sofi 72 2013 aug. 16. - 23:15:21
(62/242)
Nem voltam tõle elájulva.

Gyenge alsó kategória.
7/10
acsesznak 2013 aug. 14. - 15:44:37 7/10
(61/242)
A film elején Atlas (Jesse Eisenberg) bemutat egy kártyatrükköt. A jelenetet olyan szemszögbõl forgatták, hogy a nézõk is részt vehetnek a mutatványban. Így önkéntelenül én is választottam egy kártyalapot, bár fogalmam sem volt, mi fog kisülni belõle.
És a trükk mûködött!
Innentõl én meg voltam véve, tényleg varázslatos film, a szó szoros értelmében.
7/10
Sonic8 2013 aug. 10. - 13:39:23 7/10 Előzmény Kozutas
(60/242)
Akinek bejött ez a COPY akkor várhatja a 2. részt mivel jön!


http://cinestar.hu/cikk/folytatast-kap-a-szemfenyvesztok
Kozutas 2013 aug. 08. - 21:37:31
(59/242)
Jó film, 10p.
4/10
pecabot1 2013 aug. 03. - 20:21:08 4/10
(58/242)
Mostanában folyton kifogom az olyan filmeket, amiket ismerõs ajánlott, aki odáig volt meg vissza, hogy de szuper jó film ez. Hát én jó nagyot csalódtam!
Ami a filmet illeti: az a benyomásom támadt a végére, hogy a forgatókönyvíró is csak a történet végén "tudta meg", hogy ki is valójában a mumus. A sztori valahogy nem úgy gördült, hogy a végén összeálljon a kép, mert eleve úgy volt megszerkesztve a történet, hogy bárkit simán be lehetett volna helyettesíteni a szálakat mozgató illetõ helyébe. Viszont ettõl meg nem volt meg az a nagy AHA-élmény, amitõl az ember a fejéhez kap, hogy "ja tényleg!" Az meg elég gyenge, hogy néha mutattak egy kapucnis embert feltûnni a helyszínen idõnként. Szóval nekem ez sztori szempontjából gyenge volt.
Másrészt meg mindenki szerelõt olyan mértékben "mutattak be" a film során, hogy senkivel sem tudott a nézõ (én) azonosulni. Általában ugye van egy fõszereplõ, akivel azonosulunk, vagy valaki, akivel szimpatizálunk a film során. Itt viszont mindenkivel kapcsolatban ugyanazt a távolságot éreztem. Ez persze nem feltétlenül negatívum, nekem inkább az.
6/10
czmarek97 2013 aug. 01. - 14:45:48 6/10
(57/242)
Volt szerencsém ezzel a filmel moziban megismerkedni. Hát nem értem miért dícséri mindenki agyon. Egy elég ötletes története van, nagyon látványos, jó a színészi játék, de egyszerûen néhány dolgot én nem értettem, vagy a rendezõ nem tudta eldönteni. Az egyik ilyen például ezek a hologrammok (vagy mi a fenék) amik akkor jelentek meg például, amikor megkapták a feladatot abban a régi házban. Döntse már el, hogy ez ski-fi vagy a mai idõben játszódó reális film. Ezen kívül a rendezõ figyelmébe ajánlanék egy pszihológiai kézikönyvet, hogy olvasson utána egy kicsit a hipnózisnak. Vagy legalább a wikipédián olvasson utána, mert az elsõ 15 percben, amikor bemutatták a karaktereket én döltem a röhögéstõl (és nem a film erõltetett poénjain). A hipnotizálós csávó szinte csak ránéz a pasira az meg rögtön "elalszik".

"A hipnózis technikáiban közös, hogy az öntudatot kevés figyelmet igénylõ feladatokkal foglalják le, és fokozatosan kikapcsolják. Így az öntudat elveszti vezetõ szerepét, a kritizálás képessége is korlátozódik, és a tudattalan közvetlenül megszólíthatóvá válik." Forrás : Wikipédia

Jó tudom, hogy ezek apróságok, de idegesít, hogy mindenki letízpontozza és nagyon jó kritikákat kapott és ennek ellenére ilyen nevetséges "bakika" tartalmaz. Egyébként volt ammi nagyon tetszett, például a bankrablós és a bankrablós részt elmagyarázó rész (ez jó hülyén hangzott :D ) és a látványa és a hangulata is nagyon jó volt.

Ezért 6/10
10/10
kiceg 2013 aug. 01. - 12:32:33 10/10
(56/242)
A "nyári áradat" legjobb filmje, bár a Transz még nincs pótolva. Az egyetlen hiba, hogy közel sincs a thriller kategóriához. Ez inkább egy ütõs akciókrimi.

Ettõl még 10/10
Csonger 2013 júl. 28. - 23:51:08
(55/242)
Tökjó film. A vége ismeretében meg kéne néznem még egyszer.

Az orvosos-maszturbálós viccen jót derültem.
Csekély értelmû medvebocs 2013 júl. 27. - 22:35:35
(54/242)
Figyelem! Következõ hozzászólás SPOLIERT tartalmaz, akik nem látták a Szemfényvesztõk filmet, az elolvasást nem ajánljuk.

Nem tudom de én végig Mark Ruffalonak szurkoltam és reméltem hogy, a 4 lovast lecsukja (bár Woody Harrelson karaktere nagyon szimpatikus és vicces volt). Nem volt az nagy mágusos film (pedig szeretem a varázslatot, és a varázslós/bûvészes filmeket). A végén mikor kiderült hogy Ruffalo végig velük volt, úgy éreztem mint ha becsaptak volna! Így nem tudom értékelni az egész filmet. Michael Caine annak ellenére hogy, a szereplõlistán elsõ helyen elég keveset szerepelt, és Morgan Freeman is keveset szerepelt. Azt hittem hogy, õk között 2-nél több párbeszéd lesz közöttük (ha már A sötét lovag trilógiában ez nem adatott meg).
9/10
Flamingán 2013 júl. 27. - 11:53:24 9/10
(53/242)
Jó film, tényleg igaz, hogy egy pillanatig sem lehet unatkozni rajta, annyira izgalmas, fordulatos, totál leköti az embert. Kap egy kilencest, megérdemli.
Hú dejó a habos sütemény 2013 júl. 25. - 00:44:47 Előzmény lenccs
(52/242)
igen a vége annyira gáz lett
de egész odáig tökk jó
10/10
garfimacska 2013 júl. 24. - 22:41:18 10/10 Előzmény B.Toma
(51/242)
Az utóbbi hónapok legjobb filmje... legalábbis nekem.
B.Toma 2013 júl. 23. - 19:36:27
(50/242)
Baromi jó film, fordulatos, izgalmas, egy percig sem unatkoztam, pillanatok alatt elment az a két óra. Aki meg a "Tökéletes trükkel" (mellesleg szerintem az egy túlértékelt közepes film) vagy a "Mágussal" jön, az keveri a mûfajokat. Ez egy "heist-film" és nem egy bûvész film, vagy dráma, inkább az "olasz melóval" vagy "a szajréval" kellene összevetni. Nálam simán 8/10
9/10
Hopegirl 2013 júl. 23. - 11:38:24 9/10
(49/242)
Egyetértek az elõttem szólóval, a vége olyan, mint egy pofára esés. Az egész film, szépen építkezik, az eleje még egy kicsit unalmasabb, de amint megkapják a kártyákat, onnantól zseniális. Imádtam, az autó üldözéses rész oltári, a bankrablás szintén. Erre jön a vége... és na neee! Ez most komoly??? Kár volt ez a fordulat, még ha számítani is lehetett rá.
Ennek ellenére nagyon bírtam, meg akarom még egyszer nézni, mert 1-1 rész nem teljesen világos még.
9/10 Még a vége ellenére is 9et kap, mert annyira jók benne a "varázslatok". Egy élmény volt :)
lenccs 2013 júl. 17. - 13:01:42
(48/242)
Ennél a filmnél az lenne a jó, ha a végét külön lehetne értékelni! Nekem egészen a végéig ez egy 10 pontos történet volt, tele szuper jó fordulatokkal, fent tartottá, sõt folyamatosan fokozni tudták a feszülséget az utolsó trükkig...ámultam, bámultam és elõször be is nyaltam minden illúziót úgy, ahogy azt kell:-) Aztán ott van a vége, amirõl az a véleményem, hogy egy istenien meg/ki/be/felcsavart sztorifonalat már nem tudtak lezárni egy (még az utolsónál is) nagyobb durranással....kár érte:-/ A vége sablonos 5 pontos. Így átlagolva nálam ez 7,5 pont, de csak azért, mert a tuti rész tette ki a film 95%-át;-) Azért érdemes megnézni, kellemes kis családi mozi ez!
7/10
Hatnull 2013 júl. 07. - 09:56:48 7/10
(47/242)
10/6.5 - nyáresti mozinak elmegy, de a Transz klasszissal jobb.
6/10
OneMan 2013 júl. 07. - 00:23:11 6/10
(46/242)
Az elõzõ hozzászólásomhoz még egy gondolat, ami nagyon jellemzi a filmet: Unatkoztam rajta!!! Imádom az igényes filmeket... ez nem tartozik az igényes kategóriába, inkább nevezném bugyutának!!!
6/10
OneMan 2013 júl. 07. - 00:17:06 6/10 Előzmény doomsnight
(45/242)
A film nem közelíti meg a Mágust, vagy a Tökéletes trükköt! Azok jó filmek voltak, ez egy kis jóindulattal középszerû. Unalmas részek, rengeteg valótlan jelenet, nagyobb a füstje, mint a lángja. 6/10, de csak jóindulattal.
sevendevil 2013 júl. 04. - 23:00:40
(44/242)
A filmnek sikerült elvarázsolnia,de nem annyira,hogy ne tudnék reális véleményt alkotni. Az túlzás, hogy beváltotta a hozzá fûzött reményeket,de nagyon küzdött érte. Közel 2 óra játékidõ,és azt mondhatom végig lekötött,érdekelt és tetszett,ez mindenképp pozitívum. Okos húzásnak tartom,hogy a karaktereket megformáló színészek többnyire ismeretlenek voltak,nem a mindenki által ismert és kedvelt arcokat használták fel,hitelesebb tudott maradni a film. Morgan Freeman felbukkan de mellék szereplõ inkább,mint húzó karakter és pont ettõl jó. Varázslatosnak tetszõ a látvány, viszont azt sajnálom,hogy a film nem azon a vonalon haladt,hogy minket nézõket is bevon a játékba és a bûvöletbe. Azáltal,hogy látunk egy trükköt majd rögtön utána a megfejtést,elveszik az élmény és teljesen kívül álló ként kezel a film miáltal megszûnik a varázs. Nekem ez hiányzott a filmbõl,hogy teljességgel elvarázsoljon.
Mindezek által még így is erõs alkotásnak tartom,és bár hosszú még ez az év és remélem tartogat ígéretes alkotásokat,2013-ban ez egy film,a felsõkategóriából. 7/10.
theodora1832 2013 júl. 04. - 13:26:55
(43/242)
Nekem nagyon tetszett, izgalmas, érdekes és látványos volt. Nagyon jó kikapcsolódás volt számomra. Nálam abszolút 10/10