:29:07 7/10
(23/278)
Na és mi a vége? Elárulod? Nekem még nem sikerült rájönnöm.
Zoltán, nem az érzelmi hangsúllyal van a bajom, hanem hogy az is laposra sikeredett. Mintha a rendezõ, és a producerek felkiáltottak volna: na, hozzunk mán össze Tomnak egy Oscart!(más kérdés, hogy az se sikerült) Róla szólt az egész, a történet, vagy mondanivaló kifejtése meg ezen törekvés mellett elsikkadt.
ennek a filmnek ez lett volna a korrekt címe: Tom, a színész.
Redfield 2007 nov. 18. - 11:56:02
(22/278)
Van egy pókom a villanyóra alatt. Õt hívom Wilson-nak. :) Amúgy jó volt a film, de az egyik helyettesítõ irodalomtanárnõnk volt olyan kedves anno és lelõtte a film végét mielõtt még láttam volna.
5/10
zszoltan 2007 nov. 18. - 11:51:27 5/10
(21/278)
Fogalmazzunk inkább úgy, hogy érzelmi húrokat penget a film. (Tényleg nehéz lenne olyan mondatokat kiemelni belõle, amire azt mondhatnánk, hogy errõl szól.) Talán ezért is tetszett kevésbé nekem (is), mint (feltehetõen) hasonló erejû társai. Én is jobban meg tudom ragadni a gondolati tartalmat, mint az érzelmit.
ab120 2007 nov. 18. - 11:44:12
(20/278)
Én nem értettem a végét. A keresztezõdésben végül melyik irányt választotta?
7/10
bayswater 2007 nov. 18. - 10:29:03 7/10
(19/278)
Igazad van, nem volt mondanivalója a filmnek. Tom nagyon alakít, de amolyan se füle se farka történet. Nem gondolkodtatott el semmin.