10/10
mrhun2 2010 szept. 21. - 21:29:13 10/10 Előzmény sajt1
(87/267)
Tudod mit csak azért is megírom újra írásjelekkel!!
sajt1 2010 szept. 19. - 18:49:44 Előzmény mrhun2
(86/267)
És mindezt írásjelek nélkül, egy mondatban. Grat.
10/10
mrhun2 2010 szept. 16. - 18:10:16 10/10
(85/267)
Sziasztok!
Ez egy hatalmas film 3 féle szinkron készült hozzá amely mindegyik jól sikerült bár egy kicsit a 3.nem annyira bár szerintem azért mert mihályi gyõzõ nem illik harrison fordhoz bár Szersén Gyula se de õ egy hatalmas szinkronszínész és észrevehetetlen a filmbe a hangja legalábbis én a szövegre tudtam figyelni nekem legjobban a 2. szinkronnal tetszett(tetszik) mert nem csak azért mer Csernák János a hangja hanem azért is mert kaptunk egy vágatlan kiadást ami mégjobban növeli a hangulatot tõlem a film kapna egy 8-ast ha csak a 3. szinkronnal láttam volna de mivel láttam az elsõ kettõvel és örömömre megjelent vágatlanul is ezért kap tõlem egy hatalmas 10es
matuschkapista 2010 szept. 10. - 22:40:55
(84/267)
"Tehát eszerint a mexikói, de magyar származású Edward James Olmos színész azt a feladatot kapta, hogy találjon ki valamilyen halandzsa nyelvet, így aztán összekönyvtárazta az ominózus cifra mondatot, a bizonyos patás állat hímtagjának említésével, magyarul. Feliratosan nézve pláne poén a magyar nézõnek."

Errõl jut eszembe: egy barátom amerikai ismerõseit kirabolták Budapesten. Szegény rémült amerikaiak elmentek a rendõrségre és elpanaszolták, hogy kirabolta õket 3 mexikói.
offtopic
tombenko 2010 szept. 10. - 20:13:05 Előzmény csibu
(83/267)
Nagyrészt egyetértek. De az ateizmus nem hit.
feketevipera 2010 szept. 10. - 20:07:45
(82/267)
Nos, a Szárnyas fejvadász nem könnyû film. Sokan talán Scott-tól is piff-puff filmet várnak, így akár csalódás is érheti õket. A légkör nyomasztó, a cselekmény lassan halad elõre. Igazából nekem sosem jött be ez a cyberpunk hangulat, így a filmet sem tudtam annyira élvezni, amennyire illett volna. Nem olvastam Dick regényét, de azt hiszem, nála a filozófiai tartalom másképpen jelentkezhet, mint mondjuk Lemnél (ha már összevetjük õket). Dick amúgy is fura fazon volt, és ezt az alkotásai is tükrözik. Szóval tény, hogy nagy filmrõl van szó, de talán kevésbé lett volna fárasztó, ha a filozófiai mondanivalót nem szinte kizárólag szimbólumokkal, utalásokkal és hangulatokkal adták volna vissza, hanem a dialógusokban is jobban megjelenik. Így talán emészthetõbb alkotást kaptunk volna.
leho 2010 jún. 19. - 19:14:38
(80/267)
Kiváló film. 9-es vagy 10-es. Legyen 10-es!
7/10
csibu 2010 máj. 27. - 04:35:26 7/10
(79/267)
Most láttam elõször és nem voltam elájulva a filmtõl, de egyszer érdemes megnézni. Másodjára én nem tudnám, mivel irtó lassú a cselekménye, nekem nem tetszik ez a sok sötét "szín"használat (az tudom, hogy ebbe a filmbe pont ez illik, de én akkor sem szeretem, ez van...) a lassúságot viszont megértem: ehhez valóban lelki értelemben meg kell nyilni, agykapacitást, gondolkozást, töprengést igénybevevõ film. És nem a sztorin gondolkozunk, hanem a saját életünkön. Márpedig ettõl igazi Sci-fi a Sci-fi. És pont ezt szeretjük benne. Ezt bírjuk Asimov óta, a scifiben, a mögöttes tartalom elõrehozását egy történet alapján.

Pont ezért, ez VALÓBAN SCI-FI. Feljött pl. ez a Star Wars dolog. A Star Wars NEM SCIFI. Imádom a Star Warst (kivéve a történetileg legelsõ részt, az nagyon gáz) de az - vegye tudomásul mindenki - nem sci-fi. Attól, hogy valami az ûrben játszódik, még nem az! Egy kaland-akciófilm, semmi más. (Ugyanígy az Alien sem sci-fi, hanem akcióhorror, bár azt is szeretem, semelyikük nem az a klasszikus scifi kategória) A Sci-fi elgondolkoztat, lehetséges irányokat mutat a jövõ felé és megmutatja, milyen problémákkal szembesülhetünk - amik közben már maguk is fontos kérdések. Miért vagyunk? Honnan jöttünk? Hová megyünk? Mi az értelme az életünknek? Mitõl ember az ember? Minek tekintenénk egy érzõ gépembert? És egy klónt? Stb. stb.

Van aki (köztük én is) a legtöbb kérdésre a választ Jézusban, mint Megváltóban, és Istenben, mint Teremtõben találja meg. Van, aki a tudomány válaszaira vár. Van aki a "saját feje után megy" és van aki a lélekvándorlásban hisz és még sorolhatnám. Hiába mondja valaki, hogy õ ateista, az is egy hit. Mindannyian reménykedünk valamiben, keressük a kapaszkodókat. Pont ilyen kapaszkodók, elgondolkodtatók az igazi Sci-fi remekmûvek. Ez a film pedig ebben az értelemben (nekem bármennyire nem volt szimpi) kiváló alkotás!
zsolt502 2010 máj. 02. - 19:36:24 Előzmény Mr. D
(78/267)
nekem megvan hd minöségben! ha kell irj! szia
Marcsiga 2010 ápr. 22. - 20:28:20
(77/267)
Én most néztem meg a filmet sokadszor. Nagyon szeretném a 2007-es kiadást, de sajna a vaterán láttam kb. 15000 huf-ért. Az meg egy kicsit húzós.
A hozzászólások alapján úgy látom, hogy csak végletes vélemények vannak. Az enyém is az. :)10/10
Ami a replikánsságot illeti van egy pár jele: a rengeteg fénykép Deckard lakásában, az, hogy nem válaszol a kérdésre, hogy alávetették-e már a sok kérdéses vizsgálatnak (bár ez talán annyira nem), na és persze az egyszarvú. Amikor a mozis verziót láttam, nekem hiányzott az álom-jelenet. Ezért a rendezõi az amelyik jobban bejön. :)
Mr. D 2010 ápr. 04. - 23:44:19
(76/267)
Jajj, bárcsak meg tudnám valahogy szerezni ezt a filmet. Eddig nem igazán érdekelt, de most, hogy komolyabban elkezdtem foglalkozni a filmekkel, úgy érzem ez a film kötelezõ darabnak számít. És nagyon idegesít, hogy sehogyan sem tudom megnézni. Tölteni nem tudom, DVDn már nem kapható és a TV se nagyon adja. Igazán kiadhatnák újra. Akár egy szép díszdobozban is. Megérdemelné...én meg boldog lennék.:)
Sean Connery 007 2010 febr. 22. - 12:25:00 Előzmény Hibrid Meghajtású Csiga
(75/267)
nekem megvan VHS-en, de az sajnos tönkrement. Akinek esetleg letöltött verzióban van meg, az legyen szíves elküldeni az alábbi e-mail címre:
budspencer2@citromail.hu
Köszönöm!
Hibrid Meghajtású Csiga 2010 febr. 05. - 09:19:19
(74/267)
Emlékszem kölyökkoromban, amikor elõször láttam a filmet, napokig a hatása alatt voltam. Nemrég harmadszorra is megnézve már nem kapott el annyira a hangulata, a kultuszfilm státuszból áthelyezõdött a nagyon jó sci-fik táborába. Talán megöregedtem, vagy csak túl sok inger ér és felszínessé váltam, de az egyetlen jelenet, ami igazán megfogott, Roy Batty monológja volt a végén.
Ettõl függetlenül érdemes megnézni, ahogy elõttem is írják, az akció helyett a gondolkodásra késztetés a film erõssége, ami elnézve a rendezõ többi mûvét, egy kicsit azért meglepõ.
10/10
superstupid 2009 dec. 18. - 11:27:41 10/10
(73/267)
Tegnap faszán elmaradt a film az Örökmozgóban..
Tud valaki vmit, h mi volt az oka és a legfontosabb h mikor lesz pótolva?
Köszi!
ghalleck 2009 nov. 05. - 23:40:52 Előzmény Láttam
(72/267)
Az általad említett vonalnál sokkal több van a filmben - fõképpen a rendezõi változatban, ahol megkérdõjelezõdik Deckard emberi mivolta - amire egyébként sematikus, majdhogynem szenvtelen személyisége is enged következtetni. Tulajdonképpen olybá válik a történet, mintha már nem egy klasszikus felállású rabló-pandúr sztorit nézne az ember. Itt nincs pozitív fõhõs - illetve, azok a szereplõk válnak lassacskán értéket képviselõ karatkerekké, akik önnön maguk identitását keresik - mint a patkányok a kísérleti labirintusban. Azaz: Batty, Pris és Rachael. Deckard a velük történõ érintkezés kapcsán kezd új "öntudatra" ébredni. És akiktõl igazán tartani kell, azok éppen azok a szereplõk, akik meg sem kérdõjelezik emberi mivoltuk, sõt, a "rendszer" kiszolgálóiként igyekeznek kiiktatni az énkeresõ karaktereket a világukból - õk Bryant, Gaff és egy csöppet maga Eldon Tyrell is. A film éppen attól vális hiteles Dick-i adaptációvá, hogy bemutatja azt az állapotot, amelytõl az író mindig is rettegett: hová vezet, mivé degenerálódhat az a trend, amelyben a manipulátorok vagy olyan mértékû hatalomra tesznek szert, hogy a véres valóság teljesen felismerehetetlen lesz az egyszeri ember számára, vagy éppenséggel olyannyira elveszítik az ellenõrzést a dolgok irányítása felett, hogy a szituáció felismerhetetlensége miatt ésszerû megoldás már nem is javasolható.
ghalleck 2009 nov. 05. - 23:29:25 Előzmény Gyuri04
(71/267)
Nem is az a könnyen emészthetõ, b*szós-kardozós darab: GONDOLKODNI KÖLL HOZZÁ, kérem szépen.
Ha a film készítõi el is tértek a regénytõl, azért az még mindig híven tükrözi Dick munkásságának fõbb elemeit - jelen esetben például a valóság természetének vizsgálatát.
Harrison Ford pedig kitûnõ az antihõs szerepében.
tombenko 2009 szept. 28. - 17:34:59
(70/267)
A hozzászólásaiból is látszik. :)
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 szept. 28. - 16:23:42 10/10
(69/267)
Nem volt neki még fiatal kora rövidke ideje alatt az összes számomra nagyon kedves filmet megtekinteni, de igyekszik. :DDDD
tombenko 2009 szept. 28. - 16:20:02
(68/267)
Aham. Ez bõséges és alapos indoklás volt. Így mostmár világos minden.